Internet mobilny - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Komputery, telefony, tablety

Notka

Komputery, telefony, tablety Masz problem z komputerem, telefonem lub tabletem? Potrzebujesz fachowej porady na temat oprogramowania? Masz wiedzę i chcesz pomóc innym? Dołącz.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-05-10, 18:09   #1
Dominiaaaa98
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 6

Internet mobilny


Z usług jakiego dostawcy korzystacie?
Jestem w UPC prędkość niby do 120mb a realnie zmierzona przekracza ledwo 30 mb...

chociaż obecnie wygląda to aż tak:



Jak to wygląda u was?
Opłaca się zamienić na internet mobilny?
Dominiaaaa98 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-15, 09:49   #2
Eleonomikela
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 23
Dot.: Internet mobilny

i tak masz na serio szybki, a na mobilinym chyba nie da sie przekroczyc na ten moment tego co masz. zapytaj sama siebie - czy potrzebny mi szybszy internet, ktory praktycznie nic nie zmieni. bo umowmy sie, przeskok miedzy 2mb/sec do 20mb/sec to jest skok. ale przeskok na twoich standardach to juz nie jest az taka roznica.
Eleonomikela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-24, 06:17   #3
userrr
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 869
Dot.: Internet mobilny

ja korzystam tylko z netu mobilnego dlatego, że to wygodne, mam net też poza domem,


zależy w jakiej lokalizacji - w jednej będziesz miał np 5 mega, a w innej 30 mega prędkości, to też zależy od zasięgu, na 3G możesz mieć mniej, a jak przełączysz na LTE możebyć szybciej w tej samej lokalizacji - zawsze najlepiej kupić starter i przetestować w miejscu gdzie będziesz korzystać z netu mobilnego,


zwracaj też bardzo dużą uwagę na lejki czyli na spadek prędkości po ilości GB do wykorzystania i jeśli to będzie malutki lejek np 32 kb/s, 16 kb/s, 8 kb/s to znaczy, że prawie nie będzie się dało z tego internetu korzystać, nawet gg może mieć problem z działaniem, a jeśli to będzie lejek 512 kb/s, 1024 kb/s czyli 1 mega to już to są oferty z których warto korzystać,


lejek to potoczna nazwa zwolnienia prędkości które stosują sieci po ilości GB jaką masz do wykorzystania w ofercie

Edytowane przez userrr
Czas edycji: 2018-07-17 o 16:11
userrr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-17, 11:08   #4
flipsky
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 2
Dot.: Internet mobilny

Mam internet mobilny z Orange Love i jest ok. Nie narzekam. ostatnio kupiłem z NC Plus do 35 GB/miesiąc i też jestem zadowolony. Kupiłem w NC Plus, bo niedługo kończy mnie się ważnośc Orange Love.
flipsky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-17, 15:27   #5
userrr
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 869
Dot.: Internet mobilny

Cytat:
Napisane przez flipsky Pokaż wiadomość
Mam internet mobilny z Orange Love i jest ok. Nie narzekam. ostatnio kupiłem z NC Plus do 35 GB/miesiąc i też jestem zadowolony. Kupiłem w NC Plus, bo niedługo kończy mnie się ważnośc Orange Love.
po 1 ten internet z Orange Love to chyba przez wifi masz tylko w domu i niedaleko wokół, a bez internetu stacjonarnego nie działa bo jest tylko przez wifi ?

po 2 pakiet 35 GB jak go zużyjesz to dalej nalicza opłaty za dalsze korzystanie ?

ja ostatnio testuje dzień w dzień internet z karty SIM a2mobile czyli w telefonie i przez wifi puszczam sobie połączenie z telefonu z tego pakietu na laptopa i mam net w smartfonie i na laptopie - tą opcje ma każdy smartfon tylko mało ludzi z tego korzysta, no i to raczej rozwiązanie na podłączony telefon do ładowarki bo jest to trochę prądożerne nie tak żeby jakoś się tym przerażać ale bateria szybciej się wyczerpuje, można też kartę SIM włożyć do modemu usb i też działa z modemu w laptopie czyli jak kto woli, koszt pakietu 9,90 zł na 31 dni, ten pakiet, że po 15 GB zwalnia do 512 kb/s albo jak ktoś woli 0,5 mega i działa mi bardzo dobrze w zasięgu LTE nawet na tym lejku działa tak, że mogę obejrzeć film na youtube, grafika bez problemu, wysyłanie i odbieranie też dobrze i żadnych dodatkowych opłat za dalsze korzystanie,

test podczas miesiąca korzystania tylko z tego pakietu z celowo wykozystanymi lejkami, żeby prędkość zwolniła, żeby sprawdzić jak będzie działał na najniższej prędkości po wykorzystaniu 15 GB w a2mobile czyli 512 kb / 0,5 mega wypadł pozytywnie, koszt 9,90 zł za pakiet internetowy który aktywował się w kilka sekund, aktywowałem przez internet, potem wylogowałem się, zalogowałem i już pakiet był aktywny,

podczas korzystania z pakietu przychodziły sms-y, że wykorzystałem ileś tam GB i prędkość jest niższa, potem drugi raz, że ileś tam GB wykorzystałem prędkość niższa, i ostatni raz, że prędkość niższa po 15 GB czyli ten lejek 512 kb / 0,5 mega ale tymi sms-ami się nie przejmowałem bo w końcu chodziło o wykorzystanie 15 GB i sprawdzenie najniższej możliwej prędkości w tej ofercie, a te sms traktowałem jak informacje o zużyciu GB, potem jak dalej korzystałem z lejka 512 kb / 0,5 mega to już żadne sms-y nie przychodziły tylko już był to net bez limitu na tej prędkości,

niektórzy ludzie myślą, że trzeba resetować lejek za 5 zł i, że to robi większe koszty - nie trzeba, jak nie chcesz to nie musisz, możesz jak chcesz, masz tą możliwość ale nie musisz, ja nie resetowałem lejka bo wtedy bym nie mógł korzystać z tej prędkości którą chciałem przetestować,

bardzo fajnie i płynnie wszystko działa,

tu jest paradoks, - drożej nie zawsze znaczy lepiej,
porównując do iPlus z którego normalnie korzystam nie licząc tego miesiąca testu to nawet paradoks jest taki, że iPlus jest wolniejszy na zasięgu 3G, tylko na LTE jest szybki, jak wskoczy 3G i jesteś po wykorzystaniu pakietu GB to już jest prędkość 32 kb/s kiedy w a2mobile 512 kb/s - różnica jest, a cena w a2mobile 9,90 zł czyli prawie żaden koszt, a prędkość dużo szybsza i płynna, a telefony czy jak kto woli smartfony przełączają się automatycznie między zasięgami np kiedy jesteście w podróży, to iPlus ma to rozwiązane bez sensu bo na 3G wolniej 32 kb/s w standardzie, na LTE szybko i mogą być wahania w prędkości podczas podróży,

jak porównam iPlus do Orange którego też testowałem kilka miesięcy wcześniej to iPlus/a2mobile chodzą dużo lepiej, bardziej płynnie, Orange ma skłonność do zawieszania się i zanim się odwiesi to to potrafi chwilę trwać, przynajmniej ja tak miałem na teście, a do tego Orange był u mnie wolniejszy od iPlus/a2mobile,


Play - jak ma zasięg, a ma coraz większy to działa super, 30 mega stabilnie, czasem więcej, a to już dużo, nie ma na co narzekać, kiedyś Play miał fajne ceny routera do internetu mobilnego i abonament miesięczny razem jak się to podliczyło to wypadało całkiem spoko - fajna alternatywa dla internetu stacjonarnego jeśli ktoś ma awaryjną Neo to warto o tym pomyśleć czy czasem nie przejść do Play,


T-Mobile ma net bez limitu ale drogo, zanim zaczniecie przepłacać to moim zdaniem warto wziąć na test jakąś ofertę na kartę na miesiąc i normalnie korzystać z internetu tak jak zawsze i w ten sposób sprawdzić czy potrzebujecie takiego netu, bo on swoje kosztuje, a T-Mobile nie ukrywa, że jest drogą siecią choć nie trąbi o tym przez tubę,


WARUNEK, ŻEBY BYŁO DOBRZE - Musi to być internet bez limitu, nie żaden pakiet typu 35 GB a po 35 GB płać dalej aż sciągnie całą kase z konta albo aż nabijesz taki rachunek którego nie będziesz mógł/mogła zapłacić, tylko w ramach opłaty miesięcznej bez limitu od początku do spadku prędkości albo bez spadku prędkości ale bez limitu, bez dodatkowych opłat po wykorzystaniu pakietu,

wszystkie pakiety ileś tam GB i po zużyciu płać według cennika - to nie jest internet mobilny bez limitu tylko sam pakiet, ok może to być fajne, może być niska cena pakietu ale to się nie nadaje do korzystania jako internet bez limitu,

niestety dalej dużo ludzi tego nie rozróżnia, a sami sprzedawcy telefoniczni którzy/które dzwonią do ludzi i proponują telefon albo internet mobilny na pytanie do jakiej prędkości zwalnia internet po wykorzystaniu pakietu nie umieją odpowiedzieć i albo zbywają, że jest pakiet tyle i tyle GB bo nie rozumieją o co się ich pyta, a jak się przyciśnie i pyta się o to dalej to czekasz aż sprawdzi, cisza w telefonie i jak jest bardziej ogarnięta osoba która sprzedaje to po kilku minutach uzyskasz odpowiedź, że prędkość spada do i tu w zależności od sieci i oferty np do 1 mega, a bardziej uczciwe sieci jak np a2mobile mają to napisane na stronie internetowej w ofercie/cenniku, a sieci które to ukrywają to zazwyczaj mają bardzo niską prędkość jak 32 kb/s, 16 kb/s tylko na tym to już prawie nie da się korzystać z netu i tak ma np. Plus, 32 kb/s po pakiecie, chyba, że jesteś w zasięgu LTE i masz usługę która pozwoli korzystać z szybszego netu to na LTE ale o to najlepiej pytać zanim się kupi dlatego, że to czy ta usługa jest dodatkowo płatna czy w miesięcznym abonamencie zależy od oferty, a te się zmieniają,


albo ktoś zadzwoni powie weź sobie pakiet 35 GB bo to duży pakiet ale jak nie zapytasz czy po 35 GB musisz dopłacać po cenie cennikowej to się potem możesz zdziwić, że to jest bardzo niekorzystna oferta - dla jednego pakiet 35 GB jest duży bo zużyje 5 GB w miesiącu, inny zużyje 50GB - ale w obydwu przypadkach jak mieliby net bez limitu to bez znaczenia ile zużyją, nie muszą tego liczyć i się przejmować bo i tak zapłacą tyle samo co miesiąc i dlatego net bez limitu jest najwygodniejszy, a jak weźmiesz pakiet który się skończy albo zapłacisz z konta z doładowania czy przyjdzie wysoki rachunek to tylko się zniechęcisz bo nie o taki internet chodziło, a sprzedawców czy to w salonach czy telefonicznych to nie interesuje za dużo, mają do zrobienia plan aktywacji i tego się trzymają - jak chcesz to ci da ale nie będzie się zastanawiać czy dobierasz dla siebie dobrą ofertę , może tak powinno być ale nie jest,


prawda jest w regulaminach - wiem, że są one denerwujące i sam nie czytam całego ale zanim się zdecyduje to sobie otworzę w pdf, odszukam fragment o prędkości i przynajmniej wiem co to za oferta, no chyba, że jak a2mobile mają to napisane na stronie internetowej to wtedy nie trzeba szukać tego w regulaminie,


w ogóle sprawa z a2mobile jest prosta - mają jedną aktualną ofertę na stronie internetowej, nie jakieś "100" ofert w promocji, że sami sprzedawcy nie znają tych wszystkich ofert i nie potrafią odpowiedzieć na pytanie klienta, tylko jedna prosta oferta i wszystkie warunki jasne, proste, czytelne,

ostatnio to nawet sieć wRodzinie wprowadziła pakiet za 30 zł na 60 dni czyli miesięcznie wychodzi 15 zł i tam jest wszystko bez limitu i 10 GB ze spadkiem do 1024 kb / 1 mega,

i tu w tych przypadkach a2 czy wRodzinie wiesz na co się decydujesz bo wszystko jest jasne, a nie "milion" ofert i nikt nic nie wie jak w sieciach które mają salony, a potem zżera całą kase z konta w lepszym przypadku, a w gorszym abonament i rachunek na 400 zł niewiadomo za co, a pan/pani w salonie mówił/a... ale nie ma tego na piśmie i co zrobisz, ani nawet nie ma tego nagranego jak w rozmowie telefonicznej i na co się powołasz - na nic i nawet nie możesz odstąpić od umowy podpisanej w salonie bo to prawo przysługuje tylko kiedy się zawiera umowy na ODLEGŁOŚĆ, myślisz, że idziesz do salonu, że wszystko będzie ok, a tu może się okazać, że salon nabija ludzi w umowy i nawet nie wie co sprzedaje,

salon zawsze daje umowe, regulamin, więc jak kupujecie net mobilny możecie poprosić o wskazanie w regulaminie punktu mówiącego o obniżeniu prędkości czy o opłatach miesięcznego abonamentu i pakietów, bardziej ogarnięte osoby nie mają problemu, żeby wskazać albo nawet zaznaczyć w regulaminie gdzie to jest, a jeśli tego nie chcą zrobić to może dlatego, że nie znają oferty którą sprzedają i nie wiedzą gdzie to jest w tym regulaminie i wolą klientów którzy od razu podpiszą umowę i o nic nie będą pytać,

nie zawsze musi tak być ale tak jest najczęściej,


NA PEŁNEJ PRĘDKOŚCI - no, fajnie to brzmi, że korzystacie z internetu na pełnej prędkości,
ale KAŻDY INTERNET jest na pełnej prędkości do czasu wykorzystania pakietu GB, potem zaczynają się schody - zwalnia czy trzeba dalej płacić za dalsze korzystanie z internetu...

to sformułowanie ostatnio słyszałem od kogoś kto mi mówi, że ma net na pełnej prędkości, a jak zapytałem - a jaką masz prędkość po wykorzystaniu pakietu GB - odpowiedź nie wiem - nawet jak ktoś wam mówi, że to internet na pełnej prędkości to ZAWSZE pytajcie jaka jest prędkość po wykorzystaniu GB albo poproście o pokazanie zapisu w regulaminie, że to jest internet bez limitu i, że prędkość nie zwolni jeśli sprzedawca się upiera, że działa to na pełnej prędkości,
oferty netu bez limitu mają zapis, że prędkość wynosi tyle i tyle cały czas,
oferty netu z pakietem GB mają podane po ilu GB jest spadek prędkości i do jakiej prędkości jest spadek, jeśli to spadek do 1024 kb / 1 mega albo 512 / 0,5 mega i to zaakceptujesz bo na tej prędkości da się korzystać z netu to ok, do oglądania youtube, do sprawdzenia poczty, do czytania, do sciągania plików, aktualizacji takich normalnych od czasu do czasu, ten net będzie ok, za to gdyby to było 32 kb/s 16 kb/s 64 kb/s to poważnie się zastanów bo tu na tej prędkości to nawet z aktualizacjami może być bardzo ciężko, youtube się nie odpali, może sprawdzisz pocztę choć długo się będzie wczytywać,


jak ktoś nie wie jaki chce mieć net mobilny bo nigdy nie liczył ile GB zużywa, nie orientuje się w prędkościach to polecam na początek

a2mobile pakiet za 9,90 zł karta SIM do smartfona i puścić sobie sygnał wifi przez przenośny hot spot wifi, a jak macie modem usb to możecie włożyć SIM do modemu, pakiet aktywujecie przez internet, spadek do 512 kb / 0,5 mega,

wRodzinie 30 zł na 60 dni czyli 15 zł miesięcznie, spadek prędkości do 1024 kb / 1 mega,

w obydwu przypadkach tylko aktywować pakiet małym kosztem i korzystać bez stresu bo pakiety macie na bardzo długo i nawet jak wykorzystacie GB to i tak na zwolnionej prędkości będziecie mogli dalej korzystać, a przy okazji dowiecie się jakie macie zużycie jak przyjdzie sms o tym ile zużyliście GB,

potem zobaczycie czy to wystarczy czy potrzebujecie więcej GB i szybciej czy to jest opcja komfortowa, no i dużo zależy od komputerka/laptopa - jak normalnie działa to ok, jak macie zamulony to będzie spowalniał połączenie

Edytowane przez userrr
Czas edycji: 2018-10-17 o 17:08
userrr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-22, 15:49   #6
ifublackorwhite
Raczkowanie
 
Avatar ifublackorwhite
 
Zarejestrowany: 2018-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 266
Dot.: Internet mobilny

Mobilnie korzystam z Play, jestem zadowolona, wystarcza mi na moje potrzeby.

Stacjonarnie mam UPC 250 mb, osiąga pełną prędkość i nie mam problemów.
ifublackorwhite jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-28, 14:32   #7
userrrr
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 20
Dot.: Internet mobilny

ile płacisz w tym Play?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
userrrr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-03-04, 09:11   #8
uwolniony
Przyczajenie
 
Avatar uwolniony
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 15
Dot.: Internet mobilny

Do tej pory korzystałem z Play, ale zastanawiam się nad Orange.
uwolniony jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-13, 17:47   #9
olacracov
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 8
Dot.: Internet mobilny

To sie dalej nie zastanawiaj. Chodzi u mnie tragicznie. Mam zamiar sprobowac playa od znajomej.
olacracov jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-15, 10:01   #10
Szpakowka
Przyczajenie
 
Avatar Szpakowka
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 18
Dot.: Internet mobilny

Play jest ok dopoki jest w mieście i to raczej na otwartych przestrzeniach. Często mam tak, że np. na dworcu za nic nie moge zlapac internetu w telefonie.
Szpakowka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-27, 14:04   #11
Nioska93
Raczkowanie
 
Avatar Nioska93
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 104
Dot.: Internet mobilny

Dzisiaj dostalam sms-a z Playa że przyspieszaja predkosc internetu mobilnego wiec uzytkownikom polecam sprawdzic jak tam u nich.
Nioska93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Komputery, telefony, tablety


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-03-27 15:04:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:24.