Dzbanek do filtrowania wody - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-04-22, 12:48   #1
manimaniaa
Przyczajenie
 
Avatar manimaniaa
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 4

Dzbanek do filtrowania wody


Hej Kobietki!
Używacie dzbanków do filtrowania wody? Właśnie się czaję, żeby jakiś kupić, bo mam dość wnoszenia wody na 4 piętro
Jakich używacie? Szklanych czy plastikowych? Brita czy Dafi?
I jakie filtry są najlepsze według Was?
manimaniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-23, 11:59   #2
Asienka187
Zakorzenienie
 
Avatar Asienka187
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 660
Dot.: Dzbanek do filtrowania wody

Cytat:
Napisane przez manimaniaa Pokaż wiadomość
Hej Kobietki!
Używacie dzbanków do filtrowania wody? Właśnie się czaję, żeby jakiś kupić, bo mam dość wnoszenia wody na 4 piętro
Jakich używacie? Szklanych czy plastikowych? Brita czy Dafi?
I jakie filtry są najlepsze według Was?
Mam Brita, plastikowy (modelu dokładnego nie pamiętam). Filtry są uniwersalne do chyba wszystkich modeli. Jest super, ma już kilka lat i niestety nie działa już wskaźnik wymiany filtru, ale zawsze sobie to zapisuje w kalendarzu.
Właściwie nie kupujemy już butelkowanej wody, oprócz takich małych do torebki. Jest to duża oszczędność i tak jak piszesz, nie trzeba nosić.

Myślę jeszcze nad zakupem butelki filtrującej, czekam na promocję w rossmannie.
__________________
"Z uśmiechem traktuj siebie, swoje niedociągnięcia, swoją duchową nieporadność. Miej poczucie humoru."
Hume G.B.
Asienka187 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-23, 17:22   #3
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Dzbanek do filtrowania wody

Brita ma 2 rozmiary wkładów do filtra.
Moim rodzicom też ten wskaźnik wysiadł.

Bierz jak największy dzbanek, bo trochę się schodzi z tym filtrowaniem.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-24, 09:04   #4
MalloryKnoxx
Przyczajenie
 
Avatar MalloryKnoxx
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 12
Dot.: Dzbanek do filtrowania wody

Kochane, oszczędzę wam złości, dzbanki naprawdę nic nie dają. mam hopla na punkcie wody, czerpiemy ją ze studni dlatego tym bardziej uważam, że należy jej się oczyszczanie. Twarda była od zawsze, dodatkowo nawet wizualnie dało się zauważyć, że jest mętna. Kupilam jeden dzbanek, nie działał, potem drugi i trzeci. W końcu znalazłam jakiś który sprawił, że woda wyglądała lepiej, więc na chwilę się uspokoiłam. Aż do dnia, w którym dostałam testery wody, takie kropelkowe. Sprawdziłam wodę z kranu - twarda jak kamień. Pewna siebie przefiltrowałam wodę przez dzbanek, sprawdziłam znów... bez zmian!!! nic, po prostu jakby dzbanek nie istniał! Jestem załamana! Na dzbanki wydałam w sumie jakieś 500zł, namawiam męża na stację odwróconej osmozy, żeby chociaż woda pitna była jako takiej jakości, a on po moich dzbankowych szaleństwach jest sceptyczny do kolejnych rozwiązań ;( co robić?!
MalloryKnoxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-24, 15:58   #5
manimaniaa
Przyczajenie
 
Avatar manimaniaa
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 4
Dot.: Dzbanek do filtrowania wody

Kupiłam! Byłam na zakupach w Carrefourze - patrzę są na półce w promocji - biorę.
Wybrałam Dafi Taho, chyba najmniejszy z możliwych, ale elegancko mieści się w drzwiach lodówki a na tym też mi zależało.
Zrobiłam z moim chłopakiem test - każde drugiemu nalało wodę przefiltrowaną i taką prosto z kranu. Obydwoje od razu zgadliśmy która jest która.
Po pierwsze zapach - wodę niefiltrowaną po prostu czuć. Pyłki - w niefiltrowanej widać jakieś pyłeczki, które wirują w szklance, ta przefiltrowana jest szyściutka. No i smak - ta prosto z kranu jest niedobra, czuć w niej chlor, ma jakiś metaliczny posmak, a przefiltrowana jest smaczna - niczym nie różni się od tej z butelek.

Jestem mega zadowolona! Koniec z targaniem wody w butelkach
manimaniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-24, 23:37   #6
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Dzbanek do filtrowania wody

A filtrowanie nie zatrzymuje przy okazji minerałów? Bo jeśli tak, to taka woda nie ma żadnych korzystnych właściwości dla organizmu. Wolałabym pić mineralkę.
Sama mam twardą wodę, ale nigdy jej nie filtrowałam, ponieważ ogólnie jest dobrej, nawet bardzo dobrej jakości, a chlorowana bywa dwa razy do roku, kiedy wodociągi czyszczą rury, wtedy informują mieszkańców o akcji chlorowania.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-25, 09:11   #7
bogurzka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 70
Dot.: Dzbanek do filtrowania wody

Ja używam Brity. dzbanek plastikowy, filtry, też staram sie kupować od Brity. Próbowałam tańszych zamienników i mogę jednoznacznie stwierdzić, że woda z nich nie była taka smaczna... A sama chętnie się dowiem, jak to jest z tym zatrzymywaniem/przepuszczaniem minerałów przez filtr, ktoś coś więcej wie?
bogurzka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-04-25, 20:23   #8
manimaniaa
Przyczajenie
 
Avatar manimaniaa
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 4
Dot.: Dzbanek do filtrowania wody

Z tego co wyczytałam w różnych źródłach i podpytałam znajomych - woda po przefiltrowaniu nie jest pozbawiona minerałów. Wyciągane są z niej zanieczyszczenia ale podobno minerały zostają.
Tak naprawdę to trzeba by na własną rękę porobić badania swojej wody z kranu i wtedy dopiero byśmy wiedziały jak to jest z tą wodą.
manimaniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-25, 20:28   #9
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Dzbanek do filtrowania wody

Cytat:
Napisane przez manimaniaa Pokaż wiadomość
Tak naprawdę to trzeba by na własną rękę porobić badania swojej wody z kranu i wtedy dopiero byśmy wiedziały jak to jest z tą wodą.
Przecież spółki wodociągowe robią badania wody w sieci i takie sprawozdania często publikują. U mnie nawet chwalą się jakością wody, podając dane publicznie w mediach.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-26, 11:08   #10
manimaniaa
Przyczajenie
 
Avatar manimaniaa
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 4
Dot.: Dzbanek do filtrowania wody

Cytat:
Napisane przez Elfia4 Pokaż wiadomość
Przecież spółki wodociągowe robią badania wody w sieci i takie sprawozdania często publikują. U mnie nawet chwalą się jakością wody, podając dane publicznie w mediach.
Tak, tak, robią badania i chwalą się - ale ja, jak sama czegoś nie sprawdzę, to w 100% nie wierzę jakimś badaniom, które przeprowadzają spółki i firmy.
manimaniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-17, 10:57   #11
saraa130
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 2
Dot.: Dzbanek do filtrowania wody

Jakieś nowe wieści w sprawie dzbanków?
Warto, nie warto?
Dajcie znać!
saraa130 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-03-26, 16:25   #12
RenOs
Przyczajenie
 
Avatar RenOs
 
Zarejestrowany: 2019-02
Lokalizacja: 3City
Wiadomości: 12
Dot.: Dzbanek do filtrowania wody

Filtry i dzbanki filtrujące nie usuwają minerałów takich jak sód czy potas.
Wiele dodatkowych czynników zależy od typu filtra i użytych w nich materiałów.
Najczęściej spotykane są wkłady do filtrów ze złożem z węgla aktywnego, które maja na celu usunięcie z wody chloru i jego pochodnych.
Podczas filtrowania wody, usuwany jest też nadmiar tych soli, które odpowiedzialne są za powstawanie kamienia w naszych garnkach i dzbankach.
Filtr zatrzymuje też wszystkie zanieczyszczenia fizyczne takie jak piasek, rdza, jakieś drobne zawiesiny...

Jeśli zależy Wam na tym, by walczyć z twardością wody, trzeba zwrócić uwagę na to by w składzie filtra była żywica jonowymienna.

Pamiętajcie tylko o jednym - woda po przefiltrowaniu, trzymana w dzbanku w ciepłym nasłonecznionym miejscu może szybko zakwitnąć.
__________________
„Byłem chory, a dziś jeszcze nie piłem kawy. Nie może pan ode mnie oczekiwać dowcipu wysokiej klasy.”
Raymond Chandler, Żegnaj, laleczko

-------
Mój ulubiony sklep z ekspresami i akcesoriami.
Uzależniona od zakupów : D
RenOs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-15, 00:27   #13
em_log
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 5
Dot.: Dzbanek do filtrowania wody

Czy po przefiltrowaniu wody przegotowujecie ją? Ponoć w filtrach dzbanków mogą rozwijać się bakterie, ale nie wiem, na ile to prawda.
em_log jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-17, 23:24   #14
Inna_Mi
Raczkowanie
 
Avatar Inna_Mi
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Killarney
Wiadomości: 413
Dot.: Dzbanek do filtrowania wody

Mam Britę z filtrem Maxtra+ i nie przegotowuję wody po filtrowaniu, zwykle wypijamy jej sporo każdego dnia i filtrujemy na bieżąco. Nikt się jeszcze nie struł
Inna_Mi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-26, 15:38   #15
hanixx
Raczkowanie
 
Avatar hanixx
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 53
Dot.: Dzbanek do filtrowania wody

A jakieś może bardziej budżetowe wersje??
hanixx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-09, 11:28   #16
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 245
Dot.: Dzbanek do filtrowania wody

Cytat:
Napisane przez hanixx Pokaż wiadomość
A jakieś może bardziej budżetowe wersje??
My mamy z dzbanek z firmy Dafi, model Mila.
Praktycznie wszyscy w rodzinie czy znajomi mają Dafi.
Mieliśmy już też Britę, ale osobiście nie widzę różnicy między między jednym i drugim (nie licząc ceny dzbanka i filtrów), więc po co przepłacać
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 245 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-11, 01:09   #17
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 857
Dot.: Dzbanek do filtrowania wody

Mam od niedawna Britę z nowym filtrem Maxtra+ i widzę różnicę - po czajniku i innych rzeczach, które szybko się zakamieniały. A mieszkam w miejscu, gdzie czajnik potrafi się zakamienić w 2 tygodnie. Brita dlatego, że akurat mieli ją w zestawie z 4 filtrami. Poza tym w pracy przez lata używaliśmy dzbanka właśnie tej marki, więc dobrze mi się kojarzy jeżeli chodzi o solidność.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-12, 15:08   #18
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Dzbanek do filtrowania wody

Mam brite i jestem zadowolona. Uzywam od roku i czujnik wymiany filtra nadal dziala, filtry kupuje tez brity. U mnie znikl problem z powstajacym osadem, woda ma lepszy smak.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-11-12 15:08:26


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:50.