Zmarszczki na dłoniach u 26-latki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-12-10, 17:39   #1
facjanka22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 4
Unhappy

Zmarszczki na dłoniach u 26-latki


Mam ostatnio problem, który spędza mi sen z powiek. Mam dopiero 26 lat, a moje dłonie wyglądają jak dłonie 40-latki, całe są pokryte zmarszczkami, szczególnie na palcach, a najbardziej w ich zgięciach. Szczerze przyznaję, że nigdy ich nie oszczędzałam, wykonywałam sporo prac fizycznych, często też się opalałam(ale nie w solarium), zaczęłam dbać o dłonie i nawilżać je dopiero jakieś 2 lata temu, kiedy zaczęły się przesuszać. W tej chwili smaruję je różnymi kremami jakieś 10 razy dziennie i są w co raz gorszym stanie, często mnie swędzą i pięką, nie wspomnę o tym że wyglądają okropnie. Wstydzę się ich. Proszę o poradę co mam robić i jak o nie dbać żeby poprawić ich wygląd i zapobiec dalszym uszkodzeniom i przedwczesnemu starzeniu.
facjanka22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-12, 22:58   #2
blebleble22
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 948
Dot.: Zmarszczki na dłoniach u 26-latki

Moim zdaniem powinnaś wybrać się do dermatologa, bo skoro są aż tak wysuszone, że swędzą, to ciężko coś doradzić. Ja miewam takie problemy z dłońmi przejściowo, gdy czasami zapomnę rękawiczek albo wyjdę z wilgotnymi rękami na dwór przy chłodnej pogodzie, ale same się w miarę szybko regenerują. Ze swojej strony mogę polecić krem z nagietkiem Schellera, zwykły krem Nivea oraz Bambino z cynkiem, i noszenie rękawiczek Jednak myślę, że lekarz lepiej doradzi
blebleble22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-13, 21:10   #3
facjanka22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 4
Dot.: Zmarszczki na dłoniach u 26-latki

Mogłabym pójść do dermatologa ale obawiam się, że pani dermatolog zbędzie mnie poleceniem jakiegoś drogiego kremu, który nic nie pomoże i powie, że to wina opalania, no ale warto spróbować, dziękuję za poradę
facjanka22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-14, 00:36   #4
blebleble22
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 948
Dot.: Zmarszczki na dłoniach u 26-latki

Tak, dermatolog to niestety jest pewne ryzyko... ale może akurat coś wskóra

Spróbuj szczególnie kremu Bambino, to ten: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...ny.html&next=1. Kiedyś na odmrożone i mocno podrażnione dłonie użyłam kremu do rąk z mocznikiem, który zwykle dobrze nawilżał mi dłonie, jednak tamtym razem podrażnił je niesamowicie, piekły i były okropnie czerwone. Byłam trochę przerażona wtedy, pamiętam Bambino zdecydowanie złagodził to podrażnienie, bardzo polecam.
blebleble22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-14, 06:30   #5
Amani
Zakorzenienie
 
Avatar Amani
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3 563
Dot.: Zmarszczki na dłoniach u 26-latki

Najlepiej dermatolog, ale póki co, odradzam wszelkie kolorowe, nafaszerowane chemią (aby pachniały) kremy do rąk. Wybierz hypoalergiczne, bezzapachowe. Wcale nie muszą być droższe niż zwykłe, np. firma Kamill ma bardzo dobre kremy, Neutrogena, które na pewno nie będą Cię szczypać po nasmarowaniu.
__________________
' DIET IS „DIE” WITH A „T” '
- Garfield -

-26kg

Amani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-14, 17:57   #6
facjanka22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 4
Dot.: Zmarszczki na dłoniach u 26-latki

Może ten krem bambino to dobry pomysł, jeśli jest dobry dla dzieci to na pewno pomoże dziękuję za wszystkie rady
facjanka22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:54.