Strony z niemieckimi filmami/niemieckie radio - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Nauka języków obcych - kącik językowy

Notka

Nauka języków obcych - kącik językowy Nauka języków obcych - kącik językowy, to miejsce wymiany informacji o kursach, podręcznikach, materiałach i ciekawostkach językowych. Dołącz.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-03-13, 13:41   #1
Agaciok xD
Wtajemniczenie
 
Avatar Agaciok xD
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 2 647

Strony z niemieckimi filmami/niemieckie radio


Hey. Czy znacie jakies strony internetowe, na ktorych mozna obejrzec niemieckie filmy z polskimi/angielskimi napisami? Moj poziom nie jest jeszcze taki, zebym zrozumiala cokolwiek bez napisow 😅

Polecacie jakies konkretne tytuly filmow/seriali?

Probowalam cos znalezc ale nigdzie nie bylo tlumaczen.

Znacie tez moze jakies niemieckie radia, na ktorych leca wiadomosci czy rozne audycje? Tak zebym mogla to radio puscic gdzies tam sobie w tle i oswajac sie z jezykiem 🙂
__________________

Agaciok xD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-21, 17:59   #2
Mitsukki
Naczelny Hipster
 
Avatar Mitsukki
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 9 341
Dot.: Strony z niemieckimi filmami/niemieckie radio

Cytat:
Napisane przez Agaciok xD Pokaż wiadomość
Hey. Czy znacie jakies strony internetowe, na ktorych mozna obejrzec niemieckie filmy z polskimi/angielskimi napisami? Moj poziom nie jest jeszcze taki, zebym zrozumiala cokolwiek bez napisow ��

Polecacie jakies konkretne tytuly filmow/seriali?

Probowalam cos znalezc ale nigdzie nie bylo tlumaczen.

Znacie tez moze jakies niemieckie radia, na ktorych leca wiadomosci czy rozne audycje? Tak zebym mogla to radio puscic gdzies tam sobie w tle i oswajac sie z jezykiem ��
DeutscheWelle ma miliard opcji, wydaje mi się, ze można tam wybrać nawet swój poziom i wtedy pokazuje ci treści mniej więcej na tym poziomie (a przynajmniej kiedyś tak było). Jest też radio, jakieś wiadomości itp.

Co do oglądania to na pewno Netflix ma do większości niemieckie napisy, w drugą stronę musiałabyś poszukać na netflixie jakichś niemieckich produkcji i wtedy byś miała polskie napisy i serial po niemiecku.
Ogólnie w Niemczech oni dubbingują wszystko co się da, więc chyba wystarczy, żebyś znalazła jakąś niemiecką stronę z serialami (tyle, że wtedy raczej nie będzie napisów).

Na szybko znalazłam to: https://www.youtube.com/watch?v=k9ArnZiOogI
(nie oglądałam tego filmiku, więc nie wiem o czym ona tam dokładnie mówi)
I tu temat na duolingo: https://forum.duolingo.com/comment/3...lish-subtitles

Edit: Znalazłam na deutsche welle ten podział na poziomy: https://www.dw.com/de/deutsch-lernen...lstart/s-31674
__________________


Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Jestem dzieckiem chaosu, tylko chaotyczne działania mają u mnie prawo bytu i nie przyprawiają mnie o zniechęcenie, poczucie bycia niewolnikiem, marazm i łzy w oczach.

Edytowane przez Mitsukki
Czas edycji: 2019-03-21 o 18:08
Mitsukki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-21, 19:02   #3
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Strony z niemieckimi filmami/niemieckie radio

Cytat:
Napisane przez Agaciok xD Pokaż wiadomość
Hey. Czy znacie jakies strony internetowe, na ktorych mozna obejrzec niemieckie filmy z polskimi/angielskimi napisami? Moj poziom nie jest jeszcze taki, zebym zrozumiala cokolwiek bez napisow 😅

Polecacie jakies konkretne tytuly filmow/seriali?

Probowalam cos znalezc ale nigdzie nie bylo tlumaczen.

Znacie tez moze jakies niemieckie radia, na ktorych leca wiadomosci czy rozne audycje? Tak zebym mogla to radio puscic gdzies tam sobie w tle i oswajac sie z jezykiem 🙂
Na blogu językowy precel jest dość świeży wpis o filmach do nauki na poziomie A1/A2/B2.

Ja słuchałam w Polsce głównie radia Deutschland Funk, dużo tam gadają, to jest taki odpowiednik polskiej dwójki (dużo kultury, publicystyki).

Jako że lubię kryminały, to oglądałam Tatort na YT i na Daserste.de tyle że z niemieckimi napisami i polecam tę metodę. Na Daserste.de są też inne programy w mediatece, gdzie można sobie po kliknięciu ikonki ludzika na dole ekranu wybrać niemieckie napisy (Untertitelung) tak jak tutaj KLIK
albo po kliknięciu na skrót UT tak jak tutaj KLIK.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-19, 09:47   #4
GideonJoyce
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-05
Wiadomości: 1
Dot.: Strony z niemieckimi filmami/niemieckie radio

Oglądać niemieckie filmy w radiu? bardzo ciekawy pomysł.
Odkryj bezpłatnie najnowsze, zaktualizowane i wysokiej jakości niemieckie stacje radiowe na renomowanej stronie internetowej: https://internetradiohoren.de/

Edytowane przez GideonJoyce
Czas edycji: 2021-05-22 o 09:58
GideonJoyce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Nauka języków obcych - kącik językowy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-05-19 10:47:03


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:44.