Czy warto iść na ten kurs? Proszę o rady!!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-08-18, 14:40   #1
Saffii
Raczkowanie
 
Avatar Saffii
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 70

Czy warto iść na ten kurs? Proszę o rady!!!


http://www.bydgoszcz.skk.pl/index.ph...tent&Itemid=56

Proszę poradźcie czy warto zapisać sie na ten kurs, czy zaświadczenie, które wydają jest wystarczające do otworzenia w przyszłości własnego salonu? Dodam, ze jestem z Torunia, w którym żadna z firm polecanych na forum i w wątku dotyczącym kursów nie ma swojej siedziby. Nie mogę też dojeżdżać do innego miasta, więc muszę coś znaleźć tu. Może znacie jeszcze inne firmy prowadzące takie kursy w Toruniu? Proszę o rady!!! Z góry dzięki!!
Saffii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-18, 20:30   #2
jagódeczka
Zadomowienie
 
Avatar jagódeczka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 932
Dot.: Czy warto iść na ten kurs? Proszę o rady!!!

do otworzenia salonu nie musisz mieć żadnego papierka.
a nie wiem czy taki kurs coś da.
zaświadczenia MEN to fikcja.
ponadto jeśli nie cieszysz się posiadaniem bladego pojęcia w temacie to poleciła bym ci kurs z jednej metody a potem kolejne, kiedy opanujesz.
musi być jakiś przedstawiciel w Toruniu. Mamy 21 wiek!
jagódeczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-18, 20:50   #3
Albertyna
Zakorzenienie
 
Avatar Albertyna
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 782
Dot.: Czy warto iść na ten kurs? Proszę o rady!!!

Program szkolenia bardzo ogolny....
Nie wiadomo co oni rozumieja prze 2-3 razy w tygodniu, ani po ile godzin dziennie....
Moze przejdz sie tam i popytaj kursantek jak wrazenia?
__________________
Pozdrowionka!
Albertyna
Albertyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-18, 22:00   #4
bianeczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar bianeczkaa
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 13 955
Dot.: Czy warto iść na ten kurs? Proszę o rady!!!

Hm....jak dla mnie ogólnie i za dużo jak na tak małą ilośc godzin. Jako osoba zielona powinnaś zrobi tak jak poradziła ci jagódeczka Każdą metodę pojedynczo To w gruncie rzeczy nie jest takie proste na jakie wygląda i wymaga troszkę praktyki Ja za kurs żelowy zapłaciłam 400 zł i jestem bardzo zadowolona. Trwał on 2 dni i po 8 godzin dziennie. I nie uważam, żeby to było dużo godzin Ale zazwyczaj kursy tyle trwają.
__________________
Pozdro

Zapraszam na mojego BLOGA KOSMETYCZNEGO
http://carlacosmetics.blogspot.com/

22.08.2015 - Nasza Jagodzianka

Wspólnie zamawiamy buty
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=778031


bianeczkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-19, 15:29   #5
Saffii
Raczkowanie
 
Avatar Saffii
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 70
Dot.: Czy warto iść na ten kurs? Proszę o rady!!!

Dzięki za wszystkie odpowiedzi! Wiem, że to praktyka czyni mistrza i mam zamiar dużo ćwiczyć, czasami kurs niewiele daje. Kupiłam kurs na allegro za 10zł i tam jest dokładnie pokazane co i jak się robi, jeszcze mam zamiar trochę doczytać i ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć! Nie bardzo mi też się ten kurs podoba pod względem głównie ceny, bo dużo kursów w innych miastach było tańszych i to prowadzonych przez rekomendowane firmy.
Nie nastawiam się też na szybkie efekty i nie mam też zamiar nikomu swoją niewiedzą zrobić krzywdy na jego pazurkach, tak więc nastawiam się głównie na swoje i to przez dość długi czas, póki nie uznam, ze już coś potrafię.
Kiedyś mam zamiar i nastawiam się na działalność w tym kierunku, jednak nie wcześniej niż za rok, zastanawiałam się nad tym kursem, jednak po waszych opiniach, nie mam sie ochoty pchać na niego za bardzo.

Słuchaj jagódeczko, a jeśli sama bym wykonywała tę stylizację paznokci, zakładając działalność to też nie potrzebuję mieć żadnego papierka? Jeśli w przyszłości bym chciała robić paznokcie u siebie w domu i w domu klientki to siedziba prowadzenia działalności byłaby u mnie w domu, tak bym musiała tę działalność zarejestrować pod względem formalnym?
Naczytałam się, że potrzeba zgłosić taką działalność do sanepidu( czy jakiejś podobnej instytucji), ale nie wiem czy nie chodziło o salony kosmetyczne i fryzjerskie, a to sie nie kwalifikuje w kategorii kosmetyki?

A odnośnie 21 wieku to niby go mamy, ale chyba nie tu gdzie mieszkam!
Jakby ktoś coś wiedział na temat takiego przedstawiciela to chętnie bym na taki kursik poszła.Wiem, że chyba lepiej jest uzyskać certyfikat jakiejś międzynarodowej firmy.Chciałabym mieć coś takiego. Także jakby co to proszę o jakieś namiary
Saffii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-20, 02:07   #6
jagódeczka
Zadomowienie
 
Avatar jagódeczka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 932
Dot.: Czy warto iść na ten kurs? Proszę o rady!!!

Cytat:
Napisane przez Saffii Pokaż wiadomość

Słuchaj jagódeczko, a jeśli sama bym wykonywała tę stylizację paznokci, zakładając działalność to też nie potrzebuję mieć żadnego papierka? Jeśli w przyszłości bym chciała robić paznokcie u siebie w domu i w domu klientki to siedziba prowadzenia działalności byłaby u mnie w domu, tak bym musiała tę działalność zarejestrować pod względem formalnym?
nie potrzebujesz. Nikt oprócz klientki Cię o to nie zapyta. A i klientka rzadko...

Cytat:
Napisane przez Saffii Pokaż wiadomość
Naczytałam się, że potrzeba zgłosić taką działalność do sanepidu( czy jakiejś podobnej instytucji), ale nie wiem czy nie chodziło o salony kosmetyczne i fryzjerskie, a to sie nie kwalifikuje w kategorii kosmetyki?
to sie kwalifikuje jako "fryzjerstwo i pozostałe...."
do sanepidu możesz zgłosić ale nie musisz jeśli wynajmujesz miejsce. to sprawa właściciela, czy ma papiery czy nie.
Swoją domową działalność również możesz ale nie musisz bo nie masz obowiązku wpuszczać do domu nikogo oprócz policji z nakazem. natomiast dobrze jest znać rozporządzenie ministerstwa zdrowia na ten temat. Mamy takie same zalecenia jak salony fryzj., i gab. kosmetyczne jeśli chodzi o dezynfekcję i sterylizację narzędzi, acz terenowe oddziały w różnych rejonach preferują swoje środki do powyższych i stąd bałagan bo jak postawiłam przed panem z sanepidu baterię specyfików to przez pół godziny się wczytywał w etykietki.
rejestrujesz działalność pod adresem do którego masz tytuł prawny. Możesz i u Ciotki Klotki pod warunkiem, że masz umowę najmu. Natomiast najwygodniej w miejscu zamieszkania i wówczas tylko rubryka " miejsce prowadzenia działalności" kieruje urząd pod właściwy adres


Cytat:
Napisane przez Saffii Pokaż wiadomość
A odnośnie 21 wieku to niby go mamy, ale chyba nie tu gdzie mieszkam!
Jakby ktoś coś wiedział na temat takiego przedstawiciela to chętnie bym na taki kursik poszła.Wiem, że chyba lepiej jest uzyskać certyfikat jakiejś międzynarodowej firmy.Chciałabym mieć coś takiego. Także jakby co to proszę o jakieś namiary
a najlepiej to uzyskać certyfikat dobrej firmy.
znam parę co nie są międzynarodowe a uczą nieźle!

albertynko, nie macie nikogo w Toruniu?
jagódeczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-21, 11:22   #7
bianeczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar bianeczkaa
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 13 955
Dot.: Czy warto iść na ten kurs? Proszę o rady!!!

Kursy na płytce owszem pomocny, ale nie zastąpi szkolenia, na których dowiesz się wielu ciekawych rzeczy, a na płycie tego na pewno nie będzie.
__________________
Pozdro

Zapraszam na mojego BLOGA KOSMETYCZNEGO
http://carlacosmetics.blogspot.com/

22.08.2015 - Nasza Jagodzianka

Wspólnie zamawiamy buty
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=778031


bianeczkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-08-21, 15:49   #8
gosiata1
Raczkowanie
 
Avatar gosiata1
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 99
Dot.: Czy warto iść na ten kurs? Proszę o rady!!!

Co do kursu na płytce:to sama kupiłam sobie taki,ale stwierdziłam że muszę iść na porządny kurs i poszłam.Powiem ci,że dużo mi to dało,z płyty nie nauczysz się tego co powiedzą i pokażą ci instruktorki na kursie.Ja wiele przydatnych porad wyciągnęłam z tego kursu
gosiata1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-25, 12:20   #9
elenanail
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 160
GG do elenanail
Dot.: Czy warto iść na ten kurs? Proszę o rady!!!

Witaj Safii.
Jeżeli masz konkretne plany związane z uruchomieniem własnej dzialanosci to
wybieraj kurs, ktory wprowadzi Cię dokładnie w tajniki stylizacji i przedłużania .
Wbrew pozorom praca ta wydaje sie prosta, łatwa i przyjemna....owszem taka będzie, ale wczesniej duzo potu wylejesz zanim bedziesz ta najlepszą w okolicy.
A jest to podstawą zaistnienia na rynku przy tak duzej konkurencji.

Kurs zawodowy jest twoją pierwsza mocną baza i podstawą dobrych wzorcow. Masz na nim nabyc nie tylko umiejętnosci manualne, ale rowniez zdobyć konieczną wiedzę, nawyki zwiazane z nasza pracą.

Jezeli wybierac oferte programowa kursu najlepiej stawiac na taką, ktora obejmuje dogłebnie tematyke i stawia na nauczanie od podstaw wg. krzywych C. czyl;i stylizacja plus rozmaity wybor zdobien i technik.

Jednym słowem tak jak w razie potrzeby poszukujemy dobrego lekarza i mamy do wyboru albo "ogolnego" albo specjaliste w danym temacie.

Dokladnie tak musisz sie rozgladnac za odpowiednim kursem, aby zainwestowane pieniązki szybko sie zwrociły i szybko zarobiły na dalszy rozwoj przy ogolnym zadowoleniu przyszłych klientek.

Pozdrawiam.
elenanail jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-26, 10:07   #10
Saffii
Raczkowanie
 
Avatar Saffii
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 70
Dot.: Czy warto iść na ten kurs? Proszę o rady!!!

Cytat:
Napisane przez elenanail Pokaż wiadomość
Witaj Safii.
Jeżeli masz konkretne plany związane z uruchomieniem własnej dzialanosci to
wybieraj kurs, ktory wprowadzi Cię dokładnie w tajniki stylizacji i przedłużania .
Wbrew pozorom praca ta wydaje sie prosta, łatwa i przyjemna....owszem taka będzie, ale wczesniej duzo potu wylejesz zanim bedziesz ta najlepszą w okolicy.
A jest to podstawą zaistnienia na rynku przy tak duzej konkurencji.

Kurs zawodowy jest twoją pierwsza mocną baza i podstawą dobrych wzorcow. Masz na nim nabyc nie tylko umiejętnosci manualne, ale rowniez zdobyć konieczną wiedzę, nawyki zwiazane z nasza pracą.

Jezeli wybierac oferte programowa kursu najlepiej stawiac na taką, ktora obejmuje dogłebnie tematyke i stawia na nauczanie od podstaw wg. krzywych C. czyl;i stylizacja plus rozmaity wybor zdobien i technik.

Jednym słowem tak jak w razie potrzeby poszukujemy dobrego lekarza i mamy do wyboru albo "ogolnego" albo specjaliste w danym temacie.

Dokladnie tak musisz sie rozgladnac za odpowiednim kursem, aby zainwestowane pieniązki szybko sie zwrociły i szybko zarobiły na dalszy rozwoj przy ogolnym zadowoleniu przyszłych klientek.

Pozdrawiam.

Dziękuję za podpowiedzi i dobre rady!!! Na pewno zdecyduję się na kurs.
Saffii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:54.