Kolorowy problem - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-06-02, 17:48   #1
mariposa92
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Z miasta :)
Wiadomości: 2

Kolorowy problem


Moje kochane Wizażanki, zakładam nowy wątek, bo nie za bardzo orientuję się na forum, ale z Wizażu korzystam już bardzo długo.
Otóż mam ogromny problem. Rok temu miałam robiony balejaż, żeby rozjaśnić moje czarne włosy po nieudanej koloryzacji. Włosy odrastają i niestety widać gdzie są one jednolite, a gdzie zostają pasma po balejażu.
Obojętnie jaką farbę nałożę, to górne włosy -od czubka aż do wysokości ust - są zdecydowanie jaśniejsze od tych dolnych, które wyglądają koszmarnie- mam plamy w 3 odcieniach, czarny, brązowy i rudy.
Oczywiście mogłabym je obciąć na krótko i czekać aż mi ładnie odrosła, ale nie jestem na tyle silna, żeby pozbyć sie 20cm włosów. No i nie można zapomnieć o odroście, który ma znowu inny kolor...
I tutaj czas na moje pytanie. W jaki sposób nałożyć farbę - i najlepiej jaki kolor- żeby rozjaśnić choć odrobinę dolne włosy. Chodzi mi o to czy jasną farbę lepiej zacząć nakładać od czubka głowy czy od dołu ?
Nie chce po raz kolejny iść do fryzjera, ponieważ moje włosy nie są podatne na fryzjerskie farby, odżywki i szampony. Kiedy 2 miesiące temu farbowałam szatynem kolor zmył mi sie po 9 dniach.
Więc tutaj liczę na Waszą pomoc - czy to coś da, jeżeli nałożę jasna farbę na te ciemniejsze włosy i przytrzymam dłużej niż na górnej warstwie ? Te pasemka nadal zostaną -wiem ,ale lepiej żeby były jaśniejsze niż taka ogromna różnica w porównaniu z górą.

Czy po prostu mam robić odrostu i czekać, czekać, czekać... Wiecie, że to trudne, kiedy się ma ... kupe na głowie.

Z góry dziękuje
mariposa92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-02, 18:38   #2
niutka1
Wtajemniczenie
 
Avatar niutka1
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: z poddasza
Wiadomości: 2 904
Dot.: Kolorowy problem

Jasna farbe nałóz najpierw od dołu, bo tam masz te ciemne, poza tym farbowane trudniej sie rozjasniaja, a te na górze masz naturalne, więc szybciej sie rozjasnią, teraz zalezy jaki czas stosowania farby jest na opakowaniu, jesli dajmy na to 40 min, to wtedy nałozyc na dolne partie, a po 20 minutach proponuje przeciagnac farbe na górne.
ale nie jestem profesjonalistką, poza tym nie widze Twoich włosów, więc nie wiem, tylko tak pisze na logikę...

sądze tez, że będzie ci bardzo trudno uzyskac jednolity jasny kolor jesli masz na głowie taki miks
niutka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-02, 20:02   #3
mariposa92
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Z miasta :)
Wiadomości: 2
Dot.: Kolorowy problem

Zdaje sobie z tego sprawę, ze nie uzyskam. Chciałabym tylko rozjaśnić dól żeby nie było takiego kontrastu. Postaram sie wrzucić jakieś zdjęcie

Sama nie wiedizlam czy ryzykować dłuższe trzymanie na dolnych partiach włosów.
Bardzo Ci dziękuję za odpowiedz
mariposa92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:57.