Bardzo wysuszona skóra twarzy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-04-21, 19:54   #1
kudlik_kk
Zakorzenienie
 
Avatar kudlik_kk
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 26 724
Unhappy

Bardzo wysuszona skóra twarzy


Witajcie Kochane Wizażanki!

Mam do Was prośbę. Mam bardzo bardzo suchą skórę na twarzy. Ciągnie się to jakiś czas i nic nie pomaga. Używam kremów nawilżających, jakiś balsamów, maseczek, zasięgałam porad kosmetyczki i na nic się to nie zdało. W akcie desperacji gdzieś wyczytałam, że maść ochronna z witaminą A pomaga na przesuszenia. Mi niestety nie pomaga. Dalej mam ściągniętą skórę a na niej kupa suchych brzydko wyglądających skórek. To samo dzieję się na ustach. Też skóra jest spierzchnięta z kupą suchych skórek. Tak samo nic mi nie pomaga, nawet okrzyczany Tisane. Bardzo Was proszę POMÓŻCIE!!!!!!!

Edytowane przez kudlik_kk
Czas edycji: 2012-04-21 o 20:23
kudlik_kk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-22, 01:30   #2
ogryzki
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Wiadomości: 4
GG do ogryzki
Dot.: Bardzo wysuszona skóra twarzy

kup krem la roche-posay nutritic 5% a jak szkoda Ci kasy to maseczke hydraphase tej samej firmy w saszetkach za 10pln
ogryzki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-22, 07:38   #3
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Bardzo wysuszona skóra twarzy

oleje zewnętrznie, kremy z lipidami [iwostin ma w ofercie jeden]

pijesz duzo wody? może jakieś tabletki z ogórecznika, typowo nawilżające od wewnątrz
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-22, 08:03   #4
malina885
Zadomowienie
 
Avatar malina885
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 1 128
Dot.: Bardzo wysuszona skóra twarzy

kiedyś poleciła mi inna wiżażanka na takie problemy- kup krem półtłusty z AA do skóry przesuszonej i atopowej. Na mnie podziałało, może i Tobie tez pomoże
malina885 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-22, 11:12   #5
kudlik_kk
Zakorzenienie
 
Avatar kudlik_kk
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 26 724
Dot.: Bardzo wysuszona skóra twarzy

Ten krem z AA nie pomógł mi prawie wcale. Można powiedzieć, że ważył się na twarzy. Robiły się dziwne grudki Czaję się właśnie kupić ten La Roche i mam nadzieję, że wreszcie coś mi to da
kudlik_kk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-22, 12:51   #6
SdC
Zakorzenienie
 
Avatar SdC
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 705
Dot.: Bardzo wysuszona skóra twarzy

A może lekarz, skoro nic nie pomaga?
SdC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-22, 13:03   #7
kudlik_kk
Zakorzenienie
 
Avatar kudlik_kk
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 26 724
Dot.: Bardzo wysuszona skóra twarzy

Do dermatologa się wybieram ruski rok mimo tego, że muszę iść z pryszczami Ale z drugiej strony co mi da lekarz?
__________________





21. 10. 2015 - teoria: podejście pierwsze i ostatnie: 74 / 74
03. 12. 2015 - praktyka: podejście pierwsze i ostatnie


kudlik_kk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-04-22, 13:16   #8
SdC
Zakorzenienie
 
Avatar SdC
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 705
Dot.: Bardzo wysuszona skóra twarzy

Cytat:
Napisane przez kudlik_kk Pokaż wiadomość
Do dermatologa się wybieram ruski rok mimo tego, że muszę iść z pryszczami Ale z drugiej strony co mi da lekarz?
Może masz AZS? A może robisz coś źle w swojej pielęgnacji i dlatego masz taką skórę i lekarz to skoryguje?
SdC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-22, 13:22   #9
kudlik_kk
Zakorzenienie
 
Avatar kudlik_kk
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 26 724
Dot.: Bardzo wysuszona skóra twarzy

Chorób skórnych nie mam. Jedyne co to problem z pryszczulcami na stare lata Ale do dermatologa i tak myślę się wybrać
__________________





21. 10. 2015 - teoria: podejście pierwsze i ostatnie: 74 / 74
03. 12. 2015 - praktyka: podejście pierwsze i ostatnie


kudlik_kk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-22, 13:24   #10
SdC
Zakorzenienie
 
Avatar SdC
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 705
Dot.: Bardzo wysuszona skóra twarzy

Cytat:
Napisane przez kudlik_kk Pokaż wiadomość
Chorób skórnych nie mam. Jedyne co to problem z pryszczulcami na stare lata Ale do dermatologa i tak myślę się wybrać
Też tak myślałam i poszłam do lekarza, bo już nie wiedziałam, co mam robić z suchą skórą .
SdC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-22, 13:24   #11
blackdresses
Przyczajenie
 
Avatar blackdresses
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14
Dot.: Bardzo wysuszona skóra twarzy

Cytat:
Napisane przez kudlik_kk Pokaż wiadomość
Witajcie Kochane Wizażanki!

Mam do Was prośbę. Mam bardzo bardzo suchą skórę na twarzy. Ciągnie się to jakiś czas i nic nie pomaga. Używam kremów nawilżających, jakiś balsamów, maseczek, zasięgałam porad kosmetyczki i na nic się to nie zdało. W akcie desperacji gdzieś wyczytałam, że maść ochronna z witaminą A pomaga na przesuszenia. Mi niestety nie pomaga. Dalej mam ściągniętą skórę a na niej kupa suchych brzydko wyglądających skórek. To samo dzieję się na ustach. Też skóra jest spierzchnięta z kupą suchych skórek. Tak samo nic mi nie pomaga, nawet okrzyczany Tisane. Bardzo Was proszę POMÓŻCIE!!!!!!!
Ja polecam z Biochemii Urody żel hialuronowy, koszt coś chyba poniżej 20 zł, a działa rewelacyjnie na takie skórki właśnie. Mi się ostatnio pojawiły na nosie - dwa dni żelu i po sprawie
__________________
http://blackdresses.pl
blackdresses jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-22, 13:43   #12
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Bardzo wysuszona skóra twarzy

Cytat:
Napisane przez blackdresses Pokaż wiadomość
Ja polecam z Biochemii Urody żel hialuronowy, koszt coś chyba poniżej 20 zł, a działa rewelacyjnie na takie skórki właśnie. Mi się ostatnio pojawiły na nosie - dwa dni żelu i po sprawie
A mi z kolei żel nie pomaga
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-22, 14:30   #13
kudlik_kk
Zakorzenienie
 
Avatar kudlik_kk
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 26 724
Dot.: Bardzo wysuszona skóra twarzy

Cytat:
Napisane przez blackdresses Pokaż wiadomość
Ja polecam z Biochemii Urody żel hialuronowy, koszt coś chyba poniżej 20 zł, a działa rewelacyjnie na takie skórki właśnie. Mi się ostatnio pojawiły na nosie - dwa dni żelu i po sprawie
O to ja chyba też i po niego sięgnę W akcie desperacji jestem gotowa na wszystko
__________________





21. 10. 2015 - teoria: podejście pierwsze i ostatnie: 74 / 74
03. 12. 2015 - praktyka: podejście pierwsze i ostatnie


kudlik_kk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-22, 19:06   #14
cle
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 30
Dot.: Bardzo wysuszona skóra twarzy

Cytat:
Napisane przez kudlik_kk Pokaż wiadomość
Witajcie Kochane Wizażanki!

Mam do Was prośbę. Mam bardzo bardzo suchą skórę na twarzy. Ciągnie się to jakiś czas i nic nie pomaga. Używam kremów nawilżających, jakiś balsamów, maseczek, zasięgałam porad kosmetyczki i na nic się to nie zdało. W akcie desperacji gdzieś wyczytałam, że maść ochronna z witaminą A pomaga na przesuszenia. Mi niestety nie pomaga. Dalej mam ściągniętą skórę a na niej kupa suchych brzydko wyglądających skórek. To samo dzieję się na ustach. Też skóra jest spierzchnięta z kupą suchych skórek. Tak samo nic mi nie pomaga, nawet okrzyczany Tisane. Bardzo Was proszę POMÓŻCIE!!!!!!!
a ja polecam bardzo tłusty krem kuracja regenerujaca http://kosmetykidla.pl/podstrona.php?a=181&b=130, mojej sistrze pomogło, a miewa naprawdę poważne problemy (AZS)
cle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-23, 13:09   #15
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Bardzo wysuszona skóra twarzy

Cytat:
Napisane przez kudlik_kk Pokaż wiadomość
O to ja chyba też i po niego sięgnę W akcie desperacji jestem gotowa na wszystko
A ja Ci polecę babcine sposoby, którymi ratuję się w zimę.
Kiedyś miałam skórę tłustą i ta potrafiłam pielęgnować, no ale stuknęła 40tka a skóra od 2-3 lat jest z roku na rok suchsza- w lato jeszcze jako-tako- w zimę... masakra.

Kosmetyki niby pomagają, ale na zasadzie- jak się posmaruję to jestem posmarowana, a przesusz jak był tak jest.

W akcie desperacji dopracowałam się metod "kuchennych" i one skutkują.

1. Maseczka z jogurtu- zwykły jogurt, najlepiej typu greckiego bo jest gesty i nie spływa z twarzy - jedno zastrzeżenie- pełnotłusty, żadne tam light:
- łyżka jogurtu, łyżeczka miodu. To wymieszać i na twarz na nawet do pół godziny.
Potem zmyć ciepłą wodą z dodatkiem niezbyt agresywnego płynu do mycia buzi. najlepiej na betainie, żadnych mydeł, żadnych SLSów.
Po zmuciu, podejśc do lustra i szorstkim _czystym_ ręcznikiem, zetrzeć z twarzy odmokłę "skórki" Zwłaszcza przy pierwszym stosowaniu, lub po długiej przerwie, tego schodzi ze skóry naprawdę dużo, jogurt chyba sam z siebie ma właściwości peleengu enzymatycznego, ale trzeba mu pomóc bo nie rozpuszcza a głównie "odmacza.

Ta bazę można wzbogacić o:
- parę kropli oleju (moze być olej z pestek winogron, albo z migdałów, makadamii, czy arganowy. Choc osobiście uważam ze to zawracanie głowy- jogurt wystarczy.
Nie wzbogacać o oliwę z oliwek- ona jest polecana dla cer tłustych, ma działanie OSUSZAJĄCE.

- cynamon- szczyptę, działa bardzo agresywnie wiec nie prrzesadzać z ilością bo można poparzyć twarz, ma właściwości odkażające - bakteriobójcze.

- parę kropli cytryny- właściwości wybielające.

- lub wykonac klasyczną maseczkę aspirynową- 4 aspiryny klastyczne, (tabletki BAYERowskie, bez dodatków, nie musujące) + łyżka jogurtu- to jest dodatkowo silny peeling enzymatyczny, ale nawilżenie twarzy też jest zapewnione, nie należy przesadzać z częstotliwością, raz w tygodniu maksymalnie.


2. Maseczka Peeling z miodu. Dla skóry suchej peeling cukrowy (można dodać sól lub kawę zmieloną) Do łyżki płynnego miodu należy dodać parę kropel oleju (właściwego dla danej skóry) i tyle drobniutkiego cukru (lub soli/kawy) zeby uzyskac konsystencję kawy.
to nałożyć palcami na twarz, jeśli jest zbyt gęste lekko spryskać ciepła wodą i masować około minuty, spłukać ciepłą wodą.
Miód ma silne właściwości nawilżające (i antyseptyczne)
Miód można też wymieszać ze zblendowanymi (zmiksowanymi) migdałami i taki peeling będzie miał jeszcze lepsze działanie i będzie o wiele delikatniejszy, ale miksowanie migdałów jest tak upierdliwe że ja tylko raz się skusiłam.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-23, 17:53   #16
JunniKay
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2
Dot.: Bardzo wysuszona skóra twarzy

Hej
Przez wiele lat zmagałam się z bardzo suchą, łuszczącą się cerą.
Codziennie po myciu cały naskórek po prostu mogłam zrolować z twarzy jak po intensywnym opalaniu.
Używanie podkładu było w zasadzie wykluczone a po jego nałożeniu moja twarz wyglądała jak stary, spękany tynk...
Część dermatologów twierdziła nawet, że moja cera wcale nie jest sucha ale tłusta ze względu na wypryski.
Ale tak nie jest. Kiedy naruszona jest bariera ochronna naskórka łatwo o stany zapalne i wypryski.
A teraz do rzeczy. Jeśli chodzi o pielęgnację cery to dla mnie sprawdziły się następujące produkty:
Kremy: Otopirox Pharmaceris T - był ok choć nie likwidował całkowicie problemu
(suche skórki zniknęły w ok 80% ale wówczas i tak był to sukces);
Nutritic 2% La Roche Posay (zimą 5%) - używałam tego kremu przez ok 1,5 roku i problem suchych skórek zniknął. Jest to jedyny krem,
który z czystym suieniem mogę polecić osobom z problemem łuszczącej się suchej skóry.
Mimo zaprzestania używania kremu (1 rok) problem nie powrócił.
Obecnie używam naprzemiennie: DDML Clinique (nawilżanie)- też polecam do suchej skóry i
Lady Esther z wit A (natłuszczanie i odżywianie) i jak na razie jestem zadowolona.
Do usuwania makijażu: płyn micellarny La Roche Posay
Tonik: nie znalazłam jeszcze idealnego. Obecnie używam Puri-Sensilique Pharmaceris A bo nie zawiera
żadnych substancji mogących wywołać podrażnienia.
Bardzo polecam używanie kremu z filtrem przynajmniej 30 a najlepiej sunblockiem.
Ja bez niego nie ruszam się z domu a opalanie w ogóle nie jest wskazane szczególnie przy suchej cerze.
Na usta: używam wyłącznie zwykłego Dermosanu (jedyne co pomogło)
Stosuję też wiele suplementów diety jak krzem, cynk, wit. z grupy B, bioflawonoidy
ale czego może Ci brakować to już powinien zdecydować fachowiec.
JunniKay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-23, 21:42   #17
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Bardzo wysuszona skóra twarzy

Oliwa z oliwek dla cer tłustych i wlasciwosci wysuszające? Pierwszo slysze
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-26, 15:01   #18
ogryzki
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Wiadomości: 4
GG do ogryzki
Dot.: Bardzo wysuszona skóra twarzy

Ja na Twoim miejscu wybrałabym nutrtic doraźnie, na pewno dużo pomoże i przyniesie szybką ulgę. Krem ma to do siebie że ma bardziej złożony skład. Oczywiście można eksperymentowac dodatkowo z żelem hialuronowym jednak ja chociaż nie mam aż tak suchej skóry odczuwam po nim ściągnięcie. On tylko poprawia sprężystośc skóry a tu problem widac dotyczy warstwy lipidowej ;d oczywiscie mozna tez eksperymentowac z maslem shea itp, ale ja zrobilabym to po zakupie nutritic i stosowała jako dodatek
ogryzki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-27, 12:33   #19
kudlik_kk
Zakorzenienie
 
Avatar kudlik_kk
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 26 724
Dot.: Bardzo wysuszona skóra twarzy

Masz na myśli ten La Roche Possay jak się domyślam Skoro tak mi radzicie chyba się jednak wybiorę do apteki po niego z nadzieją, że w 50 zł się zmieszczę

---------- Dopisano o 13:33 ---------- Poprzedni post napisano o 13:32 ----------

A i jeszcze jedno: mam wybrać ten 5% czy 2.5%?????
__________________





21. 10. 2015 - teoria: podejście pierwsze i ostatnie: 74 / 74
03. 12. 2015 - praktyka: podejście pierwsze i ostatnie


kudlik_kk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:29.