Co to jest narośl/guz na kciuku?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-04-04, 22:32   #1
adzik6
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 4

Co to jest narośl/guz na kciuku??


Witam potrzebuję pomocy. Byłem z tym już u 2 dermatologów jednak nie byli w stanie mi pomóc, Pierwszy przepisał jakieś mazidełko, a drugi stwierdził, że może to być pojedyncze ognisko łuszczycy ale nie jest pewny...
Jest to dziwna narośl na palcu, czytałem trochę na temat guza olbrzymiokomórkowego, ale nie za bardzo mi to podchodzi. Narośl ta nie boli, jeśli nie będę tego ruszał z 1-2 dni tworzy sie na tym martwy naskórek, ale pod spodem jest żywe ciało także głębsze ścięcie naskórka powoduje ból i lekkie krwawienie. Od długiego czasu nie zmienia swoich rozmarów po prostu jest i dopóki się nie zdenerwuje i nie zacznę drapać nie przypomina niczym specjalnym o sobie. Swego czasu z nerwów próbowałem to przyatakować takim kwasem do kurzajek ale jak doszedłem do tego żywego ciała to ból był nie do wytrzymania. Znajduję się na stawie na kciuku nie jest to miejsce w którym byłby jakiś ucisk czy coś. To tyle info teraz fotki....

http://www.freeimagehosting.net/psd7y

http://www.freeimagehosting.net/hzlr4

http://www.freeimagehosting.net/9gc3i
Proszę pomocy!!

Edytowane przez adzik6
Czas edycji: 2013-04-04 o 22:36
adzik6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-04, 23:07   #2
panna mati_
Zakorzenienie
 
Avatar panna mati_
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Płońsk
Wiadomości: 7 831
Dot.: Co to jest narośl/guz na kciuku??

Cytat:
Napisane przez adzik6 Pokaż wiadomość
Witam potrzebuję pomocy. Byłem z tym już u 2 dermatologów jednak nie byli w stanie mi pomóc, Pierwszy przepisał jakieś mazidełko, a drugi stwierdził, że może to być pojedyncze ognisko łuszczycy ale nie jest pewny...
Jest to dziwna narośl na palcu, czytałem trochę na temat guza olbrzymiokomórkowego, ale nie za bardzo mi to podchodzi. Narośl ta nie boli, jeśli nie będę tego ruszał z 1-2 dni tworzy sie na tym martwy naskórek, ale pod spodem jest żywe ciało także głębsze ścięcie naskórka powoduje ból i lekkie krwawienie. Od długiego czasu nie zmienia swoich rozmarów po prostu jest i dopóki się nie zdenerwuje i nie zacznę drapać nie przypomina niczym specjalnym o sobie. Swego czasu z nerwów próbowałem to przyatakować takim kwasem do kurzajek ale jak doszedłem do tego żywego ciała to ból był nie do wytrzymania. Znajduję się na stawie na kciuku nie jest to miejsce w którym byłby jakiś ucisk czy coś. To tyle info teraz fotki....

http://www.freeimagehosting.net/psd7y

http://www.freeimagehosting.net/hzlr4

http://www.freeimagehosting.net/9gc3i
Proszę pomocy!!
Nie skaleczyłeś się ostatnio w tym miejscu? Umów się na wizytę do chirurga. Moim zdaniem, usunie, wyczyści i po problemie.
__________________
Każdego dnia, z każdą godziną rośnie liczba osób, które mogą pocałować mnie w d...
panna mati_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-04, 23:17   #3
adzik6
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 4
Dot.: Co to jest narośl/guz na kciuku??

Możliwe, że jest to lekko skaleczone bo jest troszkę bardziej wrażliwe niż normalne ciało. Myślisz, że lepiej umówić się do chirurga prywatnie czy na kasę ?
adzik6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-04, 23:19   #4
panna mati_
Zakorzenienie
 
Avatar panna mati_
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Płońsk
Wiadomości: 7 831
Dot.: Co to jest narośl/guz na kciuku??

Cytat:
Napisane przez adzik6 Pokaż wiadomość
Możliwe, że jest to lekko skaleczone bo jest troszkę bardziej wrażliwe niż normalne ciało. Myślisz, że lepiej umówić się do chirurga prywatnie czy na kasę ?
No, ja napewno bym poszła prywatnie. Raz, że szybciej się dostaniesz, a dwa - bardziej humanitarnie mi się to kojarzy!
__________________
Każdego dnia, z każdą godziną rośnie liczba osób, które mogą pocałować mnie w d...
panna mati_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-04, 23:25   #5
adzik6
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 4
Dot.: Co to jest narośl/guz na kciuku??

Czy chirurg bez wahania weźmie się za"mechaniczne" usunięcie tego czegoś?
adzik6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-04, 23:31   #6
panna mati_
Zakorzenienie
 
Avatar panna mati_
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Płońsk
Wiadomości: 7 831
Dot.: Co to jest narośl/guz na kciuku??

Cytat:
Napisane przez adzik6 Pokaż wiadomość
Czy chirurg bez wahania weźmie się za"mechaniczne" usunięcie tego czegoś?
Raczej nie. A w ogóle, to nie dostał się tam jakiś opiłek, zadra albo coś? Jest chyba stan zapalny( tak ze zdjęć wygląda) pewnie najpierw da antybiotyk, a potem wyczyści. W znieczuleniu.
__________________
Każdego dnia, z każdą godziną rośnie liczba osób, które mogą pocałować mnie w d...
panna mati_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-04, 23:37   #7
adzik6
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 4
Dot.: Co to jest narośl/guz na kciuku??

Nie na 100% nic już tam nie ma. Całe leczenie dermatologów łącznie z przerwami spowodowanymi moją pracą trwały z rok. To jest chyba jakaś narośl na stawie i tyle...?
Jaki może być przybliżony koszt takiego zabiegu prywatnie, żeby mi nie zaśpiewał ze 2 tyś ?? ?
adzik6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-04-04, 23:49   #8
panna mati_
Zakorzenienie
 
Avatar panna mati_
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Płońsk
Wiadomości: 7 831
Dot.: Co to jest narośl/guz na kciuku??

Cytat:
Napisane przez adzik6 Pokaż wiadomość
Nie na 100% nic już tam nie ma. Całe leczenie dermatologów łącznie z przerwami spowodowanymi moją pracą trwały z rok. To jest chyba jakaś narośl na stawie i tyle...?
Jaki może być przybliżony koszt takiego zabiegu prywatnie, żeby mi nie zaśpiewał ze 2 tyś ?? ?
Dla mnie, to nie wygląda jak narośl na stawie. I czemu do dermatologów z tym, a nie od razu do chirurga? Ze 200zł taki zabieg. Dla mnie, to jest coś po skaleczeniu. Z opisu wygląda jakby się ziarninowało. Ale ja Ci tego nie zdjagnozuję przez internet. Idź do chirurga.
__________________
Każdego dnia, z każdą godziną rośnie liczba osób, które mogą pocałować mnie w d...
panna mati_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:33.