mata do ćwiczeń - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-05-22, 13:00   #1
MagJa
Zakorzenienie
 
Avatar MagJa
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: ostr
Wiadomości: 11 146

mata do ćwiczeń


Chcę sobie kupić matę do ćwiczeń, ale zupełnie nie wiem co wybrać A wybrać coś muszę, bo chcę w końcu zacząć ćwiczyć, no a na parkiecie się nie da Kiedyś próbowałam na karimacie, ale jeździłam razem z nią więc to też nie jest zbyt dobre wyjście. Oglądałam już maty w Decathlonie, ale sama nie wiem czy to zda egzamin, czy się nie będzie ślizgać. Patrzyłam na te tańsze modele, bo zbyt kasiasta ostatnio nie jestem i tak - najtańszy wyglądał wg mnie jak zwykła karimata, był nawet cieńszy od mojej i nie wiem czy aby nie będzie się zachowywał tak samo jak karimata Droższy miał już jakąś warstwę innego tworzywa od spodu, więc może jest lepszy... Ale to też taka karimata... Kiedyś widziałam w ulotce z Makro taką składaną matę - może taka lepsza? Napiszcie, jakie Wy maty macie i jak Wam służą. No i podajcie od razu firmę, cenę itp. itd.
MagJa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-22, 13:13   #2
natalas5
Zadomowienie
 
Avatar natalas5
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 361
Dot.: mata do ćwiczeń

ja tez sie wlasnie zastanawiam nad mata a gdzie ja mozna kupic?? i wjakich cenach?? kiedys szuklalam i widzialam takie za 200zl ale to chyba troszke za duzo(
natalas5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-22, 13:18   #3
MagJa
Zakorzenienie
 
Avatar MagJa
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: ostr
Wiadomości: 11 146
Dot.: mata do ćwiczeń

W Decathlonie, te o których piszę zaczynały się bodajże od 29zł albo coś koło tego. Bynajmniej drogie nie były
I albo mi się wydaje albo były to te http://www.domyos.com/EN/Product_arb...tml?position=2
Link ze strony Decathlona i z tego, co widzę, maty wyglądają tak samo. Te najtańsze to te czerwone
MagJa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-22, 13:21   #4
Shemreolin
Zakorzenienie
 
Avatar Shemreolin
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 081
GG do Shemreolin Send a message via Skype™ to Shemreolin
Dot.: mata do ćwiczeń

Ja tez myślałąm o zakupie maty. Ćwicze co prawda na dywanie, więc nie jest źle, ale mimo wszytsko przy ćwiczeniach klęczących dywan wbija mi się w kolana, a przy ćwiczeniach na dolne mięśnie brzucha, gdy trzeba unosić do góry biodra, kręgosłup wbija mi sie w podłogę. Mata by się przydała, ale na razie nie mam na to pieniędzy niestey... Jeśli uda wam sie znaleźć cos taniego i dobrego to by było super.
__________________
Być kobietą to strasznie trudne zajęcie, bo polega głównie na zadawaniu się z mężczyznami.



Shemreolin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-22, 13:22   #5
MagJa
Zakorzenienie
 
Avatar MagJa
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: ostr
Wiadomości: 11 146
Dot.: mata do ćwiczeń

Zerknęłam na Allegro - też są całkiem niedrogie maty http://www.allegro.pl/search.php?str...19&order=p&p=0
Tylko którą wybrać
MagJa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-22, 13:25   #6
natalas5
Zadomowienie
 
Avatar natalas5
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 361
Dot.: mata do ćwiczeń

ja sie zastanawiam nad ta za 44zl
natalas5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-23, 08:33   #7
MagJa
Zakorzenienie
 
Avatar MagJa
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: ostr
Wiadomości: 11 146
Dot.: mata do ćwiczeń

Może jednak ktoś już ma jakąś matę i podzieli się wrażeniami z jej użytkowania? Albo chociaż doradzi zakup?
MagJa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-05-23, 08:55   #8
natalas5
Zadomowienie
 
Avatar natalas5
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 361
Dot.: mata do ćwiczeń

hehe mi sie tak ona wkrencila i dzis lece nabyc, tylko nie wiem mna jaki koszt mam sie nastawiac by byla dobra, i w miare tania
natalas5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-23, 08:59   #9
MagJa
Zakorzenienie
 
Avatar MagJa
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: ostr
Wiadomości: 11 146
Dot.: mata do ćwiczeń

Cytat:
Napisane przez natalas5
hehe mi sie tak ona wkrencila i dzis lece nabyc, tylko nie wiem mna jaki koszt mam sie nastawiac by byla dobra, i w miare tania
To jak już kupisz, to zdaj Nam relację
MagJa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-23, 10:14   #10
natalas5
Zadomowienie
 
Avatar natalas5
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 361
Dot.: mata do ćwiczeń

no problem
natalas5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-23, 14:18   #11
natalas5
Zadomowienie
 
Avatar natalas5
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 361
Dot.: mata do ćwiczeń

no dziewczynki przyszlam do domku niedawno z nowym nabytkiem- mata kupilam taka spoko za 47zl byly tansze ale ta podobno najlepsza wiec nie zalowalam to jest chyba taka jak te na allegro za 44zl
natalas5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-05-23, 14:33   #12
MagJa
Zakorzenienie
 
Avatar MagJa
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: ostr
Wiadomości: 11 146
Dot.: mata do ćwiczeń

Cytat:
Napisane przez natalas5
no dziewczynki przyszlam do domku niedawno z nowym nabytkiem- mata kupilam taka spoko za 47zl byly tansze ale ta podobno najlepsza wiec nie zalowalam to jest chyba taka jak te na allegro za 44zl
No ale to na razie sama teoria, a gdzie praktyka?? Sio do ćwiczen, a potem zdaj relację
MagJa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-23, 15:39   #13
Nati02
Zakorzenienie
 
Avatar Nati02
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 8 320
Dot.: mata do ćwiczeń

A nie jest czasem zbyt twardo na ta kiej macie w zmarszczki?
__________________
Życie to ciągłe ryzyko.

Edytowane przez Nati02
Czas edycji: 2013-06-03 o 12:55
Nati02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-28, 16:30   #14
natalas5
Zadomowienie
 
Avatar natalas5
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 361
Dot.: mata do ćwiczeń

no przyszedl czas na zdanie relacji z zakupu jestem b.zadowolona cwiczy sie dobrze nie jest twardo nie miekko idealnie wrecz mata sie nie ssuwapod wplywem cwiczen no poprostu polecam heh
natalas5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-01, 09:58   #15
MagJa
Zakorzenienie
 
Avatar MagJa
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: ostr
Wiadomości: 11 146
Dot.: mata do ćwiczeń

Może jeszcze ktoś jakąś matę poleci / odradzi ?
MagJa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-01, 22:25   #16
MagJa
Zakorzenienie
 
Avatar MagJa
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: ostr
Wiadomości: 11 146
Dot.: mata do ćwiczeń

Eee no, nie wierzę, że tylko jedna Wizażanka używa maty do ćwiczeń... Polećcie coś kobitki
MagJa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-15, 14:43   #17
MagJa
Zakorzenienie
 
Avatar MagJa
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: ostr
Wiadomości: 11 146
Dot.: mata do ćwiczeń

W końcu kupiłam matę. Dumałam nad nią w Decathlonie z pół godziny, ale koniec końców zdecydowałam się na taką za 59,9zł http://www.domyos.com/EN/Product_arb...659/index.html Jest milutka i mięciutka ma 1,5cm grubości, nie ślizga się na parkiecie (sprawdziłam ) i mam na nią 2 lata gwarancji A jak się rozmyślę, to mogę ją nawet oddać w ciągu 30dni Na razie mam ją 5 dni i raz udawałam że ćwiczę, ale mam nadzieję, że jeszcze się rozkręcę
A ktoś się orientuje co znaczy TG700 ?? Bo różne maty miały różne wartości tego TG - im tańsze tym mniejsze. Noo może ta http://www.domyos.com/EN/Product_arb...566/index.html tańsza nie była, bo kosztowała tyle samo, co moja, ale znów ta jest składana. Też się nad nią zastanawiałam, ale wydała mi się za cienka i za twarda i wzięłam, co wzięłam.
MagJa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-15, 14:49   #18
Kachulec
Zakorzenienie
 
Avatar Kachulec
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa - Vienna
Wiadomości: 6 338
Dot.: mata do ćwiczeń

Cytat:
Napisane przez MagJa
Chcę sobie kupić matę do ćwiczeń, ale zupełnie nie wiem co wybrać A wybrać coś muszę, bo chcę w końcu zacząć ćwiczyć, no a na parkiecie się nie da Kiedyś próbowałam na karimacie, ale jeździłam razem z nią więc to też nie jest zbyt dobre wyjście. Oglądałam już maty w Decathlonie, ale sama nie wiem czy to zda egzamin, czy się nie będzie ślizgać. Patrzyłam na te tańsze modele, bo zbyt kasiasta ostatnio nie jestem i tak - najtańszy wyglądał wg mnie jak zwykła karimata, był nawet cieńszy od mojej i nie wiem czy aby nie będzie się zachowywał tak samo jak karimata Droższy miał już jakąś warstwę innego tworzywa od spodu, więc może jest lepszy... Ale to też taka karimata... Kiedyś widziałam w ulotce z Makro taką składaną matę - może taka lepsza? Napiszcie, jakie Wy maty macie i jak Wam służą. No i podajcie od razu firmę, cenę itp. itd.
Ja ćwicze na NIKE'u za ok 100 zeta. Są świetne, polecam. Nie jeżdżą. To sa takie specjalne do jogi. Bądż ćwicze też na takiej składanej karimatowej. Nie ślizga się specjalnie choć co prawda nie ma tej warstwy antypoślizgowej co ta do jogi.
Powiem wam że jak kupowac mate to raczej lepsza (nie znaczy drożsża!) bo te tańsze szybciej się niszcza. W jednym klubie ćwicze na jakiejs karimatowej tańszej i szybciej się zeksploatowała niż NIKE składana karimatowa. A ta składana dłużej służy
__________________


Nieprzyzwoicie uparta i troszkę złośliwa




Kachulec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-15, 16:15   #19
inch
Zakorzenienie
 
Avatar inch
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 287
Dot.: mata do ćwiczeń

Cytat:
Napisane przez MagJa
W końcu kupiłam matę. Dumałam nad nią w Decathlonie z pół godziny, ale koniec końców zdecydowałam się na taką za 59,9zł http://www.domyos.com/EN/Product_arb...659/index.html Jest milutka i mięciutka ma 1,5cm grubości, nie ślizga się na parkiecie (sprawdziłam ) i mam na nią 2 lata gwarancji A jak się rozmyślę, to mogę ją nawet oddać w ciągu 30dni Na razie mam ją 5 dni i raz udawałam że ćwiczę, ale mam nadzieję, że jeszcze się rozkręcę
A ktoś się orientuje co znaczy TG700 ?? Bo różne maty miały różne wartości tego TG - im tańsze tym mniejsze. Noo może ta http://www.domyos.com/EN/Product_arb...566/index.html tańsza nie była, bo kosztowała tyle samo, co moja, ale znów ta jest składana. Też się nad nią zastanawiałam, ale wydała mi się za cienka i za twarda i wzięłam, co wzięłam.
znalazłam wątek Magja

gdzie jest Declathon w Kraku
inch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-06-15, 19:04   #20
MagJa
Zakorzenienie
 
Avatar MagJa
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: ostr
Wiadomości: 11 146
Dot.: mata do ćwiczeń

Cytat:
Napisane przez inch
znalazłam wątek Magja

gdzie jest Declathon w Kraku
Właśnie miałam Ci odpisywać w tamtym wątku, ale odpiszę tu Decathlon jest na Zakopiance, zaraz obok Carrefour Zakopianka.
MagJa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-16, 08:33   #21
inch
Zakorzenienie
 
Avatar inch
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 287
Dot.: mata do ćwiczeń

ok, dzięki. Troche co do mnie za daleko :/
inch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-13, 11:47   #22
czarna_niun
Raczkowanie
 
Avatar czarna_niun
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: znad morza
Wiadomości: 392
Dot.: mata do ćwiczeń

Odświeżam! Mam taki sam problem, więc podłączam się do pytania

Potrzebuje maty zarówno na zajęcia jogi, jak i do wszelakich ćwiczeń w domu.

W sklepie widziałam chyba taką samą mate Nike jak ta: http://www.allegro.pl/item242794734_..._treningu.html
Kosztowała 109 zł
Jestem ciekawa, cyz ktoś jej używał? Jest godna polecenia, wytrzymała?

Poza tym jeszcze rozmyślam nad tymi:
"Profesjonalne" do jogi: http://www.sklep.joga-joga.pl/index....3&vg=1&start=0
I taka zwykła z allegro z pianki PCV: http://www.allegro.pl/item242020021_...a_aerobik.html
Jesteście w stanie coś doradzić?
Obawiam się, że te typowo do jogi będą zbyt cienkie i i tak będzie mi się wbijał kręgosłup i kolana w parkiet :/
__________________
Stoję naga w majowej samotni, żaby skaczą deszcz kroplą w mej dłoni...
czarna_niun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-13, 13:17   #23
agassek
Zakorzenienie
 
Avatar agassek
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 6 534
Dot.: mata do ćwiczeń

To ja też się podłączę do pytania... Może jeszcze ktoś mi odpowie, mimo że wątek taki stary
Chciałabym kupić mamie matę do jogi, sama się na tym zupełnie nie znam, wpadła mi w oko taka: http://www.allegro.pl/item844775484_...en_kolory.html co myślicie? Nada się? W sklepach profesjonalnych są droższe, ale też brzydsze (wiem, że nie o to chodzi, ale jestem typową kobietą ), nie chciałabym wyrzucać pieniędzy w błoto, proszę, pomóżcie
__________________
Cytat:
Kobieto na Krańcu Świata

agassek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-21, 10:05   #24
divinely
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 148
Dot.: mata do ćwiczeń

Odświeżam wątek
Mam pytanie, czym różni się w praktyce mata zwykła od maty o podłożu aluminiowym?
divinely jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-21, 19:02   #25
MagJa
Zakorzenienie
 
Avatar MagJa
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: ostr
Wiadomości: 11 146
Dot.: mata do ćwiczeń

Cytat:
Napisane przez divinely Pokaż wiadomość
Odświeżam wątek
Mam pytanie, czym różni się w praktyce mata zwykła od maty o podłożu aluminiowym?
A przypadkiem taka mata z warstwą aluminiową nie jest typowo campingowa Co by izolować się od zimnego/wilgotnego podłoża?
MagJa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-21, 21:16   #26
divinely
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 148
Dot.: mata do ćwiczeń

Cytat:
Napisane przez MagJa Pokaż wiadomość
A przypadkiem taka mata z warstwą aluminiową nie jest typowo campingowa Co by izolować się od zimnego/wilgotnego podłoża?
Możliwe Mam do wyboru dwie karimaty i chyba wybiorę tą z aluminiowym spodem. Nigdy nie wiadomo w jakich warunkach będę ćwiczyć lub ją potrzebować, a od zwykłej karimaty dzieli ją jedynie złotówka ;D
Dziękuję ;*
divinely jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-17, 13:16   #27
_Bathory_
Raczkowanie
 
Avatar _Bathory_
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 96
Dot.: mata do ćwiczeń

ja mam bardzo fajna matę http://www.sport-shop.pl/mata-do-cwi...na-p-1569.html
juz mam ją długo i szargam ciągle na jakieś ćwiczenia, anawet od biedy pdo namiot, jest nadal w jednym kawałku
_Bathory_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-10, 13:19   #28
cocobee
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 195
Dot.: mata do ćwiczeń

hej dziewczyny, szukam maty do ćwiczeń, a właściwie do jogi i czasami do rozciągania w domu. znalazłam fajną http://omedika.pl/sissel-yoga-mat-fl...yogi-p145.html, ale nie ma żadnych informacji o twardości (miękkości) czy jest jakiś wskaźnik doboru takiej maty ? ewentualnie czym należy się kierować ?
cocobee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-13, 00:01   #29
tripka
Wtajemniczenie
 
Avatar tripka
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 2 404
Dot.: mata do ćwiczeń

nie ma czegoś takiego jak wskaźnik twardości (przynajmniej oficjalnie) więc musisz się kierować osobistym odczuciem. ważny jest rozmiar, akurat tu masz 60 czyli najbardziej uniwersalna - pośrednia. zapytaj czy się nie zwija po rozwinięciu.
__________________
Co mnie nie zabije,to mnie wzmocni...
tripka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-04, 11:56   #30
5bf57317973e1ec9b234fe526a30a88e7776b256_61f1e0a91bf13
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 143
Smile Dot.: mata do ćwiczeń

Najpierw używałam karimaty, później maty, a teraz obecnie złożony cienki kocyk. Karimaty i maty jest gorzej odświeżyć, a kocyk wrzucam do pralki i mam ładnie "nowy" sprzęt pachnący.
5bf57317973e1ec9b234fe526a30a88e7776b256_61f1e0a91bf13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-03-04 12:56:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:49.