Wielka gula na czole... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-09-13, 22:51   #1
sourire
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 9

Wielka gula na czole...


Próbowałam wyszukać coś przy pomocy wyszukiwarki, ale właściwie nei wiem, co mi dolega, więc ciężko było coś znaleźć... w spisie też niczego nie znalazłmam... Przechodząc do rzeczy:

Mam lekko tłustą cerę, dbam o higienę i rzadko pojawiają się niespodzianki, tym razem jednak się pojawiła... ;/

To spora gula na czole (średnicy ma gdzieś z 2 cm). Na początku nie była zaczerwieniona, ale bardzo wypukła i przez to widoczna. Po potraktowaniu Benzacne się zaczerwieniła... Próbowałam to wycisnąć, ale wylatuje tylko bezbarwny płyn - wcześniej udało mi się wydobyć trochę ropy, ale czuję, że jest jej tam duuużo więcej... Gulka jest dość bolesna. Nigdy wcześniej nie miałam czegoś takiego i nie wiem, z czym mam do czynienia i jak się z tym obejść. Bardzo chciałabym, aby to coś zmniejszyło się do poniedziaku na tyle, by nie było widać znacznej wypukłości, jak to jest teraz... wygląda mi to na jakiś pryszcz, nie mogący wydostać się na powierzchnię skóry ale sama już nie wiem. Problem pojawił się wczoraj wieczorem.

Jest jakaś szansa na zmniejszenie tego czegoś do poniedziałku, by po zastosowaniu korektora nie rzucało się w oczy? Bardzo mi na tym zależy...
sourire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-14, 07:59   #2
Miramej
Zakorzenienie
 
Avatar Miramej
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 18 274
Dot.: Wielka gula na czole...

Cześć
Nawet nie wiesz, jak dobrze Cię w tym momencie rozumiem , niestety. W sobotę miałam lekko zaczerwienioną skórę na prawym boku nosa, a w niedzielę już wielki (naprawdę wielki) garb Wyglądało okropnie, do tego bolało jak diabli. Smarowałam Benzacne 10% (w dzień - oczywiste było, że tak nie wyjdę , i na noc też). W poniedziałek już w miarę "dojrzało", lekko nacisnęłam, coś tam wyszło, ale nie cisnęłam więcej na siłę, znów posmarowałam Benzacne i tak w kółko. We wtorek po zastosowaniu korektora mogłam już wyjść do ludzi, choć oczywiście nie był to stan wymarzony. Ze swojej strony radzę nie wyciskaj na siłę, bo tylko niepotrzebnie drażnisz skórę i... trzymaj się
Miramej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-14, 08:55   #3
lea88
Zakorzenienie
 
Avatar lea88
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 880
Dot.: Wielka gula na czole...

Ja mialam takie cos prawie cala poprzednia zime Nie wiem co to, ale mam wrazenie, ze to efekt pogorszenia wody w tej polowie roku :/
To byly wlasnie takie wodne gule i tyle mega eksperymenty sprawialy, ze podchodzily wreszcie ropa i wychodzily.. ale i tak nie na dobre, bo potem znow podchodzily woda i tak w kolko- w ogole nie chciely sie goic i znikac.
Jesli zauwazycie, ze pryszcze staja sie coraz bardziej mokre i nie chca sie goic to robcie wszystko, zeby je osuszyc (u mnie termentiole, mascie cynkowe, benzacne itp powodowaly, ze pryszcze stawaly sei jeszcze bardziej wodne ). Ja uzywalam do tego wode utleniona (najlepiej w zelu, bo punktowo latwo ja nakladac) i talk kosmetyczny. Dopiero po tym zaczynaly przysychac i ladnie siei goic. Teraz kiedy sie ponownie pojawiaja od razu lece po talk i mam problem z glowy.
lea88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-14, 09:16   #4
yourmonka
Przyczajenie
 
Avatar yourmonka
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 15
Dot.: Wielka gula na czole...

.

Edytowane przez yourmonka
Czas edycji: 2010-06-07 o 01:38
yourmonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-14, 09:27   #5
lea88
Zakorzenienie
 
Avatar lea88
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 880
Dot.: Wielka gula na czole...

No dokladnie- potwierdzam nie wyciskac, bo potem jeszce bardziej podchodzi woda i sie babrze! Z pasta nie probowalam, ale moze jak bedzie potrzeba to tez wyprobuje ! :P
lea88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-14, 09:46   #6
alex-no
Raczkowanie
 
Avatar alex-no
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wwa
Wiadomości: 249
GG do alex-no
Dot.: Wielka gula na czole...

Znam ten problem doskonale
Żadne Benzacne i inne cuda- to jest zwyczajnie za słabe i nie wysusza. Leć do apteki po Davercin- co prawda jest to dość konkretny antybiotyk, ale w mojej aptece sprzedają bez recepty, nasmaruj tym i zobacz, co będzie dalej: albo kula całkowicie zejdzie, albo zrobi się z tego pryszcz, z którym sama się uporasz. W każdym razie po 2 dniach śladu nie będzie
__________________
In the wasteland
She hangs the headless
Upside down to drain...
_______________
11. 05. - 1 cm
alex-no jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-14, 11:22   #7
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Wielka gula na czole...

Cytat:
Napisane przez sourire Pokaż wiadomość
Próbowałam wyszukać coś przy pomocy wyszukiwarki, ale właściwie nei wiem, co mi dolega, więc ciężko było coś znaleźć... w spisie też niczego nie znalazłmam... Przechodząc do rzeczy:

Mam lekko tłustą cerę, dbam o higienę i rzadko pojawiają się niespodzianki, tym razem jednak się pojawiła... ;/

To spora gula na czole (średnicy ma gdzieś z 2 cm). Na początku nie była zaczerwieniona, ale bardzo wypukła i przez to widoczna. Po potraktowaniu Benzacne się zaczerwieniła... Próbowałam to wycisnąć, ale wylatuje tylko bezbarwny płyn - wcześniej udało mi się wydobyć trochę ropy, ale czuję, że jest jej tam duuużo więcej... Gulka jest dość bolesna. Nigdy wcześniej nie miałam czegoś takiego i nie wiem, z czym mam do czynienia i jak się z tym obejść. Bardzo chciałabym, aby to coś zmniejszyło się do poniedziaku na tyle, by nie było widać znacznej wypukłości, jak to jest teraz... wygląda mi to na jakiś pryszcz, nie mogący wydostać się na powierzchnię skóry ale sama już nie wiem. Problem pojawił się wczoraj wieczorem.

Jest jakaś szansa na zmniejszenie tego czegoś do poniedziałku, by po zastosowaniu korektora nie rzucało się w oczy? Bardzo mi na tym zależy...
to prawdopodobnie jakiś rodzaj wrzodzianki, ale nie jestem dermatologiem pewnie doszło do zakażenia bakteriami jakiegoś małego wyprysku i teraz gromadzi sie tam ropa. nie wyciskaj tego, bo może ci zostać blizna. radzę posmarować maścią ichtiolową, na noc możesz zakleić wacikiem i plastrem, by nie pobrudżić wszystkiego dokoła. jeśli po kilku dniach smarowanie maśćia ci nie pomoże to idz do lekarza po antybiotyk
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-09-14, 14:55   #8
Miramej
Zakorzenienie
 
Avatar Miramej
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 18 274
Dot.: Wielka gula na czole...

Cytat:
Napisane przez alex-no Pokaż wiadomość
Znam ten problem doskonale
Żadne Benzacne i inne cuda- to jest zwyczajnie za słabe i nie wysusza.
Nie zgodzę się z tym Dla mnie Benzacne nie jest za słabe i wysusza porządnie Czyli znów sprawdza się zasada, że dla/na każdego coś innego.
Miramej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-14, 20:09   #9
zawszeboska
Zakorzenienie
 
Avatar zawszeboska
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: pl
Wiadomości: 4 955
Dot.: Wielka gula na czole...

Co to znaczy, że podchodzi woda?

zawszeboska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-14, 20:13   #10
lea88
Zakorzenienie
 
Avatar lea88
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 880
Dot.: Wielka gula na czole...

Cytat:
Napisane przez zawszeboska Pokaż wiadomość
Co to znaczy, że podchodzi woda?

tzn., ze zamiast ropy jak sie naciska wychodzi woda.
lea88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-14, 22:16   #11
an_a
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 35
Dot.: Wielka gula na czole...

Ja również bardzo polecam maść ichtiolową. Kiedyś jej nie doceniałam bo brudzi itd, ale przy wielkich "guzach-grudach",twardych i bolesnych, zawsze mi pomagała. Zbierała ropę, tak że wszytko szybciej wychodziło, miejsce stawało się bardziej miękkie, w końcu zaczynało się goić i to ładnie, bez większych śladów . Czasem bywało nawet tak, ze gruda od razu zaczynała się zmniejszać. Zawsze jednak trwało to krócej niż przy innych środkach.
an_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-09-14, 23:59   #12
agusiamatyldka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 254
Dot.: Wielka gula na czole...

mi tez zdarzaja sie takie niemile"miespodzianki"i jk dla mnie najlepsza jest zielona glinka w postaci pasty. a pod nia cieniutka warstewka duacuobecnie zamiast duacu testuje effaclar AI..stowalam paste do zebow ale tylko podrazniala moja skore..masc ichtiolowa pomagala srednio...ale co skora to jest inna...najwazniejsze to sie psychicznie nie zalamywac....glowka do gory..."gula to nie koniec swiata"
agusiamatyldka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:35.