EPIDUO- jak na was działa? - Strona 90 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-05-05, 17:30   #2671
miasiaa
Raczkowanie
 
Avatar miasiaa
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 268
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Ziaja med rowniez mam, stosuje go pod makijaz i dla mnie jest swietny. Ale mam serie przeciwtradzikową a szukam czegos typowo nawilzajacego
__________________
Walka o piękne włosy!

CG

Szczęśliwa od 1.11.2008
miasiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-05, 21:49   #2672
Nikita...
Zakorzenienie
 
Avatar Nikita...
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Praga
Wiadomości: 3 930
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Cytat:
Napisane przez Karolinese Pokaż wiadomość
Ups, chyba ostatni post się nie zapisał Dzieki wielkie Nikita za tak szybką odpowiedź! Staram się jak najbardziej nawilżać skórę - na dzień stosuję Dalacin C ( na receptę, jest dopełnieniem kuracji z Epi) plus bloker. Epiduo nakładam co 2 dni, więc w dniu przerwy mocno regenrujący krem na noc. Próbowałam nakładać krem na Epiduo, ale bardzo podrażnia mi skórę. Twarz myję olejkiem arganowym Galenic, lecz chyba przerzucę się na Cethapil, bo jest jeszcze delikatniejszy. Moja pani dermatolog powiedziała, że ew. mogę zrobić sobie przerwę w leczeniu na 10 dni, potem mikrodermabrazja albo kwasy, aby oczyścić wszystko to co zostało "wypchane" przez Epiduo. Ja się jednak trochę boję... Czy któraś z Was ma jakieś doświadczenia z tym związane?
Zastanawiam sie dlaczego krem, ktory nakladasz na Epi cie podraznia? moze ma alkohol w skladzie? bo ja zawsze na Epi nakladam krem, nie wyobrazam sobie nalozyc na buzie tylko epi i isc spac bo mi chyba naskorek wypalilo. I ja bym jednak zostala u tego olejku Galenica bo Cethaphil mimo, ze chwalony ma kiepski sklad...
__________________
Moja walka z tradzikiem!!!

http://cosmeticsblogging.blogspot.com/
Nikita... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-06, 10:51   #2673
la figa
Wtajemniczenie
 
Avatar la figa
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 2 679
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

ostatnio rozmawialam z dermatologiem i kateogorycznie zabronila stosowac epiduo na krem lub klasc krem po. to oslabia jego dzialanie.

dlatego juz wiem dlaczego nie jestes 'wypalona'. kazdego innego niezle ten krem przysmaza
__________________
la figa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-06, 12:37   #2674
Karolinese
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 11
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Hej! Nakładam albo nawilżający Ziaja Med albo kuracje do odwodnionej skóry La roche posay. Kremy super delikatne, ale nałożone na Epi jednak podrażniają. Chyba dlatego, że mają w składzie wodę, a Epiduo nie może mieć styczności z wodą. Ale nie jestem kosmetologiem, wiec mogę być w błędzie
Karolinese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-06, 12:47   #2675
la figa
Wtajemniczenie
 
Avatar la figa
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 2 679
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Cytat:
Napisane przez Karolinese Pokaż wiadomość
Hej! Nakładam albo nawilżający Ziaja Med albo kuracje do odwodnionej skóry La roche posay. Kremy super delikatne, ale nałożone na Epi jednak podrażniają. Chyba dlatego, że mają w składzie wodę, a Epiduo nie może mieć styczności z wodą. Ale nie jestem kosmetologiem, wiec mogę być w błędzie
przy epiduo nie mozna stosowac kremow (na masc lub pod masc)! krem kladziemy dopiero rano po dokladnym umyciu i wysuszeniu twarzy!

ja ucze sie kosmetologii wiec potwierdzam
__________________
la figa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-06, 13:03   #2676
Karolinese
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 11
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Jak dobrze znać opinie specjalisty Zdziwiłaś mnie tylko z tym, że nakłada go się na dzień. Moja dermatolog powiedziała, że koniecznie na noc aby nie wystawiać twarzy na słońce, bo możemy dostać plam posłonecznych, a rano koniecznie bloker.
Karolinese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-06, 13:18   #2677
la figa
Wtajemniczenie
 
Avatar la figa
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 2 679
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Cytat:
Napisane przez Karolinese Pokaż wiadomość
Jak dobrze znać opinie specjalisty Zdziwiłaś mnie tylko z tym, że nakłada go się na dzień. Moja dermatolog powiedziała, że koniecznie na noc aby nie wystawiać twarzy na słońce, bo możemy dostać plam posłonecznych, a rano koniecznie bloker.
nie. epiduo naklada sie wieczorem, na noc, 20-30 minut po umyciu twarzy, na czysta buzie bez zadnych kremow.

uzywajac slowa 'krem' w poprzednim poscie mialam na mysli jakikolwiek krem nawilzajacy, a nie epiduo. stad nieporozumienie.
__________________
la figa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-05-06, 14:05   #2678
helvetet
Zakorzenienie
 
Avatar helvetet
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: łóżko
Wiadomości: 4 716
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Cytat:
Napisane przez miasiaa Pokaż wiadomość
A jaki polecacie dobry krem nawilzajacy, taki zeby nie zapychal a ladnie nawilzal buzke? Ja mam bionawilzajacy z biala herbata z ziaji, ale wydaje mi sie, ze ani nie nawilza ani nic z moja skora nie robi, wrecz przeciwnie-pogarsza jej stan. Czy taki zwykly krem nivea soft bedzie ok?

jak dla mnie rewelacyjny jest emolium krem, polecony przez moja pania dermatolog, gdy miałam jakies mocne podrażnienie skory przez lek jest bez recepty, kosztuje w mojej aptece ok 30 zł, ale warto zapłacić
__________________
21.11.2014

25.04.2015
24.08.2018
21.08.2021

Bloggerka
helvetet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-08, 15:58   #2679
em_ka90
Zakorzenienie
 
Avatar em_ka90
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 8 373
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

może ktoś z Was stosował antybiotyk TETRALYSAL w połączeniu z epiduo? jakieś efekt po jakim czasie?
__________________
zakupoholizm
nigdy nie ufaj zakupoholiczce... zaufaj mi



em_ka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-08, 16:05   #2680
miasiaa
Raczkowanie
 
Avatar miasiaa
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 268
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Cytat:
Napisane przez em_ka90 Pokaż wiadomość
może ktoś z Was stosował antybiotyk TETRALYSAL w połączeniu z epiduo? jakieś efekt po jakim czasie?
Ja stosowalam ten antybiotyk, ale nie z epiduo tylko z inna mascia. Niestety mi nic a nic nie pomogl..
W sumie epi stosuje juz miesiac a tez zadnych efektow nie widze..no poza przesuszeniem skory oczywiscie ;/ Ale wykoncze cala tubke, poczekam jeszcze z 2-3 mies i pojde do dermatologa po inne "cudo" ;/
__________________
Walka o piękne włosy!

CG

Szczęśliwa od 1.11.2008
miasiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-08, 16:38   #2681
em_ka90
Zakorzenienie
 
Avatar em_ka90
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 8 373
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Cytat:
Napisane przez miasiaa Pokaż wiadomość
Ja stosowalam ten antybiotyk, ale nie z epiduo tylko z inna mascia. Niestety mi nic a nic nie pomogl..
W sumie epi stosuje juz miesiac a tez zadnych efektow nie widze..no poza przesuszeniem skory oczywiscie ;/ Ale wykoncze cala tubke, poczekam jeszcze z 2-3 mies i pojde do dermatologa po inne "cudo" ;/
no właśnie ja już kończę 1 opakowanie antybiotyku i też nic... jeszcze zostały mi 2 opakowania... epi stosuję już 2 miesiące i też żadnej poprawy. tylko wysuszenie czy pieczenie okazyjnie...
chyba nie będzie innego wyjścia jak iść prywatnie do lekarza, bo zaczynam wątpić że coś mi pomoże jak już 2 raz babka nie trafia i pół roku mam z głowy a nic lepiej nie jest. bez sensu. a niby leczy już od jakichś 40 lat...
__________________
zakupoholizm
nigdy nie ufaj zakupoholiczce... zaufaj mi



em_ka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-08, 16:49   #2682
la figa
Wtajemniczenie
 
Avatar la figa
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 2 679
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Cytat:
Napisane przez em_ka90 Pokaż wiadomość
może ktoś z Was stosował antybiotyk TETRALYSAL w połączeniu z epiduo? jakieś efekt po jakim czasie?
ja stosowalam tetralysal zawiera tetracykline. stosowalam go doustnie przez pol roku w polaczeniu z dwoma masciami, ktorych nazw niestety nie pamietam. ale jedna napewno miala retinoidy.

kuracja bardzo dobra. rezultaty bardzo widoczne po 2 miesiacach. niestety po 1,5 roku tradzik wrocil ze zdwojona sila i obecnie lecze sie doksycyklina i epiduo, co tez pomaga

na wszystko potrzeba czasu. na pewno po miesiacu zobaczysz poprawe. raczej nie wczesniej.

ile tabletek dziennie biezesz?
__________________
la figa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-08, 20:16   #2683
Nikita...
Zakorzenienie
 
Avatar Nikita...
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Praga
Wiadomości: 3 930
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Cytat:
Napisane przez la figa Pokaż wiadomość
ja stosowalam tetralysal zawiera tetracykline. stosowalam go doustnie przez pol roku w polaczeniu z dwoma masciami, ktorych nazw niestety nie pamietam. ale jedna napewno miala retinoidy.

kuracja bardzo dobra. rezultaty bardzo widoczne po 2 miesiacach. niestety po 1,5 roku tradzik wrocil ze zdwojona sila i obecnie lecze sie doksycyklina i epiduo, co tez pomaga

na wszystko potrzeba czasu. na pewno po miesiacu zobaczysz poprawe. raczej nie wczesniej.

ile tabletek dziennie biezesz?
Mialam to samo, po odstawieniu antybiotyku tradzik wrocil i walcze z nim w sumie do dzis tylko ze juz bez zadnych tabletek bo wiem, ze jest to dzialanie dorazne.
__________________
Moja walka z tradzikiem!!!

http://cosmeticsblogging.blogspot.com/
Nikita... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-09, 15:38   #2684
la figa
Wtajemniczenie
 
Avatar la figa
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 2 679
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Cytat:
Napisane przez Nikita... Pokaż wiadomość
Mialam to samo, po odstawieniu antybiotyku tradzik wrocil i walcze z nim w sumie do dzis tylko ze juz bez zadnych tabletek bo wiem, ze jest to dzialanie dorazne.
tez wolalabym nie brak tabletek zwlaszcza z grupy tetracyklin, bo niestety maja wiele skutkow ubocznych, ktore objawia sie dopiero po latach
__________________
la figa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-10, 19:30   #2685
Nikita...
Zakorzenienie
 
Avatar Nikita...
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Praga
Wiadomości: 3 930
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Cytat:
Napisane przez la figa Pokaż wiadomość
tez wolalabym nie brak tabletek zwlaszcza z grupy tetracyklin, bo niestety maja wiele skutkow ubocznych, ktore objawia sie dopiero po latach
Dokladnie.
__________________
Moja walka z tradzikiem!!!

http://cosmeticsblogging.blogspot.com/
Nikita... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-10, 19:31   #2686
em_ka90
Zakorzenienie
 
Avatar em_ka90
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 8 373
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Cytat:
Napisane przez la figa Pokaż wiadomość
ja stosowalam tetralysal zawiera tetracykline. stosowalam go doustnie przez pol roku w polaczeniu z dwoma masciami, ktorych nazw niestety nie pamietam. ale jedna napewno miala retinoidy.

kuracja bardzo dobra. rezultaty bardzo widoczne po 2 miesiacach. niestety po 1,5 roku tradzik wrocil ze zdwojona sila i obecnie lecze sie doksycyklina i epiduo, co tez pomaga

na wszystko potrzeba czasu. na pewno po miesiacu zobaczysz poprawe. raczej nie wczesniej.

ile tabletek dziennie biezesz?
przez 14 dni mam brać po 2 dziennie, rano i wieczorem a przez resztę czasu po jednej. mam się zgłosić w czerwcu na kontrolę.
ale nie chce żeby mi wrócił ze zdwojoną silą!

już nie jem po 19:00, nie jem słodkiego i staram się jeść dużo warzyw...
__________________
zakupoholizm
nigdy nie ufaj zakupoholiczce... zaufaj mi



em_ka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-11, 07:16   #2687
naaatis
Raczkowanie
 
Avatar naaatis
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 39
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

ja stosowałam epiduo 2 razy, za pierwszy było ok, a za drugim w okolicy oczu zrobiły mi się czerwone pręgi od dużego podrażnienia. Również przy nosie strasznie schodzi mi skóra. Teraz na okrągło nawilżam te miejsca i przerywam stosowanie tego kremu, może po czasie do niego wrócę.
naaatis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-11, 09:07   #2688
Nikita...
Zakorzenienie
 
Avatar Nikita...
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Praga
Wiadomości: 3 930
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Cytat:
Napisane przez naaatis Pokaż wiadomość
ja stosowałam epiduo 2 razy, za pierwszy było ok, a za drugim w okolicy oczu zrobiły mi się czerwone pręgi od dużego podrażnienia. Również przy nosie strasznie schodzi mi skóra. Teraz na okrągło nawilżam te miejsca i przerywam stosowanie tego kremu, może po czasie do niego wrócę.
Coz, na ulotce jest chyba napisane, unikac kontaktu z okoloca oczy oraz sluzowkami, bo to silny lek i moze podrazniac. Nie rozumiem po co nalozylas epi w okolice oczu? jak juz to naklada sie cietniutka wartwe tylko nw wypryski i wtedy nie zrobi ci krzywdy.
__________________
Moja walka z tradzikiem!!!

http://cosmeticsblogging.blogspot.com/
Nikita... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-11, 14:30   #2689
miasiaa
Raczkowanie
 
Avatar miasiaa
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 268
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Dziewczyny a po jakim czasie widzialyscie poprawe? Ile czasu stosowalyscie epiduo? Bo u mnie to poki co jest jeszcze gorzej, stosuje ponad miesiac.. ;/
__________________
Walka o piękne włosy!

CG

Szczęśliwa od 1.11.2008
miasiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-11, 14:35   #2690
la figa
Wtajemniczenie
 
Avatar la figa
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 2 679
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Cytat:
Napisane przez miasiaa Pokaż wiadomość
Dziewczyny a po jakim czasie widzialyscie poprawe? Ile czasu stosowalyscie epiduo? Bo u mnie to poki co jest jeszcze gorzej, stosuje ponad miesiac.. ;/
ja po 2 miesiacach, czyli teraz, bo na tym etapie jestem. ale jak wspominalam biore tez antybiotyk
__________________
la figa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-11, 22:29   #2691
martynozord
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 6
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Ja stosuję właśnie TETRALYSAL i Epiduo oraz Dalacin. Jestem w trakcie drugiego opakowania tabletek, które biorę raz dziennie. Generalnie nie mam wielkich 'kraterów' ( które nagle się pojawiły i jakoś się wyleczyły) teraz mam tylko przebarwienia i podskórne 'krostki'. Przy TETRALYSAL trzeba pamiętać, że zalecane jest leczenie min 3 miesiące żeby wszystko zaleczyć, więc trzeba mieć do tego cierpliwość Tym dziewczętom którym np nagle wyskoczyły duże stany zapalne bądź się zaogniły, proponuję zbadać się od strony ginekologicznej. Kiedy poszłam do dermatologa to pierwsze o co zapytała czy nie miałam jakiegoś zapalenia. Jeśli tego się nie leczy bądź nie wyleczy to właśnie spotykają Nas nieprzyjemności na twarzy, co mnie przyprowadza o szał !
martynozord jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-12, 15:33   #2692
helvetet
Zakorzenienie
 
Avatar helvetet
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: łóżko
Wiadomości: 4 716
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Cytat:
Napisane przez miasiaa Pokaż wiadomość
Dziewczyny a po jakim czasie widzialyscie poprawe? Ile czasu stosowalyscie epiduo? Bo u mnie to poki co jest jeszcze gorzej, stosuje ponad miesiac.. ;/

stosuje Epiduo też ponad miesiąc i z tego co pamietam to poprawie szybko miałam, może dlatego, że moja cera nie była w złym stanie. pani dermatolog przepisala mi go praktycznie w ostatnich tygodniach stosowania antybiotku dousntego, ktory spełniał swoje zadanie przez wcześniejsze 2 miesiace.

a może przyczyną jest stosowanie innych leków lub może masz teraz jakiś wysyp?
__________________
21.11.2014

25.04.2015
24.08.2018
21.08.2021

Bloggerka
helvetet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-13, 08:06   #2693
em_ka90
Zakorzenienie
 
Avatar em_ka90
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 8 373
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Cytat:
Napisane przez miasiaa Pokaż wiadomość
Dziewczyny a po jakim czasie widzialyscie poprawe? Ile czasu stosowalyscie epiduo? Bo u mnie to poki co jest jeszcze gorzej, stosuje ponad miesiac.. ;/
ja stosuję 2 miesiąc i jest tylko gorzej

czy ten cały teta cośtam działa tak samo że najpierw jest gorzej a później będzie lepiej? czy tylko ja po nim mam pecha?
__________________
zakupoholizm
nigdy nie ufaj zakupoholiczce... zaufaj mi




Edytowane przez em_ka90
Czas edycji: 2012-05-13 o 11:04
em_ka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-13, 12:48   #2694
la figa
Wtajemniczenie
 
Avatar la figa
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 2 679
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Cytat:
Napisane przez em_ka90 Pokaż wiadomość
ja stosuję 2 miesiąc i jest tylko gorzej

czy ten cały teta cośtam działa tak samo że najpierw jest gorzej a później będzie lepiej? czy tylko ja po nim mam pecha?
tetracyklina nie powoduje wyciagania tych pryszczy na wierzch
one sa wyciagane przez epiduo
ale to bardzo dobry znak. u mnie tez bylo gorzej teraz jest o niebo lepiej
__________________
la figa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-13, 13:04   #2695
miasiaa
Raczkowanie
 
Avatar miasiaa
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 268
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Mi pryszcze na wierzch wyciaga tylko Tormentiol-stosuje go na dzien. A epiduo nocą nic nie robi, po nim nie widzę zadnej poprawy. Moze na poczatku cos pomogl, ale teraz nic. W sumie bylam przed okresem, wiec stad taki wysyp.

I moze wiecie dlaczego po kazdym pryszczu zostaje mi blizna? Zaznaczam-nie wyciskam, nic z nim nie robie, a blizna i tak powstanie ;/
__________________
Walka o piękne włosy!

CG

Szczęśliwa od 1.11.2008
miasiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-13, 13:16   #2696
la figa
Wtajemniczenie
 
Avatar la figa
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 2 679
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Cytat:
Napisane przez miasiaa Pokaż wiadomość
Mi pryszcze na wierzch wyciaga tylko Tormentiol-stosuje go na dzien. A epiduo nocą nic nie robi, po nim nie widzę zadnej poprawy. Moze na poczatku cos pomogl, ale teraz nic. W sumie bylam przed okresem, wiec stad taki wysyp.

I moze wiecie dlaczego po kazdym pryszczu zostaje mi blizna? Zaznaczam-nie wyciskam, nic z nim nie robie, a blizna i tak powstanie ;/
to slad po stanie zapalnym. normalne zjawisko
__________________
la figa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-13, 13:23   #2697
Wanilianka
Raczkowanie
 
Avatar Wanilianka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 263
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Od 7 lat walczę z trądzikiem, przez ostatnie 3-4 lata stosowałam, oczywiście z przerwani Epiduo, efekty były takie, że gdy miałam wysyp (a oczywiście zdarzały się bez względu na to czy się smarowałam czy nie) to te krostki wszystkie stawały się trochę mniejsze, może ich rozwój stawał się zahamowany i to tyle. Ten lek jak i cała gama innych nie wyleczyły mnie z trądziku. Od jakiegoś pół roku wiem, że trądzik zawdzięczam PCOS i biorę hormony, które wyniszczają mój organizm nie mniej niż sama choroba, ale NIE MUSZĘ SIĘ MARTWIĆ, że przed okresem wyjdzie mi stado wulkanów, albo gdy pójdę spać po imprezie z makijażem na mordce to rano obudzę się z fatalną cerą. Tyle że ja miałam(mam) trądzik hormonalny, słyszałam, że Epiduo naprawdę pomaga na trądzik młodzieńczy
Wanilianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-13, 15:31   #2698
martynozord
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 6
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

naprawdę je wyciąga ?! bo też zauważyłam, że w pewnym momencie miałam pełno takich lekko czerwonych w których się kryły ropne stany. Zawsze miałam raczej taki trądzik jak by dorastaniu, a nigdy nie miałam takich ropnych wielkich stanów jakie mi wyskoczyły właśnie ostatnio. Aż boję się teraz cieszyć tym, że jest (tfu tfu) lepiej

---------- Dopisano o 16:31 ---------- Poprzedni post napisano o 16:29 ----------

Ah, no a co do Epiduo, to zawsze miałam problem z czerwonymi plamkami-bliznami. Kiedyś pomagała mi odrobina słońca ale teraz dowiedziałam się, że to było jednak złe a Epiduo generalnie radzi sobie z nimi, ale czytając tyle pozytywnych odpowiedzi, myślałam, że szybciej się zagoją a stosuję go prawie miesiąc.
martynozord jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-13, 17:44   #2699
la figa
Wtajemniczenie
 
Avatar la figa
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 2 679
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Cytat:
Napisane przez martynozord Pokaż wiadomość
naprawdę je wyciąga ?! bo też zauważyłam, że w pewnym momencie miałam pełno takich lekko czerwonych w których się kryły ropne stany. Zawsze miałam raczej taki trądzik jak by dorastaniu, a nigdy nie miałam takich ropnych wielkich stanów jakie mi wyskoczyły właśnie ostatnio. Aż boję się teraz cieszyć tym, że jest (tfu tfu) lepiej

---------- Dopisano o 16:31 ---------- Poprzedni post napisano o 16:29 ----------

Ah, no a co do Epiduo, to zawsze miałam problem z czerwonymi plamkami-bliznami. Kiedyś pomagała mi odrobina słońca ale teraz dowiedziałam się, że to było jednak złe a Epiduo generalnie radzi sobie z nimi, ale czytając tyle pozytywnych odpowiedzi, myślałam, że szybciej się zagoją a stosuję go prawie miesiąc.
tak, pisalysmy tutaj o tym wczesniej, ale o ile dobrze pamietam to w ulotce (albo instrukcji do stosowania) epiduo jest napisane, iz najpierw nastepuje pogorszenie stanu cery gdy ED 'wyciaga' pryszcze gleboko ukryte, ktore i tak by wyszly na wierzch
__________________
la figa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-13, 23:26   #2700
angiee0902
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 389
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Epiduo mi pomogło po dłuższym czasie, oczywiście w trakcie "poparzyło' mnie kilka razy. Gdy kończyła mi się pierwsza tubka nie miałam już prawie żadnych grudek na twarzy (a to z nimi głownie potem miałam problem), ale dermatolog zmienił mi lek na Davercin, żeby skora sie nie przyzwyczaiła do Epi. Aż za nim teraz tęsknię (za Epi, nie lekarzem), bo tak naprawdę nie wiem o co chodzi z tym Davercinem. Grudek nie likwiduje, tylko wysusza wypryski i traktuję go raczej jako taki "przemywak pro forma".
angiee0902 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-01-25 13:42:30


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:15.