Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;) cz.VII - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-06-11, 10:43   #61
sandrasandia
Raczkowanie
 
Avatar sandrasandia
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 369
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez PannaPinka Pokaż wiadomość
Uspokoiło mnie to bardzo, aż chłopak stwierdził że po wyjściu od niej jestem inny człowiek więc u mnie luzik, spokojnie teraz sobie czekam na krwawienie. Twoje pewnie też zawita z rana
I jak tam, krwawienie przyszlo planowo?

Wysłane z mojego HUAWEI SCL-L01 przy użyciu Tapatalka
sandrasandia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-11, 23:21   #62
PannaPinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 83
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez sandrasandia Pokaż wiadomość
I jak tam, krwawienie przyszlo planowo?
Właśnie się nie odzywałam bo nie wiedziałam do końca jak będzie. W czwartek (3 dzień przerwy) nadal miałam plamienia, ale ok, zdarzało się już tak wcześniej. Więc w piątek czekałam na normalne krwawienie już, zamiast tego dalej miałam ciemnobrązowe i gęste plamienia... Gdyby nie to usg to pewnie bym musiała skądś załatwić sobie valium albo inny xanax... Całe szczęście dziś rano obudziły mnie krwawe łzy Jest troche biedniej niż zazwyczaj, ale to prawdopodobnie przez ostatnie stresy, no i ogólnie ciesze się że jest. Teraz czekamy na BiliLili
PannaPinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-11, 23:40   #63
sandrasandia
Raczkowanie
 
Avatar sandrasandia
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 369
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez PannaPinka Pokaż wiadomość
Właśnie się nie odzywałam bo nie wiedziałam do końca jak będzie. W czwartek (3 dzień przerwy) nadal miałam plamienia, ale ok, zdarzało się już tak wcześniej. Więc w piątek czekałam na normalne krwawienie już, zamiast tego dalej miałam ciemnobrązowe i gęste plamienia... Gdyby nie to usg to pewnie bym musiała skądś załatwić sobie valium albo inny xanax... Całe szczęście dziś rano obudziły mnie krwawe łzy Jest troche biedniej niż zazwyczaj, ale to prawdopodobnie przez ostatnie stresy, no i ogólnie ciesze się że jest. Teraz czekamy na BiliLili
No to ciesze sie ze w koncu przyszlo No ja czasami sie zastanawiam nad tym, czy plamienia serio nie wywoluje u mnie stres, to by bylo kolko zamkniete, stresuje się, bo mam schizy, pojawia sie plamienie, stresuje sie jeszcze bardziej a ze stresu plamienie sie nasila No ale póki co, obie udowadniamy prawdziwość tytułu tego wątku, całe szczęście
Mi krwawienie juz sie kończy, kolejny miesiac, ciekawe kiedy schiza mnie zlapie 😓 Zawsze mnie jeszcze stresuje pierwszy tydzien, bo on jest najmniej bezpiecznt i podwojnie wtedt pilnuje, czy wzielam tabletke. Kiedys w pierwszym tygodniu spoznilam sie z wzieciem 11,5h możesz sobie wyobrazić jak wyglądała dla mnie reszta miesiąca, niby sie zmiescilam w czasie, ale jak tylko zdalam sobie sprawe z tak granicznego opozbienia to poryczalam sie na miejscu i reszte miesiaca o tym myslalam
To jest zdecydowany minus tabletek, ze w pierwszym tygodniu jak sie zapomni to nie tylko stosunki po zapomnieniu sa niebezpieczne, ale te przed tez ehhh
Ale sie rozpisalam, wybacz

Wysłane z mojego HUAWEI SCL-L01 przy użyciu Tapatalka
sandrasandia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-12, 11:32   #64
Raspberry19
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 116
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Na nowym wątku jeszcze mnie nie było, także przychodzę ze swoimi 'schizami'

Biorę tabletki Daylette od ponad 2 lat, pisałam kiedyś, że czasami dostawałam plamienia ( wciągu tych 2 lat ok. 6-7 razy), więc myślałam nad zmianą tabletek ale zawsze odwlekałam to w czasie, bo myślałam, że skoro to jedyny skutek uboczny, to może się ustabilizuje i po jakimś czasie już tego nie będzie, ale niestety.

Dzisiaj zauważyłam, że znowu plamienie jest, tylko nawet bardziej obfite, jakby bardzo słaby początek okresu. To aż się wystraszyłam. Nie wiem czy to ważne, ale nastąpiło to po stosunku.

Od razu sobie wkręcam, że to może być ciąża, ale kocham się ostatnio rzadko z tż, a jak dochodzi to zawsze na zewnątrz.

W tamtym miesiącu wzięłam dwie tabletki naraz, podwójną dawkę, więc nie wiem czy to może mieć jakiś związek, ale wątpię, bo to było dawno.

Wczoraj bolała mnie głowa, więc wzięłam apap ( 1 tabletkę), a jakoś godzinę później tabletkę anty, ale czytałam, że to nie wpływa na antykoncepcję, mimo wszystko, wkręcam sobie, że to może przez to to krwawienie, bo antykoncepcja nie zadziałała przez Apap i teraz plemniki się przedostały i się zagnieżdżają ( a czytałam, że wtedy może być plamienia), ale zagnieżdżenie następuje jakoś 8 dnia... także, bezpośrednio po stosunku to nie wiem co to może być. Wiem, mam paranoiczne myśli, ale nie wiem od czego to krwawienie;/

Jak zwykle liczę na Waszą pomoc (


Ah i jeszcze jedna sprawa. Zastanawiam się czy z krwi można wyczytać ciążę? Tylko robiąc zwykłe wyniki, nie nastawione na wykrycie ciąży? Które z wyników by to 'zdradzały'?

Edytowane przez Raspberry19
Czas edycji: 2016-06-12 o 11:35
Raspberry19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-12, 12:14   #65
asiuniaskc
Rozeznanie
 
Avatar asiuniaskc
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Skierniewice
Wiadomości: 570
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

BetaHCG sobie pobierz ja w pierwszej ciąży tak odkryłam że jestem w ciąży bo do 8 tygodnia wszystkie testy były negatywne... A ja mam pytanie co może oznaczać opuchniecie intymnych miejsc tzn są powiększone. Okres przyszedł ale jestem tam powiększona jak przy pierwszej ciąży i sama nie wiem co o tym myśleć, Google pisze ze to pierwszy objaw ciąży ale okres skapy ale jest...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
asiuniaskc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-12, 13:24   #66
Raspberry19
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 116
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez asiuniaskc Pokaż wiadomość
BetaHCG sobie pobierz ja w pierwszej ciąży tak odkryłam że jestem w ciąży bo do 8 tygodnia wszystkie testy były negatywne...
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ok dziękuję. Czekam na odpowiedzi dziewczyn odnośnie krwawienia i Apapu.
Raspberry19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-12, 14:28   #67
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Raspberry19 Pokaż wiadomość
Na nowym wątku jeszcze mnie nie było, także przychodzę ze swoimi 'schizami'

Biorę tabletki Daylette od ponad 2 lat, pisałam kiedyś, że czasami dostawałam plamienia ( wciągu tych 2 lat ok. 6-7 razy), więc myślałam nad zmianą tabletek ale zawsze odwlekałam to w czasie, bo myślałam, że skoro to jedyny skutek uboczny, to może się ustabilizuje i po jakimś czasie już tego nie będzie, ale niestety.

Dzisiaj zauważyłam, że znowu plamienie jest, tylko nawet bardziej obfite, jakby bardzo słaby początek okresu. To aż się wystraszyłam. Nie wiem czy to ważne, ale nastąpiło to po stosunku.

Od razu sobie wkręcam, że to może być ciąża, ale kocham się ostatnio rzadko z tż, a jak dochodzi to zawsze na zewnątrz.

W tamtym miesiącu wzięłam dwie tabletki naraz, podwójną dawkę, więc nie wiem czy to może mieć jakiś związek, ale wątpię, bo to było dawno.

Wczoraj bolała mnie głowa, więc wzięłam apap ( 1 tabletkę), a jakoś godzinę później tabletkę anty, ale czytałam, że to nie wpływa na antykoncepcję, mimo wszystko, wkręcam sobie, że to może przez to to krwawienie, bo antykoncepcja nie zadziałała przez Apap i teraz plemniki się przedostały i się zagnieżdżają ( a czytałam, że wtedy może być plamienia), ale zagnieżdżenie następuje jakoś 8 dnia... także, bezpośrednio po stosunku to nie wiem co to może być. Wiem, mam paranoiczne myśli, ale nie wiem od czego to krwawienie;/

Jak zwykle liczę na Waszą pomoc (


Ah i jeszcze jedna sprawa. Zastanawiam się czy z krwi można wyczytać ciążę? Tylko robiąc zwykłe wyniki, nie nastawione na wykrycie ciąży? Które z wyników by to 'zdradzały'?
Nie jesteś w ciąży. Apap nie ma tu nic do rzeczy. A z krwawieniem to po prostu zbieg okoliczności. Wyluzuj.
I nie - z morfologii nie da się wyczytać ciąży.
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-06-12, 15:27   #68
sandrasandia
Raczkowanie
 
Avatar sandrasandia
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 369
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Raspberry19 Pokaż wiadomość
Ok dziękuję. Czekam na odpowiedzi dziewczyn odnośnie krwawienia i Apapu.
Apap nie wpływa na antykoncepcje, skoro plamienia zdarzaly Ci sie co jakis czas przy Twoich tabsach to nic dziwnego ze wystapilo znowu. To zadna ciąża, przy poprawnym stosowaniu nie ma szans praktycznie. Radze w koncu zmienic tabletki, po co przy kazdym plamieniu się zamartwiać i potwierdziam, zwykle badania krwi ciąży nie wykrywaja xd
Cytat:
Napisane przez asiuniaskc Pokaż wiadomość
BetaHCG sobie pobierz ja w pierwszej ciąży tak odkryłam że jestem w ciąży bo do 8 tygodnia wszystkie testy były negatywne... A ja mam pytanie co może oznaczać opuchniecie intymnych miejsc tzn są powiększone. Okres przyszedł ale jestem tam powiększona jak przy pierwszej ciąży i sama nie wiem co o tym myśleć, Google pisze ze to pierwszy objaw ciąży ale okres skapy ale jest...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Szczerze to mi sie zdarza lekkie opuchnięcie przy krwawieniu z odstawienia, mój Tż tego nie widzi ale ja owszem, no cóż w ciąży nie jestem

Wysłane z mojego HUAWEI SCL-L01 przy użyciu Tapatalka
sandrasandia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-15, 10:43   #69
BiliLili
Raczkowanie
 
Avatar BiliLili
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 44
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

No i zaczyna się u mnie odliczanie
dziś albo jutro krwawienie (przeważnie zawsze przy 4tej,ostatniej tabletce placebo).
Mam schizy, bo przy 1 i 2 tabsie z tego opakowanie rzygałam po 12 godzinach od wzięcia tych tabletek, raz od alkoholu, raz od grilla. I od tej pory schiza.
no.
Okresiku, przyjdź, zapraszam serdecznie.

Edytowane przez BiliLili
Czas edycji: 2016-06-15 o 10:45
BiliLili jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-15, 10:58   #70
sandrasandia
Raczkowanie
 
Avatar sandrasandia
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 369
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez BiliLili Pokaż wiadomość
No i zaczyna się u mnie odliczanie
dziś albo jutro krwawienie (przeważnie zawsze przy 4tej,ostatniej tabletce placebo).
Mam schizy, bo przy 1 i 2 tabsie z tego opakowanie rzygałam po 12 godzinach od wzięcia tych tabletek, raz od alkoholu, raz od grilla. I od tej pory schiza.
no.
Okresiku, przyjdź, zapraszam serdecznie.
Skoro minelo 12 godzin to nie masz się czym przejmowac przecież powodzenia w nieschizowaniu, dzien czt dwa przed ja nakrecam się najbardziej

Wysłane z mojego HUAWEI SCL-L01 przy użyciu Tapatalka
sandrasandia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-20, 19:31   #71
BiliLili
Raczkowanie
 
Avatar BiliLili
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 44
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

wróciłam
dosyc zakręcony weekend miałam.
Z krwawieniem elegancko, przyszlo 4go dnia rano
Dziękuję za takie wsparcie
BiliLili jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-06-20, 19:46   #72
sandrasandia
Raczkowanie
 
Avatar sandrasandia
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 369
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez BiliLili Pokaż wiadomość
wróciłam
dosyc zakręcony weekend miałam.
Z krwawieniem elegancko, przyszlo 4go dnia rano
Dziękuję za takie wsparcie
Czyli nazwa watku dalej prawdziwa

Wysłane z mojego HUAWEI SCL-L01 przy użyciu Tapatalka
sandrasandia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-21, 08:34   #73
pingwinek=]
Zakorzenienie
 
Avatar pingwinek=]
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Wawalove
Wiadomości: 5 468
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Prawdziwa, ja również melduję że miałam plamienia po antybiotyku i krwawienie było później skąpe i się bałam ale minął kolejny miesiąc i krwawienie przyszło tym razem normalne i to nawet dwa dni szybciej niż zazwyczaj
pingwinek=] jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-21, 15:00   #74
BiliLili
Raczkowanie
 
Avatar BiliLili
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 44
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Oby dalej była prawdziwa!
BiliLili jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-23, 15:02   #75
Rapsody
Raczkowanie
 
Avatar Rapsody
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 66
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Hej.
Dzisiaj byłam u ginekologa z powodu nawracających infekcji intymnych, dostałam Mycosyst, lek który będę brała przez 2,5 miesiąca doustnie, 1 tabletka na tydzień. Zapomniałam jednak spytać czy są jakieś interakcje z antykoncepcją.
Czy Mycosyst może obniżyć skuteczność tabletek?
Rapsody jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-23, 17:01   #76
sandrasandia
Raczkowanie
 
Avatar sandrasandia
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 369
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Rapsody Pokaż wiadomość
Hej.
Dzisiaj byłam u ginekologa z powodu nawracających infekcji intymnych, dostałam Mycosyst, lek który będę brała przez 2,5 miesiąca doustnie, 1 tabletka na tydzień. Zapomniałam jednak spytać czy są jakieś interakcje z antykoncepcją.
Czy Mycosyst może obniżyć skuteczność tabletek?
http://bil.aptek.pl/servlet/interakcje/list
Tu mozesz sobie sprawdzic

Wysłane z mojego HUAWEI SCL-L01 przy użyciu Tapatalka
sandrasandia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-23, 17:28   #77
BiliLili
Raczkowanie
 
Avatar BiliLili
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 44
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Przybywam z nową schizą.
czy uważacie, że 3 luźne stolce w 6 godzin od wzięcia piguły obniżają skuteczność ? Wprawdzie nie zaliczyłabym tego do ,,ostrej biegunki" jak piszą w ulotce, nawet do samej biegunki bym tego nie zaliczyła...

Edytowane przez BiliLili
Czas edycji: 2016-06-23 o 17:30
BiliLili jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-23, 20:19   #78
sandrasandia
Raczkowanie
 
Avatar sandrasandia
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 369
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez BiliLili Pokaż wiadomość
Przybywam z nową schizą.
czy uważacie, że 3 luźne stolce w 6 godzin od wzięcia piguły obniżają skuteczność ? Wprawdzie nie zaliczyłabym tego do ,,ostrej biegunki" jak piszą w ulotce, nawet do samej biegunki bym tego nie zaliczyła...
Hahaha mysle ze tą kupą nie masz się co martwić XD sama sobie odpowiedzialas na pytanie

Wysłane z mojego HUAWEI SCL-L01 przy użyciu Tapatalka
sandrasandia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-24, 19:32   #79
_ee
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 95
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Prosze o rade. Za miesiac jade na wymarzone wakacje, wypada mi wtedy idealnie miesiaczka. Aktuqlnie jestem w 5 dniu cyklu, mam zapisany harmonet. Doktor zalecila oczywiscie branie od 1.dnia cyklu, ale czy moge zaczac brac jutro i nie robiac przerwy zaczac nastepne opakowanie, aby przesunac od razu miesiaczke? Wiem, ze chroniona bylabym dopiero od wziecia 1 tabletki z drugiego opakowania, tego od poczatku cyklu. Czy takie wziecie tabletek 'od srodka' nic nie da i krwawienie wystapi normalnie?
_ee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-06-24, 19:47   #80
sandrasandia
Raczkowanie
 
Avatar sandrasandia
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 369
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez _ee Pokaż wiadomość
Prosze o rade. Za miesiac jade na wymarzone wakacje, wypada mi wtedy idealnie miesiaczka. Aktuqlnie jestem w 5 dniu cyklu, mam zapisany harmonet. Doktor zalecila oczywiscie branie od 1.dnia cyklu, ale czy moge zaczac brac jutro i nie robiac przerwy zaczac nastepne opakowanie, aby przesunac od razu miesiaczke? Wiem, ze chroniona bylabym dopiero od wziecia 1 tabletki z drugiego opakowania, tego od poczatku cyklu. Czy takie wziecie tabletek 'od srodka' nic nie da i krwawienie wystapi normalnie?
Cytuje ulotke Harmonet (zajrzenie do niej nie boli polecam xd)
"Dopuszczalne jest rozpoczecie przyjmowania tabletek w 2-7 dniu cyklu, ale w tym przypadku nalezy pierwsze 7 dni przyjmowania produktu Harmonet stosować dodatkowe niehormonalne metody zapobiegania ciąży (np. Prezerwatywa i środek plemnikobójczy)"
Wszystko to masz w ulotce. A z tego wynika ze jestes w 5 dniu cyklu więc zaczynasz branie, przez 7 dni sie zabezpieczajac a potem jesteś juz zabezpieczona przez tabletki. Potem możesz oczywiście połączyć opakowania żeby uniknąć krwawienia, ale pamietaj ze jak zaczynasz branie to przez poerwsze 3 opakowania i tak moga wystapic plamienia, bo organizm sie przystosowuje do hormonów.
Wszystko to, co powiedzialam masz w ulotce, przeczytaj ja cala dokladnie

Edytowane przez sandrasandia
Czas edycji: 2016-06-24 o 19:54
sandrasandia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-25, 11:04   #81
_ee
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 95
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Dziekuje za pomoc, jeszcze mam jedno pytanie, dzisiaj wypada 6 dzien i wezme pierwsza tabletke, czyli mam wziac tabletke nr 6, nie pierwsza z opakowania? Przepraszam za tak fundamentalne pytania, ale dla komfortu psychicznego musze miec 100 procent pewnosci, ze robie wszystko jak nalezy.
_ee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-25, 11:14   #82
sandrasandia
Raczkowanie
 
Avatar sandrasandia
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 369
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez _ee Pokaż wiadomość
Dziekuje za pomoc, jeszcze mam jedno pytanie, dzisiaj wypada 6 dzien i wezme pierwsza tabletke, czyli mam wziac tabletke nr 6, nie pierwsza z opakowania? Przepraszam za tak fundamentalne pytania, ale dla komfortu psychicznego musze miec 100 procent pewnosci, ze robie wszystko jak nalezy.
Nie, masz wziac PIERWSZA tabletke z opakowania, nie 6 NIC NIE OMIJAĆ

Wysłane z mojego HUAWEI SCL-L01 przy użyciu Tapatalka
sandrasandia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-26, 08:54   #83
_ee
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 95
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Czyli mimo, ze zaczelam w 6 dniu to mam wybrac wszystkie tabletki z opakowania i dopiero zrobic przerwe 7 dniowa? To krwawienie z odstawienia i tak sie automatycznie przesunie o to 6 dni, wiec nie bede musiala przesuwac okresu nie robiac przerwy...
_ee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-26, 10:51   #84
sandrasandia
Raczkowanie
 
Avatar sandrasandia
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 369
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez _ee Pokaż wiadomość
Czyli mimo, ze zaczelam w 6 dniu to mam wybrac wszystkie tabletki z opakowania i dopiero zrobic przerwe 7 dniowa? To krwawienie z odstawienia i tak sie automatycznie przesunie o to 6 dni, wiec nie bede musiala przesuwac okresu nie robiac przerwy...
Tak, masz wybrać cale opakowanie, nie nalezy pomijac zadnej tabletki

Wysłane z mojego HUAWEI SCL-L01 przy użyciu Tapatalka
sandrasandia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-26, 19:03   #85
herrfrau
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 59
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Mam pytanie o błonnik znajdujacy się w nasionach chia. Czy dawka 4g może wpłynąć na tabletki? Załózmy, że jem ją rano, a tabletki biorę po ok 12h
herrfrau jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-26, 19:05   #86
sandrasandia
Raczkowanie
 
Avatar sandrasandia
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 369
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez herrfrau Pokaż wiadomość
Mam pytanie o błonnik znajdujacy się w nasionach chia. Czy dawka 4g może wpłynąć na tabletki? Załózmy, że jem ją rano, a tabletki biorę po ok 12h
Nasiona chia nie wplywaja na tabsy

Wysłane z mojego HUAWEI SCL-L01 przy użyciu Tapatalka
sandrasandia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-27, 13:52   #87
Azathra
Raczkowanie
 
Avatar Azathra
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 76
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Hej, cześć. Widzę, że nie jestem sama w tych schizach i nie tylko mój chłopak ma mnie dość czasem.. Opowieść może być obszerna ale mam nadzieję, że znajdzie się jakaś dobra dusza, która to przeczyta i doradzi Otóż tabletki antykoncepcyjne Lesinelle biorę już od ok. 5 lat ze względu na skłonność do powstawania torbieli na jajnikach. Jak widać zaczęłam już jako 15/16 latka je przyjmować więc nie służyły mi jako stricte środek anty. Z moim chłopakiem jesteśmy razem od ponad 4 lat, niedawno zdecydowaliśmy się na rozpoczęcie współżycia, ciężko mi się wierzy, że tabletki są tak skuteczne więc kazałam mu być zawsze w gumce. Dwa miesiące temu wszedł dwa razy we mnie bez niczego, pozwoliłam mu na to. Oczywiście pod koniec opakowania zaczęły się schizy (jestem osobą ze zdiagnozowaną nerwicą więc stany w jakie popadam są.. różne.). Zrobione 6 testów co dwa dni nawet po krwawieniu, które oczywiście wystąpiło i dwa testy beta HCG, oczywiście wszystko negatywne. Na kolejne miesiące miałam spokój. Ostatnim razem w czwartek tj. 16.06 znów pozwoliłam wejść we mnie mojemu chłopakowi po uprzednim dokładnym umyciu go i siebie. Trwało to dosłownie może niecałe 30 sekund, przez kolejne dwa dni pozwalałam tylko żeby ocierał się o moją pochwę. Schiza znów się pojawiła. P0jawił się ból piersi ale taki jak w tamtym miesiącu, jedyne co mnie niepokoi to lekkie bóle w podbrzuszu, większa ilość wyprysków, chyba wzmożony apetyt i pieczenie pochwy od tamtego czasu, wydaje mi się, że może to być spowodowane tym ocieraniem. Biorę tabletki regularnie, nigdy żadnej nie pominęłam od kiedy współżyję, choruję na przewlekłe zapalenie żołądka i zespół jelita drażliwego, na żołądek stosuję controloc 20 ale z tego co czytałam nie ma wpływu na tabletki. Nie występują biegunki, wymioty, nie stosuję żadnych innych leków, nie piję ziołowych herbatek.. Chłopak zapewnia mnie, że wszystko jest okej, że znowu wymyślam, że doskonale wie, że wydziela się u niego preejakulat ale jest pewien, że nawet jeśli się wydzielił to tabletki były wystarczającym zabezpieczeniem.. Dziewczyny.. czy tu może być coś nie tak? Czy mogło coś zaburzyć ich działanie? :/
Azathra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-27, 13:57   #88
sandrasandia
Raczkowanie
 
Avatar sandrasandia
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 369
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Azathra Pokaż wiadomość
Hej, cześć. Widzę, że nie jestem sama w tych schizach i nie tylko mój chłopak ma mnie dość czasem.. Opowieść może być obszerna ale mam nadzieję, że znajdzie się jakaś dobra dusza, która to przeczyta i doradzi Otóż tabletki antykoncepcyjne Lesinelle biorę już od ok. 5 lat ze względu na skłonność do powstawania torbieli na jajnikach. Jak widać zaczęłam już jako 15/16 latka je przyjmować więc nie służyły mi jako stricte środek anty. Z moim chłopakiem jesteśmy razem od ponad 4 lat, niedawno zdecydowaliśmy się na rozpoczęcie współżycia, ciężko mi się wierzy, że tabletki są tak skuteczne więc kazałam mu być zawsze w gumce. Dwa miesiące temu wszedł dwa razy we mnie bez niczego, pozwoliłam mu na to. Oczywiście pod koniec opakowania zaczęły się schizy (jestem osobą ze zdiagnozowaną nerwicą więc stany w jakie popadam są.. różne.). Zrobione 6 testów co dwa dni nawet po krwawieniu, które oczywiście wystąpiło i dwa testy beta HCG, oczywiście wszystko negatywne. Na kolejne miesiące miałam spokój. Ostatnim razem w czwartek tj. 16.06 znów pozwoliłam wejść we mnie mojemu chłopakowi po uprzednim dokładnym umyciu go i siebie. Trwało to dosłownie może niecałe 30 sekund, przez kolejne dwa dni pozwalałam tylko żeby ocierał się o moją pochwę. Schiza znów się pojawiła. P0jawił się ból piersi ale taki jak w tamtym miesiącu, jedyne co mnie niepokoi to lekkie bóle w podbrzuszu, większa ilość wyprysków, chyba wzmożony apetyt i pieczenie pochwy od tamtego czasu, wydaje mi się, że może to być spowodowane tym ocieraniem. Biorę tabletki regularnie, nigdy żadnej nie pominęłam od kiedy współżyję, choruję na przewlekłe zapalenie żołądka i zespół jelita drażliwego, na żołądek stosuję controloc 20 ale z tego co czytałam nie ma wpływu na tabletki. Nie występują biegunki, wymioty, nie stosuję żadnych innych leków, nie piję ziołowych herbatek.. Chłopak zapewnia mnie, że wszystko jest okej, że znowu wymyślam, że doskonale wie, że wydziela się u niego preejakulat ale jest pewien, że nawet jeśli się wydzielił to tabletki były wystarczającym zabezpieczeniem.. Dziewczyny.. czy tu może być coś nie tak? Czy mogło coś zaburzyć ich działanie? :/
Dalam rade przeczytac cale Jak sama mowisz, bierzesz tabletki poprawnie a lek ktory bierzesz nie ma wplywu na antykoncepcje, więc odpowiedz na Twoje pytanie czy wszystko jest ok powinna nasuwac Ci się sama w ciazy nie jestes i niepotrzebnie schizujesz, zwlaszcza ze chlopak nawet w Tobie nie skonczyl tu nie ma szansy na ciążę, wyluzuj. Ja zawsze lece bez gumki i do konca w srodku i w ciazy nie jestem

Wysłane z mojego HUAWEI SCL-L01 przy użyciu Tapatalka
sandrasandia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-27, 14:06   #89
Azathra
Raczkowanie
 
Avatar Azathra
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 76
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Rany, strasznie dziękuję za odzew Mam jeszcze pytanko, bo tabletki lesinelle są dwuskładnikowe, które mają jeden kolor tabletek czyli mają wszystkie takie samo stężenie hormonów zgadza się?
Azathra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-27, 14:07   #90
sandrasandia
Raczkowanie
 
Avatar sandrasandia
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 369
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Azathra Pokaż wiadomość
Rany, strasznie dziękuję za odzew Mam jeszcze pytanko, bo tabletki lesinelle są dwuskładnikowe, które mają jeden kolor tabletek czyli mają wszystkie takie samo stężenie hormonów zgadza się?
Tak, zgadza sie

Wysłane z mojego HUAWEI SCL-L01 przy użyciu Tapatalka
sandrasandia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-06-07 10:57:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:02.