4lata próbowania i nadla dziewica :( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Seks

Notka

Seks Tutaj porozmawiasz o seksie. Masz pytania związane z życiem seksualnym lub szukasz porady? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, dodaj opinię.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-01-28, 16:25   #1
jeszcze raz
Przyczajenie
 
Avatar jeszcze raz
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Lubuskie
Wiadomości: 13
Arrow

4lata próbowania i nadla dziewica :(


Hej dziewczyny, prosze, błagam POMÓŻCIE
już nie wiem co robić, jestem załamana tym faktem,
postaram się opisać w kilku zdaniach jaki problem, a więc:
jestem z chłopakiem już jakieś 4/5lat i kocham go, mieszkam z nim, nie wstydze się go, i chciałabym się z nim wreszcie kochać nie żaden seks oralny czy tam jakieś dotykanie, tylko zrobić to wkońcu jak się należy.
Próbowaliśmy już dziesiątki razy, ale no nie mogę, ;( coś jest nie tak, mimo, że pragnę tego jak niczego innego, myślę o tym non stop, a jak dochodzi co do czego to mam blokade, zaicskam wszystko w środku no i nie można nic ;/
u ginekolog podczas cytologii praktycznie płakałam, babeczka kazała mi brać tabletki typu apap przy następnej wizycie bo mówi, że mam ciasną pochwę, ale żeby aż tak? że przy włożeniu palca dwóch już mnie skręca i robi mi się słabo ;( nie mówiąc o włożeniu penisa mimo, że TŻ nie ma super okazu. Proszę pomóżcie co robić ;( na prawdę nie mam pomysłu ;( żele, alkohol, romantyczne wieczory nie pomagają. Ja na prawdę się już poddaje, na szczęście mam wyrozumiałego chłopaka który dzielnie czeka, mimo, że już czasem też nie udaje, że ma dość tego, że wiecznie nie wychodzi. BŁAGAM niech ktoś pomoże! najlepiej ktoś kompetentny, albo również z takim problemem. może jakaś operacja?
__________________
  • schudnąć !!!
  • nie jeść tych cholernych fast foodów!!!
  • rzucić palenie!!!
  • panować nad humorkami ;p





baby we can do it we can do it all night ;>
jeszcze raz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-28, 17:33   #2
madziass
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 2
wspolczuje ci :/ z tego co piszesz to nie jst to raczej problem w glowie a problem w twojej anatomii, tak mi sie wydaje skoro jestes z partnerem 4 lata nie stronicie od innych pieszczot o ile dobrze zrozumialam, niektore kobiety maja problem z mimowolnym zaciskaniem sie miesni tuz przed stosunkiem co im go uniemozliwia i to jest problem z ktorym nalzy sie wybrac do seksuologa, ale ty czujesz nawet bol podczas badania ginekologicznego :/ radzilabym ci zmienic ginekologa bo to troche chore ze kaze ci brac apap przed wizyta zebys bolu nie czula, moze ona tak by poszukala przyczyny tego bolu :/ troszke wiem co czujesz bo tez bylma w podobnej sytuacji po moim pierwszym porodzie, tez przez 7 miesiecy nie mgolismy z mezem normalnie sie kochac, czulam okropny bol przy kazdej probie oczywiscie ginekolodzy nie wiedzieli dlaczego a ja mysle teraz ze to przez to ze mnie jakos dziwnie pozszywali po porodzie, w koncu sie przemoglam i wytrzymalam ten bol i z kazda nastepna proba ten bol byl coraz mniejszy az zniknal po nastepnym porodzie juz tego nie mialam nie wiem czy u ciebie pomoglo by to przetrzymanie i zacisniecie zebow bo nie wiem czy w trakcie zniknalby :/

Edytowane przez Eldo_rado
Czas edycji: 2013-01-28 o 18:12 Powód: dubel
madziass jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-28, 17:53   #3
solange421
Zakorzenienie
 
Avatar solange421
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 7 726
GG do solange421 Wyślij wiadomość przez MSN do solange421 Send a message via Skype™ to solange421
Dot.: 4lata próbowania i nadla dziewica :(

mnie to wygląda na pochwice. Powinnaś się wybrać do seksuologa.
solange421 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-28, 19:08   #4
neia
Zadomowienie
 
Avatar neia
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 496
Dot.: 4lata próbowania i nadla dziewica :(

Koniecznie seksuolog. Aż w szoku jestem, że żaden ginekolog Ci tego nie zaproponował, a zamiast tego zalecali Ci apapy o.O
neia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-28, 19:50   #5
jeszcze raz
Przyczajenie
 
Avatar jeszcze raz
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Lubuskie
Wiadomości: 13
Dot.: 4lata próbowania i nadla dziewica :(

to chyba będe tak musiała zrobić jak mi radzicie
byłam ogólnie w życiu u 3ginekologów i jak mówiłam o swoim problemie to wcześniej mówiono mi tylko o żelach nawilżających a teraz jak byłam u "nowej" to powiedziała mi, że mam ciasną pochwe i to tyle
nigdy też nie mogę zaaplikować tampona, a jak facet próbuje mi włożyć paluszki to wejdą kawałek i to tyle. ogólnie ten problem już mnie przerasta, a dość już mam płakania.
najgorsze to, że nie mam ani żadnego przykrego doświadczenia z dzieciństwa, ani nic złego nie doświadczyłam związanego z seksem, ufam chłopakowi, pragne tego bardzo, ehh ;( szkoda słów
__________________
  • schudnąć !!!
  • nie jeść tych cholernych fast foodów!!!
  • rzucić palenie!!!
  • panować nad humorkami ;p





baby we can do it we can do it all night ;>
jeszcze raz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-28, 20:20   #6
solange421
Zakorzenienie
 
Avatar solange421
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 7 726
GG do solange421 Wyślij wiadomość przez MSN do solange421 Send a message via Skype™ to solange421
Dot.: 4lata próbowania i nadla dziewica :(

dokładnie, też jestem w szoku, ze zalecił apapy.. szkoda słów. Tym bardziej, że to gołym okiem widać, że pochwica najprawdopodobniej.
solange421 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-28, 22:33   #7
Ines_Ines
Raczkowanie
 
Avatar Ines_Ines
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 290
Dot.: 4lata próbowania i nadla dziewica :(

Ja bym spróbowała jeszcze innego ginekologa i spytaj go co sądzi nt. zasięgnięcia przez Ciebie porady u seksuologa.
__________________
Bloguję:
http://szczyptapieprzu.blogspot.com/


Blogi o związkach i seksie:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=672894

(zapraszam do wrzucania linków do ciekawych blogów i postów)

Ines_Ines jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-01-29, 11:16   #8
marion83
Raczkowanie
 
Avatar marion83
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 368
Dot.: 4lata próbowania i nadla dziewica :(

Twój opis jak nic wskazuje na pochwicę i żaden Apap tu nie pomoże. Wybierz się do kompetentnego lekarza. Problem da się rozwiązać. Głowa do góry!
marion83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-29, 11:38   #9
jeszcze raz
Przyczajenie
 
Avatar jeszcze raz
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Lubuskie
Wiadomości: 13
Dot.: 4lata próbowania i nadla dziewica :(

a orientujecie się może czy do seksuologa można się dostać na NFZ czy tylko prywatnie?
może ktoś z was był kiedyś? bo się zastanawiam, co on może mi tak na prawdę doradzić?
__________________
  • schudnąć !!!
  • nie jeść tych cholernych fast foodów!!!
  • rzucić palenie!!!
  • panować nad humorkami ;p





baby we can do it we can do it all night ;>
jeszcze raz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-29, 13:25   #10
solange421
Zakorzenienie
 
Avatar solange421
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 7 726
GG do solange421 Wyślij wiadomość przez MSN do solange421 Send a message via Skype™ to solange421
Dot.: 4lata próbowania i nadla dziewica :(

może rozwiązać przyczynę Twojego problemu, a co za tym idzie jego skutek. Może przepisać leki. Nie wiem co zdecyduje. Nie sądze aby seksuolog przyjmował na NFZ, przynajmniej sie nie spotkałam.
solange421 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-30, 01:16   #11
Navika
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 277
Dot.: 4lata próbowania i nadla dziewica :(

Poczytaj sobie to forum, tam Ci doradzą kompetentnego lekarza/seksuologa http://forum.vulvodynia.pl/
Życzę powodzenia w leczeniu.
Navika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-30, 08:47   #12
neia
Zadomowienie
 
Avatar neia
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 496
Dot.: 4lata próbowania i nadla dziewica :(

Tak, sa seksuolodzy przyjmujacy na NFZ. Niestety tylko w wiekszych miastach.
neia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-30, 15:16   #13
panna mati_
Zakorzenienie
 
Avatar panna mati_
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Płońsk
Wiadomości: 7 831
Dot.: 4lata próbowania i nadla dziewica :(

Co za lekarze żeby na taki problem apap polecać...
panna mati_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-30, 18:10   #14
apows
Zadomowienie
 
Avatar apows
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 1 168
Dot.: 4lata próbowania i nadla dziewica :(

Cytat:
Napisane przez jeszcze raz Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, prosze, błagam POMÓŻCIE
już nie wiem co robić, jestem załamana tym faktem,
postaram się opisać w kilku zdaniach jaki problem, a więc:
jestem z chłopakiem już jakieś 4/5lat i kocham go, mieszkam z nim, nie wstydze się go, i chciałabym się z nim wreszcie kochać nie żaden seks oralny czy tam jakieś dotykanie, tylko zrobić to wkońcu jak się należy.
Próbowaliśmy już dziesiątki razy, ale no nie mogę, ;( coś jest nie tak, mimo, że pragnę tego jak niczego innego, myślę o tym non stop, a jak dochodzi co do czego to mam blokade, zaicskam wszystko w środku no i nie można nic ;/
u ginekolog podczas cytologii praktycznie płakałam, babeczka kazała mi brać tabletki typu apap przy następnej wizycie bo mówi, że mam ciasną pochwę, ale żeby aż tak? że przy włożeniu palca dwóch już mnie skręca i robi mi się słabo ;( nie mówiąc o włożeniu penisa mimo, że TŻ nie ma super okazu. Proszę pomóżcie co robić ;( na prawdę nie mam pomysłu ;( żele, alkohol, romantyczne wieczory nie pomagają. Ja na prawdę się już poddaje, na szczęście mam wyrozumiałego chłopaka który dzielnie czeka, mimo, że już czasem też nie udaje, że ma dość tego, że wiecznie nie wychodzi. BŁAGAM niech ktoś pomoże! najlepiej ktoś kompetentny, albo również z takim problemem. może jakaś operacja?
Widocznie to problem psychiki. Każda pochwa, nawet ta najbardziej ciasna jest elastyczna i się dostosowuje do penisa, nawet tego ogromnego. Udaj się do seksuologa czym prędzej, po co się masz tak męczyć.
__________________
Zapraszam na mój blog http://podwierzba.blogspot.com/
apows jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-01, 00:20   #15
Magnolia_83
Rozeznanie
 
Avatar Magnolia_83
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: wołomin
Wiadomości: 695
Dot.: 4lata próbowania i nadla dziewica :(

Witaj!

Miałam dokładnie ten sam problem co ty.
Byłam tak ciasna, że na badaniu u gina uciekłam tyłkiem do góry ilekroć chciał mnie zbadać ( z reszta do tej pory jestem taka "czuła") . Ale do rzeczy.
Wszyscy ginekolodzy mówili mi, że jestem baaaardzo ciasna i niestety ale muszę próbować do skutku. Że wszystko mi się unormuje po porodzie bla bla..
Ja byłam przerażona no bo jak to - przecież mój partner nie może we mnie wejść, ba! tampona mini sobie włożyć nie mogę a oni mi mówią że do skutku..?!
I powiem tak.. jeśli z błoną u ciebie wszystko wporządku i tylko kwestią są te ciasne ścianki pochwy, to ja ci radze to, co sami z chłopakiem robiliśmy. Ćwiczyliśmy.

Tylko wiesz musisz mu ufać - że jak powiesz "stop" to on się wycofa.
U mnie partner podczas pieszczot delikatnie wkładał palec do momentu aż poczuliśmy opór. Raz.. drugi.. trzeci.. za każdym razem można było ciutkę głębiej - ale nic na siłę.
Jak już się przyzwyczaiłam na tyle, że ten palec nie był dla mnie ciałem obcym i nie wywoływał dyskomfortu, to wtedy wkładaliśmy dwa palce. Wszystko oczywiście posmarowane solidną warstwą żelu (najlepiej jakiś apteczny który szybko nie wysycha).

Po kilku takich ćwiczeniach ja sama w końcu poczułam że chciałabym spróbować. Za pierwszym razem przeliczyłam swoje siły i ze strachu się popłakałam. Tak tak stara krowa a beczała jak owca na pastwisku
Ale za drugim razem byłam już tak zdeterminowana, że zagryzłam zęby i po prostu włożyliśmy całkowicie. Od początku to ja kontrolowałam sytuację. Wiedziałam że jakby co, na mój sygnał się wycofujemy. I wiesz co? Nawet tak nie bolało strasznie. Było uczucie ciasności - ale do przeżycia.
Z każdym zbliżeniem było coraz lepiej.

W tej chwili jestem już tak ładnie rozciągnięta, że absolutnie nic mnie nie boli - no chyba że za bardzo się spieszę i ciało nie zdąży się nawilżyć).
A tak to szalejeee

A tobie radze tuz przed tymi ćwiczeniami napić się czegoś na rozluźnienie. To naprawdę pomaga. Nie mówię że masz być pijana jak świnia ale tak, żeby czuć miłe łaskotanie w brzuchu i nie myslec tylko o tym że będzie na pewno bolało.

Mam nadzieje że na coś przydały się moje rady. Powodzenia!
__________________
Po czym poznać że to miłość?

poznasz ją po tym
ze nawet nie zauważysz,
gdy cale twoje życie sie skończy
a ona wciąż będzie przy tobie...

Edytowane przez Magnolia_83
Czas edycji: 2013-02-01 o 00:33
Magnolia_83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-01, 16:07   #16
jeszcze raz
Przyczajenie
 
Avatar jeszcze raz
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Lubuskie
Wiadomości: 13
Dot.: 4lata próbowania i nadla dziewica :(

dzięki * będe próbować nadal, nawet codziennie właśnie z tymi paluszkami a później kto wie ;d
wczoraj byłam tak zdeterminowana (mam okres) i udało mi się włożyć tampona i to nawet nie takiego mini, tylko, że chyba ciut za lekko włożyłam bo coś mnie uwierało, i byłam mega zestresowana i po jakiejś 1,5 h wyciągnełam go,
ale stwierdziłam, że to duży krok, bo nigdy wcześniej nie poszło.

a długo ćwiczyliście z tymi paluszkami?
bo mi penis TŻ jak próbowaliśmy ani ciut ciut nie wchodzi
__________________
  • schudnąć !!!
  • nie jeść tych cholernych fast foodów!!!
  • rzucić palenie!!!
  • panować nad humorkami ;p





baby we can do it we can do it all night ;>
jeszcze raz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-02, 21:40   #17
201612231846
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 4 143
Dot.: 4lata próbowania i nadla dziewica :(

Cytat:
Napisane przez jeszcze raz Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, prosze, błagam POMÓŻCIE
już nie wiem co robić, jestem załamana tym faktem,
postaram się opisać w kilku zdaniach jaki problem, a więc:
jestem z chłopakiem już jakieś 4/5lat i kocham go, mieszkam z nim, nie wstydze się go, i chciałabym się z nim wreszcie kochać nie żaden seks oralny czy tam jakieś dotykanie, tylko zrobić to wkońcu jak się należy.
Próbowaliśmy już dziesiątki razy, ale no nie mogę, ;( coś jest nie tak, mimo, że pragnę tego jak niczego innego, myślę o tym non stop, a jak dochodzi co do czego to mam blokade, zaicskam wszystko w środku no i nie można nic ;/
u ginekolog podczas cytologii praktycznie płakałam, babeczka kazała mi brać tabletki typu apap przy następnej wizycie bo mówi, że mam ciasną pochwę, ale żeby aż tak? że przy włożeniu palca dwóch już mnie skręca i robi mi się słabo ;( nie mówiąc o włożeniu penisa mimo, że TŻ nie ma super okazu. Proszę pomóżcie co robić ;( na prawdę nie mam pomysłu ;( żele, alkohol, romantyczne wieczory nie pomagają. Ja na prawdę się już poddaje, na szczęście mam wyrozumiałego chłopaka który dzielnie czeka, mimo, że już czasem też nie udaje, że ma dość tego, że wiecznie nie wychodzi. BŁAGAM niech ktoś pomoże! najlepiej ktoś kompetentny, albo również z takim problemem. może jakaś operacja?

Hmm. Kiepska sprawa . Kurczę... Nie wiem co Ci doradzić. Może po prostu zróbcie to stopniowo najpierw 1 palec ,później 2 ,3 i zacznijcie się kochać
201612231846 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-03, 15:17   #18
mary_poppins
sissy that walk
 
Avatar mary_poppins
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 670
Dot.: 4lata próbowania i nadla dziewica :(

Cytat:
Napisane przez domiwika93 Pokaż wiadomość
Hmm. Kiepska sprawa . Kurczę... Nie wiem co Ci doradzić. Może po prostu zróbcie to stopniowo najpierw 1 palec ,później 2 ,3 i zacznijcie się kochać
Ale przy pochwicy nawet 1 palec najczęściej nie wchodzi w grę. Po prostu nie da się i już.

Również doradzam seksuologa Czytałam sporo nt. pochwicy, wiele osób cierpiących jest zdania że można to przezwyciężyć. Ale to grubsza sprawa, nie na jedną wizytę. Można próbować w domu, ale bez lekarza zwykle się nie obejdzie.

Co do ginekologa -
__________________
Cytat:
Napisane przez dombro
Nie chcę być niedelikatna, ale wymyślasz problemy z dupy.
mary_poppins jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-03, 15:50   #19
Lolissa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1
Dot.: 4lata próbowania i nadla dziewica :(

Cytat:
Napisane przez mary_poppins Pokaż wiadomość
Ale przy pochwicy nawet 1 palec najczęściej nie wchodzi w grę. Po prostu nie da się i już.

Również doradzam seksuologa Czytałam sporo nt. pochwicy, wiele osób cierpiących jest zdania że można to przezwyciężyć. Ale to grubsza sprawa, nie na jedną wizytę. Można próbować w domu, ale bez lekarza zwykle się nie obejdzie.

Co do ginekologa -
Mylisz się.. Miałam pochwicę i to nieprawda, że palec nie wchodzi.. Używałam tamponów, miałam robione usg dopochwowe, badanie wziernikiem, a stosunku odbyć nie mogłam... Ból siedzi w głowie i trzeba w sobie przerobić wiele przekonań, poglądów, żeby się odblokować.
My juz kilka miesięcy cieszymy się seksem, ale kilka ładnych lat próbowaliśmym sami i bez skutku.
Nie wiem czy mogę publicznie napisać kto nam pomógł.
Jeśli ktoś ma jakiekolwiek pytania, chętnie pomogę.
Lolissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-04, 17:58   #20
duperella
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 12
Dot.: 4lata próbowania i nadla dziewica :(

bardzo polecam przełamanie się i konsultację z seksuologiem, a jesli nie ma takiego w Twoim mieście to może na początek z psychologiem? Tu możesz przeczytać co dr Depko napisał nt pochwicy http://zdrowie.onet.pl/porady-eksper...9,artykul.html , zdecydowanie zaleca wizytę u lekarza-seksuologa (to ktoś inny niż psycholog-seksuolog).

Edytowane przez duperella
Czas edycji: 2016-11-21 o 19:21
duperella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-05, 11:26   #21
helencia01
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 95
Dot.: 4lata próbowania i nadla dziewica :(

Musisz działać, w tym pomoże tylko specjalista, nie zadne tabletki... powodzenia
__________________
cukierena
helencia01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-03, 19:08   #22
amandi
Raczkowanie
 
Avatar amandi
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 55
Dot.: 4lata próbowania i nadla dziewica :(

Lolissa Proszę o porady jak udało Ci się pokonać lęki i pochwicę? Mam taki problem proszę o Twoją pomoc . Kontakt do mnie to amandi@o2.pl
amandi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-03, 19:39   #23
karola008
Raczkowanie
 
Avatar karola008
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 228
Dot.: 4lata próbowania i nadla dziewica :(

powiem Ci szczerze tez bylam w zwiazku 3 lata probowalismy duzo razy no ale po prostu sie nie dalo, mialam to samo co Ty, pozniej tak sie potoczyło ze sie z nim rozstałam, mam teraz chlopaka z ktorym nie było dosłownie ŻADNEGO problemu, owszem 4-5 pierwszych razów były niekomfortowych ale jak patrze w przeszlosc po prostu moj byly nie umial sie do tego zabrac jak nalezy (tez tego nie robił wczesniej) i bylam przerazona sama z siebie, moj TZ zapewnil o odpowiedni komfort, nastroj, nie naciskał i samo wyszło a bardziej weszło :P
karola008 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Seks


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-03 20:39:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:56.