Uczymy się do egzaminu CAE (lub FCE) - grupa wsparcia - Strona 9 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Nauka języków obcych - kącik językowy

Notka

Nauka języków obcych - kącik językowy Nauka języków obcych - kącik językowy, to miejsce wymiany informacji o kursach, podręcznikach, materiałach i ciekawostkach językowych. Dołącz.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-03-08, 15:24   #241
martag144
Rozeznanie
 
Avatar martag144
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 794
Dot.: Uczymy się do egzaminu CAE (lub FCE) - grupa wsparcia

Rozszerzona matura to nie to samo co FCE. Jest przepaść.
Poza tym... jeśli chcesz iść na filologię to po co Ci ten certyfikat? Lepiej celuj w CAE albo CPE.
__________________
au pair w Londynie
15.06.2013 - 06.08.2013
lipiec 2015-2016


Australia!



03.04.2015 aparatka góra
martag144 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-08, 16:47   #242
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: Uczymy się do egzaminu CAE (lub FCE) - grupa wsparcia

Pisała że łatwiej znaleźć pracę na studiach, moim zdaniem zawsze lepiej mieć choćby to FCE niż nic, a do CAE jeszcze trochę brakuje i pewnie odciągnie się to w czasie.
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-09, 02:26   #243
Carousel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 531
Dot.: Uczymy się do egzaminu CAE (lub FCE) - grupa wsparcia

Cytat:
Napisane przez martag144 Pokaż wiadomość
Rozszerzona matura to nie to samo co FCE. Jest przepaść.
Poza tym... jeśli chcesz iść na filologię to po co Ci ten certyfikat? Lepiej celuj w CAE albo CPE.
I FCE, i matura rozszerzona to poziom B2. Ok, matura jest trochę łatwiejsza i w ogóle to nie ma sensu odnosić tych dwóch egzaminów do siebie, ale jednak z tą przepaścią bym nie przesadzała.

Cytat:
Napisane przez roline Pokaż wiadomość
Mam zamiar zdawać egzamin FCE i proszę o rady!
Jestem teraz w 3 klasie liceum, za 2 miesiące zdaję maturę. Jako dodatkowy przedmiot zdaję język angielski na poziomie rozszerzonym. Od 3 lat w liceum miałam język angielski rozszerzony (6 lekcji w tygodniu). Dodatkowo od początku liceum chodzę co tydzień na korepetycje.
W listopadzie maturę próbną z ang na poziomie podstawowym zdałam na 98%, a rozszerzoną na 78% i moje pytanie: czy mam szansę na FCE? Chcę mieć jakiś dodatkowy certyfikat, to na pewno mi pomoże w znalezieniu pracy, na studiach. Z czytaniem idzie mi w miarę dobrze, na maturze próbnej miałam wszystko dobrze z czytania. Pisanie też idzie mi dobrze, zwykle mam maksymalną liczbę punktów albo tracę 2 pkt. Gorzej jest ze słuchaniem, oglądam dużo seriali, filmów, telewizji po angielsku ale jednak dalej nie jestem w tym mistrzynią. Mówienie też nie idzie mi świetnie, potrafię się dogadać ale boję się, że nie mam odpowiedniego akcentu itp. Z gramatyką też jest raczej dobrze.

I właściwie nie wiem czy zdawać po maturze (bo będę przygotowana do matury rozszerzonej) czy dać sobie rok przerwy i zdać po 1 roku studiów filologii angielskiej? Bo planuję iść na anglistykę.
Pierwsza rzecz: matura to matura, a FCE czy jakikolwiek inny egzamin z Cambridge to zupełnie inna para kaloszy. Ok, pisałam wyżej o poziomach - i tak, poziom może i podobny, ale wynik 78% z matury rozszerzonej świadczy jedynie o tym, że 'coś tam' z angielskiego umiesz. Czy na tyle, by zdać FCE, czy więcej - nie powiem Ci, bo zwyczajnie nie można na tej podstawie tego stwierdzić. Naprawdę, ciężko jakoś "przeliczyć" wynik matury na FCE. Ja np. w maju zdałam maturę na "tylko" 88%, a w lipcu - CAE, więc na tym przykładzie dobitnie widać, że po prostu nie ma co mierzyć tych dwóch egzaminów tą samą miarą.

No, ale ok - angielski idzie Ci, z tego, co piszesz, całkiem nieźle. To akurat możemy jakoś oszacować i w jakiś tam poziom, chociaż mniej-więcej, Cię wpisać. Ale FCE na Twoim miejscu bym sobie przemyślała. Bo, tak szczerze, po co Ci on? Wybulisz sporą kasę za egzamin, który tak naprawdę zbyt wiele Ci nie da. Ja bym na Twoim miejscu celowała w CAE. Trudno, najwyżej dostaniesz certyfikat z 'level below', czyli po prostu B2, więc w stosunku do FCE nie stracisz nic. A jednak, moim zdaniem, łatwiej uzyskać to C1, które brzmi o wiele lepiej niż B2, na CAE niż na FCE. Warto więc się przyłożyć, przysiąść, pouczyć się, nawet przystąpić do egzaminu kilka miesięcy później, niż się planowało, ale celować w wyższy level. A naprawdę, CAE nie jest takie straszne. Cena podobna, a rezultat może być tylko lepszy, więc de facto żadnych strat, tylko same zyski.

Ale tak jak pisałam, maturą się nie sugeruj. Nie licz na to, że 'upieczesz dwie pieczenie na jednym ogniu' i za jednym zamachem nauczysz się i do matury, i do certyfikatu. To naprawdę tak nie działa. Mówi Ci to osoba, która zdawała maturę i CAE w odstępie dwóch miesięcy. Nie sugeruj się więc maturą - bo matura swoją drogą, a egzamin - swoją. Żeby mieć jakiś obraz swoich umiejętności - rozwiąż testy z Cambridge, one naprawdę powiedzą Ci więcej niż testy maturalne. Ale na Twoim miejscu, zaczęłabym od sample papers z CAE, a nie FCE. Nie pójdą Ci, będziesz widziała, że to jakiś kosmos dla Ciebie - zawsze masz alternatywę, by zejść niżej, jakby co, a może się okazać, że niepotrzebnie i całkiem nieźle już teraz radzisz sobie z wyższym levelem. Oczywiście, mówię tu o takich "przymiarkach", by zorientować się w poziomie i podjąć decyzję co do egzaminu, później, jak się już się zdecydujesz, to rób testy i zadania pod ten "swój" egzamin.
__________________
Piszę.
Carousel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-09, 11:36   #244
Florice
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 175
Dot.: Uczymy się do egzaminu CAE (lub FCE) - grupa wsparcia

Cytat:
Napisane przez roline Pokaż wiadomość
Mam zamiar zdawać egzamin FCE i proszę o rady!
Jeśli chcesz iść na filologię, to faktycznie szkoda teraz kasy na FCE, zrobisz sobie za rok czy 2 wyższy certyfikat.
Ja zdawałam FCE rok przed maturą, dostałam B, a maturę rozszerzoną zdałam na 80% więc szału nie było. Mimo wszystko wydaje mi się, że poziom jest zbliżony, inny tylko typ zadań.
Florice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-10, 18:37   #245
roline
Przyczajenie
 
Avatar roline
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 28
Dot.: Uczymy się do egzaminu CAE (lub FCE) - grupa wsparcia

Dzięki za odpowiedzi
Chyba jednak na razie powstrzymam się od FCE. Cena mnie trochę przeraża i boję się, że pod presją kosztów nie zdam tego. Na razie sobie odpuszczę
roline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-13, 15:57   #246
Carousel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 531
Dot.: Uczymy się do egzaminu CAE (lub FCE) - grupa wsparcia

Cytat:
Napisane przez roline Pokaż wiadomość
Dzięki za odpowiedzi
Chyba jednak na razie powstrzymam się od FCE. Cena mnie trochę przeraża i boję się, że pod presją kosztów nie zdam tego. Na razie sobie odpuszczę
Zakładając, że nie zdasz, jeszcze zanim zaczęłaś cokolwiek w tym kierunku robić, przegrywasz na starcie. Zrobisz, oczywiście, co chcesz, to jest Twoja sprawa, ale skoro Ci na tym zależy, to może warto zacząć coś robić, jakieś testy, ćwiczenia, no cokolwiek, potem ocenić, jak Ci to idzie, i dopiero wtedy zdecydować? Tam nie trzeba zapisywać się pół roku przed, przykładowe testy i ćwiczenia też łatwo znaleźć, więc nie będzie to nic zobowiązującego, jeśli zaczniesz się teraz przygotowywać, a np. po miesiącu stwierdzisz, że jednak odpuszczasz, bo nie idzie Ci za dobrze/wymaga to od Ciebie za dużo pracy i czasu/nie czujesz się na siłach/cokolwiek innego.

Tak, napisałam, żebyś przemyślała to FCE, ale nie dlatego, żebyś z niego zrezygnowała, ale dlatego, żebyś się zastanowiła, czy nie warto przysiąść trochę dłużej nad tym angielskim i zdać CAE. Takie coś bardzo motywuje, bo wiesz, że nie uczysz się tak se, więc jak np. coś pominiesz/odłożysz na później, nic się nie stanie, tylko że uczysz się dla osiągnięcia konkretnego celu, a to siłą rzeczy wymusza na Tobie systematyczność i taką większą "wnikliwość" w uczeniu się. Nie mówię, że masz bez względu na wszystko zdać CAE np. teraz latem, ale ustalenie sobie jakiegoś konkretnego celu na pewno pomaga i motywuje. A CAE na pewno będzie dla Ciebie większym wyzwaniem, ale też i większą satysfakcją niż FCE, do którego, przypuszczam, nie musiałabyś włożyć nie wiadomo jakiego wysiłku. Do CAE - siłą rzeczy - na pewno musiałabyś przyłożyć się trochę bardziej (jak bardzo - nie wiem i nie mogę ocenić), ale i satysfakcja, i Twój rozwój w angielskim byłyby dużo większe. Gdybyś zdawała FCE, to myślę, że i tak w końcu stwierdziłabyś, że warto zacząć celować wyżej i prawdopodobnie też zaczęłabyś rozważać CAE. Moim zdaniem, lepiej od razu obrać sobie za cel właśnie ten drugi certyfikat, bo C1 to już naprawdę fajny poziom.

Mówię - co zrobisz, to zrobisz, Twoja sprawa. Ale ja mogę wypowiedzieć się z perspektywy osoby, która zdała CAE i wie, że to jest do zrobienia. Naprawdę, jeśli Ci zależy, to nie rezygnuj tak łatwo.
__________________
Piszę.

Edytowane przez Carousel
Czas edycji: 2016-03-13 o 16:00
Carousel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-15, 16:26   #247
Ligatura
Raczkowanie
 
Avatar Ligatura
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 188
Dot.: Uczymy się do egzaminu CAE (lub FCE) - grupa wsparcia

Ja też polecam CAE. Już pokutuje w wielu kręgach społecznych przekonanie, że FCE to banał, bo każdy umie B2, bo wiele lektoratów na studiach ma ten poziom.

(Inna sprawa, że to nieprawda, a gors osób deklarujących B2 nie zdałoby FCE.)

Naprawdę nauczysz się multum ciekawszych rzeczy, ucząc się do CAE. Jeżeli tylko lubisz angielski, naturalnie
Ligatura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-03-20, 20:22   #248
kinguska01
Raczkowanie
 
Avatar kinguska01
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 404
Dot.: Uczymy się do egzaminu CAE (lub FCE) - grupa wsparcia

Orientujecie się może do kiedy można przyjść odebrać certyfikat? Czy jest jakaś górna granica? Bo mój leży w British Council już prawie miesiąc, bo nie mam kiedy go odebrać i tak się zastanawiam, żeby go czasem nie wyrzucili
__________________
Językowelove: English, Deutsch, Norsk
Razem 8.08.17
Narzeczeni 8.08.18
Mąż i żona 10.08.2019
Czekamy na nasze grudniowe maleństwo
kinguska01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-24, 23:45   #249
Carousel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 531
Dot.: Uczymy się do egzaminu CAE (lub FCE) - grupa wsparcia

Cytat:
Napisane przez kinguska01 Pokaż wiadomość
Orientujecie się może do kiedy można przyjść odebrać certyfikat? Czy jest jakaś górna granica? Bo mój leży w British Council już prawie miesiąc, bo nie mam kiedy go odebrać i tak się zastanawiam, żeby go czasem nie wyrzucili
Wydaje mi się, że gdzieś czytałam, że 2 lata. Ale dla pewności spytaj tam, gdzie zdawałaś, bo możliwe, że się mylę albo że zależy to od centrum egzaminacyjnego.
__________________
Piszę.
Carousel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-12, 18:44   #250
adult90
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 1 700
Dot.: Uczymy się do egzaminu CAE (lub FCE) - grupa wsparcia

Czy jest tu ktoś, kto w ciagu roku zamierza zdawać CAE?
Z jakich książek korzystacie?

Uczę się z klasyków "Target CAE" (wyd. Edgard) oraz z "Wielkiej gramatyki" (rówież Edgard). Książki są świetne, można uporządkować wiedzę i opanować dużo nowego materiału. Jednak nurtuje mnie pytanie, czy dorzucić do tego jeszcze jakąś książkę, czy po prostu rozwiązywać testy cambridge?
adult90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-03, 22:56   #251
Arthadell
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 3
Dot.: Uczymy się do egzaminu CAE (lub FCE) - grupa wsparcia

Hej w sumie z moim angielskim to jest dziwna historia, w szkole go nienawidziłem się uczyć, żaden z nauczycieli nie potrafił tego zmienić. To co umiałem z angielskiego zawdzięczałem głównie graniu, gdzie opanowałem w jakimś tam stopniu podstawy języka, dzięki czemu potrafiłem rozmawiać na proste tematy w miarę sprawnie. Był to oczywiście proces automatyczny i nic wspólnego z nauką on nie miał, zmieniło się to po przeczytaniu w większości jednej visual novel o szybowcach (nie polecam braku cenzury skutecznie zniechęca). Pojawiło się tam pewne zjawisko pogodowe, nazywa się morning glory i występuje w Australii. Miałem swoje zdanie o tym kraju, zupełnie nie poparte faktami, po czym zacząłem czytać, interesować się i prawdę mówiąc na ten moment nie myślę o niczym innym. Efekt tego jest taki, że angielski stał się dla mnie najważniejszy i polubiłem się go uczyć, bardziej na zasadzie zmasowanego inputu niż konkretnej nauki, ale poprawa jest ogromna. Oczywiście robię zadania, ale myślę że stanowi to może z 10% poświęcanego czasu, patrząc jednak że angielskim staram się otaczać przez większość mojego dnia i tak wyjdzie tego całkiem sporo. Za 3-4 lata muszę zdać ielts na 8 lub cae na A, wiem że będzie ciężko, ale wierze że mi się uda

Edytowane przez Arthadell
Czas edycji: 2016-07-03 o 22:58
Arthadell jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-07-09, 16:51   #252
suzyyy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 248
Dot.: Uczymy się do egzaminu CAE (lub FCE) - grupa wsparcia

Cześć dziewczyny zbieram sie od jakiegoś czasu żeby zacząć uczyć się do CAE. Niestety przez studia trochę się uwsteczniłam jeśli chodzi o angielski (studiowałam mibm, i angielskiego mialam tyle co kot napłakał, a i poziom nie był zbyt wysoki, mimo że byłam w najbardziej zaawansowanej grupie). Maturę z angielskiego podstawową zdałam na 100% a rozszerzoną na 78%. Zdaję sobie z tego sprawę,że nie jest to miarodajny wyznacznik wiedzy, zwłaszcza że sporo zapomnialam. Bardzo żałuje, że od razu na studiach nie wzięłam się ten certyfikat ale same studia były ciężkie i nie wiem czy bym podołała. Dlatego teraz zastanawiam się w jakim czasie dałabym radę sie przygotować do CAE...
suzyyy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-09, 20:30   #253
adult90
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 1 700
Dot.: Uczymy się do egzaminu CAE (lub FCE) - grupa wsparcia

Cytat:
Napisane przez SixtySix Pokaż wiadomość
@adult90, Jeśli chodzi o egzamin CAE to najlepsze wg mnie będą wydawnictwa Oxford University Press, Longman i Cambridge University Press. Sama mam książkę Premium C1 (CAE) od Longmana i Common Mistakes at CAE od Cambridge University Press. Książki co prawda nie należą do najtańszych ale szeroki i wybóf znalazłamw księgarni <<ciach, ciach>>.
Aha, pozycja obowiązkowa klasyk to oczywiście Michael Swan - Practical English Usage
Dziękuję, wezmę pod uwagę Twoje rady jak przerobię swoje aktualne książki
Cytat:
Napisane przez suzyyy Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny zbieram sie od jakiegoś czasu żeby zacząć uczyć się do CAE. Niestety przez studia trochę się uwsteczniłam jeśli chodzi o angielski (studiowałam mibm, i angielskiego mialam tyle co kot napłakał, a i poziom nie był zbyt wysoki, mimo że byłam w najbardziej zaawansowanej grupie). Maturę z angielskiego podstawową zdałam na 100% a rozszerzoną na 78%. Zdaję sobie z tego sprawę,że nie jest to miarodajny wyznacznik wiedzy, zwłaszcza że sporo zapomnialam. Bardzo żałuje, że od razu na studiach nie wzięłam się ten certyfikat ale same studia były ciężkie i nie wiem czy bym podołała. Dlatego teraz zastanawiam się w jakim czasie dałabym radę sie przygotować do CAE...
Będziesz się uczyć sama, czy chodzić na lekcje przygotowujące z native speakerem?
adult90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-17, 15:50   #254
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Uczymy się do egzaminu CAE (lub FCE) - grupa wsparcia

Ja też myślę o wzięciu się na poważnie za naukę angielskiego i przystąpienie do CAE. Bardzo żałuję, że wcześniej nie miałam dość motywacji i chęci, żeby podciągnąć język na jakiś sensowny poziom. Utknęłam na ogólnie można być rzec mocnym B2, taki zdawałam egzamin na studiach ale za nic nie mogę wskoczyć oczko wyżej i mieć pewność przy ubieganiu się o stanowiska, gdzie wymagany jest język angielski.

Czy dzięki przygotowywaniu się do CAE mogę generalnie liczyć na to, że moje zdolności w ogólnej komunikacji także się polepszą? Wiadomo, że najlepiej by było wyjechać na kilka tygodni (miesięcy?) do kraju angielskojęzycznego i chłonąć język, ale narazie nie jest mi to dane. Wiadomo, oglądam seriale i bez napisów i z angielskimi ale poszerzenia słownictwa jakoś nie odczuwam...

Czy rozwiązanie testów online, czytanie i słuchanie wystarczy żeby się przygotować? Czy może warto umówić się na regularne korepetycje/nauki z nativem?
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-17, 17:32   #255
adult90
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 1 700
Dot.: Uczymy się do egzaminu CAE (lub FCE) - grupa wsparcia

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Wiadomo, że najlepiej by było wyjechać na kilka tygodni (miesięcy?) do kraju angielskojęzycznego i chłonąć język, ale narazie nie jest mi to dane.
Zdecydowanie miesiące, a najlepiej ok roku. Takie codzienne życie np. a Anglii nie poszerza jakoś szczegolnie słownictwa, dużo zależy od okoliczności. Student na Erasmusie więcej porozmawia z innymi niż pracownik hali, który po angielsku rozmawia tylko z przełożonym i kasjerką w sklepie...

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Czy może warto umówić się na regularne korepetycje/nauki z nativem?
Warto i to jest jedna z najlepszych moim zdaniem metod
adult90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-17, 19:26   #256
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Uczymy się do egzaminu CAE (lub FCE) - grupa wsparcia

Cytat:
Napisane przez adult90 Pokaż wiadomość
Zdecydowanie miesiące, a najlepiej ok roku. Takie codzienne życie np. a Anglii nie poszerza jakoś szczegolnie słownictwa, dużo zależy od okoliczności. Student na Erasmusie więcej porozmawia z innymi niż pracownik hali, który po angielsku rozmawia tylko z przełożonym i kasjerką w sklepie...


Warto i to jest jedna z najlepszych moim zdaniem metod
Dzięki adult90 za odpowiedzi
Tak właśnie patrzyłam na "rynek native speakerów" w moim regionie i w większości są oferty rozmów przez Skype. Czy miałaś z czymś takim do czynienia? Czy to mogą być rzeczywiście efektywne lekcje czy takie gadanie o byle czym bez nastawienia na polepszanie i rozwijanie?
Trochę bym się obawiała takich internetowych zajęć, myślałam o stacjonarnych ale może warto się przełamać i spróbować? Cena jest też oczywiście niższa.
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-17, 19:48   #257
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: Uczymy się do egzaminu CAE (lub FCE) - grupa wsparcia

Hmm na fejsbuku można znaleźć grupy np language exchange in Cracow, mnóstwo ludzi spotyka się i uczą się wzajemnie - język za język, wszystko za free, sama próbuję się zmusić od dłuższego czasu, jednak cały czas mam jakieś wymówki Może tak spróbuj czegoś poszukać? Koleżanka była bardzo zadowolona, a jak usłyszałam, ze kolega za godzinę rozmowy na skypie płacił 50zl to się za głowę złapałam
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-17, 19:51   #258
adult90
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 1 700
Dot.: Uczymy się do egzaminu CAE (lub FCE) - grupa wsparcia

native speaker tylko twarzą w twarz.
w niektorych dużych miastach sa knajpy, gdzie spotykaja sie obcokrajowcy i rozmawiaja po angielsku o wszystkim.

Polecam te metody.
adult90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-03, 16:43   #259
Ligatura
Raczkowanie
 
Avatar Ligatura
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 188
Dot.: Uczymy się do egzaminu CAE (lub FCE) - grupa wsparcia

Cytat:
Napisane przez adult90 Pokaż wiadomość
Czy jest tu ktoś, kto w ciagu roku zamierza zdawać CAE?
Z jakich książek korzystacie?

Uczę się z klasyków "Target CAE" (wyd. Edgard) oraz z "Wielkiej gramatyki" (rówież Edgard). Książki są świetne, można uporządkować wiedzę i opanować dużo nowego materiału. Jednak nurtuje mnie pytanie, czy dorzucić do tego jeszcze jakąś książkę, czy po prostu rozwiązywać testy cambridge?
Może ja będę za rok zdawać. Raczej druga połowa 2017 r., możliwe, że czerwiec/lipiec.
Ligatura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-09-05, 19:17   #260
Calla_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 556
Dot.: Uczymy się do egzaminu CAE (lub FCE) - grupa wsparcia

Ostatnio myślałam o zdawaniu CAE. Obecnie jestem na poziomie mniej więcej C1, jednak mam mieć długą przerwę w obcowaniu z angielskim i wpadłam na pomysł kursu zakończonego egzaminem. Znalazłam już cennik egzaminów, gdzie to można zrobić, terminy, ale tak się zastanawiam co z kursem przygotowującym do egzaminu. Ile on mniej więcej kosztuje i ile trwa? Zamierzam zdawać we Wrocławiu, więc najbardziej mnie interesują dane z tego miasta, ale innymi też nie pogardzę.
Calla_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-06, 07:18   #261
MissStiletto
Raczkowanie
 
Avatar MissStiletto
 
Zarejestrowany: 2016-07
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 78
Dot.: Uczymy się do egzaminu CAE (lub FCE) - grupa wsparcia

Chciałabym uzyskać certyfikat CAE ale nie mam tyle samozaparcia aby uczyć się sama W związku z tym myślę o podjęciu kursu, czy ktoś orientuje się jak sytuacja wygląda w Gdańsku? Wybór ogromny, ale chyba najlepiej wypada szkoła oxfordu, ktoś może mial z nią do czynienia? Poza tym osobiście uważam że jestem na mocnym B2, czy mogę od razu wskoczyć w przygotowania do C1? Jeszcze się za bardzo nie orientuję w temacie :c

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MissStiletto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-06, 11:08   #262
Carousel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 531
Dot.: Uczymy się do egzaminu CAE (lub FCE) - grupa wsparcia

Cytat:
Napisane przez MissStiletto Pokaż wiadomość
Chciałabym uzyskać certyfikat CAE ale nie mam tyle samozaparcia aby uczyć się sama W związku z tym myślę o podjęciu kursu, czy ktoś orientuje się jak sytuacja wygląda w Gdańsku? Wybór ogromny, ale chyba najlepiej wypada szkoła oxfordu, ktoś może mial z nią do czynienia? Poza tym osobiście uważam że jestem na mocnym B2, czy mogę od razu wskoczyć w przygotowania do C1? Jeszcze się za bardzo nie orientuję w temacie :c
No skoro jesteś na B2, to następnym poziomem jest C1. Na jaki poziom chciałabyś się przygotowywać, skoro na B2 już jesteś?
__________________
Piszę.
Carousel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-06, 11:11   #263
MissStiletto
Raczkowanie
 
Avatar MissStiletto
 
Zarejestrowany: 2016-07
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 78
Dot.: Uczymy się do egzaminu CAE (lub FCE) - grupa wsparcia

Cytat:
Napisane przez Carousel Pokaż wiadomość
No skoro jesteś na B2, to następnym poziomem jest C1. Na jaki poziom chciałabyś się przygotowywać, skoro na B2 już jesteś?
Sek w tym ze nie mam żadnego potwierdzenia ze mam opanowane B2. Potwierdzenia dla samej siebie Czy w praktyce między B2 a C1 jest duży przeskok ? Chociaż teraz tak myślę że pewnie na tym kursie zrobią mi jakąś analizę poziomu językowego więc w sumie luzik.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MissStiletto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-09, 11:14   #264
Ligatura
Raczkowanie
 
Avatar Ligatura
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 188
Dot.: Uczymy się do egzaminu CAE (lub FCE) - grupa wsparcia

Cytat:
Napisane przez MissStiletto Pokaż wiadomość
Czy w praktyce między B2 a C1 jest duży przeskok ?
Jest odczuwalna różnica, ale może na swój sposób spodoba Ci się to. B2 jest nudny w porównaniu z kolejnymi poziomami
Ligatura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-15, 12:41   #265
adert123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 8
Dot.: Uczymy się do egzaminu CAE (lub FCE) - grupa wsparcia

Hej dałas link do tego jak sie przygotowyealas do CAE ale mi nie otwiera sie blog..

http://nie-jest-juz-taka.blogspot.co...zaliczony.html



Moze jeszcze o CPE pisalas cos. Jak cos to moj mail adert123@interia.pl

Pozdrawiam i gratuluje
adert123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-17, 21:03   #266
theworldisyourss
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 3
Dot.: Uczymy się do egzaminu CAE (lub FCE) - grupa wsparcia

Hej!
Czy jest tu ktoś zdecydowany na zdanie egzaminu CAE?
Ja jestem w trakcie przygotowań- robię to samodzielnie.
Ciężko motywuje mi się siebie samą, jeśli chodzi o naukę w domu.
Myślę, że taka grupa wsparcia pomogłaby mi zmotywować się do nauki.
Generalnie, korzystam z wielu książek. Obecnie przerabiam:
1. English Vocabulary in Use - Advanced
2. English Grammar in Use- Murphy'ego, ale poziom Intermediate, żeby przypomniec sobie podstawy, a potem iść dalej
3. Przerabiam stare egzaminy z poprzednich lat
4. Practice Tests Plus 2 Advanced New Edition- pomijam ćwiczenia, które już nie sa częścią egzaminu
5. Słucham wielu podcastów po angielsku, oglądam seriale bez napisów, czytam książki po angielsku
Największy problem mam z trenowaniem Speakingu, ale staram się odgrywać scenki z egzaminu i mówię do siebie na głos.
Czy ktoś ma do polecenia jakieś dobre książki lub inne materiały do nauki? Lub też przygotowuje się do egzaminu tak jak ja?
theworldisyourss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-18, 11:34   #267
lidkovva
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 121
Dot.: Uczymy się do egzaminu CAE (lub FCE) - grupa wsparcia

A nie wolisz pójść na jakąś lingwistykę stosowaną lub kierunek gdzie język jest rzeczywiście wykorzystywany pod praktyczne zastosowanie? Przepraszam, ale 5 lat filologii to moim zdaniem strata czasu, szczególnie nauka ewolucji liter i gramatyki od XIV wieku... Tak czy inaczej trzymam kciuki!
lidkovva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-09, 23:06   #268
95c2526c23e69e0985e2c1464d890e9d7bbd64fa_5f6d24f1ce806
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 133
Dot.: Uczymy się do egzaminu CAE (lub FCE) - grupa wsparcia

Cytat:
Napisane przez lidkovva Pokaż wiadomość
A nie wolisz pójść na jakąś lingwistykę stosowaną lub kierunek gdzie język jest rzeczywiście wykorzystywany pod praktyczne zastosowanie? Przepraszam, ale 5 lat filologii to moim zdaniem strata czasu, szczególnie nauka ewolucji liter i gramatyki od XIV wieku... Tak czy inaczej trzymam kciuki!
odnosnie ewolucji liter i gramatyki z XIV wieku polecam kanal Simona Ropera, ktory ...nie jest lingwista

---------- Dopisano o 22:06 ---------- Poprzedni post napisano o 22:00 ----------

Cytat:
Napisane przez theworldisyourss Pokaż wiadomość
Hej!
Czy jest tu ktoś zdecydowany na zdanie egzaminu CAE?
Ja jestem w trakcie przygotowań- robię to samodzielnie.
Ciężko motywuje mi się siebie samą, jeśli chodzi o naukę w domu.
Myślę, że taka grupa wsparcia pomogłaby mi zmotywować się do nauki.
Generalnie, korzystam z wielu książek. Obecnie przerabiam:
1. English Vocabulary in Use - Advanced
2. English Grammar in Use- Murphy'ego, ale poziom Intermediate, żeby przypomniec sobie podstawy, a potem iść dalej
3. Przerabiam stare egzaminy z poprzednich lat
4. Practice Tests Plus 2 Advanced New Edition- pomijam ćwiczenia, które już nie sa częścią egzaminu
5. Słucham wielu podcastów po angielsku, oglądam seriale bez napisów, czytam książki po angielsku
Największy problem mam z trenowaniem Speakingu, ale staram się odgrywać scenki z egzaminu i mówię do siebie na głos.
Czy ktoś ma do polecenia jakieś dobre książki lub inne materiały do nauki? Lub też przygotowuje się do egzaminu tak jak ja?
Mialam taki zamiar, od razu podziele sie najwazniejszym: https://www.cambridgeenglish.org/exa...d/preparation/ a ksiazki polecono mi wlasnie te, ktore widac na dole strony. Byc moze wrocisz do watku, a moze juz udalo Ci sie egzamin zaliczyc zeszlej jesieni?
95c2526c23e69e0985e2c1464d890e9d7bbd64fa_5f6d24f1ce806 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-19, 05:41   #269
95c2526c23e69e0985e2c1464d890e9d7bbd64fa_5f6d24f1ce806
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 133
Dot.: Uczymy się do egzaminu CAE (lub FCE) - grupa wsparcia

Dziewczyny, jak sie motywujecie w "czasach" pandemii? Ja nie wyobrazam sobie kursow online...a chyba nie bedzie innego wyjscia, malo czasu tez na decyzje co zrobic...ktos przgotowuje sie do CAE/CPE?
95c2526c23e69e0985e2c1464d890e9d7bbd64fa_5f6d24f1ce806 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-25, 07:48   #270
77306feab5a5308f8ebf499db0d2cc77353731f9_614fa9f7baead
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 518
Dot.: Uczymy się do egzaminu CAE (lub FCE) - grupa wsparcia

szkoda tego watku, ale widocznie w czasach zarazy nie uczymy sie do egzaminowgdyby ktos chcial dac slowko wsparcia to ja bije sie z myslami do ogarniecia kursu przygotowawczego do CAE i przeraza mnie kurs na odleglosc, nie wiem, na ile da jakies efekty...
77306feab5a5308f8ebf499db0d2cc77353731f9_614fa9f7baead jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Nauka języków obcych - kącik językowy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-07-17 20:21:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:48.