jakie solarium..leżące czy stojące?? czy samoopalacze?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-02-01, 23:25   #1
_wanilka_
Raczkowanie
 
Avatar _wanilka_
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Zielona Wyspa
Wiadomości: 405
GG do _wanilka_ Wyślij wiadomość przez MSN do _wanilka_
Lightbulb

jakie solarium..leżące czy stojące?? czy samoopalacze??


zamierzam wybrać sie do solarium..nie moge już patrzeć na swoją bladą twarz ..poradźcie mi proszę jakie solarium jest lepsze:leżace czy stojące...czy jest jakaś między nimi róznica np. w skuteczności opalania. A może samoopalacze..chodź nie ejstem przekonana z tego względu iż obawiam się nierownomeirnego rozporawdzenia..
_wanilka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-02, 09:24   #2
zanecia
Raczkowanie
 
Avatar zanecia
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: z Chorzowa :]
Wiadomości: 106
Dot.: jakie solarium..leżące czy stojące?? czy samoopalacze??

Ja chodze na solarium na łóżko bo tak mi jest wygodniej, leżąc moge się spokojnie odpręzyc i cieszyć nienaturalnym słońcem
Raz poszłam na tube bo akurat łóżo było zajete, ale juz wiecej nie popełnie tego błędy, jakoś ciężko mi było wystać 15 minut i nie miałam co z rękoma zrobić bo do tego uchwytu który jest na górze żeby sie złapać nie dosięgam
Na temat samoopalaczy nie moge sie wypowiedzieć bo nigdy nie używałam, bałam sie że zostaną jakieś smugi. Zreszta jak raz widziałam moją koleżanke, która dzień wcześniej posmarowała sie samoopalaczem to szczena mi opadła . Twarz miała całą żółta, jakieś plamy na czole, a szyje i uszy blade
I takie pozostało moje wyobrażenie po samoopalaczach.
zanecia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-02, 09:58   #3
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: jakie solarium..leżące czy stojące?? czy samoopalacze??

Samoopalacze to świtna sprawa. Tanie, szybko i przede wszystkim zupełnie nieszkodliwe. Szkoda, że ja nie jestem w stanie nałożyć go równo. PO kilku próbach z końcowym efektem plam i zacieków, zrezygnowałam.


Oba solaria opalają tak samo. Zależy, co kto lubi. Jeżeli ktoś się bardzo boi nabawić grzybicy to idze z reguły na stojące - podobno bardziej higieniczne. Ale przecież teraz łóżka są po każdej osobie dezynfekowane, więc szansa jest chyba minimalna. Ja wolę leżące, bo uwielbiam leżeć i marzyć, że jestem na plaży
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-02, 10:26   #4
ena22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9
Dot.: jakie solarium..leżące czy stojące?? czy samoopalacze??

Zawsze wybierałam łóżko, ale ostatnio coraz bardziej przekonuję się do kabiny stojącej. Największą jej zaletą jest fakt, że na ciele nie zostają żadne nieopalone miejsca, a w przypadku łóżka opalającego na łopatkach pozostają białe plamy Poza tym jest to przyjemniejsze ze względów higienicznych,no i kabina z której korzystam ma więcej lamp niż łóżko więc opalanie jest bardziej efektywne. Pozdrawiam
ena22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-02, 10:49   #5
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: jakie solarium..leżące czy stojące?? czy samoopalacze??

Cytat:
Napisane przez ena22
Zawsze wybierałam łóżko, ale ostatnio coraz bardziej przekonuję się do kabiny stojącej. Największą jej zaletą jest fakt, że na ciele nie zostają żadne nieopalone miejsca, a w przypadku łóżka opalającego na łopatkach pozostają białe plamy Poza tym jest to przyjemniejsze ze względów higienicznych,no i kabina z której korzystam ma więcej lamp niż łóżko więc opalanie jest bardziej efektywne. Pozdrawiam
Jakim cudem na łopatkach zostają białe plamy?
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-02, 11:56   #6
smarcoola
Rozeznanie
 
Avatar smarcoola
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 629
Dot.: jakie solarium..leżące czy stojące?? czy samoopalacze??

Cytat:
Napisane przez margitta
Jakim cudem na łopatkach zostają białe plamy?
no wlasnie? od lozek na ogol spiekaja sie lopaki i posladki ja bylam raz na solarium i wybralam tube stojaca i byla zadowlona w kabinie byla muzyczka wiec sobie tanczylam i nie mialam problemu " co zrobic z rekoma"
smarcoola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-02, 13:11   #7
ena22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9
Dot.: jakie solarium..leżące czy stojące?? czy samoopalacze??

No to widocznie ja jestem jakaś "inna". Chodzę na solarium regularnie od ok.4 lat i zawsze na łopatkach i pośladkach, kiedy opalenizna już zbrązowieje pozostają jaśniejsze miejsca. Zauważyło to u siebie także wiele moich koleżanek, które często korzystają z solarium.Pozdrawiam
ena22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-02-02, 13:15   #8
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: jakie solarium..leżące czy stojące?? czy samoopalacze??

Może chodzicie wszystkie na to samo solarium, które ma coś z lampami w tym miejsu? Przecież to jest niemożliwe. Nigdy się z czymś takim nie spotkałam, a byłam w wielu solariach.
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-02, 15:18   #9
wunia83
Zadomowienie
 
Avatar wunia83
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 133
Dot.: jakie solarium..leżące czy stojące?? czy samoopalacze??

Jeśli podniesiesz ręce do góry - tak jakbyś chciała czegoś dosięgnąć - to zobaczysz, że właściwie nie na łopatkach, ale jakby pod łopatkami, zostają takie białe miejsca. Tak samo z pośladkami - jeśli mocno napniesz pośladek, albo ręką podniesiesz go w górę, zobaczysz, że w miejscu, w którym pośladek przechodzi w udo, została nieopalona skóra. Naprawdę trzeba być akrobatą, żeby to wszystko dostrzec Z resztą teraz projektują łóżka tak, żeby jak najbardziej zminimalizować ten efekt, ale to chyba o to chodziło Ena
__________________
"Sticks and stones may break my bones, but words can never hurt me"
wunia83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-02, 16:20   #10
nati__xxx
Wtajemniczenie
 
Avatar nati__xxx
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 2 211
GG do nati__xxx
Dot.: jakie solarium..leżące czy stojące?? czy samoopalacze??

Ja wprawdzie na łopatkach plam nie mam,ale na pośladkach zauważyłam a własciwie to nie na pośladkach tylko tak bardzo nisko na lędźwiach,tuż nad pośladkami,pomiędzy jednym a drugim-okrągła jasna plamka a korzystałam z wielu łóżek więc to nie od tego zależy Generalnie też wolę chodzi na leżaące bo jak poprzedniczki,odprężam się i marzę o naturalnym słoneczku
__________________
"Jeśli chcesz grać w piłkę, musisz myśleć jak piłka."
nati__xxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-02, 18:12   #11
Blacki
Raczkowanie
 
Avatar Blacki
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 118
Dot.: jakie solarium..leżące czy stojące?? czy samoopalacze??

Ja osobiście wolę solarium stojące. Wydaję mi się że jest bardziej higieniczne,chociaż jak wiadomo po każdej klientce zarówno solarium leżące jak i stojące jest dezynfekowane,ale tak już mam i nic nie poradzę.Pozatym tak jak pisaly dziewczyny opalenizna jest równomierna, a co do rąk i wysokości uchwytów do trzymania to ostatnio znalazłam tubę gdzie uchwyty są regulowane-wygoda w 100% zapewniona. Duzym plusem tego solarium był równiez natrysk mgiełką wodną która jak później stwierdziłam przyspieszyła opalanie
Blacki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-02-02, 18:35   #12
Glamour_girl
Raczkowanie
 
Avatar Glamour_girl
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Rzeszów :]
Wiadomości: 306
Dot.: jakie solarium..leżące czy stojące?? czy samoopalacze??

Ja zawsze chodze na leżace, bo na stojącym nie chce mi sie stac chociaz w moim solarium do stojacego, jak ktos chce to pan daje steper, wiec mozna sobie cwiczyc no i przy okazji trochce schudnac
Wydaje mi sie ze nie ma zasady ze np stojace bardziej opala, zalezy jakie sa lampy, z reguły na stojacych lapmy sa mocniejsze niz na lezacych, bo cialo bezposrednio nie dotyka tych lamp ale moge sie mylic.
Jezeli chodzi o samoopalacze to nie polecam, przynajmniej ja ich nie moge uzywac, nawet jak dobrze go naloze i nie bedzie zadnych plam, to caly czas czuje taki denerwujacy charakterystyczny zapach, sam samoopalacz moze nie smierdzi, ale na drugi dzien nie moge wytrzymac, skóra dziwnie pachnie i caly czas czuje ten zapach moze kupowalam złe samoopalacze, sama nie wiem
Glamour_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-02, 18:51   #13
gusia2120
Raczkowanie
 
Avatar gusia2120
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 207
Dot.: jakie solarium..leżące czy stojące?? czy samoopalacze??

Cytat:
Napisane przez Glamour_girl
caly czas czuje taki denerwujacy charakterystyczny zapach, sam samoopalacz moze nie smierdzi, ale na drugi dzien nie moge wytrzymac, skóra dziwnie pachnie i caly czas czuje ten zapach moze kupowalam złe samoopalacze, sama nie wiem
Nie kupowalas zlych samoopalaczy, ja uzywam ich juz jakies 7 lat i wyprobowalam juz chyba wszystko i zawsze na drugi dzien skora mi tak pachnie, tyle, ze mnie sie ten zapach bardzo podoba
__________________
Kiedy strach staje się niepokojem, pragnienie przeradza się w chciwość,
irytacja ustępuje złości, a złość nienawiści, przyjaźń zamienia się w zawiść,
miłość w obsesję, a przyjemność w uzależnienie,
to nasze emocje zaczynają obracać się przeciwko nam.
gusia2120 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-02, 19:30   #14
gusia2120
Raczkowanie
 
Avatar gusia2120
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 207
Dot.: jakie solarium..leżące czy stojące?? czy samoopalacze??

Cytat:
Napisane przez _wanilka_
zamierzam wybrać sie do solarium..nie moge już patrzeć na swoją bladą twarz ..poradźcie mi proszę jakie solarium jest lepsze:leżace czy stojące...czy jest jakaś między nimi róznica np. w skuteczności opalania. A może samoopalacze..chodź nie ejstem przekonana z tego względu iż obawiam się nierownomeirnego rozporawdzenia..
A swoja droga nie radze zaczynac "przygody" z solarium. Zaczniesz niewinnie, zeby "tylko" przestac byc blada, a jest duze prawdopodobienstwo, ze skonczy sie to bardzo zle dla twojej skory, a co za tym idzie dla wygladu i twojego poczucia wartosci.
O poczuciu wartosci mowie w czasie przyszlym, bo oczywiscie na poczatku to jest totalna poprawa samopoczucia, zanikaja kompleksy, itd, itp...
Ale problem zaczyna sie pozniej (malo kto w to wierzy), kiedy porownujemy sie z kolezankami w naszym wieku i roznica jest tak ogromna, ze same nie wierzymy w to, co zrobilysmy swojej skorze.
Nic jej potem nie zregeneruje, zupelnie nic. A my wygladamy o 10 lat starzej i kazdy to widzi.
Ja tez swego czasu zaczelam sie opalac, bo juz nie moglam patrzec na swoja blada twarz, tak jak ty.
Wciagnelo mnie.
Mialam karnet z szostym opalaniem gratis.
Oczywiscie karnet byl na miesiac i sie spieszylam zeby miec to opalanie "gratis". Bardzo sie spieszylam.
Nie powiem, ze sie uzaleznilam, bo z miom podejsciem do solarium mialam na to niewielkie szanse.
Ale to zaczelo mnie wciagac. Codziennie myslalam o tym, jakie to jest przyjemne i jaka bede ladna od tego.
Zauwazylam bardzo szkodliwe dzialanie lamp na skore, stala sie przesuszona, matowa, zaden krem nie byl w stanie jej nawilzyc na dluzej niz 2 godziny (nigdy tak nie bylo).
Do tego caly czas mialam przed oczami wszyskie dziewczyny, ktore po solarium maja takie jakby dołki (podluzne wglebienia na skorze) pod oczami.
dokladnie takie jakie ma moja (i nie tylko moja) mama ktora jest po czterdziestce.
Nie chcialam nigdy doprowadzic do takiego stanu, bo to jest nieodwracalne.
Wiec skonczylam z tym. (Trwalo "zaledwie" 2 mies)
Teraz kiedy ja mam 23 lata a kolezanki z pracy 17, 19 i kazdy, kto pytal nas o wiek, reagowal w ten sam sposob: robil wielkie oczy.
Okazuje sie, ze w oczach spogladajacych na nas z boku ja wygladam najmlodziej.
Nie dlatego, ze taka moja uroda, ale dlatego, ze kolezanki regularnie chodza sie opalac.

Maja "idealnie" zniszczona skore, sliczne glebokie i UTRWALONE zmarszczki na czole, wokol ust i oczywiscie oczu, bardzo widoczne pory itd..., szkoda wymienieniac (Wydaja pol wyplaty na najlepsze kosmetyki, ale nic nie pomaga)
Ale one oczywiscie tego nie widza, mowia, ze z kazda wizyta sa coraz piekniejsze, a ze zmarszczki sie robia, to to jest normalne w takim wieku
(17 lat???)

Przepraszam, ze sie tak bardzo rozpisalam, wiem ze juz na ten temat bylo wiele watkow, ale jesli jest szansa odwiezc od tego pomyslu chociaz jedna dziewczyne, to chyba warto sprobowac, prawda?

Jeszcze raz sorki za to rozpisanie sie, ale mam do tego tendencje.

Pozdrawiam
__________________
Kiedy strach staje się niepokojem, pragnienie przeradza się w chciwość,
irytacja ustępuje złości, a złość nienawiści, przyjaźń zamienia się w zawiść,
miłość w obsesję, a przyjemność w uzależnienie,
to nasze emocje zaczynają obracać się przeciwko nam.
gusia2120 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-02, 19:54   #15
yedanna
Zakorzenienie
 
Avatar yedanna
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 4 345
Dot.: jakie solarium..leżące czy stojące?? czy samoopalacze??

Cóż... jeśli chodzi o skuteczność opalania, to zależy od lamp a nie od tego, czy jest to solarium stojące czy leżące. Rzeczywiście - po leżącym bardzo często na łopatkach i na pośladkach zostają białe ślady. Najlepiej sama skorzystaj raz z jednego, raz z drugiego i wybierz to, co bardziej Ci się spodoba. Dużo osób chodzi najpierw na łóżko leżące a później, dla wyrównania opalenizny, idzie raz, dwa razy na stojące.

Co do szkodliwości solarium - owszem, ale nie popadajmy w przesadę. Zdarza mi się korzystać z solarium kilka razy w roku i nadal oceniają mnie na lat 19 (mam 23) a koleżanki które nigdy na solarium nie były, mają widoczne zmarszczki. Poza tym znam panią, która w wieku 45 lat odwiedza w wakacje solarium i ma najpiękniejszą cerę jaką widziałam a panowie dają jej 35 lat

Oczywiście korzystać należy bardzo ostrożnie - krótkie, rzadkie seanse + dobrze nawilżana cera i koniecznie okulary na oczy.

Nie polecam dla osób z bardzo tłustą cerą - z tego co zaobserwowałam stan poprawia się na chwilę by później baardzo się pogorszyć!

Dobry wybór to samoopalacz - słyszałam że doskonały jest z Vichy, rezultaty widziałam - piękny kolor. Koleżanki mówią, że nie wymaga specjalnych umiejętności
__________________
Akuku
yedanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-02, 20:00   #16
ciunia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 55
Dot.: jakie solarium..leżące czy stojące?? czy samoopalacze??

nie czytała tego wsyztskiego bo za duzo wiec moze sie powtorze.... samoopalca miej na uwadze to ze moze zdazyc ci sie ze nie zawsze ruwnomiernie nalozysz go i powstana ...zreszta sama wiesz jak to moze wygladac....ja yłam na soalrium 4 razy !!!podobnoo na sam poczatek najlepiej isc na lezace a dopiero po 2razie isc na stojace juzale uwazaj napewno duzo słyszałas ze solarium szkodzi jelsi sie z nim przesadza tak samo latem jesli jestes po solarium przynajmniej prze 24 godzini nie wychodz na słonko gwarantowany rak skory!!! a pamietaj solarium uzaleznia przynajmniej mnie...obneicłam sobire ze ebde tlyko 2 razy ale zdazyłma sie z tego wydostac hehe!!!i a 2 razem nadal nie ebdziesz widziec efektow jesli jescze mas ztaka bladziutka skorke papa
ciunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-02, 20:05   #17
gusia2120
Raczkowanie
 
Avatar gusia2120
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 207
Dot.: jakie solarium..leżące czy stojące?? czy samoopalacze??

Cytat:
Napisane przez yedanna
Zdarza mi się korzystać z solarium kilka razy w roku i nadal oceniają mnie na lat 19 (mam 23) a koleżanki które nigdy na solarium nie były, mają widoczne zmarszczki
No bo masz racje...kilka razy w roku nic skorze nie zrobi
Ale ja pisalam o kolezankach opalajacych sie 2 razy w tyg.

Ja tez zauwazylam, ze starsze panie ktore korzystaja z solarium wygladaja mlodziej, ale mlodsze wygladaja starzej
__________________
Kiedy strach staje się niepokojem, pragnienie przeradza się w chciwość,
irytacja ustępuje złości, a złość nienawiści, przyjaźń zamienia się w zawiść,
miłość w obsesję, a przyjemność w uzależnienie,
to nasze emocje zaczynają obracać się przeciwko nam.
gusia2120 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-02, 20:34   #18
traszka
Przyczajenie
 
Avatar traszka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 28
Dot.: jakie solarium..leżące czy stojące?? czy samoopalacze??

To może i ja się wypowiem, bo mam już swoje lata , pracoławłam na solarium, opalam się na solarium i używałam samoopalaczy.
Po pierwsze niestety jeżeli chcesz być ładnie opalona i równo trzeba chodzić na solarium stojące tzw. tubę. Na łóżku jest fajnie bo sobie leżysz, ale jeżeli płyta jest źle wyprofiolowana (a nikt cię o tym nie poinformuje) to na skórze robią się takie jakby zacieki, czyli miejsca mniej i bardziej opalone. Mniej opalone bywają łopatki, miejsce kości ogonowej, miejsce pod pupą (oczywiście nie jest to reguła) - ale są to miejsca w których skóra jakby "majmocniej przylega",lub gdzie coś zasłania (miejsce pod pupą ) czasami zdarza się, że łydki też są jaśniejsze. Nie polecam częstych wizyt na solarium bo to uzależnia (na solarium gdzie pracowałam były takie przypadki - dziewczyny potrafiły przyjść i 2 razy dziennie). Na początek trzeab iść co 2 - 3 dni, przez jakieś 2 - 3 tygodnie (polecam gorąco środki przyspieszające opalanie, ale nie te rozgrzewające one nie mają zazwyczaj żadnych filtrów i żadnych czynników pielęgnujących i nasza skóra jest jakby naga). Po tych 2 - 3 tygodniach dla podtrzymania opalenizny wystarczy wizyta raz na 2 tygodnie.
Jeżeli chodzi o samoopalacze to nakładanie ich to jednak wyższa szkła jazdy, niestety czasami dają paskudny żółtawy odcień, zależy od skóry. Poza tym nie pachną za ładnie i co ciekawe niestety też często niszczą skórę - bo dochodzi tu do reakcji chemicznych na jej powierzchni .
I to tyle, jeżeli chodzi o mnie - wszystko jest dla ludzi, ale trzeba z tego korzystać z głową
__________________
oczami na siebie
rękami po niebie
traszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-02, 20:56   #19
mskladaczek
Zakorzenienie
 
Avatar mskladaczek
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 4 580
Dot.: jakie solarium..leżące czy stojące?? czy samoopalacze??

Cytat:
Napisane przez traszka
Jeżeli chodzi o samoopalacze często niszczą skórę - bo dochodzi tu do reakcji chemicznych na jej powierzchni .
I to tyle, jeżeli chodzi o mnie - wszystko jest dla ludzi, ale trzeba z tego korzystać z głową

Proponuje poczytac o FOTOSTARZENIU sie skory. Wtedy mozemy porozmawiac o wyzszosci samoopalacza nad solarium, nigdy odwrotnie.



edit/ nie musisz szukac daleko. cenne informacje znajdziesz na wizaz.pl

http://www.wizaz.pl/?content=category&id=22
mskladaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-02-02, 21:30   #20
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: jakie solarium..leżące czy stojące?? czy samoopalacze??

Cytat:
Napisane przez traszka
Jeżeli chodzi o samoopalacze to nakładanie ich to jednak wyższa szkła jazdy, niestety czasami dają paskudny żółtawy odcień, zależy od skóry. Poza tym nie pachną za ładnie i co ciekawe niestety też często niszczą skórę - bo dochodzi tu do reakcji chemicznych na jej powierzchni .
I to tyle, jeżeli chodzi o mnie - wszystko jest dla ludzi, ale trzeba z tego korzystać z głową
Skąd takie rewelacyjne informacje posiadasz??
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-02, 21:36   #21
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: jakie solarium..leżące czy stojące?? czy samoopalacze??

[quote=Glamour_girl
Jezeli chodzi o samoopalacze to nie polecam, przynajmniej ja ich nie moge uzywac, nawet jak dobrze go naloze i nie bedzie zadnych plam, to caly czas czuje taki denerwujacy charakterystyczny zapach, sam samoopalacz moze nie smierdzi, ale na drugi dzien nie moge wytrzymac, skóra dziwnie pachnie i caly czas czuje ten zapach moze kupowalam złe samoopalacze, sama nie wiem [/quote]

Zapach to kwestia dihydroksyacetonu, czyli składnika odpowiedzialnego za brązowienie skóry.Są preparaty, które mają zamiennik zamiast DHA,ale nie dają już takich rezultatów na skórze jak kosmetyki z DHA. Składnik ten jest zarówno w balsamach brązujących, jak i samoopalaczach i wydaje mi się,ze jedyną metodą jest polubienie go.Ja szczerze już nie zwracam uwagi na to jak pachnę-poprostu nakładam balsam i tyle.Jak rano wysmaruję się innym to już tego brązującego nie czuć
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-02, 22:27   #22
traszka
Przyczajenie
 
Avatar traszka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 28
Dot.: jakie solarium..leżące czy stojące?? czy samoopalacze??

[QUOTE=mskladaczek]Proponuje poczytac o FOTOSTARZENIU sie skory. Wtedy mozemy porozmawiac o wyzszosci samoopalacza nad solarium, nigdy odwrotnie.


Jeżeli chodzi o ścisłość, to jak zapewne umknęło komuś nie twierdzę, że solarium jest zdrowe i polecane czy zdrowsze i lepsze od samoopalaczy. I być może źle zrozumiałam pytanie a brzmi ono "jakie solarium..leżące czy stojące?? czy samoopalacze??" i ja opisałam tylko swoje obserwacje, a nie zachęcałam do solarium czy samoopalacza - więc nie rozumien zdania "wtedy możemy porozmawiać o wyższości.....". Każdy ma swój rozum i powinien go używać najczęściej jak się da.
__________________
oczami na siebie
rękami po niebie
traszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-02, 22:38   #23
traszka
Przyczajenie
 
Avatar traszka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 28
Dot.: jakie solarium..leżące czy stojące?? czy samoopalacze??

Cytat:
Napisane przez natii4
Skąd takie rewelacyjne informacje posiadasz??
Tu muszę zacytować pewien artykuł, którego autorką jest mgr Barbara Kwiatkowska biotechnolog:
Samoopalacz:
"Może spowodować lekkie przesuszenie skóry, dlatego obecnie już wszystkie samoopalacze mają skład wzbogadzony różnego rodzaju nawilżaczami czy substancjami natłuszczającymi oraz antyutleniaczami, a niektóre zawierają także filtry anty-UV. DHA bywa także czasem dodawany w mniejszych ilościach do typowych preparatów do opalania, aby przyśpieszyć wystąpienie zabarwienia skóry
- Zdarza się, że DHA może powodować zbyt żółty odcień opalenizny.(...)"

"Odcień i intensywność uzyskanego za pomocą samoopalacza koloru skóry zależy od kilku czynników:
- Od naturalnej grubości warstwy naskórka, im jest grubsza tym uzyskuje się ciemniejszy kolor opalenizny.
- Duży wpływ na odcień sztucznej opalenizny ma także wartość pH skóry, która u każdego może być troszkę inna. Dlatego poleca się, by przed nałożeniem samoopalacza przetrzeć skórę także całego ciała tonikiem, który nada skórze bardziej kwasowy poziom pH, dzieki czemu uzyskamy ładniejszy odcień opalenizny.
- Od ilości i rodzaju poszczególnych aminokwasów w naszej skórze co jest cechą indywidualną każdego z nas. Ogólnie znanych jest ponad 20 różnych rodzajów aminokwasów. Ponieważ reakcja chemiczna dzięki której następuje przyciemnienie skóry zachodzi między DHA lub innym związkiem chemicznym a aminokwasami, dlatego tak istotny jest stosunek ilościowy poszczególnych aminokwasów w naszej skórze. DHA w zależności od tego z którym aminokwasem reaguje daje nieco inne zabarwienie, czasem bardziej żółte, czasem bardziej brązowe lub pomarańczowe, ponadto jedne aminokwasy zabarwiają się bardziej intensywnie inne mniej. Tak więc ostateczny kolor opalenizny zależy w dużej mierze od tego których rodzajów aminokwasów mamy akurat więcej w naskórku w ogólnej ich póli.
- Od stężenia związku chemicznego powodującego ciemnienie skóry w preparacie kosmetycznym, najczęściej obecnie używanym jest DHA. Zwykle stosuje się DHA w stężeniu od 2 do 5 %.
- Od ilości nałożonego preparatu.
- Od składu kremu samoopalającego, a głównie od tego jakie substancje towarzyszą DHA, niektóre z nich mogą bowiem osłabiać jego działanie."

Oto źródło moich informacji no i doświadczenie moje i znajomych.
__________________
oczami na siebie
rękami po niebie
traszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-02, 22:39   #24
mskladaczek
Zakorzenienie
 
Avatar mskladaczek
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 4 580
Dot.: jakie solarium..leżące czy stojące?? czy samoopalacze??

Twierdzisz w tamtym poscie, że ze wszystkiego ( w domysle solarium?) nalezy korzystac z glowa- a to sie chyba jednak wyklucza

W artykule przez Ciebie zacytowanym, nie ma ani slowa o destrukcyjnym dzialaniu samoopalacza. A twierdzilas wczesniej, ze samoopalacze niszcza skore.
mskladaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-02, 22:51   #25
traszka
Przyczajenie
 
Avatar traszka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 28
Dot.: jakie solarium..leżące czy stojące?? czy samoopalacze??

Cytat:
Napisane przez mskladaczek
Twierdzisz w tamtym poscie, że ze wszystkiego ( w domysle solarium?) nalezy korzystac z glowa- a to sie chyba jednak wyklucza

W artykule przez Ciebie zacytowanym, nie ma ani slowa o destrukcyjnym dzialaniu samoopalacza. A twierdzilas wczesniej, ze samoopalacze niszcza skore.
Nie nie wyklucza, bo jak ktoś się uprze, żeby chodzić na solarium to wolałabym nie widzieć tego kogoś codziennie w solarium - bo rozumiem, że bywają sytuacje w życiu, że chce ktoś fajnie wyglądać i uważa, że tak będzie mu boskooo w opaleniźnie więc niech i dzie parę razy na solarium, ale nie latami i nie codziennie i nawet nie co tydzień. Albo spotkałam się też z tym, że matki przed komunią przyprowadzały swoje dzieci, żeby pięknie wyglądały w bieli - i tu wychodzę z założenia, że matka nie korzysta ze swojego rozumu, bo skoro ona chce chodzi to niech chodzi, ale niech nie wciąga w to swojego dziecka.

A jeżeli chodzi o samoopalacze - to pisze w artykule, że przesuszają skórę (a dla mnie to jest jednak niszczenie skóry, co coś to powoduje), i wiele moich zanjomych to zauważyło.
A po drugie to już moje wnioski i spostrzeżenia - jeżeli zachodzi reakacja chemiczna to nie wierzę, że nie ma ona żadnego wpływu na stan mojej skóry
__________________
oczami na siebie
rękami po niebie

Edytowane przez traszka
Czas edycji: 2006-02-02 o 23:21
traszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-03, 10:07   #26
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: jakie solarium..leżące czy stojące?? czy samoopalacze??

Cytat:
Napisane przez traszka
A po drugie to już moje wnioski i spostrzeżenia - jeżeli zachodzi reakacja chemiczna to nie wierzę, że nie ma ona żadnego wpływu na stan mojej skóry
Ale o jakiej reakcji chemicznej ty mówisz?? Po drugie powołując się na artykuł piszesz,że samoopalacz wysusza skórę,a chyba nie powiesz mi,że solarium jej nie wysusza i to jeszcze bardziej,więc co jak co,ale to solarium bardziej niszczy naszą skórę.

DHA jest to składnik insuliny,jest to cukier,więc nie powiesz mi,że wszyscy ludzie jedzący słodkie rzeczy czy też będący chorzy na cukrzyce przez to,że biorą ten preparat czy też ogólnie wszyscy ludzie spożywający cukier mają problemy ze skórą i że dochodzi u nich do reakcji chemicznych
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-03, 10:30   #27
Intuicja
Raczkowanie
 
Avatar Intuicja
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 334
Dot.: jakie solarium..leżące czy stojące?? czy samoopalacze??

Cytat:
Napisane przez zanecia
jakoś ciężko mi było wystać 15 minut
15 minut...?
__________________
Intuicja-najwartościowsze źródło poznania
Intuicja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-05, 21:10   #28
Joskelyn
Zadomowienie
 
Avatar Joskelyn
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 688
Dot.: jakie solarium..leżące czy stojące?? czy samoopalacze??

Ja uwielbiam samoopalacze - stosuje z dwa trzy razy w tygodniu i daja mi delikatnie opalony koloryt. i wcale nie stosuje tych wysoko polkowych. fakt, zapach jest specyficzny, ale ja go lubie :d poza tym po nich mam miła, nawilzona cere. w solarium NIGDY nie bylam i nie zamierzam isc - faktycznie widze jak wyglada cera moich rowiesniczek, ktore tam regularnie chodza ( nei moiwe o pojsciu raz w miesiacu) ale po co szkodzic skorze ?
moze nie mam gladkiej i idealnej cery, ale przynajmniej nie mam rowow, jakis przesuszonych okolic, naczynek, zapadnietych czesci skory - najgorsze jest to , ze niektore kolezanki same mowia jak wstretnie wygladaja, jak to solarium zniszczylo im skore a mimo wszytko i tak dalej tam chodza :/

Poza tym zawsze w mocnej opalezniznie wyglada sie starzej ,dlatego opreferuje delikatna Nie mam z tym problemow nawet latem ,bo moja skora oplala sie na taki delikatny, niezbyt intensywny ale brazowy kolore i dalej juz nic jej nie "ruszy ", wiec ile bym lezala na sloncu to nie zrobie sie ani czerwona ani czekoladowa
Joskelyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-05, 21:35   #29
emyot
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 16
Dot.: jakie solarium..leżące czy stojące?? czy samoopalacze??

Moje doświadczenie z solarium jest prawie żadne (kilka razy w tym samym, leżącym), lepiej nie przemęczać skóry. Co do samoopalaczy to niektóre kosmetyki są chyba bardziej perfumowane i jeśli ten dziwny zapach przeszkadza to warto wybrać właśnie je. Jeśli chodzi o plamy to na początku lepiej nie wybierać samoopalaczy o konsystencji tłustego kremu, bo trudności z równomiernym rozprowadzeniem będą wielkie. Ja używam samoopalacza w spray'u - jest bardzo wygodny w użyciu. A co do koloru to każda skóra inaczej reaguje. Przed nałożeniem warto zrobić peeling i wmasować w ciało balsam nawilżający - kiedy skóra jest jeszcze jakby "mokra" po balsamie, wtedy trzeba nałożyć samoopalacz - będzie troszkę łagodniejszy kolor
emyot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-06, 11:53   #30
gusia2120
Raczkowanie
 
Avatar gusia2120
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 207
Dot.: jakie solarium..leżące czy stojące?? czy samoopalacze??

Cytat:
Napisane przez emyot
Ja używam samoopalacza w spray'u - jest bardzo wygodny w użyciu.
No wlasnie tego jedynego jeszcze nie uzywalam, masz z Nivea? Powiedz czy to jest wydajne, na jak dlugo Ci starcza, powiedzmy przy obsluzeniu calego ciala? I czy to jest w formie jakiejs mgielki, wiesz takiej delikatnej? Czy raczej wielkich kropel, ktore i tak trzeba bardzo dokladnie rozsmarowac?
__________________
Kiedy strach staje się niepokojem, pragnienie przeradza się w chciwość,
irytacja ustępuje złości, a złość nienawiści, przyjaźń zamienia się w zawiść,
miłość w obsesję, a przyjemność w uzależnienie,
to nasze emocje zaczynają obracać się przeciwko nam.
gusia2120 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:23.