Szokujące odżywianie! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-10-13, 19:08   #1
mooooniczka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 17

Szokujące odżywianie!


Chcialabym skontaktowac sie z osobami, ktore maja podobny problem..
Otoz, chodzi o to, ze jem tak tragiczne rzeczy, ze w zasadzie zastanawiam sie, jakim cudem ja jeszcze zyje..?
Mianowicie moja dieta to:
-frytki (praktycznie kilka razy dziennie) do frytek ketchup+majonez
-piers z kurczaka pieczona (od czasu do czasu) zazwyczaj z frytkami lub ziemniakami
-chipsy praktycznie codziennie...
-coca cola.. dzien w dzien...
-czekolady, batony, ciastka
-sporadycznie jakies serki, jogurty

zero owocow, warzyw....
mnostwo syfu.......

Chcę coś z tym zrobic... ale nie potrafie.
Nie umiem wziac sie za siebie i powiedziec sobie dosc. Jem normalne rzeczy...
Nigdy nie bylam tego nauczona dlatego ciezko mi sie teraz na to przestawic...
Macie jakies pomysly jak moglabym cos ze soba zrobic?

Ja na prawde dziwie sie, ze chodze po tym swiecie.. Bo ile mozna wytrzmac na takiej diecie? Jak dlugo pociagne...
Nie mam jeszcze takiej tragicznej sytuacji, bo nie waze duzo.. po prostu zle sie czuje w swoim ciele, to co przytylam to tylko tluszcz...
Chce w koncu zaczac normalnie zyc...
mooooniczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-13, 19:43   #2
05patus01
Zadomowienie
 
Avatar 05patus01
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 535
Dot.: Szokujące odżywianie!

Mialam w klasie chłopaka, który codziennie na przerwie jadł chipsy, maczugi i te inne. I pił coca cole non stop. I szczerze to przez rok, bo tyle z nim bylam w klasie, nie widzialam, żeby jadł cos normalnego! A jest chudy, niski i w ogole takie chucherko. Ja nie wiem czy to zawsze tak z nim będzie, czy mu to kiedyś wyjdzie za kilka lat? Jakas choroba, nagle utycie czy jak? Nie znam się na tym, ale nie wierzę, ze taki tryb odzywiania nie odbije sie na zdrowiu prędzej czy później Wiesz, że ja czesto pozwalałam sobie na fast foody, frytki mmm, tluste sosy, chipsy, codziennie batoniki czekolada, napoje gazowane. Az w koncu utylam i powiedzialam sobie dosc. Z czasem wszystko to zmniejszalam do rzadkich wyskokow i jadlam coraz rzadziej. Teraz jestem na diecie i nie w glowie mi takie rzeczy Proponuję na początek jeśc góra jedną paczkę chipsow tygodniowo! Slodkie batoniki i slodycze zastąpić batonikami musli Coca colę najpierw zastapic sokami owocowymi, a pozniej jesli bedziesz chciala wodą gazowana lub niegazowana (jeszcze dwa lata temu bym nie pomyslala ze moge pic wode niegazowana, na ddoatek 2 litry dziennie, a teraz po prostu wypijam te 2 litry minimum). Frytki hmmm... Wiem ze sa pycha ;D ale czy sie oplaca jesc tak czesto? Napewno bez tej tlustej postaci ziemniakow i innych tych niezdrowych rzeczy czulabys sie lżejsza i nie mialabys jakichs bólów brzucha - jeśli je miewasz, ja czesto mialam- zalezy od organizmu. Do tego slodycze i slodkie napoje i fast foody powoduja trądzik. Bez tego jedzenia napewno poprawi Ci się cera Nawet jesli nie masz tradziku, to skora bedzie po prostu zauwazalnie ladniejsza. Wiem że pierś pieczona czy smazona jest b.dobra, ale ja czasami mam taka ochote na miesko gotowane np w zupie. Jakie zdrowsze a i calkiem smaczne Zamiast przy komputerze czy filmie jesc chipsy, krakersy czy inne, pokroj sobie marchew i chrup. Albo chocby jablko. Lub orzechy, pistacje mniammm, pestki dyni, slonecznik. Potrzeba tez wiecej warzyw i owocow! Bo to co jesz to tylko puste kalorie. Wiem ze nie da sie stopniowo wszystkiego calkiem wykluczyc, ale ogranicz je jak tylko mozesz do minimum, a wtedy bedziesz z siebie dumna i od razu lepsze samopoczucie. Bo zdrowe odzywanie najwazniejsze Ja sie wlasnie tak zmienilam. Jestem na diecie - tzn. odzywiam sie zdrowo, ale czasem zdarzy mi sie zjesc jakiegos cukierka, czy kawalek ciasta. Kiedys moglam sie tym opychac i opychac. Także weź się w garść i pomyśl, że same dobre rzeczy mogą Cię spotkac jak zmienisz swoj tryb odzywiania
__________________
26.08.2008 ;*

im razem jak w niebie - stworzeni dla siebie
bez słów, a jak - ona i on.

Tabu - Bez słów

171cm, 95,2 - 70,9- będzie 63 a potem 57
05patus01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-14, 23:20   #3
petroniuszowna
Raczkowanie
 
Avatar petroniuszowna
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 294
Dot.: Szokujące odżywianie!

hej, skąd ja to znam
też wcinałam mnóstwo zapychaczy, a na widok i zapach słodkości aż mi się oczy świeciły.
pierwszy krok już za tobą- jesteś świadoma swojej obecnej diety. to dużo. na mnie zadziałało stopniowe wprowadzanie zmian, takie malutkie kroczki, nic wbrew sobie. w międzyczasie czytywałam artykuły o odżywianiu, odwiedzałam fora i gromadziłam wiedzę(po co sobie szkodzić, zwalniać metabolizm, tracić energię, osłabiać kości, włosy itd.)nie od razu, po pewnym czasie zauważałam pozytywne zmiany. i po raz pierwszy przeszłam na dietę. i nie żałuję decyzji, dieta trwa, rezultaty są, posiłki są smaczne(zdrowe także), nie trzeba tez rezygnować z deserów(niektóre chyba zostaną ze mną na dobre) i mam więcej energii. co zrobisz Ty- zależy tylko i wyłącznie od .... Uszy do góry
petroniuszowna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-15, 11:18   #4
Feminka86
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 70
Dot.: Szokujące odżywianie!

Ja miałam różne "fazy" w swoim zyciu. Kiedyś jadłam w miarę normanlnie i zdrowe i niezdorwe rzeczy, ale wzięłam się za odchudzanie i jadłam potem tylko zdrowo, ale niestety były problemy zdrowotne i znów zaczelam tyc i sie załamałam i zaczęłam znów jeść... I przez oststnie 5 lat na zmiane jem okropne świństwa i zdrowe produkty.
Miałam taki czas, że jadłam tylko słodycze i ice tea... Slodkie serki i pieczywo pszenne... masakra- NIC ZDROWEGO... Było tak, że kupowałam sobie chipsy, kilka batonów, banany i słodka bułkę+mrożona pizza i żarłam tylko to... A do tego prowadze od ok 8lat aktywny tryb zycia wiec na cw było mi niedobrze..
Od około 1,5 miesiąca zaczęlam zdorwiej jeść... Wszystko, ale nie tylko syf. A od trzech tygodni prawie jestem już na zdrowej diecie i powiem Ci, że czuję się niebo lepiej- cera 100 razy lepsza, ale i tak chyba potrzebuję ze 2 miesiecy, żeby oczyścić sie z tego wszystkiego...

na początek spróbój wprowadzić dziennie jeden posiłek dziennie zdrowy- np śniadanie- płatki owsiane na nleku i jabłko, lub jogurt naturalny z bananem i siemieniem lnianym z orzechami migdałami... Albo kanapka z warzywami na razowym pieczywie z serem i wędliną... Potem postaraj sie wprowadzic zdrowy obiad, ajk juz przywykniesz do śniadań... Aż dojdziesz do momentu, że będziesz jadła jedna niezdorwą rzecz dziennie. Tak chyba łatwiej. A potem może uda ci się ograniczyć do dwóch wpadek tygodniowo hehe...
Pij dużo wody i możesz kupic pokrzywe do parzenia- ja sie przyzwyczaiłam- smakuje mi- ma działanie oczyszczające- wzmaga filtrowanie w nerkach ^^
Feminka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-15, 14:19   #5
piffpaff
Raczkowanie
 
Avatar piffpaff
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 299
Dot.: Szokujące odżywianie!

Wiesz co, ja miałam w podstawówce kolegę, który odżywiał się mniej więcej tak jak ty, z naciskiem na chipsy. No po prostu nie było przerwy między lekcjami, żeby ktoś go widział jak nie żre tych chipsów. Mało tego, nawet na lekcjach pod ławką trzymał i jadł!

No i co się okazało? W wieku chyba 11 lat zachorował na osteoporozę! A przecież to choroba staruszków! Podobno w szpitalu nie mogli się nadziwić...
piffpaff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-15, 14:52   #6
05patus01
Zadomowienie
 
Avatar 05patus01
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 535
Dot.: Szokujące odżywianie!

piffpaff praktycznie jakbysmy mowily o tym samym przypadku ;'D tylko ten moj kolega byl z gimnazjum jak tak jadł. Pod lawka tez narazie nie jest chory lub po prostu o tym nie wiem, bo niby czemu mialabyn wiedziec ;D poczekamy zobaczymy...
__________________
26.08.2008 ;*

im razem jak w niebie - stworzeni dla siebie
bez słów, a jak - ona i on.

Tabu - Bez słów

171cm, 95,2 - 70,9- będzie 63 a potem 57
05patus01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-17, 10:02   #7
Feminka86
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 70
Dot.: Szokujące odżywianie!

Policz sobie ile potrzeba Ci dziennie kalorii ^^ Znalazłam

http://www.facebook.com/pages/edit/?...30458383640216

Wpis z 6 września. Policzyło mi że mam BMR ok 1500...
Śmieszne- ja zawsze myslałam, że 1500 to już tak dużo jedzenia, a tu się okazuje, że tyle mi potrzebne jak nic nie robię tylko leżę cały dzień...
Feminka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-10-17, 20:25   #8
anka_bunio
Rozeznanie
 
Avatar anka_bunio
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 554
Dot.: Szokujące odżywianie!

1500 kcal to nie jest duzo. Normalnie powinno się spożywać ok. 2000, ale dzisiejsi ludzie mało spalają, więc... voila. Tyle ci wyszło.

Mnie wyszło 2037 kcal.
__________________
Jeżeli twierdzisz, że natura zaprojektowała Cię abyś jadł mięso, to najpierw zabij własnoręcznie to co zamierzasz zjeść. Zrób to, uzbrojony jednak tylko w to, w co wyposażyła Cię natura, bez pomocy noża, tasaka czy topora.

Kot przybity do drzwi urzędu. Poszukuję sprawcy

Edytowane przez anka_bunio
Czas edycji: 2010-10-17 o 20:28
anka_bunio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-18, 22:33   #9
mooooniczka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 17
Dot.: Szokujące odżywianie!

Cytat:
Napisane przez Feminka86 Pokaż wiadomość
Policz sobie ile potrzeba Ci dziennie kalorii ^^ Znalazłam

http://www.facebook.com/pages/edit/?id=130458383640216&sk=ba sic#!/pages/Move-Your-Body/130458383640216

Wpis z 6 września. Policzyło mi że mam BMR ok 1500...
Śmieszne- ja zawsze myslałam, że 1500 to już tak dużo jedzenia, a tu się okazuje, że tyle mi potrzebne jak nic nie robię tylko leżę cały dzień...



O kurde mi wyszlo 1171.2 ;o to jak dwie paczki czipsów... a ile ja zjadam innych rzeczy.... troche szok ze tak mało potrzebuje tych kalorii bo zjadam chyba 3 razy wiecej
mooooniczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-21, 12:14   #10
Feminka86
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 70
Dot.: Szokujące odżywianie!

Ale to jest podstawowa przemiana (tak jakbyś leżała cały dzień) a to jeszcze się mnoży przez 1,2 lub 1.4 lub 1,6 w zalezności od stopnia aktywności. Ale 1,6 to już dla wyczynowych sportowców
Feminka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-21, 21:59   #11
petroniuszowna
Raczkowanie
 
Avatar petroniuszowna
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 294
Dot.: Szokujące odżywianie!

słonko, może spróbuj poczytać o diecie dukana? wyrabia nawyki żywieniowe, dieta jest skuteczna, smaczna(deserki takie ze mniam mniam), uczysz się weryfikacji tego co jadasz a powinnaś jeść, poskramia apetyt na zachcianki, mi dodala troche energii..poza tym na forum jest dużo substytutów ulubionych potraw..
petroniuszowna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:22.