L4 w ciazy w praktyce- czyli wysokosc zarobkow kontra rzeczywistosc? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-10-28, 23:51   #31
OYE
Zakorzenienie
 
Avatar OYE
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 3 073
Dot.: L4 w ciazy w praktyce- czyli wysokosc zarobkow kontra rzeczywistosc?

Cytat:
Napisane przez kennedy Pokaż wiadomość
praca w bankowosci jest b stresujaca. nie przejmuj sie niczym tylko idz na L4. zwlaszcza jezeli pracujesz na froncie i jest ciesnienei na sprzedaz.
to warto nauczyc sie kontrolowac stres/radzic sobie z nim lub zmienic prace bo tak to zawsze jest wieksze ryzyko ze na zawal padniesz

---------- Dopisano o 00:45 ---------- Poprzedni post napisano o 00:41 ----------

Cytat:
Napisane przez Princesika Pokaż wiadomość
No wiecie, różne są sytuacje. U mnie w firmie jest praca biurowa i niby spoko ale dochodzą czynniki dodatkowe np. 4 piętro i brak windy, okna na południe i od maja temperatura dramatycznie wysoka bo brak klimy Moja kumpela w maju była w 6 miesiącu a było jej tak ciężko się dostać na górę i potem wysiedzieć, że nie była w stanie więcej być w pracy.
ciezko? to powod do l4? na zwolnienie idzie sie jak sie jest niezdolnym do pracy a nie jak jest "ciezko"

---------- Dopisano o 00:48 ---------- Poprzedni post napisano o 00:45 ----------

Cytat:
Napisane przez szuuu Pokaż wiadomość
Dokładnie. Chyba dziecko teraz jest najważniejsze.

Ja za to nie wiem jak pwoiedzieć w pracy o ciąży. Z tym, że nie chcę iść na L4 tylko chcę, żeby mnie odciążono trochę... Mianowicie pracuję w prokuraturze i mimo, że 80 % czasu spędzam przed komputerem to pozostałe 20... na drabinie (kto musi w pracy korzystać z archiwum ten wie o co chodzi ) i teraz nie wiem czy wstrzymywać się z mówieniem o ciąży (na razie to robię) - wszak 6 tydzień to przecież nic pewnego, czy powiedzieć (ale nie da się pracować w mojej pracy bez latania po drabinach, musiałabym mieć hmmm asystentkę a to przecież niedorzeczne ). Nie wiem co robić, nie chcę iść na L4, ale też nie chcę się narażać...
to w 6t.c. nie mozna juz na drabine wyjsc ?

---------- Dopisano o 00:51 ---------- Poprzedni post napisano o 00:48 ----------

Cytat:
Napisane przez monic167 Pokaż wiadomość
kurcze, jedyne co mnie martwi to dostarczenie L4 przy powiedzmy 5tym TC- czytam i czytam, mam kolezanke ktora co prawda w innym banku-ale sie nie patyczkowala- polozyla L4 i dziekuje- i ma zdrowego cudownego syna
L4 w 5TC? dlatego ze sie ma stres w pracy?
__________________

Haters Gonna Hate
OYE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-29, 06:21   #32
monic167
Rozeznanie
 
Avatar monic167
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 691
Dot.: L4 w ciazy w praktyce- czyli wysokosc zarobkow kontra rzeczywistosc?

Cytat:
Napisane przez OYE Pokaż wiadomość
to warto nauczyc sie kontrolowac stres/radzic sobie z nim lub zmienic prace bo tak to zawsze jest wieksze ryzyko ze na zawal padniesz

---------- Dopisano o 00:45 ---------- Poprzedni post napisano o 00:41 ----------



ciezko? to powod do l4? na zwolnienie idzie sie jak sie jest niezdolnym do pracy a nie jak jest "ciezko"

---------- Dopisano o 00:48 ---------- Poprzedni post napisano o 00:45 ----------



to w 6t.c. nie mozna juz na drabine wyjsc ?

---------- Dopisano o 00:51 ---------- Poprzedni post napisano o 00:48 ----------



L4 w 5TC? dlatego ze sie ma stres w pracy?

OYe- rozumiem ze Towje podejscie jest bardziej ostrozne wzgledem L4- ok masz prawo ale mysle ze to kwestia inwywidualna kazdej z nas- kto wymiotuje , kto biega co chwile na siku, kto przesypia cale dnie- chyba nie sadzisz ze taki problem nie jest wskazaniem dla ciezarnej do lezenia w lozku ?
no chyba ze kiedys za przeproszeniem 'obżygała" Cię kobieta w banku i wcale sie tym nie przejełas, to ok
swoja droga- propo's niezdolnosci do pracy- jako pracownik "frontu" -po pierwsze- nie liczac juz tego ze pracuje w stresie (pracowalam tak 2 lata, czlowiek zmadrzal-stwierdzil ze 'wystarczy' - zaczelam szukac nowej pracy- dostalam ofeerte- podziekowalam,ze wzgledu na zmiane zyciowych planow. \
jesli uwazasz ze kobieta ktora nie ma mozliwosci zmiany stanowiska na -zgodne w przepisami BHP (moja szefowa mi tego nie zapewni ),ktora zle czuje sie w ciazy -mam na mysli wczesniej wspomniane wymioty/ sennosc/ etc - jest w dalszym ciagu osoba ktora nie powinna isc na L4 - to powiedz mi jaka masz propozycje na wyjscie z sytuacji ?no ?
__________________

Edytowane przez monic167
Czas edycji: 2014-10-29 o 06:29
monic167 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-29, 06:29   #33
201710041131
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 6 262
Dot.: L4 w ciazy w praktyce- czyli wysokosc zarobkow kontra rzeczywistosc?

Monika nie polemizuj z osobą, której 90% postów jest niegrzecznych, bo to nie ma sensu


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
201710041131 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-29, 07:27   #34
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: L4 w ciazy w praktyce- czyli wysokosc zarobkow kontra rzeczywistosc?

Cytat:
Napisane przez szuuu Pokaż wiadomość
Monika nie polemizuj z osobą, której 90% postów jest niegrzecznych, bo to nie ma sensu


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Zauważ, że OYE też ma dzieci i jak się wypowiada o L4.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-29, 07:54   #35
201710041131
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 6 262
Dot.: L4 w ciazy w praktyce- czyli wysokosc zarobkow kontra rzeczywistosc?

Wiem o tym, zauważ, ze ja rownież nie ide na L4.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
201710041131 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-29, 09:03   #36
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: L4 w ciazy w praktyce- czyli wysokosc zarobkow kontra rzeczywistosc?

Ja nie poszłam na l4, bo tak - chciałam pracować. Efekt był taki: ciągłe choroby infekcyjne (sezon chorobowy i klienci mnie załatwiali) a potem wylądowałam na patologii ciąży-przecież ciąża to nie choroba, więc pracowałam mimo że kiepsko się czułam. Serio, gdybym mogła cofnąć czas to wzięłabym l4 od razu i siedziała do końca w domu, bez stresu, chorób i cieszyła się oglądając ciuszki dla dzieci.
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-29, 09:19   #37
201704210903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 12 461
Dot.: L4 w ciazy w praktyce- czyli wysokosc zarobkow kontra rzeczywistosc?

Cytat:
Napisane przez Glodomorek Pokaż wiadomość
Ja nie poszłam na l4, bo tak - chciałam pracować. Efekt był taki: ciągłe choroby infekcyjne (sezon chorobowy i klienci mnie załatwiali) a potem wylądowałam na patologii ciąży-przecież ciąża to nie choroba, więc pracowałam mimo że kiepsko się czułam. Serio, gdybym mogła cofnąć czas to wzięłabym l4 od razu i siedziała do końca w domu, bez stresu, chorób i cieszyła się oglądając ciuszki dla dzieci.
Ją mam taka sama sytuację i teraz żałuję że nie poszłam od razu na wolne. Chorób uniknęłam ale mam szew i nie wiem czy siedzenie przed komputerem oraz stres na to nie wpłynęły.

Wysyłane z mojego GT-I8160 za pomocą Tapatalk 2
201704210903 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-10-29, 09:33   #38
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: L4 w ciazy w praktyce- czyli wysokosc zarobkow kontra rzeczywistosc?

Cytat:
Napisane przez Mlebidakin Pokaż wiadomość
Ją mam taka sama sytuację i teraz żałuję że nie poszłam od razu na wolne. Chorób uniknęłam ale mam szew i nie wiem czy siedzenie przed komputerem oraz stres na to nie wpłynęły.

Wysyłane z mojego GT-I8160 za pomocą Tapatalk 2
Tak, siedzenie przed komputerem jest taaaakie męczące. Nic dziwnego, że kobiety mają gorzej z pracą w tym kraju jak jedna bardziej kombinuje od drugiej.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-29, 09:51   #39
201704210903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 12 461
Dot.: L4 w ciazy w praktyce- czyli wysokosc zarobkow kontra rzeczywistosc?

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
Tak, siedzenie przed komputerem jest taaaakie męczące. Nic dziwnego, że kobiety mają gorzej z pracą w tym kraju jak jedna bardziej kombinuje od drugiej.
Niestety pracodawcy nie przestrzegają przepisów i mało kto siedzi 4 godz przed komputerem. Nie wiem czy przez te 8 godz nie doszło u mnie do sytuacji tragicznej czyli do ledwo zatrzymanego przed wczesnego porodu. Dlatego uważam że jak jest możliwośc l 4 trzeba iść

Wysyłane z mojego GT-I8160 za pomocą Tapatalk 2
201704210903 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-29, 09:55   #40
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: L4 w ciazy w praktyce- czyli wysokosc zarobkow kontra rzeczywistosc?

Cytat:
Napisane przez Mlebidakin Pokaż wiadomość
Niestety pracodawcy nie przestrzegają przepisów i mało kto siedzi 4 godz przed komputerem. Nie wiem czy przez te 8 godz nie doszło u mnie do sytuacji tragicznej czyli do ledwo zatrzymanego przed wczesnego porodu. Dlatego uważam że jak jest możliwośc l 4 trzeba iść

Wysyłane z mojego GT-I8160 za pomocą Tapatalk 2
A no tak, bo jak byś siedziała w domu w tej samej pozycji to by się nic nie działo bo komputer taki zły w pracy masakra. Nie dziwię się, serio, że ludzie nie chcą zatrudniać kobiet i że tyle wylatuje po ciąży. Sama bym nie zatrudniła.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-29, 10:18   #41
suszarka
Buc
 
Avatar suszarka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z kropki.
Wiadomości: 9 915
Dot.: L4 w ciazy w praktyce- czyli wysokosc zarobkow kontra rzeczywistosc?

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
Tak, siedzenie przed komputerem jest taaaakie męczące. Nic dziwnego, że kobiety mają gorzej z pracą w tym kraju jak jedna bardziej kombinuje od drugiej.

rozumiem, ze jak napieprza Cię kręgosłup od 6 miesiąca i brzuch twardnieje co chwila to dalej powinnaś twardo siedzieć i nie jęczeć bo stresująca praca przed kompem to luksus w ciąży?

jeżeli byłaś w ciaży i radośnie pracowałaś sobie do porodu to pełen szacun, też tak chciałabym ale niestety w 6 miesiącu przestało być super kolorowo.

jeżeli nie byłaś w ciąży to nie wiesz po prostu o czym mówisz, tak samo jak ja gadałam, ze wody płodowe odejdą mi pod biurkiem. owszem odeszłyby w 6-7 miesiącu jak bym dalej pracowała. mądre nie?


i jasne jedna laska czuje sie dobrze i kombinuje ale druga czuje się źle i jest nie zdolna do pracy wiec nie ma co za przeproszeniem bredzić, że kobiety mają źle w pracy i wszystkie kombinują i powinny być wywalane na zbity ryj po ciąży.
__________________

Edytowane przez suszarka
Czas edycji: 2014-10-29 o 10:20
suszarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-10-29, 10:22   #42
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: L4 w ciazy w praktyce- czyli wysokosc zarobkow kontra rzeczywistosc?

Cytat:
Napisane przez suszarka Pokaż wiadomość
rozumiem, ze jak napieprza Cię kręgosłup od 6 miesiąca i brzuch twardnieje co chwila to dalej powinnaś twardo siedzieć i nie jęczeć bo stresująca praca przed kompem to luksus w ciąży?

jeżeli byłaś w ciaży i radośnie pracowałaś sobie do porodu to pełen szacun, też tak chciałabym ale niestety w 6 miesiącu przestało być super kolorowo.

jeżeli nie byłaś w ciąży to nie wiesz po prostu o czym mówisz, tak samo jak ja gadałam, ze wody płodowe odejdą mi pod biurkiem. owszem odeszłyby w 6-7 miesiącu jak bym dalej pracowała. mądre nie?


i jasne jedna laska czuje sie dobrze i kombinuje ale druga czuje się źle i jest nie zdolna do pracy wiec nie ma co za przeproszeniem bredzić, że kobiety mają źle w pracy i wszystkie kombinują i powinny być wywalane na zbity ryj po ciąży.
Ale 6 miesiąc a od samego początku to dwie różne sprawy, ja mówię o tej od początku. I ludzie pracują mimo chorób kręgosłupa, bo muszą ale wiadomo, u nas jeszcze kobieta w ciąży to chodzący cud, paranoja.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-29, 10:28   #43
201710041131
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 6 262
Dot.: L4 w ciazy w praktyce- czyli wysokosc zarobkow kontra rzeczywistosc?

Czekaj pffe, przypomnisz nam gdzie pracujesz?
201710041131 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-29, 10:34   #44
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: L4 w ciazy w praktyce- czyli wysokosc zarobkow kontra rzeczywistosc?

Jeśli pracujesz zgodnie z przepisami bhp to nie widzę powodu brania L4 jeśli faktycznie możesz pracować i lekarze też powinni mieć problemy za wypisywanie L4 "bo tak", bo jest się w ciąży.

Pracuję praktycznie cały dzień przy komputerze, zadowolona? I w czym Ci to przeszkadza?
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-29, 10:34   #45
vretka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 111
GG do vretka
Dot.: L4 w ciazy w praktyce- czyli wysokosc zarobkow kontra rzeczywistosc?

Tylko że my tu mówimy o zwolnieniu od 5 tc (lekarze w ogóle podejmują się potwierdzania tak wczesnej ciąży i wystawiania L4 jeśli nic się nie dzieje?) a nie o zaawansowanej ciąży. Autorka wątku od razu założyła, że na zwolnienie pójdzie, chociaż nie ma pojęcia, jak będzie się czuła. Trudno się potem dziwić, że nikt nie chce zatrudniać młodych kobiet, skoro tak wiele wychodzi z założenia, że bez względu na samopoczucie woli sobie pocelebrować ciążę w domu
__________________
R 08.2013, K 09.2016
vretka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-29, 10:36   #46
201710041131
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 6 262
Dot.: L4 w ciazy w praktyce- czyli wysokosc zarobkow kontra rzeczywistosc?

Nie denerwuj się tak To było tylko pytanie,a Ty się unosisz I nie umiesz odpowiedzieć na moje pytanie.
201710041131 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-29, 10:45   #47
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: L4 w ciazy w praktyce- czyli wysokosc zarobkow kontra rzeczywistosc?

Cytat:
Napisane przez vretka Pokaż wiadomość
Tylko że my tu mówimy o zwolnieniu od 5 tc (lekarze w ogóle podejmują się potwierdzania tak wczesnej ciąży i wystawiania L4 jeśli nic się nie dzieje?) a nie o zaawansowanej ciąży. Autorka wątku od razu założyła, że na zwolnienie pójdzie, chociaż nie ma pojęcia, jak będzie się czuła. Trudno się potem dziwić, że nikt nie chce zatrudniać młodych kobiet, skoro tak wiele wychodzi z założenia, że bez względu na samopoczucie woli sobie pocelebrować ciążę w domu
Dokładnie.

---------- Dopisano o 11:45 ---------- Poprzedni post napisano o 11:45 ----------

Cytat:
Napisane przez szuuu Pokaż wiadomość
Nie denerwuj się tak To było tylko pytanie,a Ty się unosisz I nie umiesz odpowiedzieć na moje pytanie.
Wybacz, że nie chcę na forum pisać gdzie pracuję no masakra.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-29, 10:49   #48
201710041131
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 6 262
Dot.: L4 w ciazy w praktyce- czyli wysokosc zarobkow kontra rzeczywistosc?

Dziękuję, nie mam więcej pytań
201710041131 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-29, 10:50   #49
suszarka
Buc
 
Avatar suszarka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z kropki.
Wiadomości: 9 915
Dot.: L4 w ciazy w praktyce- czyli wysokosc zarobkow kontra rzeczywistosc?

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
Ale 6 miesiąc a od samego początku to dwie różne sprawy, ja mówię o tej od początku. I ludzie pracują mimo chorób kręgosłupa, bo muszą ale wiadomo, u nas jeszcze kobieta w ciąży to chodzący cud, paranoja.
dobra - a jak ktoś rzyga jak dziki kot w I trymestrze? to ma sobie gustownie bełtnąć do kosza pod biurkiem czy leciec do kibla prosząc aby w trakcie biegu nie rzygnąć na współpracowników?

jak masz chory kręgosłup to coś z tym robisz, żeby Cie nie bolał - leczysz się, idziesz na operację, bierzesz prochy? więc nie napierdziela Cię cały czas. W ciąży to co najwyżej na masaż możesz iść, który jest raczej mało pomocny.

nie kobieta w ciąży to nie chodzący cud - ale jeżeli źle się czujesz i masz zagrożenie jakiekolwiek dla płodu dla siebie to idziesz na zwolnienie a nie walisz się w pierś i jesteś pracownikiem miesiąca. nie do końca łapię Twoje oburzenie, pomimo, że miałam identyczne podejście jak Ty.

i dodam dla jasności - nie jestem absolutnie za zwolnieniami "bo jestem w ciąży" ale jestem za myśleniem i szanowaniem siebie chociaż w ciąży i jak coś się dzieje to nie będę do końca tkwić przy biurku - co zreszta nie jest nawet gwaranacją, że po ciąży nie wywalą Cię.


Cytat:
Napisane przez vretka Pokaż wiadomość
Tylko że my tu mówimy o zwolnieniu od 5 tc (lekarze w ogóle podejmują się potwierdzania tak wczesnej ciąży i wystawiania L4 jeśli nic się nie dzieje?) a nie o zaawansowanej ciąży. Autorka wątku od razu założyła, że na zwolnienie pójdzie, chociaż nie ma pojęcia, jak będzie się czuła. Trudno się potem dziwić, że nikt nie chce zatrudniać młodych kobiet, skoro tak wiele wychodzi z założenia, że bez względu na samopoczucie woli sobie pocelebrować ciążę w domu

tu się zgodzę, że śmiganie od 5 TC (o ile ktoś nie rzyga jak wściekły) to już jest masakra.
__________________
suszarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-10-29, 12:11   #50
ZamyslonaRoztargniona
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 5 580
Dot.: L4 w ciazy w praktyce- czyli wysokosc zarobkow kontra rzeczywistosc?

Cytat:
Napisane przez monic167 Pokaż wiadomość
kennedy ,jest dokladnie tak jak piszesz, pracuje na "foncie" zatem liczylam na troche wieksza garsc otuchy ze strony dziewczyn
ale wiecie co ? fajnie ze sie odezwalyscie, bo dla kazdego z nas to inaczej wyglada. jedyne czego sie boje to to ze lekarz stwierdzi ze siedze sobei przed komputerem -to nic nie robie, tylko tylek plaszcze,ale mysle ze po wiekszym uściśleniu na czym polega moja praca- tez bedzie człowiekiem


swoja droga, jak to u Was jest ? bo moj facet strasznie chcialby miec chłopca jako pierwsze dziecko- celujecie w polowe cyklu ? kurka -wciagnal mnie temat, co by nie bylo przyda sie na przyszłosc
cykl mam 28dniowy juz od dawien dawna ( zapisuje od 4mc wyniki ) - myslicie ze 14dni od momentu jak zaczelam miesiaczke warto spróbowac?
jak to u Was wygladalo ??
W drugiej ciąży byłam na zwolnieniu od 6tc chyba.
Pracodawca oczywiście zachwycony nie był. Ja też, ale zwolnienie wystawiono mi w państwowym szpitalu, z konkretnych powodów. Oczywiście i tak wszyscy w pracy są pewni że poszłam na zwolnienie jak tylko nadarzyła się okazja.

Lekarze są bardzo różni. Trafiłam kiedyś na takiego który wprost powiedział że zwolnienia nie wystawi mimo wskazań, bo się boi kontroli z ZUSu bo za dużo zwolnień wystawia. Ma też swoją praktykę prywatną i tam zwolnienia dawać musi, bo pacjentka płaci i wymaga, to tam gdzie na NFZ przyjmuje, ogranicza się jak może.

Jeżeli nie zależy Ci na obecnej pracy, to przynoś zwolnienie kiedy Ci pasuje i licz się z konsekwencjami w postaci braku możliwości powrotu do pracy po macierzyńskim.

Jeżeli Ci zależy, to poszukaj w necie informacji który z lekarzy wystawia bez problemu L4 (i ile liczy sobie za wizytę).
ZamyslonaRoztargniona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-29, 12:47   #51
OYE
Zakorzenienie
 
Avatar OYE
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 3 073
Dot.: L4 w ciazy w praktyce- czyli wysokosc zarobkow kontra rzeczywistosc?

[QUOTE=monic167;48716187]OYe- rozumiem ze Towje podejscie jest bardziej ostrozne wzgledem L4- ok masz prawo ale mysle ze to kwestia inwywidualna kazdej z nas- kto wymiotuje , kto biega co chwile na siku, kto przesypia cale dnie- chyba nie sadzisz ze taki problem nie jest wskazaniem dla ciezarnej do lezenia w lozku ?
no chyba ze kiedys za przeproszeniem 'obżygała" Cię kobieta w banku i wcale sie tym nie przejełas, to ok
swoja droga- propo's niezdolnosci do pracy- jako pracownik "frontu" -po pierwsze- nie liczac juz tego ze pracuje w stresie (pracowalam tak 2 lata, czlowiek zmadrzal-stwierdzil ze 'wystarczy' - zaczelam szukac nowej pracy- dostalam ofeerte- podziekowalam,ze wzgledu na zmiane zyciowych planow. \
jesli uwazasz ze kobieta ktora nie ma mozliwosci zmiany stanowiska na -zgodne w przepisami BHP (moja szefowa mi tego nie zapewni ),ktora zle czuje sie w ciazy -mam na mysli wczesniej wspomniane wymioty/ sennosc/ etc - jest w dalszym ciagu osoba ktora nie powinna isc na L4 - to powiedz mi jaka masz propozycje na wyjscie z sytuacji ?no ?[/QUOTE]

to moze lepiej isc na L4 bo zawalu mozna dostac

sennosc to nie powod by isc na zwolnienie chorobowe, jak sie ma gorsze dni to mozna wziasc dzien/dwa, tydzien a nie od 6 tyg uciekac na L4. w 6tyc jeszcze nie wiele wiesz jak sie bedziesz czuc

---------- Dopisano o 13:47 ---------- Poprzedni post napisano o 13:44 ----------

Cytat:
Napisane przez Mlebidakin Pokaż wiadomość
Niestety pracodawcy nie przestrzegają przepisów i mało kto siedzi 4 godz przed komputerem. Nie wiem czy przez te 8 godz nie doszło u mnie do sytuacji tragicznej czyli do ledwo zatrzymanego przed wczesnego porodu. Dlatego uważam że jak jest możliwośc l 4 trzeba iść

Wysyłane z mojego GT-I8160 za pomocą Tapatalk 2
siedzenie przed kompem 8 godzin, z czego przewaznie godzine ma sie lunch do tego przerwy to zaden wyczyn
__________________

Haters Gonna Hate
OYE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-29, 12:50   #52
ZamyslonaRoztargniona
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 5 580
Dot.: L4 w ciazy w praktyce- czyli wysokosc zarobkow kontra rzeczywistosc?

Cytat:
Napisane przez OYE Pokaż wiadomość
siedzenie przed kompem 8 godzin, z czego przewaznie godzine ma sie lunch do tego przerwy to zaden wyczyn
Pod warunkiem że masz zdrowy kręgosłup.
ZamyslonaRoztargniona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-29, 12:58   #53
OYE
Zakorzenienie
 
Avatar OYE
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 3 073
Dot.: L4 w ciazy w praktyce- czyli wysokosc zarobkow kontra rzeczywistosc?

Cytat:
Napisane przez suszarka Pokaż wiadomość
nie kobieta w ciąży to nie chodzący cud - ale jeżeli źle się czujesz i masz zagrożenie jakiekolwiek dla płodu dla siebie to idziesz na zwolnienie a nie walisz się w pierś i jesteś pracownikiem miesiąca. nie do końca łapię Twoje oburzenie, pomimo, że miałam identyczne podejście jak Ty.
.
Z tego co czytam na tym forum to kobiety w PL czesto tylko czekaja by isc na L4, tylko po to by "odpoczac" przed przyjsciem dziecka

Przyklad z autorka, jeszcze w ciazy nie jest a juz mysli jak by na L4 isc

---------- Dopisano o 13:58 ---------- Poprzedni post napisano o 13:56 ----------

Cytat:
Napisane przez ZamyslonaRoztargniona Pokaż wiadomość
Pod warunkiem że masz zdrowy kręgosłup.
osobiscie nie mam. Do tego mam chore biodro. I dwie ciaze przesiedzialam przed kompem. Owszem bylo niewygodnie ale w pewnym momencie ciazy to juz zadna pozycja nie jest wygodna nawet lezenie
__________________

Haters Gonna Hate
OYE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-29, 13:28   #54
ZamyslonaRoztargniona
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 5 580
Dot.: L4 w ciazy w praktyce- czyli wysokosc zarobkow kontra rzeczywistosc?

Cytat:
Napisane przez OYE Pokaż wiadomość
osobiscie nie mam. Do tego mam chore biodro. I dwie ciaze przesiedzialam przed kompem. Owszem bylo niewygodnie ale w pewnym momencie ciazy to juz zadna pozycja nie jest wygodna nawet lezenie
Mnie pomagało częste zmienianie pozycji.
ZamyslonaRoztargniona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-29, 13:48   #55
kam_85
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 19
Dot.: L4 w ciazy w praktyce- czyli wysokosc zarobkow kontra rzeczywistosc?

OYE - rozumiem, co masz na myśli, pisząc o siedzeniu przed komputerem. Dla mnie do pewnego momentu, albo raczej od pewnego momentu nie był to problem, ale naprawdę, każda kobieta inaczej się w tej ciąży czuje - tak trudno to zrozumieć? A mi się wydaje, że Ty piszesz jedynie przez pryzmat własnych doświadczeń (bo Tobie dobrze się siedziało) i pod kątem osób, które faktycznie to L4 nagminnie wykorzystują - a takich też nie brakuje - sama mam mnóstwo takich w otoczeniu. Jednak pisanie, że siedzenie 8 godzin przed kompem dla KAŻDEJ kobiety to cud miód i orzeszki jest grubym nadużyciem. Raz - z jakiegoś względu kobieta ciężarna może pracować przy komputerze 4 godziny, a dwa -niektóre ciążowe dolegliwości mogą uprzykrzyć życie i ciężarnej i współpracownikom. No i kwestia wydajności pracy takiej kobiety - za wiele to się nie napracuje, gdy 6/8 godzin siedzi w toalecie. A są takie.
Ja przez 1,5 miesiąca dzień w dzień spóźniałam się do pracy - bo nie mogłam oderwać się rano od muszli. Następnie w pracy co kilkanaście minut latałam zielona do WC. Następne 2 miesiące było super, a potem około godz. 13 zasypiałam na siedząco. Dosłownie. Raz zasnęłam w toalecie i prawie poleciałam jak długa. Innym razem w firmowej kuchni przy stole - nikt mnie nie obudził i spałam dobre pól godziny. Ale ja miałam to szczęście, że pracuję w małej, przyjaznej firmie, ze swietnym szefem. Nie wszyscy to szczęście mają. Gdyby mój szef mial mnie codziennie besztać za spóźnienia, gdyby współpracownicy nie tolerowaliby mojego podsypiania i wymiotów i miałam codzienne wyrzuty z ich strony - nigdy nie narażałabym swojej ciąży na stres i poszłabym na zwolnienie.
Bo nie wiem czy wiesz -stres może być przyczyną poronienia.
Żeby nie było - absolutnie nie pochwalam sytuacji, kiedy kobieta bierze L4 już od początku,żeby się w chacie powylegiwać - takie kobiety robią tylko innym, uczciwym kobietom pod górkę, bo kiedy faktycznie to L4 jest potrzebne od początku (np. zagrożona ciąża), taka kobieta jest postrzegana jako naciągaczka.
kam_85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-29, 14:58   #56
ladyinred85
Rozeznanie
 
Avatar ladyinred85
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 811
Dot.: L4 w ciazy w praktyce- czyli wysokosc zarobkow kontra rzeczywistosc?

A ja rozumiem autorkę wątku -również pracuję w bankowości, lubię swoją pracę i ludzi, z którymi pracuję, ale zgadzam się, że praca jest na maksa stresująca i męcząca. Plany, naciski. - to jedno. Praca non stop przy kompie ( nie ma innej, niestety, chyba, ze sprzątanie :p), po minimum 9 godzin, często bez przerwy na siku, jedzenie-jest nas wiecznie za mało ( zdaniem góry oczywiście za dużo- efektywność, wydajność, wszyscy patrzą tylko na sprzedaż, a nie na obsługę klienta), klient za klientem, często z awanturą, chorzy, zdenerwowani itd. Ja chciałam pracować w ciąży, chociaż u nas rzadko kto pracuje. Niestety na samym początku trafiłam do szpitala z pronieniem zagrażającym ( 6 tydzien) i już zistałam na l4. Szefowa sama mnie w tym wspierała, już mają osobę na zastępstwo, która może liczyć na moją pomoc w razie potrzeby. Poza tym w 1 trymestrze czułam się fatalnie i nie wiem, czy fizycznie dałabym radę dowlec się do pracy...
Jeżeli chodzi o wynagrodzenie - powinnaś sprawdzić regulamin wynagrodzeń w firmie. Teoretycznie powinno być tak, że jeżeli od premii są naliczane składki chorobowe, to te premie powinny wchodzić w wynagrodzenie chorobowe, a takie właśnie wynagrodzenie otrzymuje się na l4 w ciąży i na macierzyńskim. Jednocześnie w regulaminie wynagrodzeń pracodawca może zawrzeć, co wchodzi, a co nie wchodzi w wynagrodzenie chorobiwe. U mnie np premie wchodzą, ale już np nagrody rzeczowe, od których miałam pobierane wszystkie składki już nie.

Edytowane przez ladyinred85
Czas edycji: 2014-10-29 o 15:14 Powód: Dopisek
ladyinred85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-29, 15:12   #57
suszarka
Buc
 
Avatar suszarka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z kropki.
Wiadomości: 9 915
Dot.: L4 w ciazy w praktyce- czyli wysokosc zarobkow kontra rzeczywistosc?

Cytat:
Napisane przez OYE Pokaż wiadomość
Z tego co czytam na tym forum to kobiety w PL czesto tylko czekaja by isc na L4, tylko po to by "odpoczac" przed przyjsciem dziecka

Przyklad z autorka, jeszcze w ciazy nie jest a juz mysli jak by na L4 isc

osobiscie nie mam. Do tego mam chore biodro. I dwie ciaze przesiedzialam przed kompem. Owszem bylo niewygodnie ale w pewnym momencie ciazy to juz zadna pozycja nie jest wygodna nawet lezenie
no autorka lekko płynie z tematem.

no to Ci zazdroszczę , ze do końca siedziałaś, też tak chciałam i też tak miałam gdyby nie to, ze mój organizm miał lekko inne plany. szczerze mówiąc w obecnej chwili nie czuję się abym była nie fair wobec mojego pracodawcy. ani trochę.
__________________
suszarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-29, 16:35   #58
201704210903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 12 461
Dot.: L4 w ciazy w praktyce- czyli wysokosc zarobkow kontra rzeczywistosc?

[QUOTE=pffe;48718786]A no tak, bo jak byś siedziała w domu w tej samej pozycji to by się nic nie działo bo komputer taki zły w pracy masakra. Nie dziwię się, serio, że ludzie nie chcą zatrudniać kobiet i że tyle wylatuje po ciąży. Sama bym nie

[/COLOR]Dla twojej informacji leże plackiem i żałuję że chodziłam do 6 miesiąca do pracy bo może wypoczynek pozwolił by uniknąć stresu związanego że możliwością straty dziecka.
Szczerze to ważne jest dla mnie moje dziecko a nie to czy ktoś zatrudnia kobiety czy nie
Wysyłane z mojego GT-I8160 za pomocą Tapatalk 2

---------- Dopisano o 17:35 ---------- Poprzedni post napisano o 17:33 ----------

[QUOTE=Mlebidakin;48724450]
Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
A no tak, bo jak byś siedziała w domu w tej samej pozycji to by się nic nie działo bo komputer taki zły w pracy masakra. Nie dziwię się, serio, że ludzie nie chcą zatrudniać kobiet i że tyle wylatuje po ciąży. Sama bym nie

[/COLOR]Dla twojej informacji leże plackiem i żałuję że chodziłam do 6 miesiąca do pracy bo może wypoczynek pozwolił by uniknąć stresu związanego że możliwością straty dziecka.
Szczerze to ważne jest dla mnie moje dziecko a nie to czy ktoś zatrudnia kobiety czy nie

Wysyłane z mojego GT-I8160 za pomocą Tapatalk 2


Wysyłane z mojego GT-I8160 za pomocą Tapatalk 2

Edytowane przez 201704210903
Czas edycji: 2014-10-29 o 16:34
201704210903 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-29, 16:44   #59
vretka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 111
GG do vretka
Dot.: L4 w ciazy w praktyce- czyli wysokosc zarobkow kontra rzeczywistosc?

A ja jeszcze chciałam nieco podrążyć temat stresu w pracy. Szczerze mówiąc, jak bym miała zarabiając na życie stresować się do tego stopnia, że zagrażałoby to ciąży, zrobiłabym wszystko, żeby pracę zmienić jak najszybciej. Po prostu szkoda byłoby mi własnego zdrowia. Dziecka nie wystarczy donosić i urodzić, ale trzeba się nim jeszcze w przyszłości zaopiekować i wolałabym sobie nie dokładać wrzodów żołądka, nerwicy i innych atrakcji, jeśli nie umiałabym sobie radzić ze stresem na konkretnym stanowisku.
__________________
R 08.2013, K 09.2016
vretka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-29, 16:53   #60
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: L4 w ciazy w praktyce- czyli wysokosc zarobkow kontra rzeczywistosc?

[QUOTE=Mlebidakin;48724450][QUOTE=pffe;48718786]A no tak, bo jak byś siedziała w domu w tej samej pozycji to by się nic nie działo bo komputer taki zły w pracy masakra. Nie dziwię się, serio, że ludzie nie chcą zatrudniać kobiet i że tyle wylatuje po ciąży. Sama bym nie

[/COLOR]Dla twojej informacji leże plackiem i żałuję że chodziłam do 6 miesiąca do pracy bo może wypoczynek pozwolił by uniknąć stresu związanego że możliwością straty dziecka.
Szczerze to ważne jest dla mnie moje dziecko a nie to czy ktoś zatrudnia kobiety czy nie
Wysyłane z mojego GT-I8160 za pomocą Tapatalk 2

---------- Dopisano o 17:35 ---------- Poprzedni post napisano o 17:33 ----------

Cytat:
Napisane przez Mlebidakin Pokaż wiadomość



Wysyłane z mojego GT-I8160 za pomocą Tapatalk 2
Czyli stres w pracy to według Ciebie stres o stratę dziecka? No to faktycznie stresująca praca.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-10-30 10:09:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:49.