Czy mam się czego obawiać? Krawienia między miesiączkami, zgrubienie. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-08-07, 20:14   #1
Sharmen
Przyczajenie
 
Avatar Sharmen
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 28

Czy mam się czego obawiać? Krawienia między miesiączkami, zgrubienie.


W poprzednim miesiącu dostrzegłam u siebie krwawienie w okresie owulacji, uspokojono mnie na forum ginekologicznym pisząc, iż jest to krwawienie okołoowulacyjne i nie ma powodu do niepokoju. Zaczęłam odczuwać bóle w okolicy jajników, a także wyżej, promieniujące do wysokości żeber, a później na obie nogi. Po usg zostałam uspokojona, powiedziano mi, że to bóle promieniujące od kręgosłupa, dostałam zastrzyk i wszystko się uspokoiło.
W tym miesiącu tydzień po zakończeniu miesiączki znów krwawiłam, trwało to jeden dzień, zaczęłam odczuwać bóle nawet nie w podbrzuszu tylko "niżej", czułam coś, czego nie potrafię określić, to nie był nawet typowy ból. Dzisiaj przy badaniu szyjki macicy zauważyłam, że w pewnym momencie wejście do pochwy robi się wąskie, na wysokości szyjki ale z drugiej strony, wyczułam zgrubienie, uwypuklenie.
Idę do ginekologa we wtorek, na wizytę niby kontrolną, ale również przyśpieszoną moimi obawami. Czy powinnam się martwić? Dziękuję z góry za wszystkie odpowiedzi.
Uprzedzając pytania - nie biorę tabletek antykoncepcyjnych, żadnych leków hormonalnych i antybiotyków, mam trochę ponad 18 lat, moje cykle są dość regularne, miesiączki b, bolesne, niegdyś obfite, teraz się troszkę ''uspokoiły''. Pozdrawiam serdecznie!
__________________
Miej marzenia,
marzenia zamieniaj w plany,
a plany w działania...

Akcja: odchudzanie!
70-69-68-67-66-65-64-63-62-61-60


xoxo
Sharmen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-08, 09:09   #2
kwiatek101
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 251
Dot.: Czy mam się czego obawiać? Krawienia między miesiączkami, zgrubienie.

Cytat:
Napisane przez Sharmen Pokaż wiadomość
W poprzednim miesiącu dostrzegłam u siebie krwawienie w okresie owulacji, uspokojono mnie na forum ginekologicznym pisząc, iż jest to krwawienie okołoowulacyjne i nie ma powodu do niepokoju. Zaczęłam odczuwać bóle w okolicy jajników, a także wyżej, promieniujące do wysokości żeber, a później na obie nogi. Po usg zostałam uspokojona, powiedziano mi, że to bóle promieniujące od kręgosłupa, dostałam zastrzyk i wszystko się uspokoiło.
W tym miesiącu tydzień po zakończeniu miesiączki znów krwawiłam, trwało to jeden dzień, zaczęłam odczuwać bóle nawet nie w podbrzuszu tylko "niżej", czułam coś, czego nie potrafię określić, to nie był nawet typowy ból. Dzisiaj przy badaniu szyjki macicy zauważyłam, że w pewnym momencie wejście do pochwy robi się wąskie, na wysokości szyjki ale z drugiej strony, wyczułam zgrubienie, uwypuklenie.
Idę do ginekologa we wtorek, na wizytę niby kontrolną, ale również przyśpieszoną moimi obawami. Czy powinnam się martwić? Dziękuję z góry za wszystkie odpowiedzi.
Uprzedzając pytania - nie biorę tabletek antykoncepcyjnych, żadnych leków hormonalnych i antybiotyków, mam trochę ponad 18 lat, moje cykle są dość regularne, miesiączki b, bolesne, niegdyś obfite, teraz się troszkę ''uspokoiły''. Pozdrawiam serdecznie!
a może masz nadżerkę ? ona też powoduje objawy takie jak krwawienie <niewielkie> podczas cyklu. Poza tym jeśli chodzi o tą szyjkę... pewnie to po prostu zmiana jej położenie podczas cyklu - tym bardziej jeśli nie bierzesz hormonów. W czasie cyklu zmienia się położenie szyjki macicy i czasem jest ona dostępna "palcem" nawet na głębokości ok 4 cm !! i nie musi być , że tak powiem "równo" osadzona. Ja miałam ostatnio taką sytuację, że podczas wkładania globulek na nadżerkę wyczułam palcem coś dziwnego, jakby w pewnym momencie wystawało mi coś "narośl" z bocznej ściany - tak to czułam palcami i praktycznie do połowy szerokości pochwy . A po str gdzie tego nie było miałam bardzo zwężone światło pochwy. Po prostu wkładałam palec i po str lewej czułam tą "narośl" i dalej nie mogłam iść, a po prawej normalnie. Poszłam do ginekologa i okazało się, że to szyjka !!! A teraz jestem po okresie i w ogóle tego już nie czuję. Ja biorę tabletki i mi się tak zrobiło - Ty nie, więc masz naturalne cykle i te wahania mogą być większe. Nie martw się, skoro ostatnio byłaś u ginekologa i miałaś usg to w czym rzecz ?? czy ta pani ginekolog robiła Ci usg dopochwowe i badała normalnie ?? Czy podczas współżycia odczuwasz ból w tamtym miejscu "w głębi" ?
kwiatek101 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:53.