Jaki jest trwały podkład? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-11-26, 15:03   #1
Lougess
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Poznań.
Wiadomości: 610

Jaki jest trwały podkład?


Witam mam ogromny problem, otóż mimo usilnych poszukiwań nie mogę znaleźć trwałego podkładu. Mam cerę mieszaną, wągry, czasem zdarza się jakiś wyprysk- ogolnie mówiąc cera z niedoskonałościami,przeba rwieniami. Zimą chciałabym chronić moją cerę szczególnie, ale już po 2 godzinach w pracy po podkładzie nie ma ani śladu
Próbowałam już
- Maybelline, Pure.Liquid Mineral Foundation (Mineralny podkład w płynie Maybelline)
- Maybelline super stay silky
- Maybelline Pure Makeup
- Loreal PERFECT MATCH
- Maybelline, Dream Satin Liquid (jestem w trakcie)
Niestety żanez z w/w podkładów nie utrzymywał się dłużej niż 2-3 godziny choć po niektórych efekt był super, ale co z tego skoro tak krótkotrwały
Przed nałożeniem podkładu zawsze myję twarz żelem + krem beztłuszczowy- może powinnam cerę inaczej potraktować przed nałożeniem podkładu.
Proszę o polecenie jakiegoś podkładu lub naprowadzenie mnie na dobrą drogę, bo może to ja coś źle robie
z góry dziękuję
__________________
I pamiętaj: żałuj tylko tego, czego nie zrobiłeś,
Nigdy nie jest za późno i lepiej późno nic wcale!
Lougess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-26, 15:11   #2
Julia91
Zadomowienie
 
Avatar Julia91
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Warszawa-Wesoła
Wiadomości: 1 026
GG do Julia91
Dot.: Jaki jest trwały podkład?

A utrwalasz podkład sypkim pudrem? Mi to duzo daje, podklad jest trwalszy. A z podkładów ja lubie Vichy Aera Teint podkład matujący, okolo 60 -70 zl.
__________________
-20.10 kg

Wymiary na dziś (28.04.13)
Ręka: 45 cm - 43.0 cm
Talia: 104 cm - 95.5 cm
Pas: 122 cm - 105 cm
Biodra: 133 cm - 126 cm
Udo: 87 cm - 78 cm
Julia91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-26, 18:43   #3
olivia86
Zakorzenienie
 
Avatar olivia86
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 4 797
Dot.: Jaki jest trwały podkład?

JA mam swoje typy takie:
wersja: droższa revlon superstay softflex ok 68 zł
tańszaostatnio używana, ze wzgledu an to ze przyzwyczaiłam sie do revlonu, tzn moja cera się przyzwyczaiła) manhatan powder mat(czy jakos tak) ale super jest, polecam do cery mieszanej i tłustej cena ok.23 zł
olivia86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-26, 19:00   #4
eccentricx3
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: x3
Wiadomości: 203
Dot.: Jaki jest trwały podkład?

Na pierwszym miejscu stawiam Revlon Colorstay with Softflex
a że jestem maniaczką revlon to polecam także Revlon Colorstay [ mniej obciąża skórę ]
__________________


When you gonna stop breaking my heart
I don't wanna be another one
Paying for the things I never done


eccentricx3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-26, 19:20   #5
Capsta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 161
Dot.: Jaki jest trwały podkład?

Cytat:
Napisane przez Julia91 Pokaż wiadomość
A utrwalasz podkład sypkim pudrem? Mi to duzo daje, podklad jest trwalszy. A z podkładów ja lubie Vichy Aera Teint podkład matujący, okolo 60 -70 zl.
Używałam tego podkładu bardzo długo, ale tylko dlatego, że nie lubię ciągłych poszukiwań. Rewelacyjny jednak dla mojej twarzy nie był (brak trwałości to jeden z większych minusów) i w ramach kolejnej próby kupiłam Estee Lauder Double Wear. Fantastycznie trzyma się na buzi, nie wywołuje błyszczenia i jest wydajny. Najlepiej, jeśli masz taką możliwość, poproś o próbny makijaż z jego wykorzystaniem interesującego Cię podkładu (bez bazy, żadnych utrwalaczy; najlepiej nic czego sama nie używasz).
Capsta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-27, 08:29   #6
Aleetzya
Zadomowienie
 
Avatar Aleetzya
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 076
Dot.: Jaki jest trwały podkład?

Najlepszy podkład jaki miałam to Max Factor Miracle Touch. Potem eksperymentowałam z innymi, latem używałam kremu tonującego ale na zimę na pewno do niego wrócę, jest niezastąpiony i można go zużyć do końca w przeciwieństwie do Revlona. Też lubię ten podkład ale aplikowanie i nieporęczna butla doprowadza mnie do szału, a że jestem furiatka to nie utrudniam sobie życia
Aleetzya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-27, 13:03   #7
mindiar
Raczkowanie
 
Avatar mindiar
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 306
Dot.: Jaki jest trwały podkład?

U mnie nie sprawdził sie ani Colorstay,ani Miracle Touch z Maybelline żaden oprócz Affinitone,z Vichy i La Roche tez nie. Najlepszy do tej pory to Astor Mineral Match,Gosh X-ceptional Wear i właśnie Affinitone. Chociaz tak napawde po 4 godz i tak kazdy znikał,jakby sie wchłaniał ekspresowo dopóki nie zaczełam inaczej pielegnowac skóry. Na noc dobrze nawilzam, rano juz nie matuje,tylko normalizuje. Uzywam kremow normalizujacych, bo matujące dzialaja po macoszemu, raczej maskuja problem niz lecza i usuwaja przyczyne. Kosmetyki apteczne najlepiej,chociazby najtanszy AA Therapy Trądzik na noc.Delikanty i dobrze nawilza,redukuje przebarwienia.Dodatkowo puder i ten juz matujący.
__________________
Far away ... !
mindiar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-11-27, 14:13   #8
Aspasia
Raczkowanie
 
Avatar Aspasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 217
Dot.: Jaki jest trwały podkład?

Cytat:
Napisane przez Lougess Pokaż wiadomość
Witam mam ogromny problem, otóż mimo usilnych poszukiwań nie mogę znaleźć trwałego podkładu. Mam cerę mieszaną, wągry, czasem zdarza się jakiś wyprysk- ogolnie mówiąc cera z niedoskonałościami,przeba rwieniami. Zimą chciałabym chronić moją cerę szczególnie, ale już po 2 godzinach w pracy po podkładzie nie ma ani śladu
Próbowałam już
- Maybelline, Pure.Liquid Mineral Foundation (Mineralny podkład w płynie Maybelline)
- Maybelline super stay silky
- Maybelline Pure Makeup
- Loreal PERFECT MATCH
- Maybelline, Dream Satin Liquid (jestem w trakcie)
Niestety żanez z w/w podkładów nie utrzymywał się dłużej niż 2-3 godziny choć po niektórych efekt był super, ale co z tego skoro tak krótkotrwały
Przed nałożeniem podkładu zawsze myję twarz żelem + krem beztłuszczowy- może powinnam cerę inaczej potraktować przed nałożeniem podkładu.
Proszę o polecenie jakiegoś podkładu lub naprowadzenie mnie na dobrą drogę, bo może to ja coś źle robie
z góry dziękuję
Rimmel Lasting Finish we fluidzie jest trwały, ładnie kryje i wygląda bardzo naturalnie. Ja utrwalam go po nałożeniu pudrem sypkim, później w trakcie dnia malutkie poprawki absorbentkami, czasem jeszcze odrobina pudru i jest ok.

Natomiast najtrwalszym podkładem jaki miałam jest Estee Lauder Double Wear, po prostu MISTRZ TRWAŁOŚCI , nakładam rano, utrwalm pudrem pyłkowym ( chociaż w jego przypadku nie jest to konieczne) i cały dzień mam spokój, żadnych porawek, zero świecenia, idealne krycie, skóra matowa przez calutki dzień aż do zmycia makijażu. Trzeba tylko mocno nawilżyć twarz przed nalożeniem ( wtedy się ładnie rozprowadza i wtapia w skóre) i często robić peeling bo podkład ten brzydko podkreśla suche skórki . Nie wolno też przesadzić z ilością ba zrobi maskę z twarzy, naprawdę wystarczy odrobina na całą twarz.

Edit. Oj nieee, jednak nie polecam EL Double Wear. Po miesiącu używania potwornie wysuszył mi skórę, pomimo stosowania silnie nawilżających kremów. A na przesuszonej twarzy ten podkład wygląda po prostu tragicznie. Sorry, początki były naprawdę obiecujące.

Edytowane przez Aspasia
Czas edycji: 2010-01-08 o 14:12 Powód: sprostowanie ;)
Aspasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-27, 14:15   #9
klawababka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7
Dot.: Jaki jest trwały podkład?

Ja polecam L'Oreal True Match dla mnie rewelacja, gładko się rozprowadza, konsystencja śmietanki, jak przypruszysz kudrem sypkim to będzie na buzi długo, długo (ja używam aktualnie mineralnego Maybelline i polecam)
klawababka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-28, 12:49   #10
mon88
Zadomowienie
 
Avatar mon88
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 417
Dot.: Jaki jest trwały podkład?

Ja używam Revlon Colorstay, potem puder sypki z inglota ,dociskany' gąbeczką - trzyma się cały dzień. Ach to i w czasie dnia matuję twarz bibułkami j&j, ewentualnie potem trochę przypudruję.
Na imprezę, czy większe wyjście nakładam pod podkład silikonowa bazę z inglota. Może bazy spróbuj? Szczególnie polecam tę z MAC, ale to już większy wydatek...
mon88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-28, 17:11   #11
klara005
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 42
Dot.: Jaki jest trwały podkład?

Re vlon moja skóra po nim jest gładka i sie nie świeci.
klara005 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-28, 19:32   #12
Kariinkaa
Raczkowanie
 
Avatar Kariinkaa
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Głogów
Wiadomości: 86
Dot.: Jaki jest trwały podkład?

Niestety każdy podkład nawet najlepszy, po jakimś czasie 'spływa'. Aby uniknąć efektu 'świecenia się' polecam bibułki matujące, np. z firmy Artdeco.
Kariinkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-28, 21:57   #13
andzelika666
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Miodowa Kraina:)
Wiadomości: 1 995
GG do andzelika666
Dot.: Jaki jest trwały podkład?

Polecam revlon supersta! To naprawdę bardzo dobry podkład.. w sklepie trochę drogi ale na allegro można go upolować za całkiem przyzwoite pieniądze
andzelika666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-28, 22:22   #14
Nice Sprite
Raczkowanie
 
Avatar Nice Sprite
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 322
Dot.: Jaki jest trwały podkład?

Cerę mam podobną do Twojej i używam:
- najpierw myję twarz żelem garniera
- kremik ziajka dla dzieci
- na nosek dosłownie odrobinka dermacolu( zakrywa wągry całkowicie)
- isa dora velvet touch
- puder mineralny essence
- brązer na policzki mineralny gosha
Make up robie o godzinie 7 rano, koło 14 zazwyczaj mała poprawka pudrem essence lub avonem i trzyma się do wieczora, jestem zadowolona
__________________
...i znów zmierzch...
kolejny dzień dobiega końca...
choćby nie wiem jaki był piękny,
jego miejsce zajmie noc...
Nice Sprite jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-29, 12:26   #15
asia wizaz wroclaw
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 17
Dot.: Jaki jest trwały podkład?

Trwałe podkłady to takie , które zawierają silikony. Czyli Revlon , Ardeco , z tańszych podkłady z Gosh . I na koniec oczywiście puder sypki
__________________
Żyjemy po to żeby się zmieniać...


Joanna Knapik
kosmetolog - wizażysta
asia wizaz wroclaw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-29, 13:24   #16
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Jaki jest trwały podkład?

Cytat:
Napisane przez asia wizaz wroclaw Pokaż wiadomość
Trwałe podkłady to takie , które zawierają silikony. Czyli Revlon , Ardeco , z tańszych podkłady z Gosh . I na koniec oczywiście puder sypki
Dokładnie. Silikonowy revlon trzyma się idealnie cały dzień w przeciwieństwie do vichy dermablend reklamowanego jako trwały i super kryjący (a naprawdę spływający) podkład.
Kupiłam na próbę dermablent i się bardzo zawiodłam, bo liczyłam, że będzie to połaczenie trwałości revlona i większej ilości pigmentu, a okazało się, ze szkoda kasy na vichy.
Ja podkład zawsze przypudrowuję skrobia dry flo. Trzyma się cały dzień, w ciagu dnia błyszczy się tylko nos, czasem nakładam na niego podkład pod koniec dnia pracy, reszta makijażu wytrzymuje wszystko - prace, spotkania po pracy, całonocne imprezy
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-29, 19:33   #17
Aspasia
Raczkowanie
 
Avatar Aspasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 217
Dot.: Jaki jest trwały podkład?

Cytat:
Napisane przez Kariinkaa Pokaż wiadomość
Niestety każdy podkład nawet najlepszy, po jakimś czasie 'spływa'. Aby uniknąć efektu 'świecenia się' polecam bibułki matujące, np. z firmy Artdeco.
EL Double Wear naprawdę nie spływa nawet po ok. 20 godzinach Dam taki przykład. Wczoraj pomalowałam się nim ok 16-tej, potem całonocna imprezka, wróciłam padnięta, nie miałam siły zmywać makijażu, natychmiast usnęłam. Obudziłam się dzisiaj ok 12-tej patrzę w lustro a makijaż wygląda całkiem ładnie, tzn cienie wyblakły, pomadka z ust zjedzona ale podkład trzyma się dzielnie, nic się nie starł, skóra prawie matowa, a wszystko to bez jednej poprawki przez 20 godz. Naprawdę jest genialny. Co prawda nie mam mocno przetłuszczającej się cery, raczej mieszaną, ale jeszcze żaden z moich podkładów nie był tak trwały.
Aspasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-12, 14:03   #18
Lougess
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Poznań.
Wiadomości: 610
Dot.: Jaki jest trwały podkład?

Cytat:
Napisane przez Kariinkaa Pokaż wiadomość
Niestety każdy podkład nawet najlepszy, po jakimś czasie 'spływa'. Aby uniknąć efektu 'świecenia się' polecam bibułki matujące, np. z firmy Artdeco.
Ale ja nie mówię o świeceniu tylko o tym, że po krótkim czasie podkład odsłania moje niedoskonałości
__________________
I pamiętaj: żałuj tylko tego, czego nie zrobiłeś,
Nigdy nie jest za późno i lepiej późno nic wcale!
Lougess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-12, 14:17   #19
rose2006
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 159
Dot.: Jaki jest trwały podkład?

Ja tak ja inni polecam Revlon Colorstay with Softflex. Trzyma się najdłużej z przetestowanych przeze mnie podkładów (używałam/testowałam True Match, kilka od Bourjois, Mayblelline i MaxFactora, podkłady mineralne, 2 podkłady od IsaDora w tym jeden "długotrwały", Satin Make up i pewnie sporo innych).
Mimo wszytsko efekt jest o niebo lepszy odkąd wykańczam makijaż puderm sypkim Lucidity od EL. Buzia wygląda naturalniej, a podkład trzyma się o wiele dłużej.
__________________
Szukam Prady, Gucci by Gucci, Addicta i MDC
Oddam Aliena ok15ml, Crystal Noir ok18ml, Angela ok10ml i Escadę Magnetism ok15ml - w oryginalnych flaszkach

EDM Medium Beige Neutral (big, intensive) wymienię
:
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=2886
rose2006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-12-12, 15:22   #20
pandulek
Zadomowienie
 
Avatar pandulek
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 107
Dot.: Jaki jest trwały podkład?

Ja także polecam Revlona, ja akurat używam colorstay- jest bardzo trwały, dobrze matuje. Trzyma sie u mnie od rana do wieczora, czasami muszę kilka razy twarz myć zeby ją dobrze z niego oczyścic. Nie stosuję pod niego żadnej bazy a i tak sie dobrze trzyma Co najważniejsze- nie zapycha mnie, wystarczy odrobinka z tego wzgledu ze jest mocno kryjacy i w przeciwnym razie mozna sobie maskę na twarzy stworzyć. Mam cerę odobną do twojej.


ps. po przeczytaniu kilku postów chyba będę musiała wypróbowac Estee Lauder Double Wear

Edytowane przez pandulek
Czas edycji: 2009-12-12 o 15:28
pandulek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-16, 11:09   #21
Lougess
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Poznań.
Wiadomości: 610
Dot.: Jaki jest trwały podkład?

Chyba kupię ten colorstay z softflexem skoro jest taki trwaly najpierw sprobuje bez pudru sypkiego a jeśli bede chciała aby efekt był jeszcze trwalszy to zakupię również puder sypki a co sądzicie o bazie z silikonem z sorayi? testowala moze ktoras?
__________________
I pamiętaj: żałuj tylko tego, czego nie zrobiłeś,
Nigdy nie jest za późno i lepiej późno nic wcale!
Lougess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-28, 23:12   #22
0maagdaa0
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 5
Dot.: Jaki jest trwały podkład?

ja byłam bardzo zadowolona z fluidu matującego Lirene City Matt. Jest bardzo gęsty, zakrywa wszystkie niedoskonałości, zwłaszcza przebarwienia i wągry. Najbardziej zadowolona byłam z najjaśniejszego odcienia, na to nakładałam puder brązujący i niczego nie trzeba więcej. Fluid nie zmywa się po 2 godzinach.
0maagdaa0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-27, 20:24   #23
Poolla
Raczkowanie
 
Avatar Poolla
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Rzeszów(okolice)
Wiadomości: 44
GG do Poolla
Dot.: Jaki jest trwały podkład?

Polecam DERMACOL naprawde mega kryjący Polecam, warto wypróbowac

Edytowane przez Poolla
Czas edycji: 2012-02-13 o 11:09
Poolla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:05.