Miesiąc miodowy i podróż poślubna :) - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-05-25, 00:38   #31
Equita
Rozeznanie
 
Avatar Equita
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 833
Dot.: Podróż poślubna

Mauritius (zdjecie 1,2)
"Kwiaty rosną tu wszędzie - wzdłuż ulic, autostrad, na miejskich placach i wiejskich podwórkach. Ich niezliczona ilość, różnorodne kształty i barwy przyprawiają o zawrót głowy. Ilość parków, ogrodów i rezerwatów jest ogromna jak na tak niewielką wyspę."

Dominikana (zdjecie 3,4)
"Muzyka merenge, niezwykle żywiołowa i dynamiczna, rozbrzmiewa tu wszędzie: na lotnisku, w sklepie, restauracji i na plaży. Dzięki niej łatwiej jest znieść Europejczykowi szok, jaki przeżywa o poranku, gdy po otwarciu okna zderza się z niesamowitą zielenią roślin, prawdziwym, oszałamiającym błękitem nieba, śpiewem kolorowych ptaków i gorącym, wilgotnym powietrzem."

Tu stronka gdzie mozna znalezc relacje z podrozy i praktyczne porady dla turystow:
http://www.odyssei.com/pl/
Equita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-21, 14:22   #32
anucha
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 36
Smile Dot.: Gdzie w podróż poslubna?

No i wybralam. 6 lipca Egipt Izrael. Juhuuuuuuu. Jeszcze 2 tygodnie....
anucha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-21, 14:43   #33
edytka250
Rozeznanie
 
Avatar edytka250
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 648
Dot.: Gdzie w podróż poslubna?

a my... jedziemy do Zakopanego... bo mamy wolną chałupkę w górach... a... za jakieś 5 lat... dzieci zostawiamy babci i lecimy gdzies gdzie bedie cieplutko... wiadomo są priorytety... a dla nas priorytetem jest... wybudowanie domku )
edytka250 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-21, 15:59   #34
mimi123
Raczkowanie
 
Avatar mimi123
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 224
Dot.: Gdzie w podróż poslubna?

My planujemy wyjazd do Egiptu.
mimi123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-22, 09:28   #35
katrin79
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 37
Dot.: Gdzie w podróż poslubna?

My wybieramy sie do Chorwacji z biura Funclub na 10 dni. Poniewaz nie jestesmy typem ludzi wylegujacych sie calymi dniami na plazy, wybralismy podroz, ktora polaczy wypoczynek z aktywnym sposobem spedzania czasu-do dyspozycji mamy morze, gory, jazde na rowerze i rozne fakultety-osobiscie zdecydowalismy sie na ABC nurkowania+katamaran. No a oprocz tego romantyczne spacery, ciekawe wycieczki, piekne widoki, dobra kuchnia i cieszenie sie czasem spedzanym we dwoje. Bo najwazniejsze jest to, ze bedziemy ze soba i tak naprawde nie wazne gdzie...
katrin79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-22, 09:39   #36
kasia191273
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 3 342
Dot.: Gdzie w podróż poslubna?

a my wsiadamy w nasze auteczko i jedziemy do Normandii i Bretanii na dwa tygodnie. Plan jest taki, zeby spac w kilku miejscach (mamy juz rezerwacje) i zwiedzac sobie wszystko, co ciekawe dookola, pobyc tez kilka dni leniwie i plazowo nad samym oceanem. Luby nie znosi upalow, wiec Turcja czy inne cieple miejsca odpadaja, ja lubie, ale lubie tez smak przygody i nowe wrazenia, wiec osiagnelismy kompromis. Na szczescie autko ma airco, bo w przeciwnym razie przestaloby to miec urok. Slub 6 sierpnia, a wyjazd okolo 11-go!
kasia191273 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-22, 10:26   #37
edytcia
Zakorzenienie
 
Avatar edytcia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: tam, tam
Wiadomości: 3 342
Dot.: Gdzie w podróż poslubna?

katrin my też wybieramy się do Chorwacji

Tyle tylko, że jedziemy samochodem, bo nie lubimy biur podróży, planowania wyjazdu i zwiedzania wyznaczonych punktów programu wyjazdu.

Prawdopodobnie dłużej zatrzymamy się w Trogirze albo Splicie, milutkie miejsca nad morzem. "Zaliczymy" Dubrownik, park narodowy Krka.

Co do reszty - okaże się na miejscu. Wyjeżdzamy na jakieś 10 dni, a sam wyjazd 8 sierpnia Nie mogę się doczekać.

Przy okazji życzę wszystkim Wizażankom udanych i owocnych podróży poślubnych
edytcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-06-22, 17:43   #38
Taverney
Zakorzenienie
 
Avatar Taverney
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 6 678
Dot.: Gdzie w podróż poslubna?

Mnie się marzy Ameryka Południowa. Brazylia, albo Peru. I koniecznie Andy.
Taverney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-23, 14:51   #39
katrin79
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 37
Dot.: Gdzie w podróż poslubna?

Edytciu-my tez nie przepadamy za zaplanowanymi od A do Z wycieczkami-ale ta oprocz daty wyjazdu i powrotu pozostawia nam pole do popisu i sami zdecydujemy, co bedziemy robic. Pewnie, ze jak bysmy mieli autko to wybralibysmy podroz samochodem. Wierze,ze wybralismy super miejsce na podroz poslubna i ze bedzie bosko..........

Kasiu 191273-ja tez wychodze za maz 6 sierpnia-mam nadzieje, ze bedziemy mialy ladna pogode, bo zdjecia robimy tylko w plenerze....!Udanej uroczystosci zycze!
katrin79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-23, 16:30   #40
edytcia
Zakorzenienie
 
Avatar edytcia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: tam, tam
Wiadomości: 3 342
Dot.: Gdzie w podróż poslubna?

katrin79 napewno będzię super

(mam nadzieję, że Cie poprzednim postem nie uraziłam)
edytcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-23, 21:07   #41
Masza_20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 408
Dot.: Gdzie w podróż poslubna?

Ja narazie jeszcze nie "wybieram" sie za maz, ale jesli chodzi o podroz poslubna to dokladnie wiem jakie opcje wybrac: Paryz - miasto zakochanych, zreszta uwielbiam Francje, Egipt - starozytna kultura, a w Gracji juz bylam wiec byloby do kompletu, a 3 marzenie to zobaczyc ocean i stad myslalam o Portugalii, bo chyba najblizej. Szczerze polecam Grecje, bo na malzenski spokojny wypoczynek po trudach i stresach wesela to jest idealna!!! Spokojne leniwe zycie, sloneczko i troche miejsc do odwiedzenia. Z mojej ukochanej Francji to polecam Lazurowe Wybrzeze. Swietny klimat, slonce pewne jak we wloszech i w dodatku mozna poczuc troche luksusu Co do Paryza to bede sie mogla wypowiedziec za 2 tygodnie jak wroce z wypadu do stolicy Francji. Jedno z marzen juz sie spelni!!! Mysle ze Egipt to dobry wybor.
Masza_20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-06-27, 08:54   #42
katrin79
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 37
Dot.: Gdzie w podróż poslubna?

Edytciu-no cos Ty.....
katrin79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-27, 14:15   #43
edytcia
Zakorzenienie
 
Avatar edytcia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: tam, tam
Wiadomości: 3 342
Dot.: Gdzie w podróż poslubna?

edytcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-12, 20:01   #44
Kincia
Raczkowanie
 
Avatar Kincia
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 320
GG do Kincia Wyślij wiadomość przez MSN do Kincia Send a message via Skype™ to Kincia
Talking Miesiac Miodowy

Ciekawa jestem, gdzie wyjezdzacie na miesiac miodowy?
Zawsze nad tym myslałam i stwierdzam ze musi to byc wyjątkowe miejsce.
Myslałam moze o Hiszpanii, chociaz Mój Ukochany twierdzi ze wolałby Egipt.
Marzenia marzeniami, tylko czy pieniądze pozwola....ale marzyc mozna, wiec o czym marzycie i gdzie w końcu pojedziecie?
Pozdrawiam
Kincia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-12, 23:53   #45
hefalumpa
Rozeznanie
 
Avatar hefalumpa
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: b-stok
Wiadomości: 906
Dot.: Miesiac Miodowy

ja jade do Aten ale tych w Polsce ;p , to taka piekna turystyczna wioseczka na suwalszczyznie, jeziorko,domek, las i sloneczko. nasz miesiac miodowy bedzie trwal 4 dni i mysle ze bedzie pieknie.
hefalumpa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-13, 12:23   #46
vicky23
Rozeznanie
 
Avatar vicky23
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 610
GG do vicky23
Dot.: Miesiac Miodowy

my byliśmy na Riwierze Tureckiej i było baaardzo gorąco ;-) co prawda moj mężuś się wynudził bo lubi bardzo czynny odpoczynek a tam nie ma mnostwo do zwiedzania,tylko morze i plaża, ale ogólnie było cudownie
__________________
w sierpniu zostanę mamą
vicky23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-13, 12:59   #47
Tysiak7
Wtajemniczenie
 
Avatar Tysiak7
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: pogranicze śląskie - łódzkie
Wiadomości: 2 179
Dot.: Miesiac Miodowy

a ja niestety nie moge dostać urlopu w pracy bo pracuje dopiero 4 miesiąc i nigdzie nie pojedziemy.... no chyba że na weekend
Tysiak7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-13, 13:11   #48
lkasia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 69
GG do lkasia
Dot.: Miesiac Miodowy

My chcielismy sie wybrac do Grecji na wycieczke ale po ostatnich zamachach mój przyszły małżonek nie chce słyszeć o żadnych wyjazdach.....
lkasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-13, 14:06   #49
edytka250
Rozeznanie
 
Avatar edytka250
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 648
Dot.: Miesiac Miodowy

a my bylismy w zakopcu, spacerowalismy po pagórkach... bylo super. Kliamt zupelnie inny niż w domku i... nareszcie sami po tym weselnym zamieszaniu
edytka250 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-07-13, 14:28   #50
katrin79
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 37
Dot.: Miesiac Miodowy

My wybieramy sie do Chorwacji-juz nie mozemy sie doczekac!!!!!!!!!Zwlaszcz a, ze w pracy oboje mamy teraz kociol i naprawde potrzebujemy odpoczynku...Ale jeszcze troche sie pomeczymy i pozniej tylko slodki wypoczynek!!!!!!!!!!
katrin79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-13, 14:39   #51
aga_m11
Raczkowanie
 
Avatar aga_m11
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 69
Dot.: Miesiac Miodowy

Cytat:
Napisane przez Tysiak7
a ja niestety nie moge dostać urlopu w pracy bo pracuje dopiero 4 miesiąc i nigdzie nie pojedziemy.... no chyba że na weekend
Mozesz dostac 8 dni urlopu bo za kazdy miesiac przysluguje 2 dni, no i do tego 2 dni okolicznosciowego
aga_m11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-13, 15:17   #52
Azya
Raczkowanie
 
Avatar Azya
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Birmingham
Wiadomości: 42
Dot.: Miesiac Miodowy

Cytat:
Napisane przez Tysiak7
a ja niestety nie moge dostać urlopu w pracy bo pracuje dopiero 4 miesiąc i nigdzie nie pojedziemy.... no chyba że na weekend
Zgadzam się z Agą_M, jest tak, jak napisała. Jestem w podobnej sytuacji, pracuję od pół roku, ale należą mi się po 2 dni urlopu za każdy przepracowany miesiąc plus 2 dni okolicznościowego.
A zatem - cudownego urlopu!
Azya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-13, 17:19   #53
Tysiak7
Wtajemniczenie
 
Avatar Tysiak7
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: pogranicze śląskie - łódzkie
Wiadomości: 2 179
Dot.: Miesiac Miodowy

o dzięki dziewczyny ...nie wiedziałam to chyba juz powinnam planować wyjazd bo wesele 20 sierpnia zaczynam sie bać ...ale powinan się już chyba zacząć pakować skoro mogę miec urlop hihihihi
my z moim słonkiem też marzyliśmy o Chorwacji w miarę blisko i ślicznie
Pozdrawiam i dzięki za podpowiedź
Tysia
Tysiak7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-14, 08:26   #54
Azya
Raczkowanie
 
Avatar Azya
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Birmingham
Wiadomości: 42
Dot.: Miesiac Miodowy

Oooo! 20 sierpnia? Moje też, moje też!!! My dla odmiany jedziemy w Polskę - na pogranicze Warmii i Mazur. Też myœlałam o zagranicy, ale wspólnie doszliœmy do wniosku, że tak naprawdę nie od okolicznoœci zewnętrznych, ale od nas samych zależy klimat wyprawy. A skoro zawsze czujemy się ze sobš dobrze i lubimy wędrówki i polskie jeziora...
Pozdrawiam
Azya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-14, 11:40   #55
Apsik
Rozeznanie
 
Avatar Apsik
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 797
GG do Apsik
Dot.: Miesiac Miodowy

My pojechaliśmy tropem zamków i pałacyków polskich. Niektóre są fantastyczne. Na noclegi wybieraliśmy takie, w których są urządzone hotele, a w między czasie zwiedzaliśmy ruiny takich, które kiedyś były piękne. I choć taka podróż jest dużo droższa niz zorganizowana wycieczka za granicę to ja nie zamieniłabym tych moich chwil jako ksieżniczka na żadne inne. Naprawdę polecam, klimat w takich miejscach jest magiczny, niezapomniany. A jeśli jeszcze z ukochaną osobą to niczego więcej nie trzeba. Same pomyślcie, łóżko z baldachimem, jakaś legenda wokół, piekne ogrody, fosy, i stare mury, które nie jedno widziały...

Mamy dużo cudownych wspomnień.
Apsik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-14, 16:55   #56
edytcia
Zakorzenienie
 
Avatar edytcia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: tam, tam
Wiadomości: 3 342
Dot.: Miesiac Miodowy

Nasz miesiąc miodowy ma dwie części, spontaniczna i zaplanowaną trochę.


Spontanicznie zaraz po śłubie byliśmy, tradycyjnie jak dla nas, w Zakopanym na 5 dni. Pojechaliśmy tak do końca się wymęczyć, ale i odprężyć. Uwielbiamy nasze Tatry.

A zaplanowane tochę jest wyjazd 8 sierpinia do Chorwacji, tak jak Katrin Będziemy się smażyć

Jak się okazuje poza Chorwacją, bedzie jeszcze Czarnogóra

Edytowane przez edytcia
Czas edycji: 2005-07-21 o 16:59
edytcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-18, 04:53   #57
Magda.
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2002-08
Wiadomości: 1 763
Dot.: Miesiac Miodowy

Bylismy w rejsie po Zatoce Meksykanskiej (prezent slubny od tesciow) z przystankami na paru wyspach i w Nowym orleanie. . Obzarlismy sie na statku jak nie wiem, bagaz sie zgubil i przez 2 dni byl cyrk, ale bylo niezapomnianie.
Magda. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-18, 13:57   #58
Tysiak7
Wtajemniczenie
 
Avatar Tysiak7
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: pogranicze śląskie - łódzkie
Wiadomości: 2 179
Dot.: Miesiac Miodowy

Cytat:
Napisane przez aga_m11
Mozesz dostac 8 dni urlopu bo za kazdy miesiac przysluguje 2 dni, no i do tego 2 dni okolicznosciowego
Przepraszam ale czy to obowiazuje to nawet wtedy gdy jest to pierwsza praca, nie musze mieć przepracowanego min 6 miesiecy żeby ubiegać się (wypracować sobie ) o urlop?
Pracuje na pełnym etacie 8 godz dziennie (40 godz tygodniowo).
Na pierwszej umowe (na okres próbny na 3 miesiace) miałam - napisane proporcionalnie do okresu zatrudnienia 3/12 tj 5 dni - oczywiście wtedy nie wykorzystałam żadnego dnia, a od lipca mam umowe na rok i tam mam 20 dni proporcjonalnie do okresu zatrudnienia 6/12 tj 10 dni (80 godz), łącznie z poprzednią umową w roku 2005 - 15 dni (120 godz).
Może mi to ktoś mądrzejszy wyłożyć? Czy po moim weselu 20 sierpnia przysługuje mi "tydzień" miesiaca miodowego?
Z góry dziekuje za pomoc Tysia
Tysiak7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-18, 14:20   #59
mar_go
Rozeznanie
 
Avatar mar_go
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 899
GG do mar_go
Dot.: Miesiac Miodowy

Cytat:
Napisane przez Tysiak7
Przepraszam ale czy to obowiazuje to nawet wtedy gdy jest to pierwsza praca, nie musze mieć przepracowanego min 6 miesiecy żeby ubiegać się (wypracować sobie ) o urlop?
Pracuje na pełnym etacie 8 godz dziennie (40 godz tygodniowo).
Na pierwszej umowe (na okres próbny na 3 miesiace) miałam - napisane proporcionalnie do okresu zatrudnienia 3/12 tj 5 dni - oczywiście wtedy nie wykorzystałam żadnego dnia, a od lipca mam umowe na rok i tam mam 20 dni proporcjonalnie do okresu zatrudnienia 6/12 tj 10 dni (80 godz), łącznie z poprzednią umową w roku 2005 - 15 dni (120 godz).
Może mi to ktoś mądrzejszy wyłożyć? Czy po moim weselu 20 sierpnia przysługuje mi "tydzień" miesiaca miodowego?
Z góry dziekuje za pomoc Tysia
Hej, skoro to Twoj pierwsza praca, to urlop liczy się w ten sposób: nie obowiązuje juz przepis, że możesz go dostać po pół roku pracy. Obecnie jest tak, że za każdy przepracowany miesiąc przysługuje Ci 1/12 wymiaru urlopowego czyli 1/12 z 20 dni. to wychodzi ok. 1.66 dnia za miesiąc, a nie 2 dni. Ale ponieważ przy pierwszej umowie nie wykorzytałas swojego urlopu to teraz on Ci się dalej liczy, czyli masz te 5 dni + to co teraz za lipiec jak widze, czyli znów 1.66 dnia. Za cztery miesiące masz więc 6 pełnych dni + 2 dni urlopu okolicznościowego z okazji ślubu. Powiedz wcześnej że chcesz urlop wypoczynkowy i okolicznościowy i wkiedy go planujesz, a myśle że z okazji slubu nikt Ci nie odmówi tych paru dni wolnych.

I gratulacje oczywiście

Edytowane przez mar_go
Czas edycji: 2005-07-18 o 14:21 Powód: literówki
mar_go jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-20, 12:45   #60
Tysiak7
Wtajemniczenie
 
Avatar Tysiak7
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: pogranicze śląskie - łódzkie
Wiadomości: 2 179
Dot.: Miesiac Miodowy

Cytat:
Napisane przez mar_go
... skoro to Twoj pierwsza praca, to ....masz więc 6 pełnych dni + 2 dni urlopu okolicznościowego z okazji ślubu.
Dzięki wielkie mar_go dziś do wesela został mi równy miesiac ...wielka chwila już niedługo...
Tysiak7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-11-12 10:25:03


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:15.