Odbudowanie jedynek - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zamknięte > Fora sponsorowane > Forum eksperta stomatologa z UNIDENT UNION Dental Spa

Notka

Forum eksperta stomatologa z UNIDENT UNION Dental Spa Na Wasze pytania odpowiada Iwona Gnach-Olejniczak, lekarz stomatolog z 23-letnim doświadczeniem, od kilkunastu lat praktykująca implantologię i ortodoncję, założycielka wrocławskiej kliniki UNIDENT UNION Dental Spa.

 
 
Narzędzia
Stary 2013-04-16, 19:50   #1
smakmalin
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 12

Odbudowanie jedynek


Witam, Czeka mnie odbudowa/nadbudowa jedynek nawet nie wiem jak to nazwać. Nosiłam aparat 2 lata i po wyprostowaniu mam bardzo skosnie wytarte jedynki. Moja ortodontka skierowała mnie do dentysty (estetycznego) do odbudowania ich. Powiedzcie mi czy to sie bedzie trzymac? jest sens to robic? mial ktos cos takiego? ile to u was kosztuje? Czy bede mogla normalnie gryzc np. jablka bez obawy ze mi to odpadnie?
smakmalin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-16, 20:16   #2
gazelaa
Zadomowienie
 
Avatar gazelaa
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: hen daleko
Wiadomości: 1 396
Dot.: Odbudowanie jedynek

Cytat:
Napisane przez smakmalin Pokaż wiadomość
Witam, Czeka mnie odbudowa/nadbudowa jedynek nawet nie wiem jak to nazwać. Nosiłam aparat 2 lata i po wyprostowaniu mam bardzo skosnie wytarte jedynki. Moja ortodontka skierowała mnie do dentysty (estetycznego) do odbudowania ich. Powiedzcie mi czy to sie bedzie trzymac? jest sens to robic? mial ktos cos takiego? ile to u was kosztuje? Czy bede mogla normalnie gryzc np. jablka bez obawy ze mi to odpadnie?
odbudowa jest na specjalnej sztaltce badz jezeli masz z jedej stronu brzeg scieczny starty dentysta "dolepia" zeba na pasku, a cena to w zaleznosci od gabinetu mysle ze jak masz wieksze ubytki to musisz sie liczyc ok 200 za i zeba jezeli mniejszy to 150. bardziej trwale sa koronki ale to juz wiekszy wydatek i ona ci nei odpadnie a no plomba jak plomba zdaza sie ze wypadaja.
Niech ci doradzi dntysta, co lepiej.
gazelaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-16, 20:29   #3
smakmalin
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 12
Dot.: Odbudowanie jedynek

Cytat:
Napisane przez gazelaa Pokaż wiadomość
odbudowa jest na specjalnej sztaltce badz jezeli masz z jedej stronu brzeg scieczny starty dentysta "dolepia" zeba na pasku,
czyli to jest takie cos jakby plomba? to wydam po 200zl na zeba czyli 400 i moze odpasc? :/ no a koronka z tego co mi wiadomo to jest caly zab tak? czy mozna zorbic koronke tylko kawalka? sorki nie znam sie

Edytowane przez smakmalin
Czas edycji: 2013-04-16 o 20:31
smakmalin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-16, 20:32   #4
gazelaa
Zadomowienie
 
Avatar gazelaa
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: hen daleko
Wiadomości: 1 396
Dot.: Odbudowanie jedynek

no cos takiego jak plomba jezeli kompozytem zrobione, moze wypasc jak kazda inna plomba, dlatego warto czasem zrobic koronki bo licowki bez sensu robic bo tez szlifuje sie zeba a czesto pekaja, ale z 2 strony szkoda szlifowac zdrowego zeba.
Najlepiej jak sie przejdziesz do dentysty i on ci powie co mozna zrobic, bo tak opisowo nigdy nei da sie doradzic trzeba to widziec
gazelaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-16, 20:55   #5
smakmalin
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 12
Dot.: Odbudowanie jedynek

wim wiem dzieki, wizyte juz mam umowiona na czerwiec co prawda dopiero dlatego jeszcze szukam na ten temat opinii
smakmalin jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Forum eksperta stomatologa z UNIDENT UNION Dental Spa


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:56.