grube łydki, co robić?! - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-07-06, 13:46   #31
_Beata_
Raczkowanie
 
Avatar _Beata_
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 304
łydki:(

Czy znacie jakies ćwiczenia na pogrubienie łydek ? chodzi mi o ich strone wewnętrzną - bardzo prosze o porady . Od jakiegos czasu 3 tyg. sama ćwicze tj. wspinam sie na palcach i opuszczam ale efektów nie widze może wykonuje ćwiczenia na wyszczuplenie łydek ? sama juz nie wiem . Pomóżcie !!!!!
_Beata_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-06, 13:57   #32
magrest
Zakorzenienie
 
Avatar magrest
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Opolskie
Wiadomości: 4 607
GG do magrest
Re: łydki:(

Przyłączam się do wątku bo też chciałabym, aby moje łydki były grubsze. Żadne kozaki na mnie nie pasują bo własnie odstaja w łydkach
__________________
20.06.2015
magrest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-06, 14:10   #33
Gosiabie
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-05
Wiadomości: 562
Wyślij wiadomość przez ICQ do Gosiabie GG do Gosiabie Wyślij wiadomość przez Yahoo do Gosiabie
Re: łydki:(

Wspinanie na palcach bez obciązenia nie do Ci efektu przyrostu mięsnia w tym miejscu. Twoje łydki utrzymuja Twe ciało przez całe zycie.
Gdybyś nałozyła plecak, a w nim choc 5 kg(najleopiej 10) i robiła wspięcia,
łydka może się rozrastać, bo musi udźwignąc większy ciężar.
Na siłowni są takie sprzęty, gdzie regulujesz obciążenie ćwicząc właśnie łydkę.
Zapisz się na siłownię.
Powodzenia
Gosiabie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-06, 14:47   #34
nenvena
Zadomowienie
 
Avatar nenvena
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Karków
Wiadomości: 1 605
Re: łydki:(

A może rower?Mojej sistrze po graniu w tenisa okropnie rozrosły się łydki np. Więc ja raczej staram się nic nie robić Swoją drogą wcale mi nie przeszkadzają moje chude łydki, a odstające-nie bardzo kozaki moim zdaniem wygladają ok Takie do połowy łydki a nie do kolan- ale ja mam obsesję na punkcie podkreslania chudośći.
nenvena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-06, 15:38   #35
_Beata_
Raczkowanie
 
Avatar _Beata_
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 304
Re: łydki:(

rowerek mówisz ? hmmm juz próbowałam i równiez efektów nie zauwazyłam . Miałam tylko wrażenie , że schudły jeszcze bardziej i poszerzyły sie na zewnętrznej stronie a to jest fujjj, dlatego od jutra bede sie wspinac z 5 kg ( waże 47 i wiecej nie udźwigam ) plecakiem , jak to nie pomoże to już nie wiem co Pozdrawiam i czekam na inne porady !!!
_Beata_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-08, 06:44   #36
_Beata_
Raczkowanie
 
Avatar _Beata_
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 304
Re: łydki:(

Droga Gosiabie a czy ta wspinaczka z plceakiem nie rozbuduje mi zewnętrznej czesci łydki ?
_Beata_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-08, 22:46   #37
Gosiabie
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-05
Wiadomości: 562
Wyślij wiadomość przez ICQ do Gosiabie GG do Gosiabie Wyślij wiadomość przez Yahoo do Gosiabie
Re: łydki:(

Szczerze mówiąc nie znam ćwiczeń, które rozbudują tylko tą stronę łydki, którą byśmy chciały. Nie znam na tyle anatomii i budowy mięsni, więc nie będę się wymądrzać.
Są napewno jacyś instruktorzy(na siłowni np) lub trenerzy, którzy Ci odpowiedzą na to pytanie.
Od siebie dodam, iż raczej cały mięsień się rozbuduje. Próbowałam obserwować łydkę w czsie spinania(po Twym pytaniu) i wydaje mi się, że cała pracuje. Nie wiem więc, czy w ogóle jest możliwe to o czym piszesz.
Pozdrawiam
Małgorzata
Gosiabie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-07-11, 15:20   #38
_Beata_
Raczkowanie
 
Avatar _Beata_
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 304
Re: łydki:(

dzieki Gosia chyba wejde na jakąś "sportową" stronke może tam dowiem sie wszystkiego . Mam nadzieje , że jednak istneje takie ćwiczenie które rozbuduje tylko wew. część łydki bo inaczej to bedzie załamka na całego Pozdrawiam !
_Beata_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-12, 15:21   #39
_Beata_
Raczkowanie
 
Avatar _Beata_
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 304
Gosia!

Nie chce ci zawracac głowy Gosiu ale mam do ciebie jeszcze jedno pytanko . Mam zamiar maszerowac z tym 5 kg plecakiem przez ok. 30 minut dziennie ( do tej pory robiłam to bez plecaka), chciałam sobie ujędrnic pośladki i uda ale nie wiem czy mi łydki od tego nie schudną jak myslisz ?
_Beata_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-12, 16:28   #40
Gosiabie
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-05
Wiadomości: 562
Wyślij wiadomość przez ICQ do Gosiabie GG do Gosiabie Wyślij wiadomość przez Yahoo do Gosiabie
Re: Gosia!

Napewno Ci nie schudną Raczej wzmocnią się, nabiorą sprężystości.
Pozdrawiam
Gosiabie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-13, 10:37   #41
_Beata_
Raczkowanie
 
Avatar _Beata_
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 304
Re: Gosia!

dziekuje bardzo !
_Beata_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-07-13, 10:57   #42
olcia86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 48
Re: Jak wysmuklic lydki?

o wlasnie, jak wysmuklic uda? ja mam takie cialko ze od brzuszka w gore jest ok, ale jesli chodzi o uda i łydki to tragedia...
olcia86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-22, 22:25   #43
TOMORROW
Zakorzenienie
 
Avatar TOMORROW
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 3 851
Re: łydki:(

czytałam, że na rowerze powinno sie pedałowac palcami i ponoć pomaga robienie przysiadów z ciężarkami, w sumie bardzo dużo jeżdże na rowerku ale jakoś nie zauważyłam zmiany
TOMORROW jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-02, 21:50   #44
tomek_rz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 89
Wyślij wiadomość przez ICQ do tomek_rz
Re: łydki:(

Proste ćwiczenie na mięśnie łydek to wspinanie się na palcach... ale po pierwsze palce powinny znajdować sie na podwyższeniu ok. 6-10 cm. Ja do tego używam talerzy - ciężarkow. Klade 2-3 poziomo i na nich sie wspinam. Ćwiczenie to powinno być robione po drugie z dosc duzym obciażeniem. Od 10 kg powinniśmy zaczynać rozmowę. Możesz trzymać w rękach hantelki. Plecak z 10 kg na pokladzie jest malo wygodny Moze to być sztanga. Angażujesz przy tym mięśień brzuchaty i płaszczkowaty łydki. Co oznacza ze rosnać beda obie strony łydek. Jeśli chcesz szybkiego przyrostu musisz wykonać to cwiczenie z maksymalnym obiazeniem z jakim to wykonasz (uwierz ze bedzie ono duże) i malo powtorzeń (1-5) Początkowo jednak radze trening wytrzymalosciowy 3x15 powtorzen z srednim obciazeniem. Jest mnustwo innych cwiczen na lydki - zapraszam na gg 5466513.
tomek_rz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-02, 21:51   #45
tomek_rz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 89
Wyślij wiadomość przez ICQ do tomek_rz
Re: łydki:(

ponoć pomaga robienie przysiadów z ciężarkami,

niestety to nibardzo pomaga na mięśnie łydek.
tomek_rz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-02, 22:06   #46
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Re: łydki:(

ula napisał(a):
> A może rower?

Ja sporo jezdze na rowerze - rower (na szczescie dla mnie) nie pogrubia łydek
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-03, 18:23   #47
_Beata_
Raczkowanie
 
Avatar _Beata_
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 304
Re: łydki:(

No nareszcie ktos konkretny te wspięcia z obciążeniem to dość popularne ćwiczenie , ale na dwie strony łydki a ja chce rozbudować ich wewnętrzną część . Wiem , wiem to dość skomplikowane i wątpie również , że są takie ćwiczenia ale jak narazie robie tzw. ośle wspięcia z plecakiem Ty piszesz o 10kg , ja ledwo dźwigam 5kg efektów nie widze wogóle , nawet mam wrażnie , że mi łydki schudły ale nie wiem czy rzeczywiście tak jest czy jestem poprostu przewrażliwiona na ich punkcie dlatego prosze Cie , a nawet Błagam podaj mi jakies cwiczenia na samą wew. strone łydki . Moje życie jest w Twoich rękach
_Beata_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-03, 21:17   #48
tomek_rz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 89
Wyślij wiadomość przez ICQ do tomek_rz
Re: łydki:(

Czysto teoretycznie jest to możliwe... Niby zalezy od tego ustawienie łydek. Jeśli palce stóp skierowane są na zewnątrz - "..obciążana jest głowa przyśrodkowa mięśnia brzuchatego łydki", a jeśli palce są skierowane do środka - pracuje głowa boczna mięśnia brzuchatego łydki. W rzeczywistosci wychodzi troche inaczej, bo nigdy nie odizolujesz az tak bardzo tej partii mieśni. Pod okiem fachowca albo mnie mysle ze dało by sie w 2 tygodnie(zalezy od warunkow genetycznych) przybrac troszke na masie w tym miejscu. Ważne zebys robila mniejsza ilosc powtorzen ale z wiekszym ciezarem - to trening najlepszy na mase. Jak bede mial chwilke czasu to popytam sie\\ poszukam czegos wiecej
tomek_rz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-04, 14:21   #49
_Beata_
Raczkowanie
 
Avatar _Beata_
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 304
Re: łydki:(

Gdzies już czytałam , że ułożenie stóp na znaczenie , ten 'trik' z mniejsza ilosćią powtórzeń również jest mi znany ale oczywiście dziekuje za powtórzenie
Mam 2 miesiące na przemiane nóżek wiec az tak bardzo nie musisz sie śpieszyc , ale popytać sie czy poszukac czegos możesz byłabym baaaaaaardzo wdzięczna . Ja już nie raz szukałam w goglach - sport, ćwiczenia , fitnes , łydki i znalazłam tylko te 'ośle wspięcie' chyba na sfd jakoś tak , nic wiecej . licze na Ciebie Pa!!!!
_Beata_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-08-04, 17:35   #50
tomek_rz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 89
Wyślij wiadomość przez ICQ do tomek_rz
Re: łydki:(

zaraz ide na silke zapytam mojego instruktora
tomek_rz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-04, 19:20   #51
_Beata_
Raczkowanie
 
Avatar _Beata_
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 304
Re: łydki:(

Czekam na Ciebie z utęsknieniem
_Beata_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-06, 16:59   #52
_Beata_
Raczkowanie
 
Avatar _Beata_
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 304
Re: łydki:(

Trener tez nie wie ?
_Beata_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-06, 20:45   #53
tomek_rz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 89
Wyślij wiadomość przez ICQ do tomek_rz
Re: łydki:(

nie pytałem Faceci maja jednak skleroze... Jednak dopiero teraz zdalem sobie jednak sprawe z jednej rzeczy - spojrzalem na swoja łydke Strona wewnetrzna zajmuje wiekszosc łydki, co sprawia ze znajduje sie w niej wiecej wlokiem kurczliwych, za czym idzie ze szybciej to wlasnie ona urośnie niż miesień płaszkowy. Nie boj sie że wyskoczy Ci "gorka" miesni po drugiej stronie Na tej stronie znajduje sie troszke cwiczen(i juz wspomniane ustawienia stopy) http://www.kulturysta.com/infopage.php?id=88
tomek_rz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-07, 15:07   #54
_Beata_
Raczkowanie
 
Avatar _Beata_
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 304
Re: łydki:(

dzieki za stronke , mam do Ciebie jeszcze jedno pytanko :jak bede robic tylko 2 ćwiczenia codziennie 2 i 6 zobacze efekty tak za 1,5 miesiąca ? chciałabym robic je wszystkie ale nie mam dostępu na siłownie niestety
_Beata_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-08, 14:24   #55
tomek_rz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 89
Wyślij wiadomość przez ICQ do tomek_rz
Re: łydki:(

Zaczne od efektow Te powinnaś zobaczyć już po pierwszych treningach(o ile masz w łydkach trochę "zbednej masy"(tłuszczu )), jednak jeśli masz "suche" łydki gdzie nie ma zbyt wielkich mięśni czy tłuszczu to na efekty mozesz czekac troszke dłuzej(to zalezy od uwarunkowania genetycznego). Łydki są obciazane przy zwyklym chodzeniu, co sprawia ze kazdy ma tam mięśnie. Jest to istotna sprawa, poniewaz juz po pierwszym treningu łydek powinnas czuć tam lekki ból po treningu -"zakwasy"(kwas mlekowy - zakwasy to potoczna nazwa, a w rzeczywistosci to zupelnie co innego). Ćwiczeń NIE wykonuj codziennie. Pamiętaj ze mięśnie rosną w czasie kiedy odpoczywaja. Najlepiej ćwicz łydki w cyklu AABAABB (A = dzien treingu, B = dzień odpoczynku). Wykonuj 2, maksymalnie 3 ćwiczenia podczas takiego treningu. Powinien on być poprzedzony rozciąganiem mieśni łydek. Najpierw zwracaj uwagę na to żeby podczas ćwiczeń pracowały mięśnie(liczenie podniesien "na siłę" jest oszukiwaniem samej siebie, lepiej podniesc mniej a dokładniej). Jeśli chcesz szybko zwiekszyc objętość łydek to najlepszy okaże się taki trening:

1,5 tygodnia - pierwsze 6 treningow:
ćwiczenie A(wybrane przez Ciebie) - 1x20 powtorzen z malym ciezarem, 1x15 powtorzen z wiekszym o 1,5kg, 1x12 powtorzen z ciezarem wiekszym o 1,5 kg od poprzedniego, 1x8 powtorzen z ciezarem wiekszym o 1,5kg od poprzedniego i 1x6 powtorzen z ciezarem znow wiekszym. Zaplanuj obciazenie tak zeby pierwszy ciazar nie był za duży(z tego co pisalas to dobre bylo by 4kg:/ - tak zebys dała radę i zawsze ostatnie powtorzenie powinno sprawiac trudnosć).
ćwiczenie B - 4 serie po 15 powtorzeń każda - rób 1-1,5 minute przerwy miedzy seriami

po 1,5 tygodnia zmiana treingu na "masę":
W tym czasie musisz zbadać z iloma kilogramami w rękach jesteś w stanie zrobić jedno powtorzenie pełne danego ćwiczenia. To przyjmiemy jako Twoje 100%(wierze ze 20 kg powinnaś zrobić . Teraz robisz po kolei:
- 5 powtorzen na 60% Twojego 100% - tj. przy 20kg - 12kg(nie powinno Ci to sprawić kłopotu)
- 1-5 powtorzeń(zalezy jak dasz radę) - na 80% Twojego 100% - 16kg
- 2x1-5 powtorzeń 100% Twojego 90-100% ze 100% - 18-20 kg -rób 2-2,5 minuty przerwy miedzy seriami

Nie przejmuj sie jesli nie dochodzisz to 5 - to logiczne na poczatku ... w koncu 100%=1 powtorzenie. Jednak po kilku treingach zobaczysz ze dasz radę wiecej. Po jakims czasie mozesz zwiekszyć cieżar. I daj znać jak idą postępy... a tak na marginesie to po co Ci wieksze łydki :/ ?
tomek_rz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-11, 21:09   #56
Ulfa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 7
Re: Jak wysmuklic lydki?

Może jednak ktoś wie jak wysmuklić łydki?Zwłaszcza jak nie składają sie z tłuszczyku tylko z samych mięśni??Słyszałam ,że chodząc na obcasach wyrabia się inne mięsnie łydki, przez co staje sie ona smuklejsza.ale nie wiem czy to prawda.Stepper może i pomaga, ale wydaje mi się że bardziej na tłuszczyk na łydkach.
Ulfa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-14, 10:54   #57
tomek_rz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 89
Wyślij wiadomość przez ICQ do tomek_rz
Re: Jak wysmuklic lydki?

Należy wykonywać ćwiczenia o ktorych wspomniałem w innych tematach na mięsnie łydek, ale w innym zestawieniu - trening na rzeźbę. Powinnaś wynkonywać wiecej powtorzeń na małych obciążeniach. To zbuduje włókna wolnokruczliwe w łydkach, jednak wątpie zeby miało to je wysmuklić jeśli są one zbyt umięśnione(oj chyba jednak jakis tluszcz tam musi być ). Nie łatwo pozbyć sie mięśni, choć oczywiscie można je spalic poprzez aeroby, pływanie, odpowiednią dietę. Co do tłuszczu to musisz też pamiętać że nie spala sie on wcale w miejscu ktore trenujesz. Jest on spalany z całego ciała(u wiekszosci osób na koncu spala sie tłuszcz na brzuszku ), a wiec po cześci i z łydek. Pozdrawiam Tomek
tomek_rz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-14, 11:13   #58
Teri
Raczkowanie
 
Avatar Teri
 
Zarejestrowany: 2002-06
Wiadomości: 216
Re: Jak wysmuklic lydki?

Do Tomka: Co znaczy "spalic mieśnie?"
__________________
Normal is not something to aspire to, it's something to get away from. Jodie Foster
One should always keep an open mind, but not so open that one's brains fall out. Bertrand Russell

Teri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-14, 12:16   #59
tomek_rz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 89
Wyślij wiadomość przez ICQ do tomek_rz
Re: Jak wysmuklic lydki?

Podobnie jak można spalać tłuszcz, tak samo można spalać mięśnie. Jest to najlepiej widoczne w przypadku sportowców, którzy pomimo iż uprawiaja ćwiczenia siłowę, wiekszosc swojej tkanki mięśniowej spalają, przez co ich mięsnie nie są tak duże, jak wtedy gdy ćwiczą dalej równie intensywnie na siłowni ale juz po zakonczeniu kariery(treingów).
tomek_rz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-14, 19:13   #60
lalalala
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 18
Re: Jak wysmuklic lydki?

to ja zadam inne pytanie-jak ROZBUDOWAĆ łydki ???
lalalala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-04-21 16:14:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:16.