używanie kilku kremów na raz? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-08-06, 13:18   #1
fushigino
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 3

używanie kilku kremów na raz?


Cześć wszystkim

Mój debiut tutaj, pierwszy post i od razu mam kilka pytań:
C
zy można używać jednocześnie kilku kremów na raz? Nie mam na myśli nakładanie jednego na drugi, ale przykładowo po umyciu buzi - jeden rano, później po umyciu buzi - następny po południu, a potem np. wieczorkiem maść z witaminą A (najniższa dawka)?

Generalnie chodzi mi o to, czy kremy nie będą niwelować swojego działania (chociaż rozjaśniający i wygładzający blizny wydają się być dobrymi partnerami?) Może powinnam skończyć słoiczek pierwszego, a potem brać się za drugi?

I jak się do tego mają toniki - używam ogórkowego toniku od Ziaji + tonik z kwasami AHA/BHA od BU, stężenie bodajże 10%.
Poza tym moja cera jest raczej niewrażliwa na działanie kwasów - w instrukcji napisano, by stosować 1-2 razy w tygodniu, gdzie ja mogłabym używać tego i 2 razy dziennie, a skóra źle nie reaguje; przeciwnie jest gładsza, żywsza, nieco przesuszona (ale używam maści z witaminką A na noc, więc jest OK). I w zasadzie to leciutki wysuszenie liczę na +, bo wcześniej miałam okrutnie przetłuszczającą się buzię.
Czy to nadmierne stostowanie toniku z kwasami może pociągać za sobą jakieś dalsze nieprzyjemne konsekwencje?
fushigino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-07, 09:17   #2
sensualitat
Wtajemniczenie
 
Avatar sensualitat
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2 330
GG do sensualitat
Dot.: używanie kilku kremów na raz?

Cytat:
Napisane przez fushigino Pokaż wiadomość
Cześć wszystkim

Mój debiut tutaj, pierwszy post i od razu mam kilka pytań:
C
zy można używać jednocześnie kilku kremów na raz? Nie mam na myśli nakładanie jednego na drugi, ale przykładowo po umyciu buzi - jeden rano, później po umyciu buzi - następny po południu, a potem np. wieczorkiem maść z witaminą A (najniższa dawka)?

Generalnie chodzi mi o to, czy kremy nie będą niwelować swojego działania (chociaż rozjaśniający i wygładzający blizny wydają się być dobrymi partnerami?) Może powinnam skończyć słoiczek pierwszego, a potem brać się za drugi?

I jak się do tego mają toniki - używam ogórkowego toniku od Ziaji + tonik z kwasami AHA/BHA od BU, stężenie bodajże 10%.
Poza tym moja cera jest raczej niewrażliwa na działanie kwasów - w instrukcji napisano, by stosować 1-2 razy w tygodniu, gdzie ja mogłabym używać tego i 2 razy dziennie, a skóra źle nie reaguje; przeciwnie jest gładsza, żywsza, nieco przesuszona (ale używam maści z witaminką A na noc, więc jest OK). I w zasadzie to leciutki wysuszenie liczę na +, bo wcześniej miałam okrutnie przetłuszczającą się buzię.
Czy to nadmierne stostowanie toniku z kwasami może pociągać za sobą jakieś dalsze nieprzyjemne konsekwencje?
Może zadaj swoje pytanie na biochemii. Tam dziewczyny na pewno Ci coś doradzą.
__________________
naturalna pielęgnacja.
sensualitat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-07, 15:22   #3
nagiAkt
Zadomowienie
 
Avatar nagiAkt
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 1 233
Dot.: używanie kilku kremów na raz?

3 kremy dziennie to nie jest dobry pomysł wg mnie. Czy jeden niweluje działanie drugiego? raczej nie, ale mimo wszystko skóra powinna być traktowana delikatnie, jesli nie masz większych problemów. teraz, gdy słońce mocno piecze powinno się używać rano kremów z filtrem, tym bardziej, że masz tonik z kwasami. zdarza się, że kremy z filtrem wysuszają i na noc jak najbardziej nawilżacz się przyda, ale jak nie masz suchej, przesuszonej skóry to maść z wit A w lecie jest chyba za mocna. zostawiłabym ją na zimę. Jest jeszcze sprawa trądziku, wyprysków itp. Takie preparaty też raczej na noc, punktowo albo raz na jakiś czas.
To jest oczywiście moje prywatne zdanie, może i źle myślę, jestem na etapie amator/zaawansowany w sprawie pielęgnacji jak mówię coś źle, to dziewczyny poprawcie mnie, przynajmniej sobie utrwalę
__________________
28.06

WIKTORIA

NASZ DZIUBEK
20.08.2014
15:10
nagiAkt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-08, 22:55   #4
tosiajola
Rozeznanie
 
Avatar tosiajola
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 573
Dot.: używanie kilku kremów na raz?

Wg mnie jeśli masz skórę tłustą, to lepiej jej nie wysuszaj bo tym możesz krzywdy sobie narobićTo tak btw.,a co do reszty to lepiej bym nie przesadzała z ilością kosmetyków , bo jednak co za duzo to nie zdrowo. Ale to tylko moja opinia.
__________________
A z kolei najnieszczęśliwsze życie
ma swoje słoneczne godziny i swoje ubożuchne kwiatki szczęśliwości,
rozsiane wśród piasku i kamieni.

Hermann Hesse


tosiajola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-14, 16:20   #5
fushigino
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 3
Dot.: używanie kilku kremów na raz?

Dzięki za pomoc, dziewczyny
fushigino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:54.