bb cream zamiast korektora pod oczy? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-10-05, 18:02   #1
miss89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 14

bb cream zamiast korektora pod oczy?


Moim problemem są cienie pod oczami bez korektora ani rusz... zastanawiam się czy krem bb mógłby zastąpić korektor, czy byłby ''lepszy'' dla skóry... mniej szkodliwy, mniej wysuszający bo nie oszukujmy się nawet te nawilżające działają negatywnie na skórę... myślałam o bb cream diora, podobno dobrze nawilża, czy ktoś go używał i mógłby podzielić się opinią? najjaśniejszy odcień może byłby ok o ile przykryje cienie...
miss89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-10, 08:58   #2
alex24112
Zadomowienie
 
Avatar alex24112
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 135
Dot.: bb cream zamiast korektora pod oczy?

Cytat:
Napisane przez miss89 Pokaż wiadomość
Moim problemem są cienie pod oczami bez korektora ani rusz... zastanawiam się czy krem bb mógłby zastąpić korektor, czy byłby ''lepszy'' dla skóry... mniej szkodliwy, mniej wysuszający bo nie oszukujmy się nawet te nawilżające działają negatywnie na skórę... myślałam o bb cream diora, podobno dobrze nawilża, czy ktoś go używał i mógłby podzielić się opinią? najjaśniejszy odcień może byłby ok o ile przykryje cienie...

Nie wiem jak ten bb z diora, ale używałam bb z garniera i bodajże z maybelline i absolutnie nie. Garnier był gorszy niż zwykły krem nawilżający. 0 nawilżania, 0 krycia, 0 matowienia. Nie wiem w ogóle producent robi taki shit. Maybelline niedużo lepszy, więc jeśli bb z diora będzie działał tak samo, to szkoda kasy, bo ten z garniera jedyne co robił to tylko powodował, ze skóra bardziej się świeciła. A poza tym potwornie mnie zapychał.
__________________
4 rok logopedii UW

Walczę z pcos, nt i io. Walczę o siebie!
alex24112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-10, 19:59   #3
Polnocnica
Raczkowanie
 
Avatar Polnocnica
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 65
Dot.: bb cream zamiast korektora pod oczy?

Pomijając szkodliwość itd, bb cream to jest krem koloryzujacy który nie ma prawie żadnych właściwości kryjących, on służy bardziej do wyrównania kolorytu cery, kiedy nie trzeba jej za dużo podkładu bo sama z siebie jest ładna więc jako korektor pod oczy do ukrycia cieni się nie sprawdzi, nie zakryje ich.
Polnocnica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-10, 21:38   #4
hope1989
Raczkowanie
 
Avatar hope1989
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 283
Dot.: bb cream zamiast korektora pod oczy?

Krem bb jak pisała przedmówczyni służy upiększeniu już i tak zadbanej/zdrowej cery. Nie posiada właściwości korygujących, więc nie zakryje cieni pod oczami.

Jeśli chcesz je zatuszować, pozostaje kupno korektora rozświetlającego.

Poza tym w walce z cieniami polecam hydrożelowe płatki, okład z ogórka raz/dwa w tygodniu i kupno jakiegoś dobrego żeliku na co dzień.

Co do samego kremu bb Diora. Mój pyszczek pozostawia wiele do życzenia, więc bb odpadają. Za to często wracam do Dior Nude.
hope1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-14, 18:39   #5
miss89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 14
Dot.: bb cream zamiast korektora pod oczy?

Dziewczyny po przeszperaniu internetu apropo tego wątku znalazłam cos takiego jak krem bb eye cream (dior hydra life), hmmm... ciekawa jestem tylko czy to te cienie by przykryło bo to nie tani zakup ktoś może spotkał się już z tym kosmetykiem, próbował????
miss89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-14, 20:34   #6
hope1989
Raczkowanie
 
Avatar hope1989
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 283
Dot.: bb cream zamiast korektora pod oczy?

Może na blogach jest jego recenzja? Sprawdź, a się dowiesz czy zakryje.
hope1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-17, 16:07   #7
millumill
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1
Dot.: bb cream zamiast korektora pod oczy?

Posiadam BB cream pod oczy Diora odcień 01 i służy mi właśnie jako korektor.
Ale zacznę od początku, czyli na co i jak pomaga ten kosmetyk. Mam bardzo jasną cerę a do tego genetycznie uwarunkowane, mało estetyczne sińce pod oczami. Zaznaczam, że nie są to wory ani siny obszar pod powieką, ale ciemne półkola w oczodołach. Wyglądam na wiecznie zmęczoną i niewyspaną. Dłuuuugo szukałam dobrego korektora na te niedoskonałości natury i żadne drogeryjne specyfiki się nie sprawdzały. Te tańsze - Maybelline, Rimmel. Słabo wypadał korektor z pudrem Bobby Brown, nie dawał rady słynny korektor od YSL, produkt Estée Lauder, beznadziejne były produkty benefitu - wszystkie albo zbyt ciężkie albo marnie kryjące, albo postarzające wygląd skóry. Wprawdzie w miarę poprawiały wygląd, ale nie niwelowało ciemnych obszarów. W końcu zaproponowano mi Dior Hydra Life BB Eye Cream i byłam pozytywnie zaskoczona efektem! Ładnie rozświetla, odświeża wygląd, co dla mnie ważne - baaardzo naturalnie, komponuje się z kolorem skóry, nie świeci się, nie roluje, czasem wpada w zakamarki skóry, ale ma rzadką konsystencję i łatwo go rozetrzeć, nie obciąża, jest niezwykle lekki, niemal nie widać go, jeśli się przyjrzeć Co prawda nie zakrywa sińców w 100% [straciłam wiarę w odnalezienie ideału], ale sprawdza się najlepiej ze sprawdzanych przeze mnie specyfików. Przy okazji poszukiwań zahaczyłam też o korektor Sisley o cuuudownej konsystencji, ale ubogiej palecie kolorów i mało przystępnej cenie. ;] to polecam. Jeden z lepszych efektów na takie sińce jak moje daje Panstik Max Factora [mój odcień Fair]. Choć lżejszy i przyjemniejszy oczywiście BB Diora. Polecam!
millumill jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-02-17 17:07:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:13.