Mogę używać pudru? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-02-29, 12:40   #1
Nina1997
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 10

Mogę używać pudru?


Witam mam 14 lat i nie wiem czy mogę już używać kosmetyków takich jak puder...

A dodam jeszcze że mam tradzikową twarz i lecze się u dermatologa

Pozdrawiam ;*
Nina1997 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-29, 13:18   #2
Pani Barokowa
Rozeznanie
 
Avatar Pani Barokowa
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 658
Dot.: Mogę używać pudru?

Hmm, przy skórze trądzikowej jest niewskazane żeby dodatkowo obciążać twarz pudrem czy podkładem, ponieważ mogą one zatkać pory, powodując jeszcze większy trądzik. Jednak jeśli się zdecydujesz, to trzymaj się z daleka od kosmetyków z targu, tak są tanie ale strasznie niszczą cerę. Lepiej wydać trochę więcej i wybrać coś co przede wszystkim nie zaszkodzi, np. minerały
Pani Barokowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-29, 14:37   #3
anius_19
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 19
Dot.: Mogę używać pudru?

Ja bez przerwy pluje sobie w brodę,że tak wcześnie -15 lat,zaczęłam swoją przygodę z fluidem później z pudrem.Z czasem( tym bardziej jeśli masz cerę problemową(tak jak ja) )ciężko będzie Ci wyjść bez niego z domu.Także przemyśl to,tym bardziej,z racji na swój młody wiek czy warto?Może lepiej zainwestować w dobry korektor,polecam Ci mojego odwiecznego przyjaciela korektora z firmy Flos lek,jest świetny,bardzo dobrze kryje i leczy.Jednak z drugiej strony nie wydaje mi się,żeby niewielka ilość podkładu czy pudru pogorszyła by stan cery,jeśli używasz bardzo nieduże ilości podkładu do skóry trądzikowej prędzej Ci wyleczy,niż zrobi krzywdę,ale wiadomo wszystko z umiarem.Bo wiadomo,że lepiej się psychicznie można poczuć,kiedy pryszcze są mniej widoczne,to z pewnością dodaje pewności siebie.Wiem,że namąciłam,tutaj jest twoja decyzja,ale uważam,że mała ilość nie zrobi Ci krzywdy.Jako przyszła kosmetyczka uczę się chemii kosmetycznej i w tej chwili dobrej jakości kosmetyki nie są szkodliwe.
anius_19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-29, 15:47   #4
Nina1997
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 10
Dot.: Mogę używać pudru?

Cytat:
Napisane przez anius_19 Pokaż wiadomość
Ja bez przerwy pluje sobie w brodę,że tak wcześnie -15 lat,zaczęłam swoją przygodę z fluidem później z pudrem.Z czasem( tym bardziej jeśli masz cerę problemową(tak jak ja) )ciężko będzie Ci wyjść bez niego z domu.Także przemyśl to,tym bardziej,z racji na swój młody wiek czy warto?Może lepiej zainwestować w dobry korektor,polecam Ci mojego odwiecznego przyjaciela korektora z firmy Flos lek,jest świetny,bardzo dobrze kryje i leczy.Jednak z drugiej strony nie wydaje mi się,żeby niewielka ilość podkładu czy pudru pogorszyła by stan cery,jeśli używasz bardzo nieduże ilości podkładu do skóry trądzikowej prędzej Ci wyleczy,niż zrobi krzywdę,ale wiadomo wszystko z umiarem.Bo wiadomo,że lepiej się psychicznie można poczuć,kiedy pryszcze są mniej widoczne,to z pewnością dodaje pewności siebie.Wiem,że namąciłam,tutaj jest twoja decyzja,ale uważam,że mała ilość nie zrobi Ci krzywdy.Jako przyszła kosmetyczka uczę się chemii kosmetycznej i w tej chwili dobrej jakości kosmetyki nie są szkodliwe.

Dziękuje za rade naprawde pomogła i poczekam z tym pudrem
Nina1997 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-29, 15:49   #5
Nina1997
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 10
Dot.: Mogę używać pudru?

Dziękuje wam bardzo, pomoglyście mi i doszłam do wniosku ze z pudrem poczekam nie warto sobie niszczyć cery

Jeszcze raz barzdo dziękuje.
Nina1997 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-29, 18:50   #6
anius_19
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 19
Dot.: Mogę używać pudru?

Kochana nie ma za co,szybciej wyleczysz buzie,a na "przygodę" z pudrem masz jeszcze czas
anius_19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-01, 15:25   #7
proola
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Poznan
Wiadomości: 18
Dot.: Mogę używać pudru?

Zgadzam się. Jeśli masz problemy z pryszczami lepiej zainwestuj w korektor.
Ale moje założenie jest takie: Lepiej dobrze się odżywiać, tak jak ty leczyć się jeśli sytuacja tego wymaga oraz dbać o skórę, tzn. używać odpowiednich kosmetyków i najważniejsze jeśli już zdecydujesz się na używanie podkładu itd pamiętaj o dokładnym demakijażu ! To podstawa sukcesu. I nie maluj się bez potrzeby, gdy np. siedzisz w domu i ci się nudzi, a nigdzie nie wychodzisz. Pozdrawiam.
proola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-03-02, 20:30   #8
Fuzukatsu
Zadomowienie
 
Avatar Fuzukatsu
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Nie ma tak łatwo!
Wiadomości: 1 514
Dot.: Mogę używać pudru?

Leczy się u dermatologa a o puder pyta na wizażu
Fuzukatsu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-03, 15:00   #9
Kaoru22
Zadomowienie
 
Avatar Kaoru22
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 190
Dot.: Mogę używać pudru?

Myślę że powinnaś porozmawiać o tym ze swoim dermatologiem
Kaoru22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-03, 18:10   #10
prettysimple
Zadomowienie
 
Avatar prettysimple
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: tam gdzie nie sięga wzrok;)
Wiadomości: 1 818
Dot.: Mogę używać pudru?

Myślę, że jeśli miałabyś do wyboru puder transparentny, zawierający tlenek cynku, glinkę lub minerały, to spokojnie możesz go używać, nie dość, że zamaskuje on pryszcze, to jeszcze będzie przyczyniał się do wyleczenia skóry.
__________________
Młodość to...
prettysimple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:24.