WOMEN ON WEB czyli medyczna aborcja... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-10-23, 12:20   #1
eliz23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 144

WOMEN ON WEB czyli medyczna aborcja...


tak jak w temacie strona WOMEN ON WEB co o tym myślicie? OSTATNIA DESKA RATUKU?


http://www.womenonweb.org/


(ps. jestem mamą i nie jestem w ciąży)
eliz23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-23, 12:32   #2
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: WOMEN ON WEB czyli medyczna aborcja...

jaka niby ostatnia deska ratunku?
po prostu nie każdy jest przeciwny aborcji.
ja osobiście nie mam nic do "Kobiet na fali" i uważam, że ich inicjatywa jest w porządku.
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-23, 12:54   #3
Irisfeal
Wtajemniczenie
 
Avatar Irisfeal
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 2 611
Dot.: WOMEN ON WEB czyli medyczna aborcja...

Świetna opcja dla kobiet w krajach gdzie aborcja jest nielegalna a zabiegi skomplikowane i grożące różnymi powikłaniami a czasem i śmiercią...
Z drugiej strony, te kobiety którym taka strona by najbardziej pomógł, raczej nie mają dostępu do internetu..no i te paredziesiąt euro trzeba wpłacić. Tak czy siak uważam jak visionAM że inicjatywa tak jest jak najbardziej w porządku i na pewno niejedną kobietę uratuje to od nielegalnego, niebezpiecznego zabiegu.. Ja osobiście na wszelki wypadek o tej stronie pamiętam
__________________
Fenris

Przepraszam za ewentualny brak polskich znaków - kwestia pisania na urządzeniach przenośnych
Irisfeal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-23, 13:03   #4
eliz23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 144
Dot.: WOMEN ON WEB czyli medyczna aborcja...

też ja dobrze zapamiętałam w razie W. wiadomo życie płata różne figle i czasem nie z naszej winy przytrafia się coś co nie jest nam na rękę... te 70euro jest niczym wobec problemu który może kobiecie zrujnować życie...
osobiście kontaktowałam się z women on web udzielaja fachowej porady, konsultacji medycznej, wsparcia psychicznego, nie olewaja nikogo i odpisuja na każdego maila i każdy problem nie tylko związany z niechciana ciążą...
eliz23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-23, 14:07   #5
Gwiazdeczka1978
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazdeczka1978
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 8 299
Dot.: WOMEN ON WEB czyli medyczna aborcja...

Inicjatywa ok i popieram zdecydowanie.
Gwiazdeczka1978 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-23, 14:17   #6
Ishikawa
Crazy turtle lady
 
Avatar Ishikawa
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Wiadomości: 8 911
GG do Ishikawa
Dot.: WOMEN ON WEB czyli medyczna aborcja...

Od teraz pewien lek na stawy będzie mi się dwuznacznie kojarzył

Ale również popieram, szczególnie jak napisała Elizz, że udzielają wsparcia, porady etc .
__________________
Instagram
Ishikawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-23, 14:19   #7
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: WOMEN ON WEB czyli medyczna aborcja...

Cytat:
Napisane przez Gwiazdeczka1978 Pokaż wiadomość
Inicjatywa ok i popieram zdecydowanie.
Zgadzam się.
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-10-23, 14:27   #8
zupa_grochowa
Rozeznanie
 
Avatar zupa_grochowa
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 906
Dot.: WOMEN ON WEB czyli medyczna aborcja...

farmakologiczna, nie medyczna
zupa_grochowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-23, 14:41   #9
Gwiazdeczka1978
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazdeczka1978
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 8 299
Dot.: WOMEN ON WEB czyli medyczna aborcja...

Cytat:
Napisane przez zupa_grochowa Pokaż wiadomość
farmakologiczna, nie medyczna
Tez miałam wspomniec, ale sie powstrzymałam
Gwiazdeczka1978 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-23, 14:59   #10
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: WOMEN ON WEB czyli medyczna aborcja...

Cytat:
Napisane przez eliz23 Pokaż wiadomość
też ja dobrze zapamiętałam w razie W. wiadomo życie płata różne figle i czasem nie z naszej winy przytrafia się coś co nie jest nam na rękę... te 70euro jest niczym wobec problemu który może kobiecie zrujnować życie...
osobiście kontaktowałam się z women on web udzielaja fachowej porady, konsultacji medycznej, wsparcia psychicznego, nie olewaja nikogo i odpisuja na każdego maila i każdy problem nie tylko związany z niechciana ciążą...
Uważasz, że dziecko jest problemem, który może zrujnować kobiecie życie?
(jak nie jest gotowa na dziecko to niech nie uprawia seksu w takim razie i wszystko w tym temacie)
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-23, 15:01   #11
Martusia2606
Raczkowanie
 
Avatar Martusia2606
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: z domu :D:D:D
Wiadomości: 76
GG do Martusia2606
Dot.: WOMEN ON WEB czyli medyczna aborcja...

ja miałam z tego korzystać. O ciąży dowiedziałam się w 4 tygodniu (2 tygodnie po poczęciu). Załamałam się bo muszę przyznać, że totalnie nie byłam gotowa na dziecko. Mam już jedno, bałam się, że nie dam rady, bałam się o ciało (!) No strasznie dziwne myśli miałam. Stronę polecił mi ginekolog. Zrobiłam konsultację, przeczytałam wszystkie za i przeciw. Kontakt z osobami z tej strony wyśmienity. Jeszcze nigdy nie targały mną tak skrajne uczucie od lęku do nienawiści do samej siebie jak wtedy. Nie byłam czy chcę usuwać czy nie. Kobiety stamtąd nie były nachalne, mówiły mi, żebym się namyśliła, żebym decyzję podjęła jak będę w 100% pewna, żebym niczego nie żałowała. Bo niektórzy uważają, że one namawiają do tego za wszelką cenę - otóż nie! No i w końcu nie zrobiłam tego, jak zrobiłam USG i zobaczyłam wtedy jeszcze maleńką kropeczkę to nie byłam w stanie tego zrobić. Stwierdziliśmy z mężem, że damy radę. Dzisiaj jestem w 7 miesiącu prawie, będę mieć chłopca i cieszę się, że tego nie zrobiłam. Nie dałabym rady, wiem o tym, nie wybaczyłabym sobie tego do końca życia. Dlatego sama się zastanawiam czy te kobiety, które to zrobiły faktycznie nie żałują, tego jestem ciekawa szczerze. No ale być może to racja, że każda kobieta inaczej reaguje. Co najlepsze po jakimś czasie rozmawiałam z przyjaciółką o tym, powiedziałam jej co chciałam zrobić i ona mi powiedziała, że nasza wspólna stara znajoma też kupowała stamtąd tabletki. W 6 tygodniu spożyła, niestety ciąża nie została usunięta. Dziecko urodziło się niedorozwinięte, miało wiele wad, dwie doby po urodzeniu zmarło. Wzięli łożysko do badań, sprawą zajęła się prokuratura ale co z tego wynikło to nie wiem. Ale widuję ją czasem więc na pewno do więzienia nie poszła. I tak po tym przypadku jeszcze bardziej się cieszę, że nie usunęłam bo nie wiem co bym zrobiła jakby mi się chore dziecko urodziło
__________________
"Szczenięta rasowe. Tanio.
Promocja trwa do wyczerpania suki."

Nim kupisz szczeniaka, sprawdź, w jakich warunkach żyje suka, która go urodziła.

Kampania edukacyjna, mająca na celu zmniejszenie ilości bezdomnych zwierząt

http://psia-mac.pl

Martusia2606 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-10-23, 15:03   #12
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: WOMEN ON WEB czyli medyczna aborcja...

Cytat:
Napisane przez Fresa Pokaż wiadomość
Uważasz, że dziecko jest problemem, który może zrujnować kobiecie życie?
(jak nie jest gotowa na dziecko to niech nie uprawia seksu w takim razie i wszystko w tym temacie)
Gdyby kobieta była zawsze gotowa na dziecko, nie stosowałaby antykoncepcji. Po to ona jest.
A co jeśli zawiedzie?
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-23, 15:22   #13
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: WOMEN ON WEB czyli medyczna aborcja...

I teraz się zacznie wojna - kto jest za a kto przeciw aborcji
I jakie te kobiety, które chcą usunąć są wredne i bez serca...
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-23, 15:22   #14
Ivy123
Zadomowienie
 
Avatar Ivy123
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 452
Dot.: WOMEN ON WEB czyli medyczna aborcja...

Cytat:
Napisane przez eliz23 Pokaż wiadomość
też ja dobrze zapamiętałam w razie W. wiadomo życie płata różne figle i czasem nie z naszej winy przytrafia się coś co nie jest nam na rękę... te 70euro jest niczym wobec problemu który może kobiecie zrujnować życie...
osobiście kontaktowałam się z women on web udzielaja fachowej porady, konsultacji medycznej, wsparcia psychicznego, nie olewaja nikogo i odpisuja na każdego maila i każdy problem nie tylko związany z niechciana ciążą...
Dziwią mnie takie słowa, szczególnie, że piszesz jako matka...
Ivy123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-23, 15:30   #15
Ishikawa
Crazy turtle lady
 
Avatar Ishikawa
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Wiadomości: 8 911
GG do Ishikawa
Dot.: WOMEN ON WEB czyli medyczna aborcja...

Cytat:
Napisane przez Martusia2606 Pokaż wiadomość
Dziecko urodziło się niedorozwinięte, miało wiele wad, dwie doby po urodzeniu zmarło. Wzięli łożysko do badań, sprawą zajęła się prokuratura ale co z tego wynikło to nie wiem. Ale widuję ją czasem więc na pewno do więzienia nie poszła. I tak po tym przypadku jeszcze bardziej się cieszę, że nie usunęłam bo nie wiem co bym zrobiła jakby mi się chore dziecko urodziło

Ale skoro dziecko miało wiele wad,, etc - to nie przysługiwała jej legalna aborcja ?
Nie wiem na ile ten artuku jest miarodajny, ale z tego co opisujesz to hmm...?
Wydaje mi się ,że chyba człowiek który już kupuję i zażywa tę tabletkę jest hmm..konsekwentny w działaniu skoro nie chce mieć dziecka... ?

http://www.we-dwoje.pl/aborcja;-;kie...tykul,481.html

I że prokuratura ?
To oni się interesują każdym przedwcześnie zmarłym dzieckiem z różnymi dysfunkcjami ?

Wiem, że to Ci koleżanka mówiła -a czasem wiadomo,ludzie czegoś nie dopowiedzą ,przekręca itp
__________________
Instagram
Ishikawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-23, 15:31   #16
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: WOMEN ON WEB czyli medyczna aborcja...

Cytat:
Napisane przez Ivy123 Pokaż wiadomość
Dziwią mnie takie słowa, szczególnie, że piszesz jako matka...
Dokładnie. Chyba ostatnie, co dziecko chce usłyszeć od matki to słowa, że zrujnowało jej życie
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-23, 15:33   #17
Ishikawa
Crazy turtle lady
 
Avatar Ishikawa
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Wiadomości: 8 911
GG do Ishikawa
Dot.: WOMEN ON WEB czyli medyczna aborcja...

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
I teraz się zacznie wojna - kto jest za a kto przeciw aborcji
I jakie te kobiety, które chcą usunąć są wredne i bez serca...
jeszcze się we mnie tli nadzieja na konkretna,interesująca dyskusje bez :
żadnych wierszyków, listów dziecka do matki, filmików z przeprowadzania aborcji , podawaniem przykładów osób które miały zostać usunięte a przez przypadek nie zostały i stały się super ludźmi
__________________
Instagram
Ishikawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-23, 15:40   #18
Gwiazdeczka1978
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazdeczka1978
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 8 299
Dot.: WOMEN ON WEB czyli medyczna aborcja...

Cytat:
Napisane przez Ishikawa Pokaż wiadomość
jeszcze się we mnie tli nadzieja na konkretna,interesująca dyskusje bez :
żadnych wierszyków, listów dziecka do matki, filmików z przeprowadzania aborcji , podawaniem przykładów osób które miały zostać usunięte a przez przypadek nie zostały i stały się super ludźmi
Nie bądz naiwna nie ma szans. Obstawiam,ze sie pojawia jak sie tamat rozgrzeje
Gwiazdeczka1978 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-23, 15:45   #19
santos
Zakorzenienie
 
Avatar santos
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: skad wracali Litwini ?
Wiadomości: 4 631
GG do santos
Dot.: WOMEN ON WEB czyli medyczna aborcja...

Jestem za, aczkolwiem uwazam to za nie najlepsze wyjscie. To wlasnie taka deska ratunku dla kobiet z krajow, ktore kobiety maja tam, gdzie swiatlo nie dochodzi. Moze odzyje czasow, gdy w Polsce bedzie legalna aborcja, ale przed trzeba bedzie sie konsultowac z lekarzem gin. i psychologiem ktorzy dokladnie objasniaja zabieg i ew skutki (takze psychologiczne). Tak jest w niektorych Landach w Niemczech.

Zaraz sie wywiaze dyskusja za/przeciw aborcji.

Mysle, ze jesli juz mamy dyskutowac (bo przeciez chyba nie bedzie sie caly watek opieral na wizazankach wklejajacych odpowiedzi "za" "jestem przeciw " itd) to moze podyskutujmy o polskim prawie. Czy naprawde w dobie dostepu do tego typu stron ma w ogole sens prawo antyaborcyjne? Rozumiem doskonale, ze ktos moze byc przeciw aborcj, ale nie da sie faktom zaprzeczyc: ustawa nie pomaga dzieciom ani troche, jedyni, ktorzy na niej korzystaja, to niedouczeni lekarze, ktorzy moga bezkarnie przeprowadzac aborcje nie patrzac na warunki, nie musza sie martwic, ze cos spaprza i moga wolac 4x tyle pieniedzy. A jak widac po powyzszym, jak kobieta chce, to aborcji dokona. Moze sie to tylko odbic na zdrowiu jej/ dziecka (jesli sie nie powiedzie aborcja). To lepsze wyjscie?
__________________
"Thunderstorms seldom clear the air"

Santosowa rzezba ;-)

nie jestem zawodowym dietetykiem ani trenerem, to moje hobby. Chetnie udziele rad, ale korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialnosc. Dziekuje za uwage

Edytowane przez santos
Czas edycji: 2010-10-23 o 15:46
santos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-10-23, 15:47   #20
Martusia2606
Raczkowanie
 
Avatar Martusia2606
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: z domu :D:D:D
Wiadomości: 76
GG do Martusia2606
Dot.: WOMEN ON WEB czyli medyczna aborcja...

Cytat:
Napisane przez Ishikawa Pokaż wiadomość
Ale skoro dziecko miało wiele wad,, etc - to nie przysługiwała jej legalna aborcja ?
Nie wiem na ile ten artuku jest miarodajny, ale z tego co opisujesz to hmm...?
Wydaje mi się ,że chyba człowiek który już kupuję i zażywa tę tabletkę jest hmm..konsekwentny w działaniu skoro nie chce mieć dziecka... ?

http://www.we-dwoje.pl/aborcja;-;kie...tykul,481.html

I że prokuratura ?
To oni się interesują każdym przedwcześnie zmarłym dzieckiem z różnymi dysfunkcjami ?

Wiem, że to Ci koleżanka mówiła -a czasem wiadomo,ludzie czegoś nie dopowiedzą ,przekręca itp
legalnie aborcji można dokonać do 12 tygodnia. O wadach dowiadywała się podczas późniejszych badań. Więc wtedy trzeba działać na własną rękę a wiadomo to kosztuje i nie każdy ma na to kasę. Dlaczego prokuratura? Hmmm myśmy z koleżanką też się nad tym zastanawiały i doszłyśmy do wniosku, że może dlatego, że ona ma już dwójkę każde z innym, ona olewa pracę, jej facet problemy z dragami - no jednym słowem mówiąc patologia. Poza tym w czasie ciąży żaliła się, że chciałaby się jej pozbyć no więc ktoś mógł na nią donieść. Jak było na pewno to nie mam pojęcia. Ale jakiś powód musiał być
__________________
"Szczenięta rasowe. Tanio.
Promocja trwa do wyczerpania suki."

Nim kupisz szczeniaka, sprawdź, w jakich warunkach żyje suka, która go urodziła.

Kampania edukacyjna, mająca na celu zmniejszenie ilości bezdomnych zwierząt

http://psia-mac.pl

Martusia2606 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-23, 15:53   #21
Ishikawa
Crazy turtle lady
 
Avatar Ishikawa
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Wiadomości: 8 911
GG do Ishikawa
Dot.: WOMEN ON WEB czyli medyczna aborcja...

Cytat:
Napisane przez Ivy123 Pokaż wiadomość
Dziwią mnie takie słowa, szczególnie, że piszesz jako matka...
Uważasz, że osoba która rozważała aborcje nie sprawdzi się w pełni jako matka i gdzieś tam kiedyś w trudnej chwili będzie obwiniać za swoje niepowodzenia dziecko ?




Cytat:
Napisane przez Fresa Pokaż wiadomość
Dokładnie. Chyba ostatnie, co dziecko chce usłyszeć od matki to słowa, że zrujnowało jej życie
Wiesz, takie słowa mogą paść (i pewnie padają) od matek które nie rozważały aborcji wcale.



Cytat:
Napisane przez Gwiazdeczka1978 Pokaż wiadomość
Nie bądz naiwna nie ma szans. Obstawiam,ze się pojawia jak sie temat rozgrzeje
eh, pewnie masz rację
__________________
Instagram
Ishikawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-23, 15:59   #22
eliz23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 144
Dot.: WOMEN ON WEB czyli medyczna aborcja...

Cytat:
Napisane przez Gwiazdeczka1978 Pokaż wiadomość
Inicjatywa ok i popieram zdecydowanie.

zebysmy sie dobrze rozumialy ja nigdy ciazy nie usunelam kontaktowalam sie z nimi bo to mnie zaciekawilo
eliz23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-23, 16:01   #23
Martusia2606
Raczkowanie
 
Avatar Martusia2606
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: z domu :D:D:D
Wiadomości: 76
GG do Martusia2606
Dot.: WOMEN ON WEB czyli medyczna aborcja...

w ogóle temat aborcji to jest dość kontrowersyjny temat. Zawsze będą osoby za i przeciw. Nigdy nie będzie tak, że dojdzie się do jednego konkretnego wniosku. Żadne argumenty "za" nie przekonają osób, które są "przeciw" tak samo żadne argumenty "przeciw" nie przekonają osób, ktore są "za". Najeżdżanie na jedną i drugą grupę jest co najmniej głupie. Nazywanie jednych, że są zacofanymi moherami a innych, że są morderczyniami itp jest beznadziejne moim zdaniem.

Ja od zawsze byłam przeciwniczką aborcji ale jednak miałam takie myśli i takie zamiary, co z tego, że tego nie zrobiłam ale w głowie myśli mi się tliły na ten temat. Więc uważam, że poglądy na dane sprawy mogą ulec zmianie jeśli ktoś coś sam doświadczy. Kobiety mają różne powody. Co prawda stosowanie aborcji jako antykoncepcji czy usuwanie z wygodnictwa jest dla mnie głupotą - ale nie mi to oceniać. Jedno mam zdanie w tej sprawie niech aborcja będzie sobie zalegalizowana bo kobiety będą to robić tak czy siak. Ale nie chciałabym żeby była refundowana. Wystarczy, że z moich podatków idzie kasa na Kościół, którego nie cierpię.
__________________
"Szczenięta rasowe. Tanio.
Promocja trwa do wyczerpania suki."

Nim kupisz szczeniaka, sprawdź, w jakich warunkach żyje suka, która go urodziła.

Kampania edukacyjna, mająca na celu zmniejszenie ilości bezdomnych zwierząt

http://psia-mac.pl

Martusia2606 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-23, 16:05   #24
eliz23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 144
Dot.: WOMEN ON WEB czyli medyczna aborcja...

[QUOTE= W 6 tygodniu spożyła, niestety ciąża nie została usunięta. Dziecko urodziło się niedorozwinięte, miało wiele wad, dwie doby po urodzeniu zmarło. Wzięli łożysko do badań, sprawą zajęła się prokuratura ale co z tego wynikło to nie wiem. Ale widuję ją czasem więc na pewno do więzienia nie poszła. I tak po tym przypadku jeszcze bardziej się cieszę, że nie usunęłam bo nie wiem co bym zrobiła jakby mi się chore dziecko urodziło[/QUOTE]



KOBIECIE KTÓRA USUWA CIĄŻĘ NIE GROŻĄ ŻĄDNE KONSEKWENCJE PRAWNE Tak przewoduje nasze prawo ale konsekwencje ponoszą te osoby które pomogły w usunięciu ciąży

---------- Dopisano o 17:05 ---------- Poprzedni post napisano o 17:03 ----------

Cytat:
Napisane przez Ivy123 Pokaż wiadomość
Dziwią mnie takie słowa, szczególnie, że piszesz jako matka...


a niech cie dziwią, gdybym ja została np zgwałcona nie wiem co bym zrobiła. a może ty chciałabyś meć dziecko z gwałtu co?
eliz23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-23, 16:07   #25
Ishikawa
Crazy turtle lady
 
Avatar Ishikawa
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Wiadomości: 8 911
GG do Ishikawa
Dot.: WOMEN ON WEB czyli medyczna aborcja...

Cytat:
Napisane przez santos Pokaż wiadomość
Jestem za, aczkolwiem uwazam to za nie najlepsze wyjscie. To wlasnie taka deska ratunku dla kobiet z krajow, ktore kobiety maja tam, gdzie swiatlo nie dochodzi. Moze odzyje czasow, gdy w Polsce bedzie legalna aborcja, ale przed trzeba bedzie sie konsultowac z lekarzem gin. i psychologiem ktorzy dokladnie objasniaja zabieg i ew skutki (takze psychologiczne). Tak jest w niektorych Landach w Niemczech.

Zaraz sie wywiaze dyskusja za/przeciw aborcji.

Mysle, ze jesli juz mamy dyskutowac (bo przeciez chyba nie bedzie sie caly watek opieral na wizazankach wklejajacych odpowiedzi "za" "jestem przeciw " itd) to moze podyskutujmy o polskim prawie. Czy naprawde w dobie dostepu do tego typu stron ma w ogole sens prawo antyaborcyjne? Rozumiem doskonale, ze ktos moze byc przeciw aborcj, ale nie da sie faktom zaprzeczyc: ustawa nie pomaga dzieciom ani troche, jedyni, ktorzy na niej korzystaja, to niedouczeni lekarze, ktorzy moga bezkarnie przeprowadzac aborcje nie patrzac na warunki, nie musza sie martwic, ze cos spaprza i moga wolac 4x tyle pieniedzy. A jak widac po powyzszym, jak kobieta chce, to aborcji dokona. Moze sie to tylko odbic na zdrowiu jej/ dziecka (jesli sie nie powiedzie aborcja). To lepsze wyjscie?
Polskie prawo jest bardzo kulawe pod tym względem. Pewnie za nie długo będzie kolejna dziurawa ustawa o In Vitro ;]
Ciekawe kto na tym zarobi

Mnie dziwi zawsze jedno w rożnych debatach radiowo - tv.
Wiadomo, co popiera a czego nie Kościół i środowiska Katolickie.

Dlaczego zatem Kościół który w Polsce jest bardzo opiniotwórczy - nie naciska żeby coś zrobić z : bidulami, adopcjami,wioskami dziecięcymi , surogatkami, żeby zmniejszył się czas oczekiwania na dziecko do adopcji, ?
Może by się zajął tymi,którzy już są na tym świecie i potrzebują mamy, taty ,miłości itp. A nie czczego rozpolitykowania.
__________________
Instagram
Ishikawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-23, 16:12   #26
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: WOMEN ON WEB czyli medyczna aborcja...

Cytat:
Napisane przez eliz23 Pokaż wiadomość
a niech cie dziwią, gdybym ja została np zgwałcona nie wiem co bym zrobiła. a może ty chciałabyś meć dziecko z gwałtu co?
a nie wiesz, że ciążę z gwałtu można LEGALNIE usunąć
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-23, 16:15   #27
Martusia2606
Raczkowanie
 
Avatar Martusia2606
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: z domu :D:D:D
Wiadomości: 76
GG do Martusia2606
Dot.: WOMEN ON WEB czyli medyczna aborcja...

[QUOTE=eliz23;22836697]KOBIECIE KTÓRA USUWA CIĄŻĘ NIE GROŻĄ ŻĄDNE KONSEKWENCJE PRAWNE Tak przewoduje nasze prawo ale konsekwencje ponoszą te osoby które pomogły w usunięciu ciąży

---------- Dopisano o 17:05 ---------- Poprzedni post napisano o 17:03 ----------



no tak, ale w tym wypadku ona tej ciąży nie usunęła bo urodziła - może w tym wypadku jest jakiś inny paragraf. Nie wiem, nie mam pojęcia. Gdybać można ale jak było na prawdę tego nie wiemy.
__________________
"Szczenięta rasowe. Tanio.
Promocja trwa do wyczerpania suki."

Nim kupisz szczeniaka, sprawdź, w jakich warunkach żyje suka, która go urodziła.

Kampania edukacyjna, mająca na celu zmniejszenie ilości bezdomnych zwierząt

http://psia-mac.pl

Martusia2606 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-23, 16:20   #28
eliz23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 144
Dot.: WOMEN ON WEB czyli medyczna aborcja...

ja nigdy nawet nie myslałam zeby usunąć ciążę i mam 2 śliczne córeczki
ale z 2 strony nie neguje kobiet które 'nie mają wyboru'. ale kobiety które usuwają ciąże notorycznie to nie zrozumiem i chyba nie poszanuje. rozumiem każdemu może sie noga powinac ale zeby ryzykowac cale zycie dla 'chwili uniesienia' i usuwać xxx razy... NIE

---------- Dopisano o 17:20 ---------- Poprzedni post napisano o 17:18 ----------

Cytat:
Napisane przez fresa Pokaż wiadomość
a nie wiesz, że ciążę z gwałtu można legalnie usunąć

owszem wiem ale nie każda kobieta potrafi to ujawnić
eliz23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-23, 16:29   #29
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: WOMEN ON WEB czyli medyczna aborcja...

Cytat:
Napisane przez eliz23 Pokaż wiadomość
ja nigdy nawet nie myslałam zeby usunąć ciążę i mam 2 śliczne córeczki
ale z 2 strony nie neguje kobiet które 'nie mają wyboru'. ale kobiety które usuwają ciąże notorycznie to nie zrozumiem i chyba nie poszanuje. rozumiem każdemu może sie noga powinac ale zeby ryzykowac cale zycie dla 'chwili uniesienia' i usuwać xxx razy... NIE

---------- Dopisano o 17:20 ---------- Poprzedni post napisano o 17:18 ----------




owszem wiem ale nie każda kobieta potrafi to ujawnić
A w jakim celu propagujesz stronę o nielegalnej aborcji i jaki cel ma ten wątek w ogóle?
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-23, 16:37   #30
santos
Zakorzenienie
 
Avatar santos
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: skad wracali Litwini ?
Wiadomości: 4 631
GG do santos
Dot.: WOMEN ON WEB czyli medyczna aborcja...

[QUOTE=Fresa;22835793]
Cytat:
Napisane przez Fresa Pokaż wiadomość
a nie wiesz, że ciążę z gwałtu można LEGALNIE usunąć
HAHAHA< o slodka naiwnosci. A probowalas kiedys? To ci powiem, jak wygladaja legalne aborcje w Polsce, bo bylam na stopie prywatnej z >religijnie natchnionymi< lekarzami, a takich nie jest malo.

1. Jesli chcesz odkonac aborcji z powodu wady wrodzonej: 90% lekarzy (bo albo sami sa natchnieni, albo maja np natchnionego ordynatora/kolege/srodowisko) napisze ci na badaniu " 98% szans ze dziecko urodzi sie z zespolen Downa/rozszczepieniem kregoslupa etc etc". I co? Mozesz sobie dupcie podetrzec tym papierem, bo jesli nie napisza 100% szans, (lub po prostu "badanie wykazalo wady wrodzone") to nie masz prawa do aborcji. Sweeeeet.

2. Z gwaltem: po 1 musisz ZDAZYC. Dodajmy, zeo ciazy nie dowiesz sie dzien po gwalcie, tylko kilka tyg. Nastepnie musisz uzyskac papiurek z prokuratury/policji. No to ci zajmie niemalo. A potem idziesz do szpitala, a lekarze cie odbijaja jak pingponga, bo sa >religijnie natchnieni< i oni nie moga. I tak, owszem, powinni ci wskazac placowke, gdzie mozesz tego dokonac. A to albo poootrwa, albo placowka tez bedzie miala natchnionego lekarza. I tak do konca 3 miesiaca, po ktorymto MUSISZ urodzic. Sweeeeet

Made in Poland, moi drodzy.
Nie ma w Polsce realnie legalnej aborcji.
__________________
"Thunderstorms seldom clear the air"

Santosowa rzezba ;-)

nie jestem zawodowym dietetykiem ani trenerem, to moje hobby. Chetnie udziele rad, ale korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialnosc. Dziekuje za uwage
santos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-05-14 18:25:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:04.