ratunku pryszcz gigant !!!!!!!!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-06-10, 09:29   #1
Anula28
Raczkowanie
 
Avatar Anula28
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 194
GG do Anula28

ratunku pryszcz gigant !!!!!!!!!


A właściwie to dwa na samym środku czoła .Dwa wielkie bolące czerwone pryszcze .Co robic, co robic pomocy. Sa juz trzeci dzień i nie chcą zniknąć czym mam je potraktować .Myślałam o acnederm ,czy znacie jeszcze jakies kremy do zabicia tego paskuctwa .Pomocy wyglądam jakby mi rosła druga głowa , albo rogi !
Anula28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-10, 09:39   #2
superka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-09
Wiadomości: 738
Re: ratunku pryszcz gigant !!!!!!!!!

Co dwie, trzy godziny i na noc przez 1-3 dni:
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=1963

Ale skuteczne będzie tylko jeśli ich nie rozdrapałaś i tego nie zrobisz.
pozdr.
superka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-10, 09:47   #3
Anula28
Raczkowanie
 
Avatar Anula28
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 194
GG do Anula28
Re: ratunku pryszcz gigant !!!!!!!!!

niestety popełniłam najwiekszy błąd i próbowałam wycisną .Co mnie pokusiło teraz to tylko sie zastrzelić ,ale juz nie dotykam , nie ruszam i czekam jeszcze na jakies propozycje .
Anula28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-10, 09:55   #4
superka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-09
Wiadomości: 738
Re: ratunku pryszcz gigant !!!!!!!!!

W takim razie sudocrem tak często jak możesz. Nie musi być gruba warstwa, ale ważne żeby nosić go na twarzy. Niestety z tym nie da się wyjść z domu. Nieco gorsza (bo wysusza) jest maść cynkowa. Dobre będą też wszelkie specyfiki na gojenie np. oxykort. Specyfiki na pryszcze nie zadziałają rewelacyjnie na wyciśnięte wykwinty. I niestety po wyciśnięciu - nie pożegnasz się ze śladem w ciągu paru dni.
powodzenia.
superka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-10, 09:56   #5
madulka
Zadomowienie
 
Avatar madulka
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 1 312
Re: ratunku pryszcz gigant !!!!!!!!!

Mam dokładnie to samo Od trzech dni dwa GUZY na czole Więc nie jesteś sama ;( Do tego 3 przyszcze na brodzie... Nie mam pojęcia skąd nagle u mnie taki wysyp?? Miałam od czasu do czasu jakiś 1 malutki, ale to co się teraz dzieje mnie po prostu przeraża i wykańcza, wygląda to strasznie W dodatku jutro mam ważne spotkanie, w sobote ważny egzamin Ludzie... buuu.. Przeczytałam na Wizażu o cudownej maści ichtiolowej i olejku z drzewa herbacianego, poleciałam wiec od razu do apteki I nic! Ani jedno, ani drugie nie działa na moich gości Już nie wiem co mam robić
madulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-10, 10:12   #6
Anula28
Raczkowanie
 
Avatar Anula28
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 194
GG do Anula28
Re: ratunku pryszcz gigant !!!!!!!!!

hahahah ja tez mialam 3 na brodzie naszczescie juz znikaja ale nie byly tak widoczne jak te na czole .Ja za 3 dni mam szkolenie masa ludzi , duzo osob z ktorymi znam sie tylko przez telefon i teraz kiedy jest okazja poznac sie osobiscie to ja wyskocze z dwoma wulkanami i taki obraz pozostawie po sobie . Moze zrobie sobie grzywke i zaslonie te potwory .
Anula28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-10, 10:32   #7
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Re: ratunku pryszcz gigant !!!!!!!!!

Madulko - tacy wrogowie lubią się pojawiać w złych momentach, stres pogarsza problemy z cerą - ja zawsze w cięzkich chwilach przypominam nastolatkę, choć już nią dawno nie jestem
Specyfik który poleca Superka u mnie sprawdził się średnio, raczej na takie drobiazgi, na większe nie działał (lepszy był taki zielony jadowity żel Clinique Anit Blemish). Ale na drobne grudki całe życie używałam punktowego małego Daxa i było ok.
Masć ichtiolowa jest niezbędna na grube guel które siedzą od skórą. Na coś co jest już blizej "góry" i mają ujscie - zdecydowanie nadtlenek benzoilu, to coś na co peany wygłaszam już od dawna - nic tak nie działa, żadne kwasy itp. - i skóra się nie przyzwyczaja, tak jak w przypadku antybiotyków - u nas sa dostępne dwa preparaty - tanszy acz drażniący Benzacne i bardzo dobry Brevoxyl (polecam, droższy). Jestem również zwolenniczką pasty cynkowej (najlepsza ta z kwasem salicylowym), a na takie coś co się rozdrapało warto położyć tormentiol - to tani a niezły specyfik - działa antybakteryjnie i przyśpiesza gojenie skóry. Ale zam stanu zapalnego nie zlikwiduje, jest za słaby, polecam to na coś w fazie gojenia już.
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-06-10, 10:33   #8
madulka
Zadomowienie
 
Avatar madulka
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 1 312
Re: ratunku pryszcz gigant !!!!!!!!! - do Superki

Ile kosztuje ten sudocrem? Że też dzisiaj Boże Ciało..., gdzie ja znajdę czynną aptekę?
madulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-10, 10:44   #9
madulka
Zadomowienie
 
Avatar madulka
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 1 312
Re: ratunku pryszcz gigant !!!!!!!!!

Smoczyca napisał(a):
> Madulko - tacy wrogowie lubią się pojawiać w złych momentach, stres pogarsza problemy z cerą - ja zawsze w cięzkich chwilach przypominam nastolatkę, choć już nią dawno nie jestem
> Specyfik który poleca Superka u mnie sprawdził się średnio, raczej na takie drobiazgi, na większe nie działał (lepszy był taki zielony jadowity żel Clinique Anit Blemish). Ale na drobne grudki całe życie używałam punktowego małego Daxa i było ok.
> Masć ichtiolowa jest niezbędna na grube guel które siedzą od skórą. Na coś co jest już blizej "góry" i mają ujscie - zdecydowanie nadtlenek benzoilu, to coś na co peany wygłaszam już od dawna - nic tak nie działa, żadne kwasy itp. - i skóra się nie przyzwyczaja, tak jak w przypadku antybiotyków - u nas sa dostępne dwa preparaty - tanszy acz drażniący Benzacne i bardzo dobry Brevoxyl (polecam, droższy). Jestem również zwolenniczką pasty cynkowej (najlepsza ta z kwasem salicylowym), a na takie coś co się rozdrapało warto położyć tormentiol - to tani a niezły specyfik - działa antybakteryjnie i przyśpiesza gojenie skóry. Ale zam stanu zapalnego nie zlikwiduje, jest za słaby, polecam to na coś w fazie gojenia już.

U mnie to chyba nie stres (choć może też) a po prostu moment cyklu, w którym teraz jestem, bo innego wytłumaczenia nie widzę. W dodatku okres mi się spóźnia 4 dzień i nie mam pojęcia dlaczego...
Co do maści ichtiolowej to moje "czołowe ozdoby" są książkowym przykładem na jej zastosowanie, a mimo to nic nie dała
madulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-10, 10:53   #10
nielle
Raczkowanie
 
Avatar nielle
 
Zarejestrowany: 2002-06
Lokalizacja: trochę tu, trochę tam
Wiadomości: 158
Re: ratunku pryszcz gigant !!!!!!!!!

ja na takie niespodzianki naklejam plasterki Pond's..kupilam je rok temu w Stanach i są rewelacyjne!!! jeden plasterek na noc i wulkan zrownany z ziemią hehe niestety nie sa one dostepne w Polsce (przynajmniej nic mi o tym nie wiadomo) ale wiem ze swego czasu Vichy mialo identyczne plasterki w swojej ofercie..nie wiem jak z ich skutecznoscia, ale sadze ze dzialaja na podobnej zasadzie. warto sprobowac..w ostastecznosci zasmarowac paskudztwa benzacne na noc..
nielle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-10, 11:02   #11
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Re: ratunku pryszcz gigant !!!!!!!!! - do Superki

sudocrem jest tani, ok. 6 zł, wydajny, chyba na 2 lata. Ale jest b. tłusty, zostawia biała powłokę, lepi się i na mnie nie działa. To chyba lepsze kiedy, juz sie goi. Ja robiłam jeszcze tak: w ciągu dnia kilka razy nakładałam punktowo zieloną glinkę zmieszaną z kilkima kroplami olejku herbacianego, schodziło wówczas to zaczerwienienie i opuchnięcie. A na noc antybiotyk, oxycort albo tribiotic. Wtedy się goi.
__________________
Smoczy kram wymiana
Shu Uemura, The Body Shop, YSL, Sephora i kolczyki hand made
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...=1#post8452157
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-06-10, 11:27   #12
nielle
Raczkowanie
 
Avatar nielle
 
Zarejestrowany: 2002-06
Lokalizacja: trochę tu, trochę tam
Wiadomości: 158
Re: ratunku pryszcz gigant !!!!!!!!!

to wlasnie plasterki Pond's, o ktorych mowilam..zalaczam zdjecie w razie gdyby ktoras z was akurat byla w USA i miala podobny problem goraco polecam
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg pond__s.jpg (10,4 KB, 56 załadowań)
nielle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-10, 11:57   #13
superka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-09
Wiadomości: 738
Re: ratunku pryszcz gigant !!!!!!!!! - do Superki

Sudocrem wspomaga gojenie i musi mieć czas żeby działać - to nie jest "odsyfiacz", na wyciśnięty wykwint stosowanie czegoś w tym stylu to trochę zapóźno. U mnie sprawdza się duet zielona glinka i sudocrem i tak na zmianę. Stosowałam też różne inne specyfiki, ale te dwa wg mojego doświadczenia są najlepsze.
Co do clarinsa, to wiem, że wiele osób w niego nie wierzy, bo nie czuć jego działania i trzeba wykazać dużo cierpliwości, stosować go często i nie wyciskać (po naruszeniu wykwintu nie działa), ale potrafi usunąć właśnie taki bardzo bolący pryszcz w 2 dni, a to rewelacyjny wynik. Za to niegdy nie pomógł mi na takie małe cosie.
Jest wiele środków na pryszcze i trzeba sobie samemu coś dobrać - nie wszystkim pasuje to samo. Ale jedna zasada jest niewzruszona - NIE WYCISKAĆ!
superka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-10, 12:48   #14
Budzynska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 183
GG do Budzynska
Re: ratunku pryszcz gigant !!!!!!!!!

Też kiedyś miałam coś takiego, poszłam do lekarza i dostałam antybiotyk doustnie oraz na skórę (Tribiotic właśnie -1,5zł saszetka). Nie wyciskaj jak najmniej dotykaj, bo mogą to być czyraki (zapalenie meszków włosowych), a te powyżej nosa są dość niebezpieczne. Idż może jutro do lekarza pierwszego kontaktu? Pozdrawiam, Magdalena.
Budzynska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-10, 13:20   #15
madulka
Zadomowienie
 
Avatar madulka
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 1 312
Re: ratunku pryszcz gigant !!!!!!!!! - jak to wlasciwie jest z ta sluzba zdrowia?

Magdalena napisał(a):
> Też kiedyś miałam coś takiego, poszłam do lekarza i dostałam antybiotyk doustnie oraz na skórę (Tribiotic właśnie -1,5zł saszetka). Nie wyciskaj jak najmniej dotykaj, bo mogą to być czyraki (zapalenie meszków włosowych), a te powyżej nosa są dość niebezpieczne. Idż może jutro do lekarza pierwszego kontaktu? Pozdrawiam, Magdalena.

Myslalam wlasnie o lekarzu, ale przebywam poza miejscem zamieszkania, wiec do mojego lekarza nie pojde czy moge pojsc z ksiazeczka RUMowska do jakiejkolwiek przychodni w jakimkolwiek miescie, czy mnie nie przyjma?
madulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-10, 13:44   #16
magdzielec
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 25
GG do magdzielec
Re: ratunku pryszcz gigant !!!!!!!!!

Mozesz tez sprobowac TORMENTIOLU dostepny w aptece, kosztuje okolo 4-5 zl.Pomaga goic sie rance a jednoczesinie wyciaga cala jego zawatos z wnetrza. Nalezy posmarowac pryszcza gruba warstwa i zostawic na pewien czas. Moze nie jest zbyt wygodny w uzyciu ale mi pomaga
magdzielec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-10, 14:07   #17
Budzynska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 183
GG do Budzynska
Re: ratunku pryszcz gigant !!!!!!!!! - jak to wlasciwie jest z ta sluzba zdrowia?

A masz tą książeczkę z ubezpieczalni? Byłaby lepsza, aczkolwiek tamta powinna wystarczyć. Spróbuj. Mam nadzieję, że Ci się uda. Powodzenia, Magdalena.
Budzynska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-10, 14:17   #18
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Re: ratunku pryszcz gigant !!!!!!!!!

wystarczy isc do apteki i kupic od Vichy podobno skuteczne
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-10, 15:18   #19
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: ratunku pryszcz gigant !!!!!!!!!

moni napisał(a):
> wystarczy isc do apteki i kupic od Vichy

plasterków Vichy nie ma od dawna na rynku.
zostały jedynie plasterki Lysanel- też dobre.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-06-10, 15:22   #20
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: ratunku pryszcz gigant !!!!!!!!! - jak to wlasciwie jest z ta sluzba zdrowia?

madulka napisał(a):
> Magdalena napisał(a):
> > czy moge pojsc z ksiazeczka RUMowska do jakiejkolwiek przychodni

książeczka RUMmowska nie jest dodowdem ubezpieczenia, więc mogą być kłopoty. chociaż tak na prawdę, to teoretycznie wystarczy złożyć pisemne oswiadczenie, ze jest sie ubezpieczonym i to powinno (teoretycznie) wystarczyc. Legitka studencka moze byc dowodem ubezpieczenia... więcej piszą na stronach NFZ.

(Ale czyrak to trochę inaczej wyglada, niż to, co opisujesz)
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-10, 15:54   #21
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Re: ratunku pryszcz gigant !!!!!!!!!

To co ja widzialam w München w aptece samoobslugowej? Kurcze moze to byla inna firma? Ale ogladalam Vichy ze szwagierka i dlatego na nie zwrocilam uwage, przypominajac sobie reklame, jak to pani sobie nakleja i idzie spac a rano odkleje i po pryszczu
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-10, 15:55   #22
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: ratunku pryszcz gigant !!!!!!!!!

sorry, nie dodałam, ze chodzi mi o polski rynek
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-10, 17:06   #23
ninka
Raczkowanie
 
Avatar ninka
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: koszalin
Wiadomości: 328
GG do ninka
Re: ratunku pryszcz gigant !!!!!!!!!

A ja polecam Effaclar A.I. La Roche Posay, przyspiesza gojenie takich punktowych zmian
ninka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-15, 15:00   #24
beess
Przyczajenie
 
Avatar beess
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1
Re: ratunku pryszcz gigant !!!!!!!!!

Ja polecam na takie bolące podskórne kulki czyli tworzące się pryszcze-giganty maść Vratizolin. Do kupienia w aptekach za jakies 5 zlotych. Maść ta generalnie jest na opryszczkę (tez polecam, zamiast Zoviraxu), ale ja to też stosuję, kiedy tylko poczuję, ze na twarzy cos mi sie tworzy i to coś zazwyczaj znika ("rozpływa się" pod skórą) bardzo szybko.
beess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-22, 09:30   #25
MadziA2010
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 172
Dot.: Re: ratunku pryszcz gigant !!!!!!!!!

Podbijam
Ja stosuję punktowo pastę cynkową, wyciąga to wszystko na wierzch i wtedy taki biały pryszczyk można już wydusić. Ale nie wiem czym to potraktować potem po wyciśnięciu????
MadziA2010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-25, 12:08   #26
Ginger Cupcakes
Raczkowanie
 
Avatar Ginger Cupcakes
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Koszalin
Wiadomości: 163
GG do Ginger Cupcakes
Dot.: Re: ratunku pryszcz gigant !!!!!!!!!

ja uzywam olejku z drzewa herbacianego. Ale lepiej tych bialych tez nie wyciskac, choc czasem ciezko sie powstrzymac :/
Ginger Cupcakes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:14.