Czapki, rękawiczki, szaliki... nosicie zimową porą czy to obciach?? - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-01-22, 10:08   #181
katia84
Zakorzenienie
 
Avatar katia84
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 6 792
GG do katia84
Dot.: Czapki, rękawiczki, szaliki... nosicie zimową porą czy to obciach??

rękawiczki i szalik musowo, czapkę jak jest zimno i wieje o zgrozo czyli praktycznie non stop noszę wszystko w czym mi będzie ciepło, bo straszny zmarźluch jestem ki
katia84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-22, 12:31   #182
xxxMikixxx
Zakorzenienie
 
Avatar xxxMikixxx
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 17 362
Dot.: Czapki, rękawiczki, szaliki... nosicie zimową porą czy to obciach??

Szalik zakładam często, rękawiczki rzadziej bo przeważnie o nich zapominam a czapki nie noszę, bo nawet nie mam. Ostatnią czapkę miałam chyba w gimnazjum. Nie znalazłam takiej w której czułabym się dobrze a na większe mrozy zakładam kaptur.
__________________
Miki bloguje


xxxMikixxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-02, 14:20   #183
free..
Zadomowienie
 
Avatar free..
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 1 032
Dot.: Czapki, rękawiczki, szaliki... nosicie zimową porą czy to obciach??

Rękawiczki - prawie zawsze, w tym roku już w październiku w nich latałam. Szaliki też noszę, chyba że mam jakiś wysoki golf. Czapki się nie wstydzę, też ubieram jak tylko mi zimno, a ja to straszny zmarzluch (:
free.. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-19, 13:46   #184
inysm
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: okolice W-wy
Wiadomości: 8
Dot.: Czapki, rękawiczki, szaliki... nosicie zimową porą czy to obciach??

Czy wiecie gdzie w W-wie mozna znaleźć futrzaną czapę z uszami i ogonem? (te na allegro jakoś mnie nie przekonują). Widziałam kilka dziewczyn w takich...
inysm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-19, 13:50   #185
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Czapki, rękawiczki, szaliki... nosicie zimową porą czy to obciach??

Cytat:
Napisane przez inysm Pokaż wiadomość
Czy wiecie gdzie w W-wie mozna znaleźć futrzaną czapę z uszami i ogonem? (te na allegro jakoś mnie nie przekonują). Widziałam kilka dziewczyn w takich...
Szukaj w sieciówkach
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-19, 13:56   #186
inysm
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: okolice W-wy
Wiadomości: 8
Dot.: Czapki, rękawiczki, szaliki... nosicie zimową porą czy to obciach??

14.02. byłam na zakupach w arkadii i nie rzuciły mi się w oczy...
inysm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-19, 14:11   #187
Nieoficjalnie
Zakorzenienie
 
Avatar Nieoficjalnie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 3 430
Dot.: Czapki, rękawiczki, szaliki... nosicie zimową porą czy to obciach??

Dla mnie normalną rzeczą jest, że gdy jest zimno, ubieram się ciepło - rękawiczki, szalik i czapka są pakietem podstawowym, gdy na dworze mróz.
__________________
Tydyrytkom
Nieoficjalnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-02-19, 14:13   #188
gsk
Zakorzenienie
 
Avatar gsk
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Beldżja
Wiadomości: 4 203
GG do gsk
Dot.: Czapki, rękawiczki, szaliki... nosicie zimową porą czy to obciach??

A no pewnie że nosze :P nawet w lecie mam zimne ręce więc rękawiczki w zimie to podstawa.
gsk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-19, 14:20   #189
Schoko
Wtajemniczenie
 
Avatar Schoko
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 517
Dot.: Czapki, rękawiczki, szaliki... nosicie zimową porą czy to obciach??

Pewnie, że noszę to przecież żaden obciach. Nie mam zamiaru marznąc.
A poza tym jest tyle modeli czapek, jest duży wybór i można kupic sobie taką, w której naprawdę fajnie się wygląda, a nie obciachowo.
Rękawiczki i szalik także noszę, obowiązkowo.
__________________

Schoko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-19, 15:05   #190
Ineczka33
Wtajemniczenie
 
Avatar Ineczka33
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 067
Dot.: Czapki, rękawiczki, szaliki... nosicie zimową porą czy to obciach??

Obciach to chodzić z gołą łepetyną przy -15. Jak widzę takie 'Gwiazdy' albo facetów, którzy myślą, że noszenie czapki czy szalika jest 'niemęskie', to robi mi się zimno
Jeszcze bardziej niemęski wydaje mi się zasmarkany facet w łóżku przykryty toną chusteczek
__________________
Życie na czas?
Czas na życie!
Ineczka33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-02-28, 14:11   #191
Pulsator
Przyczajenie
 
Avatar Pulsator
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 9
Dot.: Czapki, rękawiczki, szaliki... nosicie zimową porą czy to obciach??

Jestem facet i też nie widzę w tym obciachu bo po co sobie utrudniać życie, mam na łapach skórzane rękawiczki od ok. +5 stopni w dół czyli w sumie od listopada do lutego. Wyglądają chyba nie tak źle z tą kurtką (zdjęcia poniżej) ?

Leather.jpg
Oceńcie kobiecym okiem, kurtka i reszta związane z pasją muzyczną. Nawet w większe mrozy tak popylam i ciepło w ręce jest, są dosyć ciepłe choć na takie nie wyglądają.

Ostatnio przy powiewach wiosny spoczęły na dnie szuflady ale pewnie niestety jeszcze będzie powrót zimy i trzeba będzie je przeprosić.

A czapka i coś na szyję to już regularny mróz musi być, bo tak to czupryna wystarczy, robi za naturalną czapkę, a jak już coś na szyję to sweter z golfem zamiast szalika. Ale przy lekkim mrozie to tak jak na zdjęciach jest spoko, tylko czasem kurtkę trzeba zapiąć jak mocno wieje.
Pulsator jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2024-02-28, 17:27   #192
olamik9
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 14
Dot.: Czapki, rękawiczki, szaliki... nosicie zimową porą czy to obciach??

Nosze czapki również poza zimą. Są fajne,
olamik9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-02-28, 20:11   #193
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Czapki, rękawiczki, szaliki... nosicie zimową porą czy to obciach??

Zapalenie zatok ciągnące się tygodniami nie jest "sexy", ani "trendy", więc noszę czapkę nawet przy takich temperaturach jakie są teraz. Nie interesuje mnie jak w tym wyglądam, ani co inni sądzą. Zresztą, w życiu nie słyszałam aby ktoś miał problem z tym, że ktoś nosi czapkę, czy szalik.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-02-28, 22:09   #194
Monia284
Zakorzenienie
 
Avatar Monia284
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 7 843
Dot.: Czapki, rękawiczki, szaliki... nosicie zimową porą czy to obciach??

No żaden obciach. Nawet jak byłam w podstawówce to uważałam że to normalna sprawa i dziwiłam się jak ktoś mówił że nie zalozy rajstop czy czapki bo źle to wygląda
Może był czas że nie lubiłam nosić czapki ale to bardziej że coś było niewygodne a nie wyglad. No ale tak to noszę i nie przejmuje się.

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka
Monia284 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-02-29, 07:19   #195
ColourTheSmallOne
Rozeznanie
 
Avatar ColourTheSmallOne
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 578
Dot.: Czapki, rękawiczki, szaliki... nosicie zimową porą czy to obciach??

Cytat:
Napisane przez Pulsator Pokaż wiadomość
Jestem facet i też nie widzę w tym obciachu bo po co sobie utrudniać życie, mam na łapach skórzane rękawiczki od ok. +5 stopni w dół czyli w sumie od listopada do lutego. Wyglądają chyba nie tak źle z tą kurtką (zdjęcia poniżej) ?

Załącznik 7796381
Oceńcie kobiecym okiem, kurtka i reszta związane z pasją muzyczną. Nawet w większe mrozy tak popylam i ciepło w ręce jest, są dosyć ciepłe choć na takie nie wyglądają.

Ostatnio przy powiewach wiosny spoczęły na dnie szuflady ale pewnie niestety jeszcze będzie powrót zimy i trzeba będzie je przeprosić.

A czapka i coś na szyję to już regularny mróz musi być, bo tak to czupryna wystarczy, robi za naturalną czapkę, a jak już coś na szyję to sweter z golfem zamiast szalika. Ale przy lekkim mrozie to tak jak na zdjęciach jest spoko, tylko czasem kurtkę trzeba zapiąć jak mocno wieje.
Wszystko wygląda super, masz świetny styl

A wątek, chciałabym zauważyć, ma 15 lat
Obecnie w latach 20. (fajnie brzmi, prawda?) chyba każdy wie, że szaliki, nakrycia głowy itp. to żaden obciach, tylko normalne akcesoria, którymi można się bawić i różnie zestawiać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
When you have built a satisfying relationship with yourself, then you have something of great worth to share with others.

Zdarza mi się zmieniać niektóre drobne fakty w moich postach, żeby nie zostać rozpoznaną.
ColourTheSmallOne jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-03-05, 11:34   #196
Sweet_Judi
Raczkowanie
 
Avatar Sweet_Judi
 
Zarejestrowany: 2024-03
Wiadomości: 271
Dot.: Czapki, rękawiczki, szaliki... nosicie zimową porą czy to obciach??

Żyjemy w takiej różnorodności i dostępności ubrań, że skompletowanie sobie naprawdę stylowego ubrania zimowego z czapką czy szalem to żaden problem, to już nie czasy gdzie każdy nosił obciachowe kurtki i czapki z bazaru.
Sweet_Judi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-03-06, 07:46   #197
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Czapki, rękawiczki, szaliki... nosicie zimową porą czy to obciach??

Cytat:
Napisane przez Sweet_Judi Pokaż wiadomość
Żyjemy w takiej różnorodności i dostępności ubrań, że skompletowanie sobie naprawdę stylowego ubrania zimowego z czapką czy szalem to żaden problem, to już nie czasy gdzie każdy nosił obciachowe kurtki i czapki z bazaru.
Zabrzmiało nieco... Snobistycznie. "Stylowe" dla każdego może oznaczać co innego (nie wiem co oznacza dla Ciebie), a na bazarach (akurat nie przepadam, ale znam wiele osób, które lubią i sobie chwalą zakupy tam) można znaleźć dobrej jakości rzeczy. Jak i złej. To już kwestia sprzedawcy, budżetu itd. Dla mnie zresztą wszelkie Pepco, Sinseye i inne takie to właśnie bazary nowoczesności - po prostu w CH, pod dachem, ale bazarowy duch zachowany. A przecież mnóstwo osób się tam ubiera. Noszę czapkę z przeceny, z Sinsey właśnie bo serio nie chce mi się wydawać na tą część garderoby więcej, niż 20 złotych. Nie mam być stylowa, a ma mi być ciepło w głowę.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-03-06, 07:53   #198
Sweet_Judi
Raczkowanie
 
Avatar Sweet_Judi
 
Zarejestrowany: 2024-03
Wiadomości: 271
Dot.: Czapki, rękawiczki, szaliki... nosicie zimową porą czy to obciach??

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Zabrzmiało nieco... Snobistycznie. "Stylowe" dla każdego może oznaczać co innego (nie wiem co oznacza dla Ciebie), a na bazarach (akurat nie przepadam, ale znam wiele osób, które lubią i sobie chwalą zakupy tam) można znaleźć dobrej jakości rzeczy. Jak i złej. To już kwestia sprzedawcy, budżetu itd. Dla mnie zresztą wszelkie Pepco, Sinseye i inne takie to właśnie bazary nowoczesności - po prostu w CH, pod dachem, ale bazarowy duch zachowany. A przecież mnóstwo osób się tam ubiera. Noszę czapkę z przeceny, z Sinsey właśnie bo serio nie chce mi się wydawać na tą część garderoby więcej, niż 20 złotych. Nie mam być stylowa, a ma mi być ciepło w głowę.
Raczej chodzi mi o to, że dawniej na bazarach praktycznie wszystkie ciuchy były od jednej sztancy, obecnie mnogośc sklepów, wysoka jakosc ciuchów w second handach czy niskie ceny markowych rzeczy na Vinted pozwalają o wiele lepiej na bawienie sie swoim własnym stylem bez wydawania milionów.
Sweet_Judi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-03-06, 08:18   #199
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Czapki, rękawiczki, szaliki... nosicie zimową porą czy to obciach??

Cytat:
Napisane przez Sweet_Judi Pokaż wiadomość
Raczej chodzi mi o to, że dawniej na bazarach praktycznie wszystkie ciuchy były od jednej sztancy, obecnie mnogośc sklepów, wysoka jakosc ciuchów w second handach czy niskie ceny markowych rzeczy na Vinted pozwalają o wiele lepiej na bawienie sie swoim własnym stylem bez wydawania milionów.
Nie każdemu zależy na "stylu" w kwestii głupiej czapki na głowie. I na "markowości" rzeczy. Chcesz być stylowa, markowa i co tam jeszcze? Spoko, super, natomiast nie musisz w tym momencie pogardliwie wyrażać się o całkiem sporej grupie ludzi, którzy niekoniecznie tego szukają. Można mieć swoje zdanie nie umniejszając innych.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2024-03-06, 08:47   #200
Sweet_Judi
Raczkowanie
 
Avatar Sweet_Judi
 
Zarejestrowany: 2024-03
Wiadomości: 271
Dot.: Czapki, rękawiczki, szaliki... nosicie zimową porą czy to obciach??

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Nie każdemu zależy na "stylu" w kwestii głupiej czapki na głowie. I na "markowości" rzeczy. Chcesz być stylowa, markowa i co tam jeszcze? Spoko, super, natomiast nie musisz w tym momencie pogardliwie wyrażać się o całkiem sporej grupie ludzi, którzy niekoniecznie tego szukają. Można mieć swoje zdanie nie umniejszając innych.

Mam wrażenie, że szukasz uparcie jakiejs pogardy tam, gdzie w ogóle jej nie ma Wypowiadamy się dosłownie w temacie o tym czy zimowe ciuchy to obciach a ty czepiasz się wypowiedzi, że w dzisiejszych czasach różnorodnośc i dostępność raczej neguje ten obciach.
Sweet_Judi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-03-06, 10:19   #201
mMoniaSekk
Monia
 
Zarejestrowany: 2024-03
Wiadomości: 5
Dot.: Czapki, rękawiczki, szaliki... nosicie zimową porą czy to obciach??

oczywiście, bez tego bym zamarzła brrrrr
mMoniaSekk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-03-09, 15:35   #202
Monia284
Zakorzenienie
 
Avatar Monia284
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 7 843
Dot.: Czapki, rękawiczki, szaliki... nosicie zimową porą czy to obciach??

Myślę, że Sweet_Judith chodziło bardziej o to, że kiedyś może ciężej było ubrać się na zimę stylowo, wszystko było ciemne, bez wyrazu, a dostęp do towarów był mniejszy. Dlatego wydawało się to niestylowe. No a teraz jest taki wybór, tak piękne rzeczy bywają, że można bardzo ładnie także na zimę się ubrać. Do tego ciepło. Natomiast nie widziałam tam oceny, że ktoś jest gorszy jeżeli nie ubierze się stylowo. Chodzi o wybór, że można stylowo się ubrać, można też inaczej i ja też tego nie oceniam, bo każdy ma prawo wyglądać tak jak sam czuje się dobrze, nie musi spełniać standardów wizualnych innych ludzi i to też jest w porządku. No ale dobrze że jest wybór i różnorodność.
Monia284 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-03-10, 14:25   #203
teobromina
Raczkowanie
 
Avatar teobromina
 
Zarejestrowany: 2023-12
Wiadomości: 184
Dot.: Czapki, rękawiczki, szaliki... nosicie zimową porą czy to obciach??

Oczywiście, że noszę.
Dziwne jest postrzeganie tego jako obciachu, że nie chce się marznąć ani mieć popękanych dłoni, zapalenia uszu ani zapalenia gardła.
teobromina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-03-10, 17:09   #204
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Czapki, rękawiczki, szaliki... nosicie zimową porą czy to obciach??

Cytat:
Napisane przez Monia284 Pokaż wiadomość
Myślę, że Sweet_Judith chodziło bardziej o to, że kiedyś może ciężej było ubrać się na zimę stylowo, wszystko było ciemne, bez wyrazu, a dostęp do towarów był mniejszy. Dlatego wydawało się to niestylowe. No a teraz jest taki wybór, tak piękne rzeczy bywają, że można bardzo ładnie także na zimę się ubrać. Do tego ciepło. Natomiast nie widziałam tam oceny, że ktoś jest gorszy jeżeli nie ubierze się stylowo. Chodzi o wybór, że można stylowo się ubrać, można też inaczej i ja też tego nie oceniam, bo każdy ma prawo wyglądać tak jak sam czuje się dobrze, nie musi spełniać standardów wizualnych innych ludzi i to też jest w porządku. No ale dobrze że jest wybór i różnorodność.
Tylko co oznacza "stylowo" (jak zresztą wiele innych pojęć w dzisiejszych czasach). Bo są panie dla których czapka za tysiąc z napisem Gucci to właśnie stylowo. Rozumiem pojęcia "dobrej jakości materiał", "fason i kolor dopasowany do głowy, urody danej osoby" itd. Samo słowo "stylowo" niestety obecnie znaczy niewiele i wszystko jednocześnie.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-03-18, 11:21   #205
Pulsator
Przyczajenie
 
Avatar Pulsator
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 9
Dot.: Czapki, rękawiczki, szaliki... nosicie zimową porą czy to obciach??

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Zabrzmiało nieco... Snobistycznie. "Stylowe" dla każdego może oznaczać co innego (nie wiem co oznacza dla Ciebie), a na bazarach (akurat nie przepadam, ale znam wiele osób, które lubią i sobie chwalą zakupy tam) można znaleźć dobrej jakości rzeczy. Jak i złej. To już kwestia sprzedawcy, budżetu itd. Dla mnie zresztą wszelkie Pepco, Sinseye i inne takie to właśnie bazary nowoczesności - po prostu w CH, pod dachem, ale bazarowy duch zachowany. A przecież mnóstwo osób się tam ubiera. Noszę czapkę z przeceny, z Sinsey właśnie bo serio nie chce mi się wydawać na tą część garderoby więcej, niż 20 złotych. Nie mam być stylowa, a ma mi być ciepło w głowę.

No właśnie stylowość to pojęcie względne i dla mnie np. takie są rzeczy z lat 80/90, które bardziej mi się podobają niż dzisiejsza moda. Lata 80te to dla niektórych dekada kiczu a dla mnie to dekada stylu. Na zdjęciach które w lutym pokazałem to są rzeczy sprzed 30-35 lat.

Pamiętam z lat 90tych że ludzie na ogół fajnie ubrani chodzili o każdej porze roku, też zimą z rękawiczkami, czapkami czy szalikami, czasami wystarczą proste nie udziwniane rzeczy, których dzisiaj brakuje. I jakoś wtedy była większa różnorodność i masa wyróżniających się osób wyglądających dziwnie. A dzisiaj na ogół wszyscy wyglądają podobnie choć niby taka mnogość krojów i kolorów.

Edytowane przez Pulsator
Czas edycji: 2024-03-18 o 11:22
Pulsator jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-03-18, 13:37   #206
pempek
Zakorzenienie
 
Avatar pempek
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 259
Dot.: Czapki, rękawiczki, szaliki... nosicie zimową porą czy to obciach??

Cytat:
Napisane przez Pulsator Pokaż wiadomość
No właśnie stylowość to pojęcie względne i dla mnie np. takie są rzeczy z lat 80/90, które bardziej mi się podobają niż dzisiejsza moda. Lata 80te to dla niektórych dekada kiczu a dla mnie to dekada stylu. Na zdjęciach które w lutym pokazałem to są rzeczy sprzed 30-35 lat.

Pamiętam z lat 90tych że ludzie na ogół fajnie ubrani chodzili o każdej porze roku, też zimą z rękawiczkami, czapkami czy szalikami, czasami wystarczą proste nie udziwniane rzeczy, których dzisiaj brakuje. I jakoś wtedy była większa różnorodność i masa wyróżniających się osób wyglądających dziwnie. A dzisiaj na ogół wszyscy wyglądają podobnie choć niby taka mnogość krojów i kolorów.
Teraz akurat wróciła moda z lat 90tych, moja córka ubiera się podobnie do mnie z czasów podstawówki

Natomiast co do drugiej części wypowiedzi, to ja to pamiętam zgoła inaczej i wszyscy nosili się praktycznie tak samo, jak na coś była moda to tylko takie rzeczy można było wszędzie kupić. Jak zaczęły być modne biodrówki to spodnie z innym stanem były właściwie niedostępne i tak po kolei z każdą rzeczą. Teraz można się ubierać jak chcesz, bo jest większy wybór w sklepach.

Co do czapek - jeszcze niedawno nie było opcji, żebym założyła czapkę, do czasu aż zapadłam na przewlekłe zapalenie zatok, od wtedy bez czapki ani rusz i nawet mało mnie interesuje jak w niej wyglądam
pempek jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-03-18, 21:57   #207
Pulsator
Przyczajenie
 
Avatar Pulsator
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 9
Dot.: Czapki, rękawiczki, szaliki... nosicie zimową porą czy to obciach??

Cytat:
Napisane przez pempek Pokaż wiadomość
Teraz akurat wróciła moda z lat 90tych, moja córka ubiera się podobnie do mnie z czasów podstawówki

Natomiast co do drugiej części wypowiedzi, to ja to pamiętam zgoła inaczej i wszyscy nosili się praktycznie tak samo, jak na coś była moda to tylko takie rzeczy można było wszędzie kupić. Jak zaczęły być modne biodrówki to spodnie z innym stanem były właściwie niedostępne i tak po kolei z każdą rzeczą. Teraz można się ubierać jak chcesz, bo jest większy wybór w sklepach.

Co do czapek - jeszcze niedawno nie było opcji, żebym założyła czapkę, do czasu aż zapadłam na przewlekłe zapalenie zatok, od wtedy bez czapki ani rusz i nawet mało mnie interesuje jak w niej wyglądam

No w sumie to zawsze z nowych rzeczy dostępne było prawie wyłącznie to co aktualnie było modzie, ale kiedyś były różne np. subkultury i często D.I.Y. z odzieżą czyli przerabianie ciuchów na różne sposoby (zwężanie spodni, obcinanie rękawów katan, naszywki na kurtkach czy plecakach, samodzielnie robione nadruki prasowane na koszulkach czy bluzach i było widać po wyglądzie kto słucha np. metalu, kto rapu, kto jest anarchistą czy faszystą a dzisiaj to wszystko się zlało i zatarło.

No i tak jak piszesz, wracają rzeczy w lat 90-tych, tak samo jak z 15 lat temu wracały rzeczy z lat 80tych, ciężko coś nowego wymyśleć bo chyba wszystko już było więc od jakiegoś czasu moda bazuje na 2 połowie XX wieku.

Ale ja i tak żeby się ubrać tak jak lubię to muszę w większości odpuścić sobie nowe rzeczy i szukać wśród używanych sprzed lat albo przerabiać nowe. Żeby dorwać klasyczną ciężką ramoneskę - niby one dzisiaj popularne ale są już zupełnie inne niż te punkowe/metalowe z przed lat, jasno-niebieską katanę bez fabrycznych przetarć (w jednolitym kolorze) to muszę na ebay'u z USA albo Anglii sprowadzać. A takie dżinsy... to jedyna opcja to kupić granatowe i wybielaczem rozjaśnić do błękitu bo wszystkie dzisiaj dostępne jasno-niebieskie są fabrycznie przecierane.

Koszykarskich wysokich adidasów z jęzorami to już chyba tylko kilka modeli jest w produkcji (adidas top ten i nike air force chyba tylko). I chyba każdy kto lubi jakiś inny oldschool też musi szukać używek.
Pulsator jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-03-23, 00:00   #208
rejczeI
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomości: 2 216
Dot.: Czapki, rękawiczki, szaliki... nosicie zimową porą czy to obciach??

Kiedyś dużo jeździłam rowerem, czapki i szaliki to był dla mnie zawsze must have. mam ich całą masę w różnych grubościach i lekkosciach na różne pory roku. Teraz jestem mniej zainteresowana noszeniem. Zawsze celowałam w za wielkie czapy, za duże berety giganty itd. Ciepło, luźno, włosy nieprzyklepane.
rejczeI jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-03-23 01:00:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:00.