przepis(y) na chudnięcie :P - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-10-13, 23:08   #1
szczypiorek_wizaz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 19

przepis(y) na chudnięcie :P


dziewczyny! mam taki pomysł co powiecie na to zeby kazda z nas która zna jakies przepisy ,sposoby na szybsza przemiane materii zeby sie podzielic na forum ? Zacznę od siebie a jezeli bedziecie miały ochote drogie wizazanki to chetnie mysle ze nie tylko ja poslucham i wprowadze w życie czy dodatkowo do dietki Ja chciałabym sie z wami podzielic przepisem na ciasetczka z owsianki ktora jak wiemy daje uczucie sytosci i pobudza organizm do pracy

PRZEPIS:
łyzeczka proszku do pieczenia
ok 4 szkl.owsianki
ok.1/2 szkl.rodzynek
ok.1/3 szkl.orzeszków solonych
1/2 masła roztopionego
2-3 jajka
1/2 szkl cukru brazowego lub bialego

mieszamy wszystko razem w misie na lekko lepką mase ,
lepimy nie due ciastka ok 15 sztuk mi wychodzi ale czasem dodaje czegos mniej czasem wiecej .... piekę w 180 st.C na zloty kolor , ok 15-20 min uwazacie bo po wyciagnieciu z pieca lekko ciemnieja wiec nie trzymajcie za dlugo kiedy nie maja jeszcze odp.kolorku zeby nie przypalic ps.czasem dodaje płatki kokosu ,slonecznik,dynie ,sliwki daje co mam w szafce albo poprostu na co mam ochote jak ciasteczka trzyma sie szczelnie zamkniete (po wystygnieciu oczywiscie )wytrzymaja ok miesiaca uwazam ze ciasteczka sa wartosciowe,smaczne ,odzywcze i mysle ze nawet w trakcie dietki mozna zjesc jedno np.do gorzkiej kawki lub na podwieczorek sa twarde i szybko nie znikaja podczas jedzenia .... a przyjemnosc trwa i trwa polecam Smacznego !

---------- Dopisano o 00:08 ---------- Poprzedni post napisano Wczoraj o 23:59 ----------

zastanawiałam sie gdzie ten watek utworzyc w dietkach czy w kulinariach poniewaz dotyczy po trochu kazdej strony ale chyba bardziej interesuje nas to ze dodatkowo cos ruszy nasz metabolizm niz od dobrego przepisu zostanie kolejne kilo wiec postanowilam napisac tutaj,czyli w dietkach
szczypiorek_wizaz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-17, 19:31   #2
anka_bunio
Rozeznanie
 
Avatar anka_bunio
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 554
Dot.: przepis(y) na chudnięcie :P

masło, rodzynki, cukier, solone orzeszki?! I to ma być dieta?
Dietetyczną owsiankę proponuję zjeść z jabłkiem, ewentualnie małą ilością banana.
__________________
Jeżeli twierdzisz, że natura zaprojektowała Cię abyś jadł mięso, to najpierw zabij własnoręcznie to co zamierzasz zjeść. Zrób to, uzbrojony jednak tylko w to, w co wyposażyła Cię natura, bez pomocy noża, tasaka czy topora.

Kot przybity do drzwi urzędu. Poszukuję sprawcy
anka_bunio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-20, 23:48   #3
szczypiorek_wizaz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 19
Dot.: przepis(y) na chudnięcie :P

napisałam że przecież mozna połączyc ze wszystkim np.ziarna lnu,słonecznika,dyni.... wszystko,zależy od tego kto co lubi, a dodatkowo wspomaga układ trawienny! o to chodzi to nie sa przepisy lub pomysły na diete tylko na cos co może zmniejszyc kalorie,nie tracac przyjemności ! np. zastąpić ciastko z masa czy czekolada!
szczypiorek_wizaz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:50.