Mamy Luty 2021 cz.IV - Strona 46 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2021-01-19, 12:58   #1351
Nairobi89
Zakorzenienie
 
Avatar Nairobi89
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 4 297
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.IV

Cytat:
Napisane przez Paulina1671 Pokaż wiadomość
https://www.google.com/search?q=musz...VJRcw6VLNAKYHM

Takie kupowałam, nakłada się je na piersi jak są bardzo sutki poranione żeby odpoczywały i nie stykały się np że stanikiem i jak leci pokarm to można w nie zbiera chociaż czytałam żeby później nie używac go do karmienia dziecka bo się nie nadaje ale wiele dziewczyn jak uzbiera to go daje

Nairobi jeśli coś mi się przypomni to będę pisać tak jak z tymi muszlami mi się przypomniało że dla mnie niewypał ale komuś innemu mogą się sprawdzić
Napewno polecam lanomasc z ziaji (czy jakoś tak) bo nie trzeba jej zmywać z cyckow do karmienia i nakładki na piersi (kapturki), mnie uratowały i zaleczylam to co mnie bolało

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:33 ---------- Poprzedni post napisano o 11:30 ----------

A i ja polecam podkłady na przewijak jednorazowe babyono czy jakoś tak (nigdy nie pamiętam jak się pisze) bo mają taśmę podklejona i w tedy podkład nie jeździ po przewijaku
O i mam masę pieluch tetrowych i prawie ich nie używam, może później mi się bardziej przydadzą, najczęściej używam flaneli której mam mało i muszę dokupić bo ona miła w dotyku np do owinięcia dziecka czy podkładam pod główkę po jedzeniu żeby jak uleje to na to, tetra mu się odbijała na twarzy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
oo dobrze wiedzieć dziękuje za rady jej ja już nie mogę się doczekać jak będziemy się wymieniać doświadczeniami jak nam się maluszki urodzą
__________________
Małe czyny, które robisz, są lepsze, niż wielkie, które planujesz.
Nairobi89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-01-19, 13:09   #1352
aktogimka
Zakorzenienie
 
Avatar aktogimka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 10 225
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.IV

Nasze mamy to do wyboru miały tyko tetrę. Jak mojej dałam do pomacania bambusowe i muślinowe to ojeju, mówi że super miękkie w porównaniu do tetry...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
...and then she'd say: It's OK, I got lost on the way
but I'm a Supergirl and Supergirls don't cry!

aktogimka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-01-19, 13:10   #1353
adhoc
Zadomowienie
 
Avatar adhoc
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 1 326
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.IV

U mnie tetra też się nie przydała 🤷☠♀️

I dziękuję za rady, jutro pojadę chyba zrobić badania to od razu poproszę o glukozę na czczo. Zobaczymy co wyjdzie

A tak w ogóle to minęła już połowa stycznia a u nas "wszystkie" twardo się trzymają w całości chyba, że w grudniu limit się wyczerpał

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
adhoc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-01-19, 13:14   #1354
aktogimka
Zakorzenienie
 
Avatar aktogimka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 10 225
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.IV

My się śmiejemy, że skoro u mnie tak wszystko pięknie i książkowo, to Bobek wykluje się dokładnie w dniu terminu i jeszcze zapuka z pytaniem czy może.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
...and then she'd say: It's OK, I got lost on the way
but I'm a Supergirl and Supergirls don't cry!

aktogimka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-01-19, 13:22   #1355
Nairobi89
Zakorzenienie
 
Avatar Nairobi89
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 4 297
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.IV

Cytat:
Napisane przez adhoc Pokaż wiadomość
U mnie tetra też się nie przydała 🤷♀️

I dziękuję za rady, jutro pojadę chyba zrobić badania to od razu poproszę o glukozę na czczo. Zobaczymy co wyjdzie

A tak w ogóle to minęła już połowa stycznia a u nas "wszystkie" twardo się trzymają w całości chyba, że w grudniu limit się wyczerpał

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Az w szoku jestem. Myslalam ze do polowy stycznia to przynajmniej 3-4 sie rozpakuja a tu cisza

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:22 ---------- Poprzedni post napisano o 13:22 ----------

Cytat:
Napisane przez aktogimka Pokaż wiadomość
Nasze mamy to do wyboru miały tyko tetrę. Jak mojej dałam do pomacania bambusowe i muślinowe to ojeju, mówi że super miękkie w porównaniu do tetry...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Moja nadal uwaza ze tetra lepsza jakos nie dala sie przekonac

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Małe czyny, które robisz, są lepsze, niż wielkie, które planujesz.
Nairobi89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-01-19, 13:28   #1356
Paulina1671
Zadomowienie
 
Avatar Paulina1671
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 1 550
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.IV

O to może nie jestem jednak aż taka dziwna z tą tetra
I jeszcze jedna rzecz mnie 'zdziwiła' miałam zapas 5op wacików do mycia tyłka (z ciepła woda), to mi ten super zapas się skończył w pierwszym tygodniu szczególnie jak kupa była prawie za każdą zmiana pieluchy. Teraz chyba z 30opakowan kupiłam. Jak będziecie gdzieś widziały na promocji a planujecie tym myć tylek to kupujcie odrazu miałam z dady, rosmana i kindi wszystkie praktycznie takie sama a Rossman chyba najdrożej miał

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Paulina1671 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-01-19, 13:30   #1357
paula1456
💑🐱📚👶
 
Avatar paula1456
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 669
GG do paula1456
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.IV

Cytat:
Napisane przez aktogimka Pokaż wiadomość
My się śmiejemy, że skoro u mnie tak wszystko pięknie i książkowo, to Bobek wykluje się dokładnie w dniu terminu i jeszcze zapuka z pytaniem czy może.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
01.06.2014
30.05.2015
06.05.2018

paula1456 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-01-19, 13:31   #1358
echme
Zakorzenienie
 
Avatar echme
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 440
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.IV

Właśnie zmierzyłam się w biodrach i 99 cm rok temu było 93 cm. Jestem w szoku. Czytałam że biodra mogą się poszerzyć w ciąży ale chyba nie aż tak? Chyba za bardzo się rozleniwilam w tej ciąży + słodycze zrobiły swoje.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
22.07.2017 -
echme jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-01-19, 13:39   #1359
Luzia
Zakorzenienie
 
Avatar Luzia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 8 680
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.IV

Cytat:
Napisane przez Paulina1671 Pokaż wiadomość
O to może nie jestem jednak aż taka dziwna z tą tetra
I jeszcze jedna rzecz mnie 'zdziwiła' miałam zapas 5op wacików do mycia tyłka (z ciepła woda), to mi ten super zapas się skończył w pierwszym tygodniu szczególnie jak kupa była prawie za każdą zmiana pieluchy. Teraz chyba z 30opakowan kupiłam. Jak będziecie gdzieś widziały na promocji a planujecie tym myć tylek to kupujcie odrazu miałam z dady, rosmana i kindi wszystkie praktycznie takie sama a Rossman chyba najdrożej miał

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
W biedro były ostatnio na promce. Ale wydaje mi się że chyba gemini ma najtaniej?

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka
__________________
Szczęście to sposób patrzenia na świat..

Luzia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-01-19, 13:41   #1360
paula1456
💑🐱📚👶
 
Avatar paula1456
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 669
GG do paula1456
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.IV

Cytat:
Napisane przez echme Pokaż wiadomość
Właśnie zmierzyłam się w biodrach i 99 cm rok temu było 93 cm. Jestem w szoku. Czytałam że biodra mogą się poszerzyć w ciąży ale chyba nie aż tak? Chyba za bardzo się rozleniwilam w tej ciąży + słodycze zrobiły swoje.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Az z ciekawości zmierzylam i siebie
Biodra - 94 cm, a brzuszek 93 cm
__________________
01.06.2014
30.05.2015
06.05.2018

paula1456 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-01-19, 13:46   #1361
mansikkaa
Zakorzenienie
 
Avatar mansikkaa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Mazury/Podlasie
Wiadomości: 31 034
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.IV

Dobrze że nie mam miarki
Ja mam pewnie najwięcej

Wysłane z mojego Mi A2 Lite przy użyciu Tapatalka
__________________
Każdy z nas jest aniołem o jednym tylko skrzydle.
Możemy wzlecieć tylko dopiero wtedy,
gdy obejmiemy się wzajemnie.
Luciano de Crescenzo


D

48-2015
57-2016
mansikkaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-01-19, 13:53   #1362
Paulina1671
Zadomowienie
 
Avatar Paulina1671
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 1 550
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.IV

Cytat:
Napisane przez Luzia Pokaż wiadomość
W biedro były ostatnio na promce. Ale wydaje mi się że chyba gemini ma najtaniej?

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka
Chyba tak ja poprostu zaczęłam je dorzucić do każdego zamówienia które robię np na allegro kupowałam smoczek to szukałam odrazu czy mają jakieś waciki i tak przy okazji 5 zamówień narobiłam mały zapas.

Przypomniało mi się znów coś woreczki pachnące na zużyte pieluszki. Na te chwile zużyłam tylko jeden woreczek, kupki narazie nie śmierdzą a mały tyle śmieci produkuje ze z workiem i tak codziennie trzeba iść. Tego też mam zapas 3-4 paczki, może się później przyda

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Paulina1671 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-01-19, 14:03   #1363
mansikkaa
Zakorzenienie
 
Avatar mansikkaa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Mazury/Podlasie
Wiadomości: 31 034
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.IV

Cytat:
Napisane przez Paulina1671 Pokaż wiadomość
Chyba tak ja poprostu zaczęłam je dorzucić do każdego zamówienia które robię np na allegro kupowałam smoczek to szukałam odrazu czy mają jakieś waciki i tak przy okazji 5 zamówień narobiłam mały zapas.

Przypomniało mi się znów coś woreczki pachnące na zużyte pieluszki. Na te chwile zużyłam tylko jeden woreczek, kupki narazie nie śmierdzą a mały tyle śmieci produkuje ze z workiem i tak codziennie trzeba iść. Tego też mam zapas 3-4 paczki, może się później przyda

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja kupiłam worki pachnące co by w szopce nie śmierdziało
U nas śmieci odbierają raz w miesiącu. Ale zobaczymy bo może przejdziemy na wielorazowe ale na początku jednorazowe

Wysłane z mojego Mi A2 Lite przy użyciu Tapatalka
__________________
Każdy z nas jest aniołem o jednym tylko skrzydle.
Możemy wzlecieć tylko dopiero wtedy,
gdy obejmiemy się wzajemnie.
Luciano de Crescenzo


D

48-2015
57-2016
mansikkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-01-19, 14:05   #1364
paula1456
💑🐱📚👶
 
Avatar paula1456
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 669
GG do paula1456
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.IV

Ja kupilam 1 opakowanie tych pachnących woreczków na zużyte pieluszki. Zobaczymy, czy się przydadzą
__________________
01.06.2014
30.05.2015
06.05.2018

paula1456 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-01-19, 14:07   #1365
Luzia
Zakorzenienie
 
Avatar Luzia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 8 680
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.IV

Też mam te woreczki, jak się nie sprawdza to zamierzam kupić ten specjalny kosz.

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka
__________________
Szczęście to sposób patrzenia na świat..

Luzia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-01-19, 14:15   #1366
stookrotka1991
Zadomowienie
 
Avatar stookrotka1991
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 1 897
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.IV

Ja też po pół roku zamierzam kupić kosz tomme tippe podobno super sprawa to jest 😁 wtedy luksus nic nie czuć

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


kocham ...

Edytowane przez stookrotka1991
Czas edycji: 2021-01-19 o 14:17
stookrotka1991 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-01-19, 14:19   #1367
AnnLady
Zakorzenienie
 
Avatar AnnLady
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: miasto
Wiadomości: 11 928
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.IV

Ja takich udziwnień nie kupuje jak pachnące woreczki w domu koło przewijają mam zwykły kosz i tam wrzucam pieluchy z siku. A z dwojeczka lądują na strychu, i TŻ rano wszystko wynosi na dwór do kosza. Pieluchy zabierają średnio co dwa tygodnie.

Gdzie kupujecie woreczki strunowe bo chyba pasujecie rzeczy do torylby w nie? I jaki rozmiar?

A waciki to fakt idą jak woda, ja kupuję od razu po 20 paczek a przy dwójce niedługo to chyba zrobię podwójny zapas

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez AnnLady
Czas edycji: 2021-01-19 o 14:20
AnnLady jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-01-19, 14:20   #1368
Nairobi89
Zakorzenienie
 
Avatar Nairobi89
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 4 297
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.IV

Cytat:
Napisane przez AnnLady Pokaż wiadomość
Ja takich udziwnień nie kupuje jak pachnące woreczki w domu koło przewijają mam zwykły kosz i tam wrzucam pieluchy z siku. A z dwojeczka lądują na strychu, i TŻ rano wszystko wynosi na dwór do kosza. Pieluchy zabierają średnio co dwa tygodnie.

Gdzie kupujecie woreczki strunowe bo chyba pasujecie rzeczy do torylby w nie? I jaki rozmiar?

A waciki to fakt idą jak woda, ja kupuję od razu po 20 paczek a przy dwójce niedługo to chyba zrobię podwójny zapas

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
W ikei kupiłam wzielam wszystkie dostepne rozmiary

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Małe czyny, które robisz, są lepsze, niż wielkie, które planujesz.
Nairobi89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-01-19, 14:29   #1369
AnnLady
Zakorzenienie
 
Avatar AnnLady
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: miasto
Wiadomości: 11 928
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.IV

Cytat:
Napisane przez Nairobi89 Pokaż wiadomość
W ikei kupiłam wzielam wszystkie dostepne rozmiary

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O matko tyle tego bo właśnie przeglądam u nich.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
AnnLady jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-01-19, 14:44   #1370
Szoszoszo
Zakorzenienie
 
Avatar Szoszoszo
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 797
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.IV

Dzień dobry!

Nairobi, a co konkretnie Ci powiedziała o tych szczepieniach, że masz mętlik?
Ja rozmawiałam wczoraj ze szpitalem, pytali, czy wyrażam zgodę na szczepienia od razu i uznaliśmy z tż, że tak, zresztą tak planowaliśmy od początku.

Cytat:
Napisane przez Francesc_a Pokaż wiadomość
Dzień dobry Może faktycznie to przez cukier. Na normach się nie znam, ale położna opowiadała ostatnio jak chwilę przed porodem ciężarnej zaczęły skakać cukry i dziecko nagle 4500g. Mój szpital odesłał ją do szpitala o III referencyjności. Ooo to kciuki za wizytę i obstawiam 2900gJa nawet nie wiem jak preferują szpitale które biorę pod uwagę. Więc zostaję przy dwóch torbach. Przy czym oddam tż torbę porodową po wszystkim


Dzisiaj od rana boli mnie krzyż jak na okres i trochę brzuch. I faktycznie te bole krzyżowe są gorsze niż brzucha... tż chciał pomalować mi krzyż to było jeszcze gorzej. Ciekawe czy tak samo będzie przy porodzie

Szoszo - śniło mi się, że urodziłaś

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Oooo, jak miło!
A nie, przepraszam, cofam, nie mam wciąż torby spakowanej, więc mam nadzieję, że to nie jest proroczy sen

Współczuję bólu z krzyża
U mnie ostatnio cisza, nic nie boli, żadnego bólu okresowego, skurczu wciąż też żadnego nie miałam, macica ciągle się leni tylko kłuje i ciągnie przy (dłuższym) chodzeniu, ale to chyba na tym etapie nieuniknione.


Cytat:
Napisane przez faithworkswonders Pokaż wiadomość
Ja szczepię w szpitalu i na Wit k także się zgadzam.


Dziewczyny kupowałyście może kolektor laktacji - magiczna buteleczkę? Bo tak o niej zaczęłam czytać i wydaje mi się że by mi się przydała, bo ja długo karmiąc jedna piersią zalewałam się z drugiej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Już widziałam najróżniejsze opinie – że to zbędny gadżet i nie ma co, ale też że to rewelacja i must have drogie nie było, dorzuciłam do koszyka na Gemini, najwyżej się nie przyda.

Cytat:
Napisane przez Francesc_a Pokaż wiadomość
Nie mam jej jeszcze kupionej. Zobaczę jak mi laktacja pójdzie. Jak będzie potrzeba to kupię

Wczoraj przyszła elektroniczna niania i laktator
Zabieracie laktator do szpitala?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie wiem, chyba nie
Na razie myślę, że będzie grzecznie czekał w domku.

Cytat:
Napisane przez Paulina1671 Pokaż wiadomość
Ja właśnie zamówiłam bo właśnie druga pierś mi się tak zalewa że koszula calutka mokra, mogłabym uratować trochę pokarmu tym bardziej że nie mam dużo
Kupowałam też muszle laktacyjne i osobiście to wyrzuciłam kasę w błoto. Mam takie z dziurkami gdy sutki są poranione i mi ulgi nie przyniosły i drugie bez dziurek do zbierania pokarmu i jak się tam cycek zassa to wgl nic nie leci a boli strasznie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Co mama to opinia Szkoda, że Ci się nie sprawdziły muszle, to kolejny gadżet, który kupiłam i słyszałam głównie zachwyty, że faktycznie cyckom lepiej, jak oddychają i nie obciera ich materiał. Mam takie z dziurkami. Trudno, najwyżej się nie przydadzą

Cytat:
Napisane przez Paulina1671 Pokaż wiadomość
O to może nie jestem jednak aż taka dziwna z tą tetra
I jeszcze jedna rzecz mnie 'zdziwiła' miałam zapas 5op wacików do mycia tyłka (z ciepła woda), to mi ten super zapas się skończył w pierwszym tygodniu szczególnie jak kupa była prawie za każdą zmiana pieluchy. Teraz chyba z 30opakowan kupiłam. Jak będziecie gdzieś widziały na promocji a planujecie tym myć tylek to kupujcie odrazu miałam z dady, rosmana i kindi wszystkie praktycznie takie sama a Rossman chyba najdrożej miał

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O kurka, a zamówienie na gemini już dawno przyszło i wcale nie mam aż takich zapasów

Cytat:
Napisane przez AnnLady Pokaż wiadomość
Ja takich udziwnień nie kupuje jak pachnące woreczki w domu koło przewijają mam zwykły kosz i tam wrzucam pieluchy z siku. A z dwojeczka lądują na strychu, i TŻ rano wszystko wynosi na dwór do kosza. Pieluchy zabierają średnio co dwa tygodnie.

Gdzie kupujecie woreczki strunowe bo chyba pasujecie rzeczy do torylby w nie? I jaki rozmiar?

A waciki to fakt idą jak woda, ja kupuję od razu po 20 paczek a przy dwójce niedługo to chyba zrobię podwójny zapas

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
Ja też brałam z Ikei i chyba wzięłam 2 największe rozmiary.
Szoszoszo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-01-19, 14:55   #1371
CharlotteSK
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-11
Wiadomości: 516
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.IV

Hej wam. Ja dzisiaj cały dzień przeleżałam na kanapie mierzyłam sobie ciśnienie dziś i wczoraj wieczorem ale miałam 120/80 albo niższe a już od tego ciągłego mierzenia zrobił mi się siniak wiec już to olałam.

Szoszo ja tez kupiłam muszle laktacyjne bo stwierdziłam ze jakoś lepiej jak te sutki nie będą się ocierać o stanik.

Laktatora nie planowałam brać do szpitala bo położna mi powiedziała ze „najwyżej mąż dowiezie”. Ale zastanawiam się, bo co jeśli będzie mi potrzebny „na już”

Oglądałam dzisiaj na YT filmiki o oddechu porodowym i mam już mętlik w głowie. Myślałam ze to ma być specjalny rodzaj wdechu, taki żeby klatka piersiowa się nie unosiła prawie wcale ale za to brzuch ma się rozszerzyć. A teraz wydaje mi się ze to ma być taki zwykły oddech tylko głęboki Uczylyscie się tego na szkole rodzenia?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
CharlotteSK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-01-19, 14:57   #1372
faithworkswonders
Wtajemniczenie
 
Avatar faithworkswonders
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 2 330
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.IV

Cytat:
Napisane przez mansikkaa Pokaż wiadomość
Ja kupiłam worki pachnące co by w szopce nie śmierdziało
U nas śmieci odbierają raz w miesiącu. Ale zobaczymy bo może przejdziemy na wielorazowe ale na początku jednorazowe

Wysłane z mojego Mi A2 Lite przy użyciu Tapatalka
U nas też raz w miesiącu 🤦♀️🤦♀️
Cytat:
Napisane przez AnnLady Pokaż wiadomość
Ja takich udziwnień nie kupuje jak pachnące woreczki w domu koło przewijają mam zwykły kosz i tam wrzucam pieluchy z siku. A z dwojeczka lądują na strychu, i TŻ rano wszystko wynosi na dwór do kosza. Pieluchy zabierają średnio co dwa tygodnie.

Gdzie kupujecie woreczki strunowe bo chyba pasujecie rzeczy do torylby w nie? I jaki rozmiar?

A waciki to fakt idą jak woda, ja kupuję od razu po 20 paczek a przy dwójce niedługo to chyba zrobię podwójny zapas

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
Ja normalnie kupuje worki do smieci pachnace. Wiec teraz bede bez zmian

A co do woreczków, to ja bardzo nie ekologicznie zapakowałam wszystko do małych reklamowek

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Bartosz

Emilia

Edytowane przez faithworkswonders
Czas edycji: 2021-01-19 o 14:58
faithworkswonders jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-01-19, 15:07   #1373
Paulina1671
Zadomowienie
 
Avatar Paulina1671
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 1 550
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.IV

Cytat:
Napisane przez Szoszoszo Pokaż wiadomość
Dzień dobry!

Nairobi, a co konkretnie Ci powiedziała o tych szczepieniach, że masz mętlik?
Ja rozmawiałam wczoraj ze szpitalem, pytali, czy wyrażam zgodę na szczepienia od razu i uznaliśmy z tż, że tak, zresztą tak planowaliśmy od początku.


Oooo, jak miło!
A nie, przepraszam, cofam, nie mam wciąż torby spakowanej, więc mam nadzieję, że to nie jest proroczy sen

Współczuję bólu z krzyża
U mnie ostatnio cisza, nic nie boli, żadnego bólu okresowego, skurczu wciąż też żadnego nie miałam, macica ciągle się leni tylko kłuje i ciągnie przy (dłuższym) chodzeniu, ale to chyba na tym etapie nieuniknione.



Już widziałam najróżniejsze opinie – że to zbędny gadżet i nie ma co, ale też że to rewelacja i must have drogie nie było, dorzuciłam do koszyka na Gemini, najwyżej się nie przyda.


Nie wiem, chyba nie
Na razie myślę, że będzie grzecznie czekał w domku.


Co mama to opinia Szkoda, że Ci się nie sprawdziły muszle, to kolejny gadżet, który kupiłam i słyszałam głównie zachwyty, że faktycznie cyckom lepiej, jak oddychają i nie obciera ich materiał. Mam takie z dziurkami. Trudno, najwyżej się nie przydadzą


O kurka, a zamówienie na gemini już dawno przyszło i wcale nie mam aż takich zapasów



Ja też brałam z Ikei i chyba wzięłam 2 największe rozmiary.
W zasadzie może coś tam mi pomogły w tedy co mały mnie 'pogryzł', sama nie wiem trzymam, może jeszcze kiedyś się okaże że nie są takie złe ale właśnie tak jest, każdej będzie pasować co innego

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 14:07 ---------- Poprzedni post napisano o 14:04 ----------

Jeszcze dopisze ze kokon mi się bardzo przydał biorę w nim malego do naszego łóżka w nocy jak marudzi albo jak chce iść z nim na drzemkę, kokon służy mi za poduszkę i mały w nim bezpieczny za to śpiworka jak narazie nie używamy, za duży na niego by był i rączki mu marzną jak nie są przykryte

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Paulina1671 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-01-19, 15:14   #1374
paula1456
💑🐱📚👶
 
Avatar paula1456
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 669
GG do paula1456
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.IV

Cytat:
Napisane przez AnnLady Pokaż wiadomość
Ja takich udziwnień nie kupuje jak pachnące woreczki w domu koło przewijają mam zwykły kosz i tam wrzucam pieluchy z siku. A z dwojeczka lądują na strychu, i TŻ rano wszystko wynosi na dwór do kosza. Pieluchy zabierają średnio co dwa tygodnie.

Gdzie kupujecie woreczki strunowe bo chyba pasujecie rzeczy do torylby w nie? I jaki rozmiar?

A waciki to fakt idą jak woda, ja kupuję od razu po 20 paczek a przy dwójce niedługo to chyba zrobię podwójny zapas

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
Ja nie kupowalam woreczkow strunowych. Bo czesc Tż mi przyniósł z pracy, część dała mama na te kosmetyki do szpitala w malych buteleczkach. Ale dziewczyny kupowaly w Ikei
__________________
01.06.2014
30.05.2015
06.05.2018

paula1456 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-01-19, 15:36   #1375
Nairobi89
Zakorzenienie
 
Avatar Nairobi89
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 4 297
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.IV

Szoszoszo to o witaminie K mi namieszała bo ja bylam pewna ze chca podac a teraz zaczynam sie zastanawiac.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Małe czyny, które robisz, są lepsze, niż wielkie, które planujesz.
Nairobi89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-01-19, 15:41   #1376
paula1456
💑🐱📚👶
 
Avatar paula1456
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 669
GG do paula1456
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.IV

Cytat:
Napisane przez Nairobi89 Pokaż wiadomość
Szoszoszo to o witaminie K mi namieszała bo ja bylam pewna ze chca podac a teraz zaczynam sie zastanawiac.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A ten zabieg na oczka? Decydujecie sie czy jednak nie? Im bliżej porodu tym mam więcej rozterek...

Jutro czekają mnie 2 telefony:
1. Położna- Tż dzisiaj się dodzwonił do przychodni z ktorej chcielismy polozna, dostal do niej numer i jutro bede pytac czy by przyjezdzala do nas po porodzie. Tż dowiedzial sie tylko tyle, ze rejonizacji nie ma jako takiej i ze lepiej by bylo aby dziecko bylo zapisane do tej przychodni z ktorej polozna by byla.
2. Szpital - chcę sie dowiedziec jak to wyglada z ktg w szpitalu w ktorym bede chciala rodzic. Czy trzeba jakos sie zapisac itp.
Stresuje sie zawsze takimi rozmowami, nie lubie rozmawiac telefonicznie

Właśnie wzielam sie za gotowanie spaghetti, narobilam takich zapachów ze nie wytrzymam chyba zanim makaron sie ugotuje
__________________
01.06.2014
30.05.2015
06.05.2018

paula1456 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-01-19, 15:58   #1377
adhoc
Zadomowienie
 
Avatar adhoc
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 1 326
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.IV

Ja kupiłam takie https://allegro.pl/oferta/torebki-st...2-11c7a66b0b72
z ikei mi się nie oplacalo zamawiać. A jechać za daleko

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
adhoc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-01-19, 16:18   #1378
Nairobi89
Zakorzenienie
 
Avatar Nairobi89
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 4 297
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.IV

Cytat:
Napisane przez paula1456 Pokaż wiadomość
A ten zabieg na oczka? Decydujecie sie czy jednak nie? Im bliżej porodu tym mam więcej rozterek...

Jutro czekają mnie 2 telefony:
1. Położna- Tż dzisiaj się dodzwonił do przychodni z ktorej chcielismy polozna, dostal do niej numer i jutro bede pytac czy by przyjezdzala do nas po porodzie. Tż dowiedzial sie tylko tyle, ze rejonizacji nie ma jako takiej i ze lepiej by bylo aby dziecko bylo zapisane do tej przychodni z ktorej polozna by byla.
2. Szpital - chcę sie dowiedziec jak to wyglada z ktg w szpitalu w ktorym bede chciala rodzic. Czy trzeba jakos sie zapisac itp.
Stresuje sie zawsze takimi rozmowami, nie lubie rozmawiac telefonicznie

Właśnie wzielam sie za gotowanie spaghetti, narobilam takich zapachów ze nie wytrzymam chyba zanim makaron sie ugotuje
Nie juz dwie połozne mi powiedziały ze nie jest on potrzebny i ze dobrze ze sie na niego nie zgadzamy i zeby nie rodziła zadnych wymazow bo to bez sensu bo jakbym miala rzeżaczke to lekarz by zauwazyl i poza tym mowia ze naprawde ciezko jest w dzisiejszych czasach ją złapać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Małe czyny, które robisz, są lepsze, niż wielkie, które planujesz.
Nairobi89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-01-19, 16:37   #1379
Luzia
Zakorzenienie
 
Avatar Luzia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 8 680
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.IV

Idę jutro na pierwsze ktg cały dzień wisiałam na telefonie, bo albo było zajęte albo nikt nie odbierał.. Ale w końcu udało się umówić.

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka
__________________
Szczęście to sposób patrzenia na świat..

Luzia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-01-19, 16:47   #1380
Nairobi89
Zakorzenienie
 
Avatar Nairobi89
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 4 297
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.IV

Cytat:
Napisane przez Luzia Pokaż wiadomość
Idę jutro na pierwsze ktg cały dzień wisiałam na telefonie, bo albo było zajęte albo nikt nie odbierał.. Ale w końcu udało się umówić.

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka
Oo super. Na ktora idziesz?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Małe czyny, które robisz, są lepsze, niż wielkie, które planujesz.
Nairobi89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-02-18 10:10:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:46.