Cera wrażliwa - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-09-30, 16:43   #1
KatarzynaM11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 46

Cera wrażliwa


proszę Was o pomoc przy doborze odpowiednich kosmetyków. A wiec. Byłam dzisiaj u kosmetyczki i powiedziala, ze mam cere wrazliwa. Czy rozni sie ona bardzo od normalnej? Bo od zawsze myslalam ze mam cere normalna i nie mialam z nia raczej zadnych klopotow. Za tydzien jestem umowiona na oczyszczanie cery, bo podobno mam pory pootwierane. Kosmetyczka mowila tez zebym raz na tydzien robilo piling drobnoziarnisty, i zebym przypadkiem nie uzywala kosmetykow do cery tlustej, bo moze to bardzo zaszkodzic mojej buzi No wiec moje pytanie, jakie kosmetyki mi doradzicie, jakich firm, do pielegnacji codziennej twarzy, jakie zele do twarzy, kremy, kremy pod oczy, toniki... Z gory dzieki za pomoc
KatarzynaM11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-30, 16:50   #2
KatarzynaM11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 46
Dot.: Cera wrażliwa

Jeszcze dodam, ze mam 20 latek
KatarzynaM11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-30, 16:57   #3
konfitura
Wtajemniczenie
 
Avatar konfitura
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 2 555
Dot.: Cera wrażliwa

Cera wrażliwa jest... po prostu wrażliwa Wiele osób ma taką cerę
Staraj się nie myć buzi wodą z kranu, lepiej przegotowaną. Do pielęgnacji używaj produktów hypoalergicznych. Nie wiem ile masz lat i jaki zasób portfela, ale polecam kosmetyki apteczne. Z tańszych polecam Ci produkty AA.
Dobrze abyś zaopatrzyła się w wodę termalną (polecam La Roche Posay) - możesz używać jej zamiast toniku (koniecznie po spryskaniu wytrzyj twarz chusteczką).
Do oczyszczania używaj delikatnych mleczek lub pianek oczyszczających.
Ogólnie wskazana jest oszczędność w stosowaniu kosmetyków, muszą być delikatne aby nie podrażniały buzi.
Nie używaj peelingów gruboziarnistych, polecam enzymatyczne do cer wrażliwych (jest spory wybór, przejrzyj KWC).
__________________

konfitura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-30, 17:02   #4
konfitura
Wtajemniczenie
 
Avatar konfitura
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 2 555
Dot.: Cera wrażliwa

Skoro masz 20 lat to możesz spokojnie wybierać spośród ofert do cery wrażliwej, a jest ona naprawdę duża. Przykładowo: LPR, Avene, Oceanic, Inter-Fragrances (polecam tonik), Flos Lek itd. itd.
Staraj sie wybierać produkty jednej firmy (np. krem, mleczko, tonik), bo one się uzupełniają, a ryzyko podrażnienia znacznie się zmniejsza.
__________________

konfitura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-30, 17:13   #5
KatarzynaM11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 46
Dot.: Cera wrażliwa

Wielkie dzięki dziewczyny. Jutro wybieram się na zakupy. Moja mama używa AA i jest bardzo zadowolona. Popatrze jutro na półkach na te wszystkie kosmetyki. A macie taką jakąś jedną firme która możecie mi polecic i która bedzie najlepsza? Kasowo: Cena około 20 zł za jeden, może być więcej byle żeby mi nie zaszkodziło i było dobre.
KatarzynaM11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-30, 17:21   #6
konfitura
Wtajemniczenie
 
Avatar konfitura
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 2 555
Dot.: Cera wrażliwa

Nie polecę Ci danej firmy, bo to co dobre dla jednej osoby może szkodzić drugiej. Sama znajdziesz coś odpowiedniego dla siebie, proś o próbki ewentualnie.
__________________

konfitura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:59.