Zapominanie filmów - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-04-07, 09:55   #1
butterfly21
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 219

Zapominanie filmów


Czy zdarza wam się zapomnieć po jakimś czasie o czym były filmy, które kiedyś widzieliście? Nie wiem czy mam jakieś problemy z pamięcią czy co, ale okazuje się, że nie umiem sobie przypomnieć o czym był jakiś film obejrzany np. rok czy dwa lata temu, mimo że mi się podobał bo wysoko oceniłam na filmwebie. Dotyczy to filmów, które widziałam tylko raz, bo oczywiście te które oglądałam wiele lat temu i od tego czasu widziałam je kilkukrotnie to pamiętam. Ale nie wiem czemu tak szybko zapominam filmy widziane tylko raz. Nawet czasem zdarza się, że jestem pewna, że danego filmu nie widziałam, a później okazuje się, że kiedyś go jednak oceniłam na filmwebie. Też tak czasem zapominacie o czym był dany film?
butterfly21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-07, 10:28   #2
pempek
Zakorzenienie
 
Avatar pempek
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 265
Dot.: Zapominanie filmów

Cytat:
Napisane przez butterfly21 Pokaż wiadomość
Czy zdarza wam się zapomnieć po jakimś czasie o czym były filmy, które kiedyś widzieliście? Nie wiem czy mam jakieś problemy z pamięcią czy co, ale okazuje się, że nie umiem sobie przypomnieć o czym był jakiś film obejrzany np. rok czy dwa lata temu, mimo że mi się podobał bo wysoko oceniłam na filmwebie. Dotyczy to filmów, które widziałam tylko raz, bo oczywiście te które oglądałam wiele lat temu i od tego czasu widziałam je kilkukrotnie to pamiętam. Ale nie wiem czemu tak szybko zapominam filmy widziane tylko raz. Nawet czasem zdarza się, że jestem pewna, że danego filmu nie widziałam, a później okazuje się, że kiedyś go jednak oceniłam na filmwebie. Też tak czasem zapominacie o czym był dany film?
Temat dla mnie, bardzo rzadko kiedy pamiętam o czym był dany film - pamiętam tylko czy był dobry, czy nie

Oczywiście jeśli jakiś film zrobi na mnie duże wrażenie, albo widziałam go więcej niż raz to go pamiętam, ale tak na co dzień to tylko pamiętam ogólne wrażenie, ewentualnie jakieś sceny...
pempek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-07, 11:15   #3
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Zapominanie filmów

Ja nie pamiętam filmu / książki obejrzanego / przeczytanej kilka dni temu. A już tytuły, autorzy to zupełnie. Zresztą ja z własnego życia niewiele pamiętam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-07, 12:28   #4
KlaudiaCz5
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-03
Wiadomości: 14
Dot.: Zapominanie filmów

Do tytułów filmów w ogóle nie mam pamięci, a fabułę filmu zapominam wtedy, kiedy film mnie niczym nie zaskoczył lub nie był ciekawy

Edytowane przez KlaudiaCz5
Czas edycji: 2021-04-07 o 12:29
KlaudiaCz5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-07, 17:35   #5
I am Rock
lokalna gwiazda
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 19 804
Dot.: Zapominanie filmów

Ja zapominam, bo dużo tego jest.
W każdym razie ciesze się, że nie jetem sama ze swoja sklerozą.


Zapomniałam nawet, że profil zaufany sobie kiedyś założyłam.

Edytowane przez I am Rock
Czas edycji: 2021-04-07 o 17:37
I am Rock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-21, 14:23   #6
sylwia983
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 35
Dot.: Zapominanie filmów

Zależy jaki się ma przerób tych filmów Jak ja oglądałabym dziennie jakiś film to pewnie po miesiącu też miałabym problem z zapamiętaniem części z nich. Z pewnością tych, które mnie nie wciągnęły. Jakoś nie bardzo mi leżą te netflixowe produkcje.
sylwia983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-21, 17:05   #7
I am Rock
lokalna gwiazda
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 19 804
Dot.: Zapominanie filmów

Cytat:
Napisane przez sylwia983 Pokaż wiadomość
Zależy jaki się ma przerób tych filmów Jak ja oglądałabym dziennie jakiś film to pewnie po miesiącu też miałabym problem z zapamiętaniem części z nich. Z pewnością tych, które mnie nie wciągnęły. Jakoś nie bardzo mi leżą te netflixowe produkcje.
Nie samym Netflixem człowiek żyje, a po drugie - nie przypominam sobie dnia, w którym poprzestałabym na jednym filmie.
I am Rock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-04-21 18:05:39


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:03.