Opadajace powieki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zamknięte > Fora sponsorowane > LUX MED - chirurgia plastyczna i medycyna estetyczna (gościnnie)

Notka

LUX MED - chirurgia plastyczna i medycyna estetyczna (gościnnie) Przez kolejne 3 tygodnie na Wasze pytania odpowiadać będą eksperci z dziedziny chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej ze Szpitala Grupy LUX MED : dr n. med. Małgorzata Chomicka-Janda oraz dr n. med. Lubomir Lembas.

 
 
Narzędzia
Stary 2012-01-27, 11:20   #1
bellissa
Zadomowienie
 
Avatar bellissa
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 446
GG do bellissa

Opadajace powieki


Mam pytanie podobne do tego, ktore pojawilo sie juz ponizej i dotyczace opadajacych powiek gornych. Moje powieki opadaja w ten sposob, ze zaslaniaja zupelnie powieke ruchoma- az do linii rzes z powodu nadmiaru skory. Mam pytanie, jak wyglada taki zabieg usuniecia nadmiaru skory, czy konieczne jest usypianie do zabiegu czy wystarczy znieczulenie miejscowe, a jezeli tak to czy podaje sie je w postaci po prostu kilku zastrzykow? Czy wtedy zabieg jest zupelnie bezbolesny? Ile trwa taki zabieg i jakie moga sie pojawic ewentualne komplikacje? Bardzo dziekuje i pozdrawiam.
bellissa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-01, 15:26   #2
dr Chomicka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 45
Dot.: Opadajace powieki

Zabieg korekcji powiek górnych może być wykony w znieczuleniu miejscowym. Pacjentka zazwyczaj czuje tylko pierwsze ukłucie igłą przy znieczuleniu. Po znieczuleniu zabieg jest bezbolesny i trwa ok. 30 min. Są możliwe powikłania po tego rodzaju zabiegu ale bardzo rzadko występują.
dr Chomicka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-02, 14:41   #3
dr Lembas
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 30
Dot.: Opadajace powieki

Witam,
Plastyka powiek górnych to jeden z częściej wykonywanych zabiegów z zakresu chirurgii plastycznej. Może być wykonywany ze wskazań czysto estetycznych, ale w niektórych przypadkach wiotkość powieki i nadmiar skóry ograniczają pole widzenia, a nawet mogą powodować opadanie powieki górnej (brzeg rzęsowy powieki zasłania częściowo źrenicę) – wtedy zabieg wykonywany jest ze wskazań zdrowotnych. Wskazanie do operacji jest ważne z punktu widzenia ceny. Zabiegi ze wskazań czysto estetycznych są obarczone podatkiem VAT 23% - Nasze Państwo jest w potrzebie, a więc musimy je wspierać! Operację można wykonać w znieczuleniu miejscowym, choć ja osobiście wolę jak przy zabiegu jest anestezjolog – czuwa on wtedy nad ogólnym stanem pacjenta, a ja zajmuję się zabiegiem (nawet, gdy anestezjolog nie podaje żadnych swoich leków znieczulających). Zabieg trwa około 45-60 minut. Po zabiegu można od razu otworzyć oczy. Pacjentki nie skarżą się na ból po tej operacji. Dwie h po zabiegu można opuścić klinikę, choć ja osobiście zalecam pozostanie na noc w klinice – unika się transportu tuż po operacji, można spokojnie chłodzić okolicę operowaną, następnego dnia jest zrobione badanie kontrolne bez konieczności ponownego transportu. Po zabiegu zawsze jest obrzęk i zasinienia, które jednak szybko znikają. Szwy zdejmuje się po 5- 7 dniach. Po 10 dniach można wrócić do swoich zajęć. Blizna jest mało widoczna, ale pozostaje do końca życia. Powikłania po tej operacji występują rzadko, ale pod warunkiem, że wykonuje ją specjalista chirurgii plastycznej z doświadczeniem w chirurgii estetycznej,
Zapraszam na konsultację
Lubomir Lembas
Specjalista chirurgii plastycznej
dr Lembas jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum LUX MED - chirurgia plastyczna i medycyna estetyczna (gościnnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:13.