Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL - Strona 108 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-05-19, 07:53   #3211
Marybeth
Rozeznanie
 
Avatar Marybeth
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 549
Dot.: Nawrót trądziku miesiąc po kuracji Tetralysalem?

Również nie polecam Tetralysalu. Brałam go od września do grudnia. Gdybym tylko mogła cofnąć czas, nigdy nie zdecydowałabym się na jego stosowanie. Tetracykliny zmieniają skórę tak samo jak retinoidy, a moja cera wygląda teraz gorzej niż przed rozpoczęciem leczenia. Jednak w kilku punktach nie mogę zgodzić się z mazowszanką1991:

- nie polecam mycia twarzy żelami do cery trądzikowej - jeszcze bardziej wysuszają, a łojotok się wzmaga. Z aptecznych polecam Physiogel, Cetaphil, co kilka dni można oczyścić twarz czymś mocniejszym, np. czarnym mydłem afrykańskim.
- nie każda skóra ma zapotrzebowanie na silne nawilżanie, moja jest przetłuszczająca się i nie zmieniają tego kremy. Jeśli ktoś ma problem z łojotokiem, a nie chce obciążać cery lub obawia się zapchania, polecam kremy w formie żeli. Od siebie mogę polecić żel aloesowy z Holika Holika. Pomocny w walce z trądzikiem, naturalny, nie zapcha. Sama go używam, ponieważ obawiam się nakładać na twarz kremy nawilżające lub natłuszczające. Jeśli skóra nie jest nadto odwodniona, żel aloesowy powinien się sprawdzić.
- w walce z trądzikiem pomocna jest nie tylko glinka zielona, ale także biała, bentonitowa, ale także spirulina czy błoto z Morza Martwego. Osobiście bardzo lubię spirulinę i glinki.
- można też spróbować stosować tonik z octu jabłkowego i wody. Poczytaj o tym, obejrzyj filmy na YouTube. Sama zainwestowałam w butelkę i w weekend zaczynam eksperymentowanie. Ocet jabłkowy posiada odczyn kwaśny czyli taki sam jak nasza skóra. Niektórzy widzą efekty już po tygodniu. Dziewczyny zachwalają apple cider vinegar - ponoć dzięki niemu wyleczyły się z trądziku i okropnych przebarwień. Dlatego ja również pokładam w nim nadzieję.
Marybeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-19, 10:05   #3212
AhaNoOkWTenSposob
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 5
Dot.: Nawrót trądziku miesiąc po kuracji Tetralysalem?

Ja mam skórę mieszaną. W strefie T, a w szczególności na czole, jest po paru godzinach mega przetłuszczona, ale na policzkach przetłuszczonej nie mam, raczej normalną. Dlatego już się gubię w tym, jakich żeli, kremów etc. mam używać:/
Obecnie tak jak wspominałem wcześniej używam mydła antytrądzikowego Barwa Siarkowa, a także kremu matującego Barwa Siarkowa w strefie T i nawilżającego z tej samej firmy na pozostałe obszary. Jeśli nigdzie nie wychodzę to nawilżam twarz kremem Ziaja witaminy, krem nawilżający. Od wczoraj zacząłem aplikować na te bolące krosty maść cynkową z kwasem salicylowym, bo już nie mogę na siebie patrzeć, aż chce mi się płakać. Boli mnie pół twarzy. Chciałbym, żeby była już środa, czyli wizyta u dermatologa.

A słuchajcie, myślicie że Tetralysal może do tego stopnia zmienić skórę, że stała się ona mega wrażliwa? Po kuracji zauważyłem, że bardzo czerwienią mi się policzki, nigdy tak nie miałem. Tzn. jakieś rumieńce miałem zawsze, gdy się np. zmęczyłem lub po alkoholu, ale po tej kuracji zauważyłem, że czasami mega się czerwienię, nawet po użyciu jakiegoś kremu potrafi mi w kilka sekund wyskoczyć wielki rumieniec na policzkach. Trochę mnie to dziwi, bo aż tak nigdy nie miałem. Zaznaczam, że w czasie kuracji nie odczuwałem żadnych skutków ubocznych, nie miałem nawet przesuszonej skóry, ew. trochę usta. Dopiero po zakończeniu skóra twarzy zaczęła mi wariować.

Edytowane przez AhaNoOkWTenSposob
Czas edycji: 2017-05-19 o 11:56
AhaNoOkWTenSposob jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-07, 16:46   #3213
spineeeczka
Raczkowanie
 
Avatar spineeeczka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 68
Dot.: Tetralysal

Hej,

Chyba masz ten problem co ja -> trądzik hormonalny. Moja przygoda z trądzikiem to pewnie już z 10 lat trwa, 3x miałam tetralysal (za pierwszym razem rok spokoju, potem pół roku, następnie tylko podczas brania antybiotyku, na prawdę byłam zdenerwowana mówiąc lekko gdy lekarz od tak przypisał mi znowu tetralysal, mimo, że działał coraz gorzej), jeszcze doksycyklina, oczywiście wszystkie dostępne maści też były. Na izotek się nie zgodziłam, ponieważ mam tendencję do wypadania włosów, więc to bez sensu wyleczyć trądzik a stracić włosy.

Mój trądzik lokalizuje się na policzkach i żuchwie. Czoło, nos i broda całkiem nieźle przy nich wypada. Oczywiście plecy całe w trądziku.

Na początku próbowałam tabletek anty, działały ale bez szału. Na wizycie kontrolnej u endokrynologa (tarczyca, ale ze względów bardziej genetycznych, na szczęście u mnie ok) wspomniałam o trądziku, że gdzieś tam czytałam, że ten mój trądzik ma lokalizację chyba taką od hormonów pano dr? A pani dr ALEŻ TAK! My też leczymy trądzik! (Fajna babka swoją drogą) Oczywiście szereg badań na hormony (żaden z moich 3 poprzednich dermatologów nigdy mi ich nie dał) ale wyszły dobrze. Myślę sobie no nie, było tak blisko. Ale pani dr powiedziała, że może hormony są ok ale moje receptory są przeczulone i dała mi FLUTAMID (takie cudo na raka prostaty, żeby przyhamować męskie hormony, na hirsutyzm i pewnie dla transwestytów 😜 ) no i strzał w 10, podczas brania tego śmiałam się do pani dr że nawet jak raz na miesiąc jakiś pryszcz chciałby się wykluć to zaczyna rosnąć ale ostatecznie i tak znika zanim się pojawi. Zatkane pory niestety zostały, ale pryszczy w pewnym momencie 0. Włosy się przestały przetłuszczać w ogóle. Niestety wynika z tego wszystkiego, że chyba będę go żarła przez następne 10 lat, ale podobno można jeść długo.



Więc polecam dobrego endokryno dla trądzikowców policzkowych 😉
__________________
Nocą wszystko jest płomienne: gwiazdy, myśli i łzy.......
spineeeczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-13, 18:42   #3214
qjaf
Przyczajenie
 
Avatar qjaf
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 5
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Przykro mi, ale ja się kompletnie na tym nie znam. Dlatego nie będę w stanie pomóc...
__________________
Aby mieć u czytelników powodzenie, trzeba albo umrzeć, albo być obcokrajowcem, albo pisać perwersyjnie. Najlepszy zaś sposób to być zagranicznym, perwersyjnym nieboszczykiem.
qjaf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-23, 13:26   #3215
TropicalCrush
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 5
Exclamation Tetralysal - antybiotyk na trądzik

Witam. Dermatolog właśnie przepisał mi Tetralysal do łykania 1 talbetkę 2 razy dziennie przez 16 dni (rano i na koniec dnia) a potem tylko raz rano. Kiedy powinno się brać Tetralysal z rana? Na czczo/w trakcie śniadania/jakiś (jaki?) czas po śniadaniu? Z tego co czytam to wszędzie jest inaczej napisane.

PS: Do tego mam osłonowo Lacidofil. Powinno się go brać 2 godziny po antybiotyku jeśli dobrze jestem doinformowany?
PS2: Dodatkowo mam smarować 2 razy dziennie Cleandacne, rano po umyciu twarzy i na noc po umyciu twarzy.

Proszę o szybką odpowiedź. Z góry dziękuje za pomoc
TropicalCrush jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-06, 16:54   #3216
Kluuuu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 2
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

*******************

Edytowane przez Antymionka
Czas edycji: 2018-02-25 o 16:46 Powód: Próba sprzedaży leku
Kluuuu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-06, 18:52   #3217
kamelaj
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 2
Dot.: Tetralysal

Cytat:
Napisane przez spineeeczka Pokaż wiadomość
Hej,

Chyba masz ten problem co ja -> trądzik hormonalny. Moja przygoda z trądzikiem to pewnie już z 10 lat trwa, 3x miałam tetralysal (za pierwszym razem rok spokoju, potem pół roku, następnie tylko podczas brania antybiotyku, na prawdę byłam zdenerwowana mówiąc lekko gdy lekarz od tak przypisał mi znowu tetralysal, mimo, że działał coraz gorzej), jeszcze doksycyklina, oczywiście wszystkie dostępne maści też były. Na izotek się nie zgodziłam, ponieważ mam tendencję do wypadania włosów, więc to bez sensu wyleczyć trądzik a stracić włosy.

Mój trądzik lokalizuje się na policzkach i żuchwie. Czoło, nos i broda całkiem nieźle przy nich wypada. Oczywiście plecy całe w trądziku.

Na początku próbowałam tabletek anty, działały ale bez szału. Na wizycie kontrolnej u endokrynologa (tarczyca, ale ze względów bardziej genetycznych, na szczęście u mnie ok) wspomniałam o trądziku, że gdzieś tam czytałam, że ten mój trądzik ma lokalizację chyba taką od hormonów pano dr? A pani dr ALEŻ TAK! My też leczymy trądzik! (Fajna babka swoją drogą) Oczywiście szereg badań na hormony (żaden z moich 3 poprzednich dermatologów nigdy mi ich nie dał) ale wyszły dobrze. Myślę sobie no nie, było tak blisko. Ale pani dr powiedziała, że może hormony są ok ale moje receptory są przeczulone i dała mi FLUTAMID (takie cudo na raka prostaty, żeby przyhamować męskie hormony, na hirsutyzm i pewnie dla transwestytów 😜 ) no i strzał w 10, podczas brania tego śmiałam się do pani dr że nawet jak raz na miesiąc jakiś pryszcz chciałby się wykluć to zaczyna rosnąć ale ostatecznie i tak znika zanim się pojawi. Zatkane pory niestety zostały, ale pryszczy w pewnym momencie 0. Włosy się przestały przetłuszczać w ogóle. Niestety wynika z tego wszystkiego, że chyba będę go żarła przez następne 10 lat, ale podobno można jeść długo.



Więc polecam dobrego endokryno dla trądzikowców policzkowych 😉
Rozumiem problem walki z trądzikiem, bo sama miałam duże problemy skórne, ale jestem w szoku czytając o takim rozwiązaniu. Przecież to bardziej szkodzenie sobie niż leczenie nie sądzisz? Problem trądziku jest chwilowo rozwiązany, ale w jaki sposób takie leki wpływają na resztę organizmu to inne sprawa. Jakie ten lek ma skutki uboczne.... Ile czasu już stosujesz dokladnie ten lek? nie widzisz żadnych skutków ubocznych na swoim organizmie? Żaden lekarz Ci nie proponował spróbować zastosowania jakiś suplementów regulujących pracę całego organizmu? ja się przekonałam sama na sobie, że czasami lepszym rozwiązaniem są bardziej naturalne sposoby i cierpliwość.

Pozdrawiam
kamelaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-12-16, 16:28   #3218
Adern34
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 3
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Tetralysal bez recepty (latwe konsultacji on-line) http://www.dokteronline.com/

Edytowane przez Adern34
Czas edycji: 2018-05-02 o 21:49
Adern34 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-25, 15:04   #3219
olciarym
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 1
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

********

Edytowane przez Antymionka
Czas edycji: 2018-02-25 o 16:45 Powód: Próba sprzedaży leku na receptę
olciarym jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-08, 17:08   #3220
Sebastian71
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 1
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Ponawiam pytanie odnośnie stosowania tetracyclinum i robienia paznokci hybrydowych w lampie UV. Nie będzie jakichś skutków ubocznych jeżeli zrobię sobie paznokcie?

Edytowane przez Corii
Czas edycji: 2018-03-08 o 17:58 Powód: link
Sebastian71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-11, 19:31   #3221
mika981
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 1
Dot.: Tetralysal

Cytat:
Napisane przez KOKAINA Pokaż wiadomość
Jakiś tydzień temu, po trwającej trzy miesiące kuracji odstawiłam Tetralysal no i teraz mam straszny wysyp. Czy jeśli w przeciągu paru dni zaczne kuracje od nowa to jest sznasa że skóra troche sie uspokoji a zmiany znikną? Nie mówie że podczas kuracji było idealnie ale na pewno wyglądałam lepiej niż teraz..
Antybiotyki to na krótko jak mówisz i nie warto wracać do niego trzeba szukać czegoś innego.
__________________
http://best-bhp.pl/
mika981 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-03-13, 12:36   #3222
Energy_Drink
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 8
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Myślę, że nie powinno być problemu z robieniem hybryd. Promieniowanie z lampy jest niewielkie.

Kochani mam prośbę, pomożecie mi w wypełnieniu ankiety do pracy licencjackiej ?
ANKIETA O TRĄDZIKU !KLIK!

Jeśli chodzi o skuteczną terapię polecam izotek, ale to już nieco bardziej ryzykowne. Można spróbować od zmiany diety i pielęgnacji. Jeśli macie pytania chętnie pomogę
Energy_Drink jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-14, 09:38   #3223
Joannakosmet
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 8
Dot.: Tetralysal

Witajcie!
Piszę pracę magisterską na temat LED w terapii trądziku. Organizuje krótką, anonimową ankietę internetową na ten temat. Potrzebuję waszej odpowiedzi! Mam nadzieje że pomożecie.
Terapia LED w trądziku pospolitym:
https://docs.google.com/forms/d/e/1F...GVM2w/viewform
Terapia LED w trądziku różowatym:
https://docs.google.com/forms/d/e/1F...Wfqog/viewform
Joannakosmet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-20, 18:11   #3224
Pat98
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 1
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Biorę tet juz miesiac cera jest gorsza niż przed kuracja czy to normalne ?

Edytowane przez Pat98
Czas edycji: 2018-05-20 o 18:12
Pat98 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-04, 17:33   #3225
aga024
Zadomowienie
 
Avatar aga024
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 1 388
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Cytat:
Napisane przez Pat98 Pokaż wiadomość
Biorę tet juz miesiac cera jest gorsza niż przed kuracja czy to normalne ?
Podbijam temat. Naczytałam się trochę o tym antybiotyku i tak, jest to normalne. Organizm stara się oczyszczać, więc wyrzuca wszystkie świństwa na zewnątrz. Chyba, że to reakcja alergiczna, ale wtedy skóra powinna zareagować dużo szybciej
Łykam tabsy już ponad tydzień i faktycznie moja skóra wygląda tragicznie, wysyp krost wszędzie Liczę na to, że ten stan w końcu minie i będzie tylko lepiej. Ważne jest, żeby nie przerywać terapii tylko brać antybiotyk tyle czasu ile lekarz każe.
__________________
Never, never, never give up.
aga024 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-04, 18:02   #3226
Osleidis
Rozeznanie
 
Avatar Osleidis
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: zza kurtyny
Wiadomości: 867
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Ja tak z 2 tygodnie miałam koszmarny wysyp, najgorsze bolące gule w całej mojej 10-letniej trądzikowej karierze. Po tym czasie jak ręką odjął. Dodam, że stosowałam także antybiotyk w plynie Zineryt i Epiduo w trakcie kuracji. Nie chcę zapeszać, ale buzię mam teraz super. Stosujecie coś poza tetra?
Osleidis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-04, 19:30   #3227
aga024
Zadomowienie
 
Avatar aga024
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 1 388
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Osleidis, pocieszyłaś z tymi 2 tygodniami.

Oprócz tabletek mam maść akneroxid 10% i antybiotyk w płynie aknemycin - do stosowanie zamiennie na noc przez cały okres kuracji. Oprócz wysypu krost, nie mam żadnych skutków ubocznych po tabsach (typu bóle głowy, brzucha, złe samopoczucie), czy też po środkach stosowanych zewnętrznie (nic mnie nie piecze, nie swędzi, nie mam przesuszonej skóry). Czekam co będzie dalej
Aha, zabezpieczam się ochronką na jelita i wątrobę.
__________________
Never, never, never give up.
aga024 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-05, 13:24   #3228
Margo123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 281
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Cytat:
Napisane przez aga024 Pokaż wiadomość
Podbijam temat. Naczytałam się trochę o tym antybiotyku i tak, jest to normalne. Organizm stara się oczyszczać, więc wyrzuca wszystkie świństwa na zewnątrz.
W jaki sposob organizm mialby sie oczyszczac podczas stosowania antybiotyku?Z definicji antybiotyk zabija bakterie,wiec jak wygladalby ten proces oczyszczania i co takiego mialoby go spowodowac?
Margo123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-05, 14:26   #3229
aga024
Zadomowienie
 
Avatar aga024
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 1 388
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Cytat:
Napisane przez Margo123 Pokaż wiadomość
W jaki sposob organizm mialby sie oczyszczac podczas stosowania antybiotyku?Z definicji antybiotyk zabija bakterie,wiec jak wygladalby ten proces oczyszczania i co takiego mialoby go spowodowac?
Nie wiem Jednak czytając wątek i różne blogi o tym antybiotyku wiele osób skarżyło się na wysyp na początku brania tabletek. Może ktoś mądrzejszy w tym temacie się wypowie, dlaczego tak się dzieje?
__________________
Never, never, never give up.
aga024 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-06-08, 08:29   #3230
Aponet
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 1
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Myślę, że nie powinno być problemu z robieniem hybryd. Promieniowanie z lampy jest niewielkie. Aponet
Aponet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-28, 12:21   #3231
mmuminkova
Rozeznanie
 
Avatar mmuminkova
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 592
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Cytat:
Napisane przez aga024 Pokaż wiadomość
Nie wiem Jednak czytając wątek i różne blogi o tym antybiotyku wiele osób skarżyło się na wysyp na początku brania tabletek. Może ktoś mądrzejszy w tym temacie się wypowie, dlaczego tak się dzieje?
Moja dermatolog także uczulała na to, że na początku kuracji nie będzie efektu WOW i natychmiastowej poprawy, może być nawet gorzej, bo jest stan zapalny i to wszystko musi wyjść i zejść.

Zażywam Tetralysal już kilka miesięcy. Początkowo 2x na dobę, potem 1 x na dobę 300 mg, a od lipca schodzę na 1 x 150 mg na dobę, by we wrześniu zejść do 150 mg raz na dwa dni.

Z tego, co mówiła moja dermatolog - nagłe odstawienie takiego antybiotyku z dużej dawki do zera może spowodować efekt jojo - trądzik wróci. Przy stopniowym schodzeniu z dawki do zera powinno być ok.

U siebie widzę ogromną poprawę cery - wcześniej każdy dzień był niespodzianką i rozczarowaniem - nowe gule, cała broda w gulach, swędząca cera, masakra. Teraz jest cudownie. Nic nowego od wielu tygodni nie wyskakuje, a stare gule już zeszły, pozostały tylko lekkie przebarwienia, które stopniowo się wyrównują. Nie wiem, co będzie dalej, ale jeśli dopiero zaczynacie brać Tetralysal to nie patrzcie na efekty po tygodniu i nie psioczcie, ze nie działa. Taka kuracja musi potrwać i niestety jest to kwestia tygodni, by w ogóle widzieć różnicę.
__________________
"Wydajesz się niesłychanie mądry, dlatego że się nie odzywasz."
mmuminkova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-16, 23:03   #3232
Minionek15
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 9
Dot.: Tetralysal

.

Edytowane przez Minionek15
Czas edycji: 2019-05-13 o 17:48
Minionek15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-17, 08:31   #3233
aga024
Zadomowienie
 
Avatar aga024
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 1 388
Dot.: Tetralysal

Cytat:
Napisane przez Minionek15 Pokaż wiadomość
Niestety od czasu przyjmowania Tetralysalu moja cera strasznie się pogorszyła... Jak wcześniej już prawie była całkiem okej, tak teraz jest jednym wielkim wulkanem. Mam strasznie wielkie bulwy na brodzie, które okropnie bolą przy każdym dotknięciu. Codziennie mam nowego kolegę na twarzy, który zazwyczaj jest wielkości małego paznokcia... Wyglądam i czuję się tragicznie. Nie wiem już co mam robić... Biorę ten lek już albo dopiero 16 dzień i cały czas mam nadzieję że się poprawi, ale tylko się pogarsza. Moja twarz jeszcze nigdy w życiu nie wyglądała tak źle, pryszcze i guzy są wszędzie... Mam dopiero 15 lat, a z trądzikiem zmagam się już 5 lat, więc mam już tego dosyć. Próbowałam już wszystkie maści i nic nie pomagały, teraz Tetralysal, który narazie jest katorgą, nie wiem co będzie dalej... Jestem już u trzeciego dermatologa, który narazie cały czas tylko niszczy to co poprzedni naprawił. Biorę Tetralysal 300mg raz dziennie. Ktoś miał może taką sytuację jak ja, czy wszystkim od razu pomagał? Dajcie znać, bo moja psychika codziennie się pogarsza i już nie wiem co mam robić 😊
Przeczytaj wątek kilka stron wstecz, praktycznie każdy miał wysyp na początku przyjmowania leku. I mi jak po tym wysypie było znacznie lepiej, tak znów mnie obsypało. Leczę się już prawie 2 miesiące... W piątek mam kolejną wizytę u dermatologa, więc może dostanę coś mocniejszego. Ogólnie więcej jest negatywnych opinii o tetralysalu. Z każdym dniem bardziej się rozczarowuję.
__________________
Never, never, never give up.
aga024 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-17, 12:05   #3234
Minionek15
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 9
Dot.: Tetralysal

.

Edytowane przez Minionek15
Czas edycji: 2019-05-13 o 17:50
Minionek15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-17, 20:15   #3235
Minionek15
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 9
Dot.: Tetralysal

.

Edytowane przez Minionek15
Czas edycji: 2019-05-13 o 17:50
Minionek15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-17, 21:43   #3236
aga024
Zadomowienie
 
Avatar aga024
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 1 388
Dot.: Tetralysal

Minionek15, nie znam się, differinu nigdy nie stosowałam. Co do benzacne (na mnie nie działał nawet ten mocniejszy), z tym samym składnikiem jest akneroxid, trochę droższy, ale zdecydowanie lepszy i też można wybrać wersję 5 lub 10 %. Nie stosowałabym dwóch na raz. Ewentualnie jeden rano, drugi na noc, ale oba chyba są fotouczulające, benzacne odbarwia rzeczy, więc szkoda koszulek - na dzień odpada. Szkoda mieszać, stosuj wg. zaleceń lekarza.
Mój trądzik jest całkiem inny. Co Ci powiedział dermatolog? Kiedy następna wizyta? I czy dostałaś skierowanie na badania wątroby? Antybiotyk jest bardzo silny i trzeba regularnie sprawdzać wątrobę. Na efekty trzeba niestety długo czekać.
__________________
Never, never, never give up.
aga024 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-18, 13:26   #3237
Minionek15
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 9
Dot.: Tetralysal

.

Edytowane przez Minionek15
Czas edycji: 2019-05-13 o 17:53
Minionek15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-18, 21:32   #3238
aga024
Zadomowienie
 
Avatar aga024
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 1 388
Dot.: Tetralysal

Minionek15, mi jakby zaczyna pomagać, ten ostatni wysyp to zapewne wina okresu, jestem już prawie po i skóra momentalnie robi się ładniejsza. Przy czym moim problemem nie jest tak twarz, co plecy, ramiona i dekolt. Nie zostaje nic innego jak tylko czekać, a skoro masz receptę na 3 miesiące, to trzeba tyle wytrzymać. Nie masz poplamionych koszulek od benzacne? I przy kolejnej wizycie koniecznie zapytaj o te badania, są koniecznie.
__________________
Never, never, never give up.
aga024 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-19, 13:03   #3239
Minionek15
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 9
Dot.: Tetralysal

.

Edytowane przez Minionek15
Czas edycji: 2019-05-13 o 17:51
Minionek15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-20, 18:02   #3240
aga024
Zadomowienie
 
Avatar aga024
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 1 388
Dot.: Tetralysal

Minionek15, ja to mam większość rzeczy poplamionych, ale jeśli maści pomagają, to lubię plamy
Mnie tak właśnie po ok 2 tygodniach zaczęło wypryszczać. Za to widzę już znaczną poprawę, minęły 2 miesiące od pierwszej tabletki. Miałam dziś kolejną wizytę u dermatologa i pani też zauważyła poprawę informując mimo wszystko, że jeszcze długo będziemy się spotykać. Mogę Ci jedynie życzyć cierpliwości i wytrwałości, zero pomijania tabletek czy maści.
__________________
Never, never, never give up.
aga024 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-03-17 23:30:39


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:50.