5 miesieczny niejadek POMOCY!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-12-04, 17:16   #1
natalija25
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6
Angry

5 miesieczny niejadek POMOCY!!


Witam, jestem młoda mamą. Córeczka ma 5 miesiecy i tydzień. Od początku jadła poniżej normy jednak zawsze dobrze przybierała na wadze wiec nie martwiłam się tak bardzo. Od 4 miesiaca zaczełam rozszerzać jej diete. Mam wrazenie ze nic z tego dobrego nie wyszło poniewaz je jeszcze mniej. W zasadzie kazde karmienie kończy sie na przekonywaniu jej do jedzenia. Chciałam na tym forum zapytać doświadczone mamy o to jak jedzą Wasze maluszki. Dziennie menu mojej córki wygląda następująco: rano ok 8.00 mleko lub mleko z biszkoptem(podawane łyżeczką) ponieważ z butli zazxwyczaj nie chce jesć. Zjada wtedy ok 100ml, później godz 11 kaszka ryżowa na m.m 130-150ml, nastepnie słoiczek obiadku 190gr zjada zazwyczaj cały albo 3/4, później próbuje jej podać deserek ok. 17 ale nie chce jesć wogóle więc końćzy dzień o 18 jedząc znowu 130-150ml kaszki lub kleiku na m.m o 19.jest kąpana idzie spać i około 22.30 zjada jeszcze 100-130ml m.m i czasami budzi się o 3 i zjada 100ml m.m, czasami tylko sie budzi i zje 50ml i nie chce wiecej, czasami spi do rana. Prosze napiszcie co sadzicie o menu mojego dziecka, co powinnam zmienic, czy mam sie czym martwić czy jest ok. Pozdrawiam
natalija25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-04, 17:51   #2
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: 5 miesieczny niejadek POMOCY!!

A jak przybiera na wadze?
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-04, 18:09   #3
natalija25
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6
Dot.: 5 miesieczny niejadek POMOCY!!

Słabo, przybiera ale przybiera. Kiedy mówiłam o tym lekarce stwierdziła że widocznie tak ma i że na wychudzoną nie wygląda. Obecnie waży 7 kg, waga urodzeniowa to 3,540

---------- Dopisano o 18:03 ---------- Poprzedni post napisano o 18:01 ----------

Dodam również że posiłki które zjada zjada chętnie do połowy, resztę podaje jej troche na siłe (zabawiam ją jak moge) i wtedy zjada. Sama nigdy z chęcią nie zjada

---------- Dopisano o 18:09 ---------- Poprzedni post napisano o 18:03 ----------

Mała równiez bardzo duzo ulewała na poczatku teraz ulewa mniej poniewaz wszystkie mleczne posiłki zageszczam nutritonem. Mleko pije Nutramingen LGG ze wzgledu na podejzenie skazy jakies 3 miesiace temu.
natalija25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-04, 18:18   #4
kotek81
Zakorzenienie
 
Avatar kotek81
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 4 690
Dot.: 5 miesieczny niejadek POMOCY!!

wagę ma dobrą co do tego zabawiania żeby zjadła całą porcję - nie rób tego bo narobisz sobie tylko problemów i faktycznie będziesz mieć w domu małego niejadka
kotek81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-04, 18:22   #5
kordelka85
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 6 973
Dot.: 5 miesieczny niejadek POMOCY!!

Jak na moje oko to wcale mało nie je i wazy normalnie.
kordelka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-04, 18:23   #6
kordelka85
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 6 973
Dot.: 5 miesieczny niejadek POMOCY!!

Jak na moje oko to wcale mało nie je i wazy normalnie.
kordelka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-04, 18:35   #7
natalija25
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6
Dot.: 5 miesieczny niejadek POMOCY!!

Może i nie je super mało, ale bez zabawiania naprawdę zjadałaby tylko połowę. No i utrapieniem są wszelkiego rodzaju deserki i soczki których nie chce w ogóle. Zamyka buzię i choćbym chciała , prosiła, błagała to nie otowrzy;( Myślałam że może nie lubi słodkiego bo mleko które pije jest gorzkie, wiec mieszałam czasami deserek z odrobiną mleka ale też nie chciała.
natalija25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-12-04, 18:43   #8
kotek81
Zakorzenienie
 
Avatar kotek81
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 4 690
Dot.: 5 miesieczny niejadek POMOCY!!

jako mama dwóch niejadków naprawdę dobrze ci radzę - nie zabawiaj, chce tylko połowę niech zje połowę, za to powinna prędzej zgłodnieć. Bo za chwilę się okaże, ze nawet 1 łyżeczki bez zabawiania nie zje...
Nie chce deserków i soków to daj jej na razie spokój i nie podawaj - niech zje 2 razy zupkę skoro lubi (moja miała takie dni, że potrafiła cały dzien jeść tylko zupę ale ja się cieszyłam, że w ogóle coś je )
kotek81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-04, 18:56   #9
natalija25
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6
Dot.: 5 miesieczny niejadek POMOCY!!

Postaram się jej nie zabawiać, ale już teraz jej zachowanie przy jedzeniu doprowadza mnie do łez. Może macie jakieś inne pomysły na inne dania , czy inne godziny podawania jedzenia, jeśli macie jakieś pomysły to chętnie przeczytam i wypróbuje, bo moje wszystkie starania idą na marne.
natalija25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-04, 19:18   #10
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: 5 miesieczny niejadek POMOCY!!

Moja w tym wieku piła 5 razy dziennie butlę mleka
__________________
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-04, 19:28   #11
kotek81
Zakorzenienie
 
Avatar kotek81
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 4 690
Dot.: 5 miesieczny niejadek POMOCY!!

jedyne co ci mogę poradzić to podawaj różne smaki - patrz co małej podchodzi a czego zdecydowanie nie lubi (i tego oczywiście nie podawaj spróbuj za tydzień czy 2 może wtedy jej posmakuje ), spróbuj ustalić jakiś rytm karmień, godziny dobierz sobie indywidualnie w zalezności od tego o której mała wstaje, kiedy ma spacer, drzemkę itd. albo olej schemat i karm jak zgodnieje a nie według zegarka i przede wszystkim staraj się nie okazywać, ze bardzo ci zależy na tym żeby zjadła bo dziecko to chyba podświadomie wyczuwa i im bardziej mamie zależy tym ono mniej je
dopóki waga idzie w górę - nawet pomalutku ale jednak na + to się nie przejmuj, zdrowe dziecko zagłodzić się nie da
moje niejadki trochę ponad 7kg to ważyły kończąc rok i jakos żyją

Edytowane przez kotek81
Czas edycji: 2014-12-04 o 19:29
kotek81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-12-04, 19:37   #12
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: 5 miesieczny niejadek POMOCY!!

Cytat:
Napisane przez natalija25 Pokaż wiadomość
Postaram się jej nie zabawiać, ale już teraz jej zachowanie przy jedzeniu doprowadza mnie do łez. Może macie jakieś inne pomysły na inne dania , czy inne godziny podawania jedzenia, jeśli macie jakieś pomysły to chętnie przeczytam i wypróbuje, bo moje wszystkie starania idą na marne.
Nie histeryzować, niech je tyle ile ma ochotę, byle regularnie.
Im bardziej będziesz odstawiac cyrki i prosic tym gorzej.
Dziecko sie nie zagłodzi.

Takie histerie odstawiane przez matki i babcie dot. jedzenia to dla mnie pierwszy krok do wychowania dziecka z zaburzeniami odzywiania.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-04, 20:44   #13
gold-fish
Zakorzenienie
 
Avatar gold-fish
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 4 514
Dot.: 5 miesieczny niejadek POMOCY!!

W pierwszym poście napisałaś prośbę o ocenę więc oceniam

Po pierwsze dziecko karmione sztucznie powinno mieć rozszerzanã dietę nie wcześniej niż w 5 miesiącu- Ty zrobiłaś to już w 4. Czy ktoś Cię do tego zachęcał czy sama tak zdecydowałaś?

Nie rozumiem po co podajesz i chcesz podawać jakieś biszkopty? Twoja córeczka dopiero zapoznaje się z jedzeniem i ma cale życie na biszkopty i deserki. Pytanie co to znaczy deserek?

Zgadzam się z tym że nie możesz zabawiać ani zmuszaç do jedxenia. To dziecko decyduje ile zje, a rodzice co zje. Krzywda żadna jej się nie będzie działa. Pamiętaj że jedzenie (jako czynność) powinna się dobrze kojarzyč. Jeżeli malutka nie chce jeść to może właśnie przez soczki lub zagęszczanie.

Wagę też ma odpowiednią bo dziecko pöłroczne powinno podwoić wagę urodzeniową

Podawaj małej wodę źródlaną do picia (zimą lekko podgrzaną, ciepłą) bez żadnych dodatków smakowych.
A może zechciałabyś zacząć gotować? Wpadnij na mojego bloga jest tam wiele łatwych przepisów dla niemowląt
__________________

Dżunior maj 2013

Hanna kwiecień 2015
gold-fish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-04, 22:02   #14
natalija25
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6
Dot.: 5 miesieczny niejadek POMOCY!!

Jeśli chodzi o rozszerzanie diety to sama tak zadecydowałam, ponieważ dużo na ten temat czytałam w internecie i wywnioskowałam że nadeszła ta pora. Jeśli chodzi o biszkopty to podaje jej mleko i do tego dodaje biszkopta żeby zagęścić troszkę to mleko ponieważ z butelki nie chce pić a łyżeczką samo mleko bardzo wypluwała, jednak co do biszkoptów to lubi takie połączenie. Pisząc o deserkach miałam na myśli jabłko, gruszkę banana. przygotowuję je sama. A jeśli chodzi o gotowane obiadki to chętnie poczytam przepisy, ponieważ dwa tygodnie gromadziłam świeże swojskie warzywa ( dynie, ziemniaki, pietruszkę, marchewki) żeby jej gotować smaczne i zdrowe obiadki, ale mała zjadała ich jeszcze mniej niz słoiczkowych dań, dlatego też przestałam gotować sama a zaczęłam kupować. Pozdrawiam

---------- Dopisano o 21:59 ---------- Poprzedni post napisano o 21:54 ----------

Smaki podaje różne, tym bardziej że w sklepach jest naprawdę duży wybór dań dla takich maluchów. Jednak gdybym miała opowiedzieć o smakach małej to było by napradę cięzko bo mam wrażenie że ona nie lubi prawie niczego. Może ze dwa słoiczki jej posmakowały jak do tej pory które kupuje częściej bo wiem że zje. Resztą pluje, albo zamyka buziulkę na kłódkę

---------- Dopisano o 22:02 ---------- Poprzedni post napisano o 21:59 ----------

Na pewno Macie racje pisząc żebym jej nie zmuszała, bo póki co każdy posiłek mi przysparza nerwów zanim jeszcze go przygotuje. A mała wiem że też jest zdenerwowana tym że ma jeść, bo nasze posiłki zawsze kończą się nerwami po jednej i drugiej stronie łyżki

Edytowane przez natalija25
Czas edycji: 2014-12-04 o 22:05
natalija25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-05, 00:37   #15
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: 5 miesieczny niejadek POMOCY!!

5 miesięcy i tyle żarcia.
Szok szok szok.

Ona NIE JEST GOTOWA na takie jedzenie i dlatego Ci nie je.

A w tym internecie nie przeczytałaś, że dziecko musi wykazywać oznaki zainteresowania jedzeniem, aby mu zacząć rozszerzać dietę?

Biszkopt? O glutenie cokolwiek czytałaś? W internecie...

Co na to lekarz?
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-05, 01:17   #16
shirmus
Rozeznanie
 
Avatar shirmus
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 567
Dot.: 5 miesieczny niejadek POMOCY!!

Skoro tyle czytałaś tyle na temat karmienia to czemu nie doczytałaś że są nowe zalecenia dotyczące wprowadzania stałych pokarmów? Dziecku rozszerza sie dietę w 6 miesiacu niezależnie czy jest karmione mm czy kp. Dziecko najzwyczajnie w świecie może być jeszcze nie gotowe na stałe pokarmy bo "KAŻDE DZIECKO JEST INNE" a to że rodzic ma inny plan cóż zdarza się. Moja jak zaczynałam rozszerzać dietę po 6 miesiacu na obiad potrafiła zjeść tylko a może aż pół małego słoiczka obiadku. Sorry ale pchasz w dziecko jak w dorosłego a ono ma rzołądek nie większy od śliwki. Moje dziecko urodziło sie z wagą 3680 teraz ma 15 miesiecy waży niewiele ponad 9 kg, je tyle ile chce nie wmuszam tak jak ty (możesz przez to tylko dziecku zrobić krzywdę jak nie teraz to później to wyjdzie). Córka jest małym sztanem wszędzie jej pełno, wyniki ma dobre a waga cóż taki urok dziecka, przynajmniej później nie będzie na diecie żeby zrzucić zbędne kilogramy do których mama doprowadziła wciskając jedzenie na siłę,

Edytowane przez shirmus
Czas edycji: 2014-12-05 o 09:32
shirmus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-05, 11:03   #17
kordelka85
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 6 973
Dot.: 5 miesieczny niejadek POMOCY!!

Bo rodzicom się wydaje, ze dziecko mało je, a dla niego to jest ok.
Poza tym dla 5 miesięcznego dziecka 3 posiłki stale to jest dużo, doliczając mleko z biszkoptami to już sa 4 stale. Nie powinno być w tym wieku więcej niż 2, reszta mleko. Jak nie chce mleka rano to może wtedy kaszkę (może być z owocami), a potem butle. Jak nie che to może dodaj troszkę kaszki do butli, ale nie dużo, żeby to było płynne i do picia.
No i niech je ile chce, jak będzie głodna to przy następnym posiłku zje więcej.
kordelka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-05, 15:22   #18
Layla79
Zakorzenienie
 
Avatar Layla79
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 921
Dot.: 5 miesieczny niejadek POMOCY!!

Kaszka ryzowa do mleka na noc i zupka w ciagu dnia, poza tym wystarczy mleko. Dzieciom ogolnie na poczatku, nie podaje sie raczej owocow, tylko zaczyna od warzyw, na poczatku moga pluc jedzeniem, ale w koncu cos im zasmakuje, muszą odkryc swoje smaki. Ja juz od jakiegos 7 mca zycia dawalam dziecku lyzeczke i moglo samo sobie mieszac w zupie, probowac, nie powinno sie zmuszac do jedzenia.
u nas sprawdzaly sie obiadki hippa, niektore lubila bardziej, inne mniej, najczesciej dzieci lubia marchewke i ziemniaka. Moje dziecko nie jadlo nic ugotowanego przeze mnie, pomimo ze kupowalam kroliki, miksowalam itd. Musisz poprobowac, ale stopniowo, nawet gdybys teraz dawala sama kaszke na noc, tez byloby ok, nie spiesz sie, zoladek musi przygotowac sie do trawienia, bo dziecko bedzie bolal brzuszek. Moze dlatego odmawia jedzenia?
Layla79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-07, 19:38   #19
nynka_1987
Zadomowienie
 
Avatar nynka_1987
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Szczecinek :/
Wiadomości: 1 269
Dot.: 5 miesieczny niejadek POMOCY!!

Bardziej traktowałabym karmienie 5-miesięcznego dziecka jako zapoznawanie go z nowymi smakami, konsystencją i naukę jedzenia łyżeczką, a nie jako karmienie w celu zaspokojenia głodu. Mała je tyle ile jej potrzeba.
__________________
nynka_1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-12-07, 22:09   #20
mamasierpniowa
Zadomowienie
 
Avatar mamasierpniowa
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 216
Dot.: 5 miesieczny niejadek POMOCY!!



mój 16-miesieczniak ma niewiele więcej urozmaicone menu.Jak nie chce jesc to nie zmuszaj bo dorosnie, a niechęc zostanie, i dopiero wtedy będziesz miała powazny problem
mamasierpniowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-08, 13:06   #21
Debrah
Zakorzenienie
 
Avatar Debrah
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 8 880
Dot.: 5 miesieczny niejadek POMOCY!!

Ale, że gdzie ona jest niejadkiem? Ona ma dopiero 5 miesięcy, a pakujesz w nią jak w tucznika jakiegoś. Nie je tyle bo to ZA DUŻO i NIE JEST GOTOWA na takie jedzenie. Skąd ty wzięłaś tą decyzję o tak szybkim i gwałtownym rozszerzaniu diety, w czym to miało pomóc? Za dużo, za szybko, za często.
Nie jest niejadkiem, to ty masz jakieś chore wygórowane oczekiwania co do jedzenia w tym wieku, ona równie dobrze mogłaby ciągnąć na mleku i raz dziennie mleko + kasza i na pewno by jej to wyszło bardziej na zdrowie.
Debrah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-08, 23:09   #22
teorema
Wtajemniczenie
 
Avatar teorema
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 129
Dot.: 5 miesieczny niejadek POMOCY!!

Dziewczyno, bój się Boga, czy Ty oszalałaś? Dziewczyny Ci dobrze mówią, ogarnij się i na spokojnie przeczytaj rady.

Zostaw to biedne dziecko w spokoju, nie trzęś się nad nim, nie zabawiaj, nie denerwuj małego człowieka. Aż mnie ciarki przeszły, jak przeczytałam Twój post. To dziecko NIE waży za mało, NIE jest niejadkiem. Jest za to biednym, skrzyczanym i zmuszanym dzieckiem, któremu własnie fundujesz bulimię albo inne schorzenia w młodym wieku.

Opanuj się i zamiast czytać bzdury w internecie [swoją drogą, gdzie to wyczytałaś, że można od 4 mieś dietę rozszerzać? Czeka się do 5-6 mieś], zainwestuj chociaż w jedną mądrą książkę, skoro lekarza masz do bani. Polecam np. "Pierwszy rok życia dziecka".
Po drugie: nie zmuszaj córki do jedzenia deserów, owoców, biszkoptów!!! To NIE jest jedzenia dla niej. Teraz tylko mleko i kaszka, dziewczyny mają rację.
Po trzecie: NIE wolno zmuszać dziecka do jedzenia na siłe. To nie jest gęś, trzoda chlewna ani bydło. Ona ma swoje preferencje i tobie nie wolno w to ingerować. Ona teraz ma prawo nie chciec czegoś zjeść. Czy Tobie ktoś wpycha łyżkę do buzi z czymś, na co nie masz ochoty?

Cisną mi się straszne słowa na usta, ale nie napiszę.
__________________

teorema jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-09, 11:05   #23
dekra
Rozeznanie
 
Avatar dekra
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 699
Dot.: 5 miesieczny niejadek POMOCY!!

Cytat:
Napisane przez mamasierpniowa Pokaż wiadomość


mój 16-miesieczniak ma niewiele więcej urozmaicone menu.Jak nie chce jesc to nie zmuszaj bo dorosnie, a niechęc zostanie, i dopiero wtedy będziesz miała powazny problem
Serio? Bo ja mam dziecko 16 miesięczne ,je dokładnie to co my (poza grzybami) . Według mnie roczne dziecko jeśli jest zdrowe powinno jeść to co rodzice.
dekra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-09, 13:00   #24
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: 5 miesieczny niejadek POMOCY!!

Dekra zapraszam na wątek o problemach z karmieniem, mamy tam z mamasierpniowa stały udział I prawdę mówiąc gdyby mój jadł tak jak ten 5-miesieczniak,to byłabym szczęśliwa. A ma 1,5 roku. Ale w wieku 5 m-cy dopiero poznawał smaki.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-09, 13:29   #25
_Beata _
ja.
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: niedaleko
Wiadomości: 1 422
Dot.: 5 miesieczny niejadek POMOCY!!

dziewczyny maja racje, 5 miesieczniak nie bedzie zarl tyle co chlop w polu podstawe diety niemowlaka stanowi mleko, zwlaszcza tak malego, do roku do mleko jest podstawa diety, pokarmy stale to ma byc, zwlaszcza w wieku 5 mscy, probowanie a nie pelny posilek to nie wyscigi, litosci...
_Beata _ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-09, 15:02   #26
magnusia
Zakorzenienie
 
Avatar magnusia
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 7 496
Dot.: 5 miesieczny niejadek POMOCY!!

polevam wytyczne who odnośnie rozszerzania diet u niemowląt. Moim zdaniem wszystko robisz za wcześnie i za dużo.
__________________
16.06.2012
magnusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-09, 15:08   #27
ZamyslonaRoztargniona
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 5 580
Dot.: 5 miesieczny niejadek POMOCY!!

Cytat:
Napisane przez gold-fish Pokaż wiadomość
Zgadzam się z tym że nie możesz zabawiać ani zmuszaç do jedxenia. To dziecko decyduje ile zje, a rodzice co zje. Krzywda żadna jej się nie będzie działa. Pamiętaj że jedzenie (jako czynność) powinna się dobrze kojarzyč. Jeżeli malutka nie chce jeść to może właśnie przez soczki lub zagęszczanie.
Pod warunkiem, że dobowy bilans spożytych kalorii się zgadza!

W tej metodzie karmienia chodzi o to, że odchodzi się od dawniejszych twierdzeń, że jeden posiłek to musi być 180ml pokarmu. Teraz dziecko może zjeść raz 150ml, a raz 200ml. Dobowo jednak bilans ma wyjść odpowiedni dla danego wieku.

Są dzieci które da się zagłodzić dając im decydować bez ograniczeń ile mają jeść.

Twoja córka w moim odczuciu nie je mało. Je mniejsze porcje, ale dużo razy na dobę.
Menu dobowe mojej córki (6,5 miesiąca):
-120ml mm
- obiadek 190g
- deserek 125g
- 90 do 120ml mleka.
Gdybym nie wpychała w nią tego, mogłaby nie jeść cały dzień.
ZamyslonaRoztargniona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-09, 18:33   #28
WackelDackel
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: chata za wsią Warszawa
Wiadomości: 600
Dot.: 5 miesieczny niejadek POMOCY!!

5 miesięcy, tak DUŻO je, a Ty ją nazywasz niejadkiem ??!!
WackelDackel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-10, 12:18   #29
gold-fish
Zakorzenienie
 
Avatar gold-fish
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 4 514
Dot.: 5 miesieczny niejadek POMOCY!!

W stwierdzeniu że dziecko decyduje ile zje a rodzic co zje chodzi tylko o fakt decyzji, bo niektórzy robią odwrotnie i wtedy dziecko decyduje co je (słodycze, chrupki, fast foody) a rodzice chcą decydować ile ma zjeść czytaj: wmuszają kolejne porcje.

Świetnym sposobem na zachęcenie dziecka do jedzenia są wspólne posiłki. Dziecko siedzi w krzesełku, ma przed sobą jedzenie i obserwuje jak mama obok je. Przy 5 miesięcznym to może za wcześnie, ale już 7-8 miesięczny maluch bèdzie chciał naśladować. Wtedy też polecam metodę BLW (z rączki do buzi).

Zgadzam się, po 1 roku dziecko powinno coraz częściej jeśç to samo co reszta rodziny- oczywiście zdrowo.
__________________

Dżunior maj 2013

Hanna kwiecień 2015
gold-fish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-11, 10:32   #30
malwi_malwi
Raczkowanie
 
Avatar malwi_malwi
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 84
Dot.: 5 miesieczny niejadek POMOCY!!

Gdy już zaczniesz rozszerzać Młodej dietę z pomoca przyjdzie wspólne gotowanie - dzieciaki uwielbiają patrzeć, jak przygotowuje się jedzenie, które potem znajduje się na talerzyku. Nas ratują też kluseczki w kształcie dinozaurów xxx bo syn jest maniakiem prehistorycznych stworzeń.

Edytowane przez d9dafda22031a08fb930d3c506630231eeee4640
Czas edycji: 2016-10-11 o 20:13
malwi_malwi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-10-18 07:54:30


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:18.