AZS i opalenizna - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-09-01, 22:28   #1
Immense7
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1

AZS i opalenizna


Witam.
Zaczną od początku.
Od kilku lat mam problemy ze skórą. Wykryto u mnie atopowe zapalenie skóry. Wcześniej ujawniało się tylko na zgięciach. Tego lata mam przesuszone miejsca na całym ciele! Jednak nie w tym rzecz.
W ciągu zimy i wiosny nie ujawniało mi się nic, smarowałam się zapobiegawczo, więc dużo chodziłam na solarium. Bardzo wolno się opalam, więc nie jestem jakoś bardzo opalona. Na tyle, żeby nie być bladą, ale teraz przez to, że pogorszyło mi się AZP jestem cała w białe plamy. Nie mogę nigdzie się pokazać w stroju, a i nawet na rękach mam plamy.
Moje pytanie jest takie?
Czy jest jakaś możliwość szybszego ściągnięcia opalenizny? Peelingi w domu nie pomagają. Może kosmetycznie da się to zrobić? Chyba, że inne domowe sposoby? Proszę o pomoc, bo wstydzę się tego okropnie - nie wygląda to za ciekawie.
Immense7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-02, 09:09   #2
Fisiasia
Rozeznanie
 
Avatar Fisiasia
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 846
Dot.: AZS i opalenizna

lekarza zapytaj, najlepiej dermatologa
Fisiasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-03, 22:38   #3
Olcia
Zakorzenienie
 
Avatar Olcia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 6 038
Dot.: AZS i opalenizna

Tez mialam plamy, ale nie pamietam jak szybko zeszly, z reszta nie bylo ich duzo...
smarowalas te miejsca mascmi ze sterydami jak sie opalalas? wtedy moga powstac stale przebarwienia, z tego co wiem
Olcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-04, 20:14   #4
zmocej
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 37
Dot.: AZS i opalenizna

No ja nie wiem, czy to jest w ogóle dobry pomysł, by chodzić na solarium mając AZS... Mi dermatolog stanowczo zabroniła. Twarzy w ogóle nie mogę opalać, nawet w pochmurny dzień kazała mi nakładać na buzię bloker. Ja dostałam plam, wprawdzie posłonecznych, ale właśnie po lekach na AZS i te plamy są w moim przypadku niestety nieodwracalne. Lepiej naprawdę, idź do dobrego lekarza dermatologa.
zmocej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-05, 11:59   #5
beaucoup
Zadomowienie
 
Avatar beaucoup
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 796
Dot.: AZS i opalenizna

a mi lekarka zalecała od czasu do czasu solarium, nie przesadzając. Ba, nawet chodziłam na specjalne lampy TLO1 w szpitalu. Poza tym moja dematolog zawsze mnie namawia, zebym wyjechała gdzieś na wakacje nad morze i kąpała się i opalała. Ale może ty masz uczulenia na słońce i dlatego to niewskazane. Szczerze mówiąc nie mam pojęcia jak szybciej się wybielić. Ale tak jak ktoś napisał używanie sterydów i opalanie to super sposób na trwałe plamy.
__________________
'Come and take a walk on the wild side
Let me kiss you hard in the pouring rain
You like your girl's insane'
beaucoup jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-05, 14:49   #6
Aasa
Przyczajenie
 
Avatar Aasa
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Norwegia
Wiadomości: 7
Dot.: AZS i opalenizna

Z AZS nie wolno smażyć się na solarium. Na słońcu nad morzem możesz przebywać mając zabezpieczoną skórę, ale solarium odpada.
A teraz z domowych sposobów, które znam (rodzina atopików) można oprócz przyjrzenia się swojej diecie, wypijania dużej ilości wody niegazowanej, potraktować zmiany olejem lnianym. On ma silne właściwości gojące i nawilżające. Dolej sobie trochę do wody w wannie, jak się kąpiesz. Tylko wanna potem do odtłuszczania, ale w końcu najważniejsze to te placki zlikwidować
Co jeszcze - można się kapać w ziołach, Bonifratrzy mieli taką fajną mieszankę do kąpieli dla AZSowców, niektórym bardzo pomagała. Może Tobie też by pomogły.
Powodzenia. Opalenizny nie ściągniesz, ale suche placki zlikwidować możesz.
Aasa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-05, 17:21   #7
beaucoup
Zadomowienie
 
Avatar beaucoup
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 796
Dot.: AZS i opalenizna

nie mówiłam o smażeniu. Moja dermatolog mówiła o 3-5 minutach raz na jakiś czas.
__________________
'Come and take a walk on the wild side
Let me kiss you hard in the pouring rain
You like your girl's insane'
beaucoup jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:06.