Ciągły lęk - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-10-08, 18:23   #1
Darine7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 436

Ciągły lęk


Cześć,
mam od jakiegoś czasu problem, który coraz bardziej się nasila.
Mianowicie ciągle mam obawy, że stracę wszystko co mam, że mi się w życiu nie powiedzie, że będę samotna.
Na przykład: od pół roku mam nowego chłopaka, wcześniej rozstałam się z poprzednim i po rozstaniu myślałam, że się nigdy nie pozbieram, a teraz mam wrażenie, że jestem z najwspanialszym chłopakiem na świecie. Do tego stopnia, że patologicznie boję się, że kiedyś mógłby mnie zostawić, albo że coś mu się stanie i nigdy więcej się nie zobaczymy, albo że wyjedzie na inny kraniec świata i mnie zostawi. Tamten związek był patologiczny, chwilami modliłam się, żeby mój poprzedni facet umarł i żebym się wreszcie mogła "uwolnić" od tego uczucia (kochałam go, ale w inny sposób niż aktualnego, jak wspominałam - związek był toksyczny).

Inna sprawa: ciągle żyję w strachu, że coś mi nie wyjdzie w pracy, że mnie zwolnią, że coś złego się zacznie dziać z firmą i że różne akcje mogą mieć wpływ na to, jak się potoczy moja kariera.
Odczuwam też strach przed tym, że życie to taki wyścig szczurów, czuję presję, boję się, że nigdy mnie nie będzie stać na własne mieszkanie, ciągle słyszę od rodziny porównania, że jakaś tam córka koleżanki ma już męża, inna kupiła mieszkanie, a ja mam ciągle wrażenie, że nie osiągnęłam nic wielkiego w życiu i że czeka mnie życie na niskim poziomie ekonomicznym, mimo że robię wszystko żeby było inaczej (w tej chwili zaczynam trzecie studia, oprócz tego robiłam jeszcze podyplomówkę).

Boję się też wielu innych rzeczy: że zdarzy się niespodziewany wypadek, że zajdę w ciążę, że niespodziewanie umrze albo zachoruje ktoś bliski z rodziny, zamartwiam się poczynaniami obecnego rządu.

Jak sobie radzić z tymi "natrętnymi" myślami? Da się jakoś tego pozbyć? Zamartwiam się nawet rzeczami, na które nie mam wpływu albo mam bardzo mały.
Darine7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-08, 19:16   #2
a9e9b14f0920806ea67464fa4f1a029ea354de7e_6212d6030631b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 1 329
Dot.: Ciągły lęk

Ja polecam ćwiczenie uważności, lub jak kto woli mindfullness. W moim przypadku dało wiele dobrego, pomogło z wewnętrznymi demonam.
a9e9b14f0920806ea67464fa4f1a029ea354de7e_6212d6030631b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-08, 23:23   #3
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Ciągły lęk

No cóż, niektórzy lubią wymyślać problemy, kiedy nie mają prawdziwych.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-08, 23:35   #4
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Ciągły lęk

To brzmi jak jakaś nerwica. Do psychiatry.
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-09, 08:22   #5
Kaa_tie
Raczkowanie
 
Avatar Kaa_tie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 73
Dot.: Ciągły lęk

Specjalistą nie jestem, ale brzmi jak nerwica lękowa...skonsultuj się z psychiatrą, bo taki ciągły lęk i stres niestety ma fatalny wpływ na cały organizm. Nie marnuj czasu, szkoda zdrowia.
Kaa_tie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-09, 09:23   #6
toczena
Raczkowanie
 
Avatar toczena
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 36
Dot.: Ciągły lęk

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
No cóż, niektórzy lubią wymyślać problemy, kiedy nie mają prawdziwych.

A niektórzy lubią się wypowiadać jak nic nie wiedzą
toczena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-09, 10:24   #7
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Ciągły lęk

Treść usunięta
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-10-09, 11:25   #8
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Ciągły lęk

A mnie bawi ciągle żywa wizażowa moda, żeby każdemu wymyślić chorobę. Nerwica to poważna sprawa, zwykle z silnymi objawami psychosomatycznymi, to nie to samo co martwienie się, co by było gdyby. Niektórzy mają po prostu taką osobowość, że lubią narzekać i martwić się na zapas.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-09, 13:35   #9
FALLinLOVE
Realistka
 
Avatar FALLinLOVE
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 523
Dot.: Ciągły lęk

Cytat:
Napisane przez Trzepotka Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Zgadzam sie i z jednym i z drugim. Owszem, u autorki to moze byc nerwica, ale wcale nie musi.

Znalam kiedys taka osobe (pracowalysmy razem), ktora naprawde martwila sie o wszystko. Ale tak, ABSOLUTNIE wszystko. Nie miala nerwicy, tylko po prostu uwielbiala sie zamartwiac.


alexalexis wspomniala o cwiczeniach 'mindfullness'. Bylam na takich zajeciach i faktycznie bardzo interesujace doswiadczenie i mysle, ze mogloby pomoc.
__________________
Don’t strive to make your presence noticed, just make your absence felt.
FALLinLOVE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-09, 14:00   #10
kurka_ziemna
Raczkowanie
 
Avatar kurka_ziemna
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 329
Dot.: Ciągły lęk

Jeżeli patologicznie boisz sie utraty zwiazku to ta patologia predzej czy pozniej go zje i mysle ze powinnas miec tego swiadomosc.
kurka_ziemna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-09, 14:05   #11
zojka37
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 3
Dot.: Ciągły lęk

Nie chodzi o wymyślanie chorób, tylko o zwrócenie uwagi na problem autorki. Jeśli rzeczywiście ciągłe lęki mają wpływ na życie to jest to jak najbardziej patologiczne.
Czy zaliczyć to do zaburzeń osobowości, czy już choroby psychicznej jest w stanie ocenić tylko specjalista, dobry psychoterapeuta lub psychiatra, dlatego najlepszą radą jest poszukać profesjonalnej pomocy.
zojka37 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-10-10, 09:52   #12
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Ciągły lęk

Cytat:
Napisane przez FALLinLOVE Pokaż wiadomość
Zgadzam sie i z jednym i z drugim. Owszem, u autorki to moze byc nerwica, ale wcale nie musi.

Znalam kiedys taka osobe (pracowalysmy razem), ktora naprawde martwila sie o wszystko. Ale tak, ABSOLUTNIE wszystko. Nie miala nerwicy, tylko po prostu uwielbiala sie zamartwiac.


alexalexis wspomniala o cwiczeniach 'mindfullness'. Bylam na takich zajeciach i faktycznie bardzo interesujace doswiadczenie i mysle, ze mogloby pomoc.



Ale właśnie takie ciągłe zamartwianie się zwykłymi sprawami dnia codziennego i mniej lub bardziej prawdopodobnymi sytuacjami, które mogą potencjalni zaistnieć to właśnie lęk uogólniony, kwalifikowany jako zaburzenie psychiczne.
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-10, 17:39   #13
puchaty71
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 750
Dot.: Ciągły lęk

Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg brainandheart.jpg (54,1 KB, 33 załadowań)
__________________
Takie tam moje oszopeny.
puchaty71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-10-10 18:39:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:51.