Makijaż dla LATA :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-06-20, 11:25   #1
Ajsun
Rozeznanie
 
Avatar Ajsun
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 901

Makijaż dla LATA :)


Witam, probowalam przeszukac to forum ale ma liczne watki. Szukam makijazu dla chlodnego typu lato, ktorym prawdopodobnie jestem. Czytalam zamkniety watek "jak okreslic swoj typ" i jest tam niewiele o makijazu.

Biorac pod uwage fakt, ze 80% Polakow to typ chlodny, oraz wszystkie informacje zawarte w w/w watku wnioskuje, ze jestem typem chlodnym, prawdopodobnie lata.

Uzywam do makijazu oczu glownie rozow i fioletow, no ale juz mi sie znudzily. Czytalam na forum, ze do typu lata przy makijazu oczu nie powinno sie uzywac kolorow, ktore beda kontrastowac z teczowka oka. Jednak planuje kupic sobie cienie (dosc drogie dlatego pytam o zdanie aby nie wyrzucic pieniazkow w bloto) opalizujace w kolorze jasno-zielonym, jasno-niebieskim, zlotawym, baklazanowym. Wszystkie jasne, jednak nie sa matowe tylko beda odbijac swiatlo przy oswietleniu oka jakimkolwiek swiatlem (naturalnym lub sztucznym). Czy uwazacie, ze takie kolory beda mi odpowiadaly jesli zmatowie odpowiednio skore - ujednolice jej kolor? Czy cienie opalizujace lub z drobinkami lub perlowe w ogole nadaja sie dla typu chlodnego lata? Oczywiscie chodzi mi o odcienie jasne i chyba raczej delikatne.

Oczywiscie jesli macie jakies propozycje makijazu dla typu chlodnego to bede naprawde wdzieczna. Jeli chodzi o mnie, to mam oczy szaro-niebieskie, pasmeka na brazowych wlosach (w sumie to prawie cale teraz sa zimny blond), no i mam raczej waskie usta (napewno nie pelne), smukla twarz.

Serdecznie pozdrawiam wszystkie forumowiczki.

Edytowane przez Ajsun
Czas edycji: 2007-06-20 o 21:40
Ajsun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-20, 14:51   #2
Tapcia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 639
GG do Tapcia
Dot.: Makijaż dla LATA :)

To chyba słabo szukałaś

Makijaż:
Cienie - kolory chłodne z perłowym odcieniem np. fiolet, turkus, ciemnoszary, antracytowy
Podkład - w naturalnym kolorze beżu lub beżu wpadającym w róż
Tusz - ciemnoszary , antracytowy
Róż, pomadka - w tonacji niebieskawej, chłodne różowe odcienie: jasny odcień różowego, czerwień truskawki albo arbuza, malinowy róż, spłowiały róż

Barwy lata:
Fiolet - śliwkowy, brudnofioletowy, liliowy, wrzosowy. czysty fiolet.
Biały - gdy jesteć opalona, poza tym biel skorupki jajka, biel owczej wełny
Róż - chłodny i stonowany. Przy ciemnej karnacji najlepiej wybrać niebieskawy róż
Niebieski - odcień spranego dżinsu, wyblakły granat, szaroniebieski, jasny błękit nieba, niebieskofioletowy
Szary - rozbielony szary, odcień antracytu, błękitnej szarości

Złoto jest kolorem ciepłym tak tez opalizujących cieni w kolorze złota napewno bym nie kupiła.
__________________

Tapcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-20, 17:46   #3
Ajsun
Rozeznanie
 
Avatar Ajsun
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 901
Dot.: Makijaż dla LATA :)

Hej dzieki bardzo za odpowiedz.

Te cienie sa w jednym zestawie tyle, ze widzialam je jedynie na stronie internetowej gdyz w moim miescie ciezko o drogerie zaopatrzona we wszystko co by sie chcialo zobaczyc, nie mowiac juz o testerach. W kazdym razie, skoro sa w jednym zestawie to mysle, ze chyba powinny byc dopasowane do typu chlodnego lub cieplego, a nie do obydwoch. Dlatego nie chcialabym popelnic bledu kupujac cos co bedzie sie nadawalo nie dla mojego typu urody. Chodzi mi o cienie Diora piatki, o nazwie "Moonray". Zastanawiam sie nad nimi.

A jeszcze dodam, ze przy niektorych cieniach (tj przy brazie, ktorego w zasadzie chyba nie powinnam uzywac, i przy ciemnym fiolecie) moje oczy zmieniaja kolor na bardzo bardzo intensywny... co przy kolorze szaro-niebieskim jest troche chyba nietypowe. Nie wiem jak beda wspolgrac z cieniami opalizujacymi bo nigdy nie uzywalam.

A, i jeszcze jedno. Czytalam tez, ze do typu lata pasuje rowniez bardzo kolor jasnej miety.

Jeszcze raz dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam.
Ajsun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-20, 21:02   #4
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Makijaż dla LATA :)

nie traktuj tak dosłownie tych przykazań wiele typów chłodnych wygląda nieźle w cieplejszych odcieniach , niebieskie i szare tęczówki rewelacyjnie prezentują się w tonacji złotej, miedzianej czy brązowej
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-20, 21:38   #5
Ajsun
Rozeznanie
 
Avatar Ajsun
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 901
Dot.: Makijaż dla LATA :)

OK, dzieki. Pozdrawiam!
Ajsun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-21, 12:18   #6
Tapcia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 639
GG do Tapcia
Dot.: Makijaż dla LATA :)

Najlepiej jak pomalujesz powieki złotym cieniem jezeli nie masz to testerem w drogerii - sama zobaczysz czy Ci pasuja czy nie Lato niekorzystnie wygląda w złocie czy miedzi gdy skóra nie jest opalona. Ale to tez zalezy od rodzaju typu. Co z tego ze do takiego koloru oczu pasuja jezeli od całej reszty mogą się odcinac/niepasować. Złoto moze sie ładnie komponować w połączeniu z innym cieniem z paletki. Mnie osobiscie samo złoto nie pasuje ale jezeli pomaluje oczy na zielono a w wew. kącikach zrobie złote kropeczki to oczy wyglądaja ślicznie.
__________________

Tapcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:07.