Rozregulowanie okresu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-02-12, 23:50   #1
priimrose
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 52

Rozregulowanie okresu


Od kilku miesięcy mam dosyć nieregularny okres. Zawsze miałam tak około 28dni (min 26 max 29 i nigdy inaczej). W ostatnich miesiącach niestety bywa różnie. W grudniu cykl trwał 34 dni, w styczniu 26, a w tym miesiącu już 31 dzień cyklu i nadal nic W listopadzie miałam wykonaną cytologię - wszystko ok, w styczniu badanie usg, również w normie.

Oczywiście 29 dnia cyklu zrobiłam betę z krwi, bo jak się spóźnia to pierwsze myśli ciąża i wyszła negatywna wynik <0.5 (skala 0 - 3.1 dla nieciężarnych) więc to na pewno nie to.

Powinnam się martwić, może być jakaś przyczyna, czy takie zmiany nie są jeszcze aż tak duże? Sama nie wiem co myśleć.

Nie leczę się na nic, od października do grudnia przyjmowałam jedynie duże dawki żelaza zalecone przez hematologa (utajony niedobór), żelazo się podwyższyło w grudniu i odstawiłam suplementację.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
priimrose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-14, 10:25   #2
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Rozregulowanie okresu

Jeśli sytuacja trwa od grudnia to nic bym nie robiła. Moje cykle też się wydłużały na okres 2-3 miesięcy, a potem wracały do normy. Cykle 34-dniowe to jeszcze normalne cykle.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-20, 08:22   #3
lubie_kiedy_pada
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 6
Dot.: Rozregulowanie okresu

Ciężko powiedzieć. To może być tylko wynik zmian w diecie, stresu lub nieregularności w stylu życia (w moim przypadku zarywanie nocek, nieregularnie posiłki, podróże i stres wywracały cykl do góry nogami), ale może też oznaczać jakieś świństwo na jajnikach. Dla pewności lepiej się przebadać.
lubie_kiedy_pada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-04-20 09:22:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:52.