Jak zerwać gdy On mieszka u mnie? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-12-13, 15:58   #31
ksaiaga
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 226
Dot.: Jak zerwać gdy On mieszka u mnie?

Cytat:
Napisane przez ParasolkaMaryPoppins Pokaż wiadomość
Szczerze powiedziawszy na zerwanie żaden czas nie jest odpowiedni. Nie można przewidzieć reakcji drugiej strony, więc rozstanie może różnie wyglądać, nawet jeśli wcześniej założymy sobie, że postaramy się najmniej zranić przyszłego ex. Chyba jedyne zerwanie na poziomie, jakie znam, to takie, gdy uczucie wypaliło się po obu stronach i obie chcą rozstania.
Zgadzam się. Żadna przyjemność zostać porzuconym/ną.
ksaiaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-13, 17:30   #32
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Jak zerwać gdy On mieszka u mnie?

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-12 o 22:25
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-15, 09:05   #33
soldier
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 5
Dot.: Jak zerwać gdy On mieszka u mnie?

Temat ten sam, trochę inna perspektywa...
Od trzech lat mieszkam z partnerką i Jej dziesięcioletnią córką. Podział ról od początku był, przynajmniej dla mnie, jasny. Pracuję do godziny 15tej. Wracam, podaję obiad, odrabiamy lekcje. To ja dbam o dom. Partnerka wraca z pracy około godziny 19tej. Od jakiegoś czasu zaczyna się psuć. Wcześniej kryzysów było kilka, jak to w związku. Ale od paru miesięcy nie czuję już tego co kiedyś. Nie chcę już walczyć. Mamy inny pogląd na ten związek, wiem że nie spełnię oczekiwać w stu procentach. Daję tyle, na ile jestem w stanie dać. Ale druga strona oczekuje więcej i więcej. Sytuacja nie byłaby trudna do rozwiązania, gdyby nie dziecko. Prawnie mieszkanie jest moje. Jak mam to zakończyć? Jak przetrwać ten czas od rozstania do Ich wyprowadzki? Co, jeśli się nie wyprowadzą? Prośba o wsparcie. Ania.
soldier jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-15, 11:34   #34
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Jak zerwać gdy On mieszka u mnie?

Cytat:
Napisane przez soldier Pokaż wiadomość
Temat ten sam, trochę inna perspektywa...
Od trzech lat mieszkam z partnerką i Jej dziesięcioletnią córką. Podział ról od początku był, przynajmniej dla mnie, jasny. Pracuję do godziny 15tej. Wracam, podaję obiad, odrabiamy lekcje. To ja dbam o dom. Partnerka wraca z pracy około godziny 19tej. Od jakiegoś czasu zaczyna się psuć. Wcześniej kryzysów było kilka, jak to w związku. Ale od paru miesięcy nie czuję już tego co kiedyś. Nie chcę już walczyć. Mamy inny pogląd na ten związek, wiem że nie spełnię oczekiwać w stu procentach. Daję tyle, na ile jestem w stanie dać. Ale druga strona oczekuje więcej i więcej. Sytuacja nie byłaby trudna do rozwiązania, gdyby nie dziecko. Prawnie mieszkanie jest moje. Jak mam to zakończyć? Jak przetrwać ten czas od rozstania do Ich wyprowadzki? Co, jeśli się nie wyprowadzą? Prośba o wsparcie. Ania.
3 lata i kilka kryzysów "jak to w związku"? Nie, w zaledwie 3-letnim związku kilka kryzysów to nie jest norma. Chyba ciągniecie ten związek bez sensu. Oczywiście możecie spróbować terapii dla par. Przemyśl to. Jeżeli jednak nie widzisz sensu, to cóż - daj jej jakiś termin na wyprowadzenie się.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-16, 06:38   #35
soldier
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 5
Dot.: Jak zerwać gdy On mieszka u mnie?

Tylko jak przetrwać ten czas, kiedy będę musiała przebywać z Nimi, wiedząc, że nie jesteśmy już razem? Nie będzie też raczej szansy na rozstanie w zgodzie
soldier jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-16, 06:49   #36
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Jak zerwać gdy On mieszka u mnie?

Cytat:
Napisane przez soldier Pokaż wiadomość
Tylko jak przetrwać ten czas, kiedy będę musiała przebywać z Nimi, wiedząc, że nie jesteśmy już razem? Nie będzie też raczej szansy na rozstanie w zgodzie
Życie, facet. Będziesz trwał w związku, bo rozstania są ciężkie? Jeżeli to coś pomoże, chciałbyś i Cię stać, to możesz jej pomóc znaleźć mieszkanie i np. opłacić pierwszy czynsz. Bo zakładam, że nie widzisz sensu w ratowaniu tej relacji, skoro martwi Cię tylko fakt jej (ich) wyprowadzki i trudności z tym związanych.

Nimi małą literą w środku zdania.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-16, 06:58   #37
karawanna
Zakorzenienie
 
Avatar karawanna
 
Zarejestrowany: 2020-11
Lokalizacja: Ciemna Strona Mocy
Wiadomości: 8 317
Dot.: Jak zerwać gdy On mieszka u mnie?

Cytat:
Napisane przez soldier Pokaż wiadomość
Tylko jak przetrwać ten czas, kiedy będę musiała przebywać z Nimi, wiedząc, że nie jesteśmy już razem? Nie będzie też raczej szansy na rozstanie w zgodzie
Dajesz im okres wypowiedzenia na znalezienie mieszkania i tyle. Mieszkanie jest Twoje, ale rozumiem też, że nie chcesz ich wyrzucać na bruk z dnia na dzień. Chyba, że myślisz, że wyprowadzić się nie będą chciały i będzie musiałâ˜☠wkroczyć prawnik?

Mieszkałam ze swoim byłym po rozstaniu przez miesiąc, bo musieliśmy ze względu na rozstanie wypowiedzieć umowę wynajmowanego mieszkania i mieć czas, żeby każdy ogarnął sobie nowe lokum. Baaardzo źle to wspominam. Ale co zrobić, takie jest życie. Przemęczyliśmy się, trochę ja wyjeżdżałam, żeby tam nie przebywać, trochę on. Minął miesiąc, znaleźliśmy sobie mieszkania i każdy mógł ruszyć w swoją stronę.

Edytowane przez karawanna
Czas edycji: 2021-04-16 o 06:59
karawanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-04-16, 07:12   #38
soldier
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 5
Dot.: Jak zerwać gdy On mieszka u mnie?


Trochę też się tego obawiam, że nie będą chciały się wyprowadzić. Boję się również ostracyzmu ze strony otoczenia, jak mogłam wyrzucić z domu matkę z dzieckiem.

Edytowane przez soldier
Czas edycji: 2021-04-16 o 07:13
soldier jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-16, 07:13   #39
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Jak zerwać gdy On mieszka u mnie?

Cytat:
Napisane przez soldier Pokaż wiadomość
Jestem kobietą...
Nie mam ani środków, ani ochoty organizować im nowego miejsca. Podchodzę do tego może egoistycznie ale bardzo ciężko było mi zbudować swoją pewność siebie. Nie widzę już szansy na to, że da się to posklejać
Zatem czeka Cię ciężka rozmowa. Może wcześniej jakaś rozmowa z psychologiem? Takie wygadanie się specjaliście często pomaga, wzmacnia. Możesz też poprosić kogoś zaufanego o wsparcie. Zastanów się ile im dać czasu na wyprowadzkę.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-16, 07:14   #40
soldier
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 5
Dot.: Jak zerwać gdy On mieszka u mnie?

Jestem kobietą...
Nie mam ani środków, ani ochoty organizować im nowego miejsca. Podchodzę do tego może egoistycznie ale bardzo ciężko było mi zbudować swoją pewność siebie. Nie widzę już szansy na to, że da się to posklejać
soldier jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-16, 07:59   #41
karawanna
Zakorzenienie
 
Avatar karawanna
 
Zarejestrowany: 2020-11
Lokalizacja: Ciemna Strona Mocy
Wiadomości: 8 317
Dot.: Jak zerwać gdy On mieszka u mnie?

Cytat:
Napisane przez soldier Pokaż wiadomość

Trochę też się tego obawiam, że nie będą chciały się wyprowadzić. Boję się również ostracyzmu ze strony otoczenia, jak mogłam wyrzucić z domu matkę z dzieckiem.
Czemu chcesz się przejmować opiniami obcych ludzi na temat swoich zachowań? To Twoje życie.

Jak się boisz, że nie będą się chciały wyprowadzić, zapytaj najpierw o poradę prawnika, jak w takich sytuacjach postępować.
karawanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-04-16, 09:19   #42
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 16 089
Dot.: Jak zerwać gdy On mieszka u mnie?

Cytat:
Napisane przez soldier Pokaż wiadomość
Jestem kobietą...
Nie mam ani środków, ani ochoty organizować im nowego miejsca. Podchodzę do tego może egoistycznie ale bardzo ciężko było mi zbudować swoją pewność siebie. Nie widzę już szansy na to, że da się to posklejać
Poprostu powiedz jej ze jej juz nie kochasz ,daj termin na wyprowadzkę (miesiac czy 2 i tyle) kobieta pracuje pewnie ma jakies alimenty musi ogarnac miejsce zamieszkania dla siebie i dziecka.ostacyzmem społecznym bym sie nie przejmowała. Nie ma sensu trwać w zwiazku bez uczuc
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-16, 10:23   #43
niusaczek
Raczkowanie
 
Avatar niusaczek
 
Zarejestrowany: 2020-12
Wiadomości: 176
Dot.: Jak zerwać gdy On mieszka u mnie?

Jeżeli już nie chcesz być z nią to po prostu to skończ. Nie bój się o ostracyzm, bo tak na prawdę każdy jest mądry gdy nie znajduje się w takiej sytuacji. Zawsze możesz powiedzieć, że mogą zaoferować dziewczynie i jej dziecku miejsce, jeżeli są tacy empatyczni. Jeżeli to ma wyglądać, tak że ty będziesz się męczyć do 18 roku życia aż dziecko będzie pełnoletnie to jest to już chore. Po prostu skończ to. Daj im czas na wyprowadzenie się i tyle 2-3 miesiące to sporo czasu by nawet odłożyć na kaucję kasę.
niusaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-16, 13:28   #44
Aaneczkaa86
Zadomowienie
 
Avatar Aaneczkaa86
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 1 723
Dot.: Jak zerwać gdy On mieszka u mnie?

Dokładnie. Też bym zaczęła od rozmowy. Uczucie się wypaliło to nie twoja wina.
Daj jej czas na znalezienie mieszkania miesiąc maksymalnie dwa.
Nie znam się pod względem prawnym czy możesz mieć problemy jeśli nie będą chciały dobrowolnie opuścić twojego lokalu.
__________________
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich.
Aaneczkaa86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-16, 17:41   #45
43f4c6e05089aac1c48e760c19dfc261ffa43875_658383801b065
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 7 306
Dot.: Jak zerwać gdy On mieszka u mnie?

Treść usunięta

Edytowane przez 43f4c6e05089aac1c48e760c19dfc261ffa43875_658383801b065
Czas edycji: 2023-12-05 o 03:14
43f4c6e05089aac1c48e760c19dfc261ffa43875_658383801b065 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-04-16 18:41:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:10.