Tragus - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-12-28, 22:32   #1
jestem002
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 12

Tragus


mam takie pytanko dzisiaj bylam u kosmetyczki i przebiła mi w tym miejscu kolczyk. zrobila to pistoletem chociaż sie troche zdziwiłam bo zawsze słyszałam ze to sie robi igłą. nie wiem teraz czy się mi to dobrze wygoi czy nie?? i jakie moga powikłania??
jestem002 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-28, 23:02   #2
nielegalnaa
Rozeznanie
 
Avatar nielegalnaa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraina Czarów
Wiadomości: 864
Dot.: Tragus

Tutaj masz cały wątek o tym przekłuciu https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=243887

I jestem w szoku, że ktoś mógł wpaść na pomysł przebicia tego miejsca pistoletem...aczkolwiek słyszałam już o przebijaniu brwi i języka tymże sprzętem...
Ale niestety udałaś się do kosmetyczki zamiast do salonu kolczykowania. Teraz ciężko powiedzieć czy dobrze się wygoi. Ja na Twoim miejscu pierwsze co bym zrobiła to wymieniła kolczyk, bo kolczyki które używa się do pistoletów nie nadają się do tego miejsca, najlepiej było by się zgłosić do jakiegoś dobrego salonu kolczykowania. Póki nie dostaniesz fachowej odpowiedzi przemywaj miejsce solą fizjologiczną, obserwuj czy puchnie bądź ropieje.
__________________


nielegalnaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-28, 23:03   #3
dymcio64
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 5
Dot.: Tragus

Po pierwsze - odradzam całkowicie piercing u kosmetyczek, od tego są piercerzy.
Jeszcze nie słyszałam w życiu o tragusie robionym za pomocą pistoletu, to chyba jakieś innowacyjne rozwiązania.
Jeżeli masz przebicie w dobrym miejscu, nic się nie powinno dziać.
Dla profilaktyki możesz przemywać przekłucie, ale skoro nic się nie dzieje, to nie musisz robić tego napastliwie.
Z jakiego materiału dostałaś kolczyk?
dymcio64 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-28, 23:08   #4
dymcio64
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 5
Dot.: Tragus

Po pierwsze - kosmetyczka jest od kwestii kosmetycznych, od piercingu - piercer.
Po drugie - nigdy jeszcze nie słyszałam o tragusie robionym za pomocą pistoletu. Nie wiem, czy to pewność siebie i innowacyjne metody popchnęły wykonawczynię tego czynu do takiego sposobu załatwienia sprawy, czy brak kompetencji.

Jeżeli masz przekłucie w dobrym miejscu, to przypuszczam, że nie będzie problemu. Jeżeli zaś będziesz miała problem, możesz używać wspomnianej już przez koleżankę powyżej soli fizjologicznej i tribioticu lub octeniseptu, ale może to nie będzie potrzebne.

Z jakiego materiału dostałaś kolczyk?
Może ktoś kompetentniejszy ode mnie jeszcze się odezwie, ale się nie martw na zapas.
dymcio64 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-29, 11:05   #5
buffy249
Rozeznanie
 
Avatar buffy249
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 913
Dot.: Tragus

Ja bym na Twoim miejscu jak najszybciej poszła do salonu piercingu na wymianę kolczyka - tragus potrafi strasznie spuchnąć (ja po przekłuciu miałam chrząstkę spuchniętą przez pół roku), a kolczyki używane w pistolecie są za krótkie! Ponadto nie wyobrażam sobie mieć tego ostrego końca kolczyka w środku ucha, przecież wystarczy, że w nocy przez sen położysz się na tym uchu i kolczyk wbije Ci się w przewód słuchowy.
A pielęgnacja przekłucia tylko i wyłącznie za pomocą Octeniseptu i soli fizjologicznej, Tribiotic stosujemy tylko w ostateczności przy stanie zapalnym.
Ale przede wszystkim - wymiana kolczyka!! I to koniecznie u profesjonalisty, żeby dobrał odpowiednią długość, użył kolczyka sterylnego oraz zrobił to delikatnie, żeby nie podrażnić zbytnio świeżej rany.
buffy249 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-29, 12:31   #6
miss venflon
Zakorzenienie
 
Avatar miss venflon
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: bielsko
Wiadomości: 3 607
Dot.: Tragus

wyjąć-po minięciu okienka serologicznego się przebadać bo pistoletu się nie sterylizuje i razem z kolczykiem mogłaś dostać chorobowy gratis
do świeżej dziurki zrobionej w chrząstce pistoletem nie da się włożyć nawet cienkiego labreta
za duża różnica średnic
a trzymanie tam tego wynalazku zaowocuje infekcją (przy motylku nie da się miejsca dokładnie oczyścić) i ziarniną (poszarpana chrząstka tak się goi)
__________________
MISS VENFLON PORTFOLIO
miss venflon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-29, 17:43   #7
jestem002
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 12
Dot.: Tragus

Będe to przemywac sola a kolczyk jest dobry ucho mi nie spuchlo i nawet dam rade sie obrękić kolczyk do okola troche sie zeschizowałam no ale mam nadzieje ze dobrze sie wygoi jak nie to wyciągne i po sprawie ;D
jestem002 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-12-29, 18:09   #8
miss venflon
Zakorzenienie
 
Avatar miss venflon
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: bielsko
Wiadomości: 3 607
Dot.: Tragus

nie nie jest dobry-bo jest budowa nieprzystosowany do tego miejsca
poczekamy do pierwszej infekcji lub ziarniny
po zatym to stal niskiej jakosci
__________________
MISS VENFLON PORTFOLIO
miss venflon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-29, 20:32   #9
buffy249
Rozeznanie
 
Avatar buffy249
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 913
Dot.: Tragus

Cytat:
Napisane przez jestem002 Pokaż wiadomość
ucho mi nie spuchlo i nawet dam rade sie obrękić kolczyk do okola troche sie zeschizowałam no ale mam nadzieje ze dobrze sie wygoi jak nie to wyciągne i po sprawie ;D
Masz kolczyk raptem od wczoraj, nic dziwnego więc, że jeszcze nie spuchło.. ale za 2-3 dni już możesz mieć taki obrzęk, że nawet jak będziesz chciała to kolczyka nie zdejmiesz.
buffy249 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-29, 22:44   #10
jestem002
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 12
Dot.: Tragus

Pożyjemy zobaczymy.. Najwyżej kolczyk wyjmę żaden problem ;P

---------- Dopisano o 23:44 ---------- Poprzedni post napisano o 23:43 ----------

Cytat:
Napisane przez dymcio64 Pokaż wiadomość
Po pierwsze - kosmetyczka jest od kwestii kosmetycznych, od piercingu - piercer.
Po drugie - nigdy jeszcze nie słyszałam o tragusie robionym za pomocą pistoletu. Nie wiem, czy to pewność siebie i innowacyjne metody popchnęły wykonawczynię tego czynu do takiego sposobu załatwienia sprawy, czy brak kompetencji.

Jeżeli masz przekłucie w dobrym miejscu, to przypuszczam, że nie będzie problemu. Jeżeli zaś będziesz miała problem, możesz używać wspomnianej już przez koleżankę powyżej soli fizjologicznej i tribioticu lub octeniseptu, ale może to nie będzie potrzebne.

Z jakiego materiału dostałaś kolczyk?
Może ktoś kompetentniejszy ode mnie jeszcze się odezwie, ale się nie martw na zapas.

Kolczyk standardowy ze stali chirurgicznej
jestem002 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-29, 23:00   #11
buffy249
Rozeznanie
 
Avatar buffy249
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 913
Dot.: Tragus

Cytat:
Napisane przez jestem002 Pokaż wiadomość
Pożyjemy zobaczymy.. Najwyżej kolczyk wyjmę żaden problem ;P
Właśnie próbuję wytłumaczyć, że może być problem no ale nic, zrobisz jak uważasz.
buffy249 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-11, 19:57   #12
jestem002
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 12
Dot.: Tragus

ucho już elegancko wygojone moje szczescie ze mnie sie uszy szybko goja
jestem002 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-11, 20:37   #13
miss venflon
Zakorzenienie
 
Avatar miss venflon
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: bielsko
Wiadomości: 3 607
Dot.: Tragus

nie nie jest zagojone-chrzęści goją sie od 8-10tygodni wzwyż -a u ciebie raptem dwa minęły
__________________
MISS VENFLON PORTFOLIO
miss venflon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:45.