Ile macie oszczędności? - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-10-23, 15:07   #61
9b3c663057ffbc82ae9019b87931eb18768d1240
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 835
Dot.: Ile macie oszczędności?

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Całe nasze oszczędności poszły na wkład własny na kredyt hipoteczny. Obecnie odkładamy na wykończenie, żeby nie zaciągać żadnych dodatkowych kredytów, więc można uznać, że praktycznie nie mamy oszczędności Chociaż z tego, co mamy na koncie odłożone, moglibyśmy w dwójkę przeżyć pół roku.

Ogólnie ja zawsze byłam lekkoduchem i nigdy nie przejmowałam się takimi rzeczami jak oszczędności, żyłam z miesiąca na miesiąc, na szczęście zmądrzałam Teraz nie wyobrażam sobie nie mieć zabezpieczenia na czarną godzinę. Nie możemy liczyć na wsparcie finansowe od rodziców, więc wszystkiego dorabiamy się sami.
Miałam to samo,rodzice żyli i żyją z dnia na dzień. Jakiś większy wydatek? A to sobie mały kredycik na tysiąc czy 2 tys wezmą. Ja tak też kiedyś miałam, a teraz inaczej na to patrzę - może za sprawą męża, który prowadzi inny styl niż ja. Uczymy się od siebie
9b3c663057ffbc82ae9019b87931eb18768d1240 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-23, 15:18   #62
201803120844
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-02
Wiadomości: 4 053
Dot.: Ile macie oszczędności?

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
sugerujesz że mnie to dotyczy? to przeczytaj wątek ze zrozumieniem
nie musi to być personalny przytyk zakończony imieniem i nazwiskiem osoby. wystarczy złośliwe stwiedzenie jak to niektórzy sami się nie dorobili, mieszkanie dostali, ale oczywście oszczędności nie mają. albo zarabiają tyle i tyle a oszczędności nie ma. autrzy takich złotych myśli doskonale wiedzą komu w portfel zaglądają, i obydwie wiemy, że chodzi o konkretnych ludzi.

z mojej strony EOT. nie lubię z Tobą dyskutować
Nic Tobie nie sugeruję. Po prostu jest to wątek o zaglądaniu w portfele i już sam temat to sugeruje zatem jeśli ktoś czuje się niekomfortowo poruszając temat portfela to nie za zagląda(do wątku i tyle.
A jako, że to forum dyskusyjne musi się liczyć z tym, że wypowiedz będzie skomentowana.
201803120844 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-23, 15:33   #63
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Ile macie oszczędności?

[1=9b3c663057ffbc82ae9019b 87931eb18768d1240;7820036 1]Miałam to samo,rodzice żyli i żyją z dnia na dzień. Jakiś większy wydatek? A to sobie mały kredycik na tysiąc czy 2 tys wezmą. Ja tak też kiedyś miałam, a teraz inaczej na to patrzę - może za sprawą męża, który prowadzi inny styl niż ja. Uczymy się od siebie [/QUOTE]
Ja też się od męża nauczyłam takiego podejścia Tylko on to znowu przesadza trochę w drugą stronę, bo jak ma jakiekolwiek zobowiązanie, tak jak teraz kredyt hipoteczny, to mało sobie włosów z głowy nie powyrywa, tak się tym stresuje. Bardzo nie lubi mieć zobowiązań finansowych, co z jednej strony rozumiem, a z drugiej gdyby nie ten kredyt to nie mielibyśmy mieszkania, nie było wyjścia, więc po co się aż tak denerwować.
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-23, 16:00   #64
vilka1
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 659
Dot.: Ile macie oszczędności?

24 lata. Oszczędności prawie 20x pensja przy wynagrodzeniu sporo powyżej średniej krajowej. Jestem na etapie oszczędzania, tak po prostu, bez planów na co. Nie zakładam, że to na dom/mieszkanie, bo nie zakładam na razie rodziny i nie mam sprecyzowanych planów gdzie będę mieszkać.
vilka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-23, 16:05   #65
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Ile macie oszczędności?

Trochę ponad 5tys, z prezentów, głownie 18stkowych. Nie wiem na co te pieniądze, ot, leżą sobie.
Teraz zaczynam zarabiać, pierwsza wypłata pewnie szybko stopnieje ale już z kolejnych coś tam może będzie zostawać, zobaczymy ile uda mi się naskrobać przez rok.
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-23, 17:39   #66
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Ile macie oszczędności?

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Ja też się od męża nauczyłam takiego podejścia Tylko on to znowu przesadza trochę w drugą stronę, bo jak ma jakiekolwiek zobowiązanie, tak jak teraz kredyt hipoteczny, to mało sobie włosów z głowy nie powyrywa, tak się tym stresuje. Bardzo nie lubi mieć zobowiązań finansowych, co z jednej strony rozumiem, a z drugiej gdyby nie ten kredyt to nie mielibyśmy mieszkania, nie było wyjścia, więc po co się aż tak denerwować.
Mam jak twój mąż.. jak już coś musze pożyczyć to oddaje tak szybko,jak to możliwe nawet kosztem przysłowiowego jedzenia "kitu z okien"

Jestem z tych co MUSZĄ mieć jakieś oszczędności. Inaczej bym w nocy nie spała...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-23, 17:54   #67
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: Ile macie oszczędności?

Cytat:
Napisane przez narcyzowa Pokaż wiadomość
Swoją drogą, sporo ludzi wcale nie ma oszczędności, nie wyobrażam sobie nie mieć chociaż trochę kasy na czarną godzinę.
Ja też. Ostatnio się dowiedziałam, że mój brat pracujący od 10 lat nie ma w ogóle oszczędności. Tzn ma tak, że może przeżyć 1-2 miesiące be pracy, ewentualnie mógłby sprzedać auto. Normalnie mnie ścięło bo skarżył się na zdrowie w pewnym momencie. Nie wiem skąd takie podejście bo u mnie w domu nigdy się nie przelewało i ja chyba przez to bardzo zwracam uwagę na zabezpieczenie finansowe bo wiem, że nikt mi nie pomoże, a on ma zupełnie inne podejście przez co ja się jeszcze bardziej stresuję "co by było gdyby"
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-10-23, 18:14   #68
b937e0c478c7f0bdd9edd1f55f22ced0e16f646d
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 1 020
Dot.: Ile macie oszczędności?

Cytat:
Napisane przez IzzieSt Pokaż wiadomość
Ja też. Ostatnio się dowiedziałam, że mój brat pracujący od 10 lat nie ma w ogóle oszczędności. Tzn ma tak, że może przeżyć 1-2 miesiące be pracy, ewentualnie mógłby sprzedać auto. Normalnie mnie ścięło bo skarżył się na zdrowie w pewnym momencie. Nie wiem skąd takie podejście bo u mnie w domu nigdy się nie przelewało i ja chyba przez to bardzo zwracam uwagę na zabezpieczenie finansowe bo wiem, że nikt mi nie pomoże, a on ma zupełnie inne podejście przez co ja się jeszcze bardziej stresuję "co by było gdyby"
Też tak mam. Ciągle się stresuje tym że moi rodzice nie mają żadnych oszczędności - ŻADNYCH i że nie będą mieli emerytur przez prace na czarno lub okresowo na 1/4 etetu na umowie więc za ok 10 lat bede musiała ich utrzymywać. A dla nich to taki luzik bo przecież to normalne że dzieci pomagają rodzicom na starość. No kurde super, jestem jedynaczką, nie mam szans na mieszkanie po babci itp. wszystkiego sobie odmawiam żeby uzbierać na swoje 4 kąty, utrzymać poduszkę finansową i jeszcze mam na ich emeryture zbierać. Z czego to wszystko sfinansuję to nie wiem. Jak sobie o tym przypomnę, a rozmyślam o tym kilka razy w miesiącu to potem spać w nocy nie mogę i ciągle liczę i wyrzucam sobie że mogłam lepszy zawód wybrać.
Po prostu zupełnie nie rozumiem takiego podejścia, wiem że ja tez histeryzuje i widze zawsze najgorszy scenariusz ale ja przynajmniej jestem świadoma przyszłych konsekwencji ich działań.
A ludzie którzy żyją tak lekkomyslnie, z dnia na dzień, nie oszczedzając nic chyba nie zdają sobie sprawy jakim obciążeniem dla bliskich staną sie w kryzysowym momencie.

Edytowane przez b937e0c478c7f0bdd9edd1f55f22ced0e16f646d
Czas edycji: 2017-10-23 o 18:22
b937e0c478c7f0bdd9edd1f55f22ced0e16f646d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-23, 18:36   #69
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Ile macie oszczędności?

[1=b937e0c478c7f0bdd9edd1f 55f22ced0e16f646d;7820581 1]Też tak mam. Ciągle się stresuje tym że moi rodzice nie mają żadnych oszczędności - ŻADNYCH i że nie będą mieli emerytur przez prace na czarno lub okresowo na 1/4 etetu na umowie więc za ok 10 lat bede musiała ich utrzymywać. A dla nich to taki luzik bo przecież to normalne że dzieci pomagają rodzicom na starość. No kurde super, jestem jedynaczką, nie mam szans na mieszkanie po babci itp. wszystkiego sobie odmawiam żeby uzbierać na swoje 4 kąty, utrzymać poduszkę finansową i jeszcze mam na ich emeryture zbierać. Z czego to wszystko sfinansuję to nie wiem. Jak sobie o tym przypomnę, a rozmyślam o tym kilka razy w miesiącu to potem spać w nocy nie mogę i ciągle liczę i wyrzucam sobie że mogłam lepszy zawód wybrać.
Po prostu zupełnie nie rozumiem takiego podejścia, wiem że ja tez histeryzuje i widze zawsze najgorszy scenariusz ale ja przynajmniej jestem świadoma przyszłych konsekwencji ich działań.
A ludzie którzy żyją tak lekkomyslnie, z dnia na dzień, nie oszczedzając nic chyba nie zdają sobie sprawy jakim obciążeniem dla bliskich staną sie w kryzysowym momencie.[/QUOTE]
To chore podejście. Bardzo Ci współczuję, ale nie wiem, czy bym takich rodziców utrzymywała (gdyby mi się nie przelewało, jakbym wygrała w totka to jasne).
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-23, 19:28   #70
yoona
Zakorzenienie
 
Avatar yoona
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 9 032
Dot.: Ile macie oszczędności?

Ok 10 tys,nie umiem oszczędzać,cale moje oszczednosci zycia poszly w mieszkanie. Mam mieszkanie na kredyt,samochod i w zasadzie tyle.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Adoptuj Uszate Serduszko!
Klik!

Blogowy świat




yoona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-24, 19:23   #71
kropunka
Przyczajenie
 
Avatar kropunka
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 24
Dot.: Ile macie oszczędności?

Ja mam stosunkowo niewiele, aktualnie ok. 3 tys Buduję znowu poduszkę finansową...

Było tego sporo więcej, ale zjadły mnie finansowo losowe wydarzenia. Szczęście, że miałam oszczędności, bo obyło się bez żadnych kredytów i pożyczek.
__________________
Możesz tańczyć wszędzie, jeżeli tańczysz sercem.
kropunka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-10-24, 21:13   #72
velika
Winter is coming
 
Avatar velika
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: DNO
Wiadomości: 17 197
Dot.: Ile macie oszczędności?

Moi rodzice zawsze oszczędzali i tego też zostałam nauczona, nie wyobrażam sobie mieć pustego konta. Przez chwilę tak było, ale miałam wtedy zamrożoną sporą ilość pieniędzy na lokacie, a i tak czułam się psychicznie bardzo źle patrząc na tą pustkę na debetowym. Obecnie oszczędności mam niewiele, bo zainwestowaliśmy z mężem sporo pieniędzy, ale mam nadzieję, że się niedługo odkujemy.
Mamy samochód i mieszkanie bez kredytu (w małym mieście). Nigdy nie miałam żadnego długu, nawet nic na raty nie brałam, wolałam odłożyć.
Zdaję sobie sprawę z tego, że na moją sytuację majątkową zapracowali nie tylko moi rodzice, ale też dwa pokolenia wstecz i bardzo jestem im wdzięczna. Swoją córkę też zamierzam jak najlepiej uposażyć w przyszłości, żeby nie musiała się zadłużać.
__________________

velika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-25, 05:47   #73
mariamalaria
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 4 900
Dot.: Ile macie oszczędności?

Cytat:
Napisane przez Wolha wRedna Pokaż wiadomość
To tym bardziej zazdrość mnie zżera na myśl o lekkim podejściu do życia, bo ja ni huhu nie potrafię się czuć bezpiecznie nie mając oszczędnościowego
Współczuję. Ja potrafię. A jak trzeba to bierzemy na raty to, co się zepsuło, albo pożyczkę. Spłaty raty do 200 - 300 złotych nawet nie zauważamy.

---------- Dopisano o 06:47 ---------- Poprzedni post napisano o 06:43 ----------

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
To chore podejście. Bardzo Ci współczuję, ale nie wiem, czy bym takich rodziców utrzymywała (gdyby mi się nie przelewało, jakbym wygrała w totka to jasne).
Oni ją jakoś utrzymywali, dopóki musieli. Że 20 lat pewnie będzie tego utrzymywania. Przynajmniej.
mariamalaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-25, 09:25   #74
amber2046
Zakorzenienie
 
Avatar amber2046
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: na zachód od HollyŁódź
Wiadomości: 4 399
Dot.: Ile macie oszczędności?

Nie posiadamy typowych oszczędności. Nasza teoretyczna poduszka bezpieczeństwa jest prawo do rocznego zasiłku dla bezrobotnych. W razie gdyby maż utracił prace obniżylibyśmy maksymalnie rate kredytu hipotecznego i moglibyśmy żyć przez wskazany okres na obecnym poziomie. Ewentualnie sprzedałabym kilka droższych rzeczy np. markowe torebki albo designerski fotel czy oświetlenie.
__________________
"Związki partnerskie? Ja od razu na małżeństwa homoseksualne bym pozwolił. Nikt nigdzie nie powinien być zwalniany z tego koszmaru. (...)
Co to ma być - same romanse? Jakieś przyjemności? I uważam, że absolutnie powinni dostać prawo adopcji."
Janusz Głowacki

Crucify Your Mind

Edytowane przez amber2046
Czas edycji: 2017-10-25 o 09:28
amber2046 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-25, 09:30   #75
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Ile macie oszczędności?

Cytat:
Napisane przez mariamalaria Pokaż wiadomość

Oni ją jakoś utrzymywali, dopóki musieli. Że 20 lat pewnie będzie tego utrzymywania. Przynajmniej.
Nie musieli, mogli ją oddać do domu dziecka.

I według Ciebie to ok, że teraz autorka ma czekać do ich śmierci zanim zacznie swoje życie? Już nie wspomnę jakby chciała się rozmnażać.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-25, 09:42   #76
amber2046
Zakorzenienie
 
Avatar amber2046
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: na zachód od HollyŁódź
Wiadomości: 4 399
Dot.: Ile macie oszczędności?

Cytat:
Napisane przez mariamalaria Pokaż wiadomość
(...)

Oni ją jakoś utrzymywali, dopóki musieli. Że 20 lat pewnie będzie tego utrzymywania. Przynajmniej.
Zdecydowali się na dziecko, wiec naturalnym jest, ze ponosili w związku z tym chciejstwem określone wydatki.
Ich obowiązkiem było utrzymywać córkę, dbać o jej zdrowie, zapewnić możliwość kształcenia. Dług wdzięczności miałabym wtedy gdyby rodzice pomagali jej w dorosłym życiu po zakończeniu przez nią edukacji.


Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Nie musieli, mogli ją oddać do domu dziecka.

I według Ciebie to ok, że teraz autorka ma czekać do ich śmierci zanim zacznie swoje życie? Już nie wspomnę jakby chciała się rozmnażać.
Dokładnie.
__________________
"Związki partnerskie? Ja od razu na małżeństwa homoseksualne bym pozwolił. Nikt nigdzie nie powinien być zwalniany z tego koszmaru. (...)
Co to ma być - same romanse? Jakieś przyjemności? I uważam, że absolutnie powinni dostać prawo adopcji."
Janusz Głowacki

Crucify Your Mind
amber2046 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-25, 09:54   #77
figa84
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 10 668
Dot.: Ile macie oszczędności?

[1=b937e0c478c7f0bdd9edd1f 55f22ced0e16f646d;7820581 1]Też tak mam. Ciągle się stresuje tym że moi rodzice nie mają żadnych oszczędności - ŻADNYCH i że nie będą mieli emerytur przez prace na czarno lub okresowo na 1/4 etetu na umowie więc za ok 10 lat bede musiała ich utrzymywać. A dla nich to taki luzik bo przecież to normalne że dzieci pomagają rodzicom na starość. No kurde super, jestem jedynaczką, nie mam szans na mieszkanie po babci itp. wszystkiego sobie odmawiam żeby uzbierać na swoje 4 kąty, utrzymać poduszkę finansową i jeszcze mam na ich emeryture zbierać. Z czego to wszystko sfinansuję to nie wiem. Jak sobie o tym przypomnę, a rozmyślam o tym kilka razy w miesiącu to potem spać w nocy nie mogę i ciągle liczę i wyrzucam sobie że mogłam lepszy zawód wybrać.
Po prostu zupełnie nie rozumiem takiego podejścia, wiem że ja tez histeryzuje i widze zawsze najgorszy scenariusz ale ja przynajmniej jestem świadoma przyszłych konsekwencji ich działań.
A ludzie którzy żyją tak lekkomyslnie, z dnia na dzień, nie oszczedzając nic chyba nie zdają sobie sprawy jakim obciążeniem dla bliskich staną sie w kryzysowym momencie.[/QUOTE]

Współczuję sytuacji. Jednak jak patrzę na takich ludzi to mam wrażenie, że oni zdrowsi są nie przejmując się niczym, przynajmniej póki "jakoś to jest".

Cytat:
Napisane przez velika Pokaż wiadomość
Moi rodzice zawsze oszczędzali i tego też zostałam nauczona, nie wyobrażam sobie mieć pustego konta. Przez chwilę tak było, ale miałam wtedy zamrożoną sporą ilość pieniędzy na lokacie, a i tak czułam się psychicznie bardzo źle patrząc na tą pustkę na debetowym. Obecnie oszczędności mam niewiele, bo zainwestowaliśmy z mężem sporo pieniędzy, ale mam nadzieję, że się niedługo odkujemy.
Mamy samochód i mieszkanie bez kredytu (w małym mieście). Nigdy nie miałam żadnego długu, nawet nic na raty nie brałam, wolałam odłożyć.
Zdaję sobie sprawę z tego, że na moją sytuację majątkową zapracowali nie tylko moi rodzice, ale też dwa pokolenia wstecz i bardzo jestem im wdzięczna. Swoją córkę też zamierzam jak najlepiej uposażyć w przyszłości, żeby nie musiała się zadłużać.
To ja znowu nie mogę patrzeć na kasę na koncie debetowym. Dla mnie to strata kasy. Wolę wrzucić na lokatę lub coś innego, nieraz w innym banku, co by w ogóle tej kasy nie było widać, a na bieżące wydatki brać pożyczki 0%. Chyba, że wypadłby mi większy wydatek, to i owszem wtedy będę ściągac kasę z lokaty, ale tak na bieżące wydatki w stylu "pralka padła" biorę np. 10 rat 0% i spłaty tych 200zł miesięcznie nawet nie odczuwam.

Cytat:
Napisane przez amber2046 Pokaż wiadomość
Nie posiadamy typowych oszczędności. Nasza teoretyczna poduszka bezpieczeństwa jest prawo do rocznego zasiłku dla bezrobotnych. W razie gdyby maż utracił prace obniżylibyśmy maksymalnie rate kredytu hipotecznego i moglibyśmy żyć przez wskazany okres na obecnym poziomie. Ewentualnie sprzedałabym kilka droższych rzeczy np. markowe torebki albo designerski fotel czy oświetlenie.
Ja się zawsze boję, że w razie czego będe musiała sprzedać takie rzeczy sporo poniżej wartości, albo będę w takim stanie, że nie będę miała jak ich sprzedać (np. szpital) a "tż sprzeda moje torebki w cenach o jakich mu mówiłam, że kosztują"
figa84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-25, 10:00   #78
Wolha wRedna
Zakorzenienie
 
Avatar Wolha wRedna
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 13 853
Dot.: Ile macie oszczędności?

Cytat:
Napisane przez mariamalaria Pokaż wiadomość
Współczuję. Ja potrafię. A jak trzeba to bierzemy na raty to, co się zepsuło, albo pożyczkę. Spłaty raty do 200 - 300 złotych nawet nie zauważamy.

---------- Dopisano o 06:47 ---------- Poprzedni post napisano o 06:43 ----------



Oni ją jakoś utrzymywali, dopóki musieli. Że 20 lat pewnie będzie tego utrzymywania. Przynajmniej.
Nie masz czego współczuć, Tobie jest dobrze z Twoim podejście, mnie z moim. Innego sobie nie wyobrażam.

Cytat:
Napisane przez amber2046 Pokaż wiadomość
Zdecydowali się na dziecko, wiec naturalnym jest, ze ponosili w związku z tym chciejstwem określone wydatki.
Ich obowiązkiem było utrzymywać córkę, dbać o jej zdrowie, zapewnić możliwość kształcenia. Dług wdzięczności miałabym wtedy gdyby rodzice pomagali jej w dorosłym życiu po zakończeniu przez nią edukacji.
W pełni się zgadzam. Dziecko to inna sytuacja niż dorosły człowiek niepotrafiący zadbać o swoja przyszłość.
__________________
aktualizacje
Wolha wRedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-25, 10:33   #79
amber2046
Zakorzenienie
 
Avatar amber2046
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: na zachód od HollyŁódź
Wiadomości: 4 399
Dot.: Ile macie oszczędności?

Cytat:
Napisane przez figa84 Pokaż wiadomość
(...)

Ja się zawsze boję, że w razie czego będe musiała sprzedać takie rzeczy sporo poniżej wartości, albo będę w takim stanie, że nie będę miała jak ich sprzedać (np. szpital) a "tż sprzeda moje torebki w cenach o jakich mu mówiłam, że kosztują"
W takiej sytuacji z założenia sprzedawałabym rzeczy w idealnym stanie za ułamek ich wartości, żeby cały proces zamknąć w kilka dni. Poza tym byłby to jeden z kolejnych etapów kryzysu finansowego, który musiałby wówczas trwać od kilkunastu miesięcy. Na pewno nie zaczęłabym od wyprzedawania wyposażenia domu czy zawartości szaf.
__________________
"Związki partnerskie? Ja od razu na małżeństwa homoseksualne bym pozwolił. Nikt nigdzie nie powinien być zwalniany z tego koszmaru. (...)
Co to ma być - same romanse? Jakieś przyjemności? I uważam, że absolutnie powinni dostać prawo adopcji."
Janusz Głowacki

Crucify Your Mind
amber2046 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-10-25, 11:04   #80
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Ile macie oszczędności?

Cytat:
Napisane przez mariamalaria Pokaż wiadomość
Oni ją jakoś utrzymywali, dopóki musieli. Że 20 lat pewnie będzie tego utrzymywania. Przynajmniej.
Bo jest ich dzieckiem i to oni ją na ten świat sprowadzili. Rodzicom mozna pomoc, oczywiscie, sama zamierzam to robic. Ale bez przesady, zeby zakladac ze corka ich dwoje bedzie utrzymywac latami. A jak nie bedzie jej na to stac? Tak zwyczajnie, przeciez roznie w zyciu bywa.
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-25, 13:19   #81
despotka001
Raczkowanie
 
Avatar despotka001
 
Zarejestrowany: 2017-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 174
Dot.: Ile macie oszczędności?

Cytat:
Napisane przez vilka1 Pokaż wiadomość
24 lata. Oszczędności prawie 20x pensja przy wynagrodzeniu sporo powyżej średniej krajowej. Jestem na etapie oszczędzania, tak po prostu, bez planów na co. Nie zakładam, że to na dom/mieszkanie, bo nie zakładam na razie rodziny i nie mam sprecyzowanych planów gdzie będę mieszkać.
Średnia krajowa to 4,5 tys. Jeżeli masz wynagrodzenie "sporo" ponad to załóżmy 7 tys. x 20 = 140 tys.
Masz 24 lata i zaoszczędziłaś 140 tys.
Dziewczyno to z czego ty żyjesz i gdzie mieszkasz, skoro całą pensję odkładasz i na dodatek aż tyle zarabiasz mając 24 lata?
Jakieś bajki chyba
despotka001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-25, 13:24   #82
Djuno
Regulator reniferów
 
Avatar Djuno
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3 155
Dot.: Ile macie oszczędności?

Cytat:
Napisane przez PaulinciaKWC Pokaż wiadomość
Bo jest ich dzieckiem i to oni ją na ten świat sprowadzili. Rodzicom mozna pomoc, oczywiscie, sama zamierzam to robic. Ale bez przesady, zeby zakladac ze corka ich dwoje bedzie utrzymywac latami. A jak nie bedzie jej na to stac? Tak zwyczajnie, przeciez roznie w zyciu bywa.
No ale obowiązek alimentacyjny dzieci wobec rodziców jest faktem. I w dodatku odpowiada za nie tylko córka, ale też jej mąż (liczy się dochód na osobę w rodzinie, a nie same zarobki córki). Ludzie sobie tak zakładają i wiele z tym nie można zrobić.
__________________
Bo wy wszyscy naiwnie myślicie, że istnieje jakaś norma. Że wy ją tworzycie. Że do niej należycie.
A gdzieś tam, za murem są oni - nienormalni.
Djuno jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-25, 13:34   #83
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Ile macie oszczędności?

Cytat:
Napisane przez despotka001 Pokaż wiadomość
Średnia krajowa to 4,5 tys. Jeżeli masz wynagrodzenie "sporo" ponad to załóżmy 7 tys. x 20 = 140 tys.
Masz 24 lata i zaoszczędziłaś 140 tys.
Dziewczyno to z czego ty żyjesz i gdzie mieszkasz, skoro całą pensję odkładasz i na dodatek aż tyle zarabiasz mając 24 lata?
Jakieś bajki chyba
Ale co w tym dziwnego? Może żyje z rodzicami i nie wydaje na mieszkanie, jedzenie, może pracuje w tej pracy więcej niż 20 miesięcy, może zarabia więcej niż założyłaś
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-25, 14:20   #84
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Ile macie oszczędności?

Cytat:
Napisane przez Djuno Pokaż wiadomość
No ale obowiązek alimentacyjny dzieci wobec rodziców jest faktem. I w dodatku odpowiada za nie tylko córka, ale też jej mąż (liczy się dochód na osobę w rodzinie, a nie same zarobki córki). Ludzie sobie tak zakładają i wiele z tym nie można zrobić.
Tak, ale jesli jej sytuacja finansowa bedzie slaba, to takich alimentow wystarczy im co najwyzej na suchy chleb.
Druga sprawa, jesli rodzice sami doprowadzili do takiego stanu rzeczy to moze wystarczy dobry adwokat, nie wiem.
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-25, 14:27   #85
samotny_t
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 3 244
Dot.: Ile macie oszczędności?

Cytat:
Napisane przez despotka001 Pokaż wiadomość
Średnia krajowa to 4,5 tys. Jeżeli masz wynagrodzenie "sporo" ponad to załóżmy 7 tys. x 20 = 140 tys.
Masz 24 lata i zaoszczędziłaś 140 tys.
Dziewczyno to z czego ty żyjesz i gdzie mieszkasz, skoro całą pensję odkładasz i na dodatek aż tyle zarabiasz mając 24 lata?
Jakieś bajki chyba
E tam bajki. Dla mnie nie brzmi niewiarygodnie.
samotny_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-25, 14:37   #86
Djuno
Regulator reniferów
 
Avatar Djuno
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3 155
Dot.: Ile macie oszczędności?

Cytat:
Napisane przez PaulinciaKWC Pokaż wiadomość
Tak, ale jesli jej sytuacja finansowa bedzie slaba, to takich alimentow wystarczy im co najwyzej na suchy chleb.
Druga sprawa, jesli rodzice sami doprowadzili do takiego stanu rzeczy to moze wystarczy dobry adwokat, nie wiem.
O ile nie zaniedbywali dziecka, to wątpię. I co to znaczy - sami doprowadzili? Jeśli matka nie pracowała, to jak udowodnisz, że nie chciała, a nie, że poświęciła się wychowaniu dzieci? A jeśli pracowała, ale ma beznadziejną emeryturę? No i kto, zamiast dzieci, miałby ją utrzymywać? Podatnicy? Tak samo przecież rodzina jest zobowiązana dopłacać do pobytu osoby w placówce itd. Ten system zawsze zakładał, że rodzice na stare lata będą zależni od dzieci, w innym przypadku nie byłoby takich mechanizmów.
__________________
Bo wy wszyscy naiwnie myślicie, że istnieje jakaś norma. Że wy ją tworzycie. Że do niej należycie.
A gdzieś tam, za murem są oni - nienormalni.
Djuno jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-25, 15:13   #87
natash88
Wtajemniczenie
 
Avatar natash88
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 128
Dot.: Ile macie oszczędności?

Cytat:
Napisane przez despotka001 Pokaż wiadomość
Średnia krajowa to 4,5 tys. Jeżeli masz wynagrodzenie "sporo" ponad to załóżmy 7 tys. x 20 = 140 tys.
Masz 24 lata i zaoszczędziłaś 140 tys.
Dziewczyno to z czego ty żyjesz i gdzie mieszkasz, skoro całą pensję odkładasz i na dodatek aż tyle zarabiasz mając 24 lata?
Jakieś bajki chyba
średnia krajowa - 4500zł BRUTTO, czyli ok. 3200zł na rękę

Czyli rozumiem, że policzyłaś sporo powyżej średniej krajowej jako 7tys. NETTO (ok. 10 000 zł BRUTTO)? Jeśli tak, to ok. Jeśli nie, to wyliczenia są o kant tyłka.
__________________
zakochana w sobie od urodzenia

natash88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-25, 15:25   #88
misskiss09
Raczkowanie
 
Avatar misskiss09
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 51
Dot.: Ile macie oszczędności?

Ja uważam, że człowiek powinien mieć zaoszczędzone minimalnie na tyle aby móc pokryć wszystkie koszty( życie, czynsz, kredyt, samochód itp) minimum przez 8-12 miesięcy. Dzięki takim oszczędnością możemy "przetrwać" okres straty pracy, daje to nam także bezpieczeństwo w poszukiwaniu takiej pracy, która będzie nas satysfakcjonowała także finansowo i nie będziemy musieli brać pierwszej, lepszej propozycji. Będzie czas aby troszkę powybrzydzać w ofertach i wybrac najlepszą dla siebie
misskiss09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-25, 16:50   #89
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: Ile macie oszczędności?

Cytat:
Napisane przez natash88 Pokaż wiadomość
średnia krajowa - 4500zł BRUTTO, czyli ok. 3200zł na rękę

Czyli rozumiem, że policzyłaś sporo powyżej średniej krajowej jako 7tys. NETTO (ok. 10 000 zł BRUTTO)? Jeśli tak, to ok. Jeśli nie, to wyliczenia są o kant tyłka.
Dziewczyna nie pisała czy 20x kwota netto czy brutto. Tak czy inaczej ze 100 tys tego będzie, a to nie powiem - spora sumka jak na 24 latkę. Ale może niech się dziewczyna sama wypowie.
Zakładam też że skoro średnia to 4500 brutto to o 7k też mówimy brutto ( a nie 10k). Więc to Twoje obliczenia wydają mi się z
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-25, 17:25   #90
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Ile macie oszczędności?

Cytat:
Napisane przez IzzieSt Pokaż wiadomość
Dziewczyna nie pisała czy 20x kwota netto czy brutto. Tak czy inaczej ze 100 tys tego będzie, a to nie powiem - spora sumka jak na 24 latkę. Ale może niech się dziewczyna sama wypowie.
Zakładam też że skoro średnia to 4500 brutto to o 7k też mówimy brutto ( a nie 10k). Więc to Twoje obliczenia wydają mi się z
Mogła dostać/odziedziczyć.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-12-24 05:42:39


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:15.