Komputer a cera - jak chronić? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-04-15, 20:54   #1
aldi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 4

Praca z komputerem- jak zachować ładną cerę?


Jestem współwłaścicielem firmy i od roku bardzo długo pracuje około 15 godzin dzienie, głownie przed komputerem, ale nie zawsze. Mam 29 lat, cere normalną. Od pewnego czasu zauwazyłam iz stała sie mniej sprężysta i bardziej sucha, równiez pod oczami bardziej uwidoczniły sie delikatne zmarszczki.Proszę o fachową radę jakie kosmetyki powinnam używac zaby miec promienną i ładną cerę? Z góry bardzo dziękuję.
aldi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-15, 21:03   #2
Piotr
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 708
Re: Praca z komputerem- jak zachować ładną cerę?

Witam! Może wyda sie to nie na temat, ale moim zdaniem podstawowa kwestia to zmiana pracy mięśni górnej części kręgosłupa szyjnego i okolicy potylicznej. Na wstępie proponuje przeczytanie na wizażu aktyk. dotyczacego profilaktyki work-site na terenie firm. (patrz z głównej strony podstrona Masaż - publikacje)

Wiekszość osób upatruje zmiany w skórze z problemami z krążenie, wysuszeniem skóry, itd. Jesli ktoś nagle zaczyna pracować po kilka godzin dziennie na kompie. to chcąc czy nie wysuwa sie szyja do przodu i część mięśni mimicznych traci sprężystość. Twarz opada w dół. Wydaje sie że skóra traci sprężystość. Dochodzi do problemów z krążeniem i zaburzeń przebiegu limfy. Podstawa to rozlużnienie okolicy potylicy, szyi a potem wzmocnienie mięśni. Wazny aspekt to także relaksacja mięśni okrężnych oczu.

Nie ma w tym nic przesadnego. Od lat zajmuje sie profilaktyka work-site na terenie firm. NO cóż jedni słuchają, drudzy wola kremiki.
Powodzenia.
Piotr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-04, 19:44   #3
Alicja154
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 16
Wyślij wiadomość przez ICQ do Alicja154 GG do Alicja154 Wyślij wiadomość przez Yahoo do Alicja154
Komputer a cera - jak chronić?

Czy komputer ma jakiś wplyw na wygląd cery?
Alicja154 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-04, 19:51   #4
młodaa
Wtajemniczenie
 
Avatar młodaa
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 2 362
Re: komputer a cera

Uuu... mi sie wydaje, ze nie.
Moze miec jedynie wplyw jesli np zaczytamy sie na wizazu i nie zmyjemu makijazu, wtedy cera nie oddychajac moze dac znac o sobie. Poza tym sadze, ze monitory produkowane teraz maja tyle roznych filtorw ze nie powinny szkodzic. Raczej mowi sie o tym, ze komputer, a dokladniej patrzenie w monitor ma zly wplyw na oczy (choc LCD-ki niby w ogole nie wplywaja na oczka).

pozdrawiam
młodaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-11, 23:36   #5
Edii
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 683
Re: komputer a cera

były już tu takie wątki i generalnie doświadzcenia dziewczyn dowiodły że ma. Zły. Coś w tym jest niestety, przyznaję.
__________________
Edii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-12, 08:53   #6
malinka23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 264
Re: komputer a cera

Niestety komputer, czyt. monitor ma zly wplyw na cere, dlatego trzeba stosowac filtry, mocno nawilzac twarz i stosowac kremy dotleniajace i energizujace
malinka23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-12, 20:06   #7
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Re: komputer a cera

malinka to sam chciaqlam napisac
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-10-15, 18:52   #8
miiee
Rozeznanie
 
Avatar miiee
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 608
Jak to??? co ma siedzenie przed komputerem do stanu cery????

przeczytałam właśnie od jednej z wiazażanek, że jak się mniej siedzi przed kompem to stan cery się poprawia??? Jak to ??? dlaczego?? I czy działa odwrotnie,ze jak siedzę za dużo to się pogarsza????
miiee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-15, 20:30   #9
agnieszka_mirek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 89
Dot.: Jak to??? co ma siedzenie przed komputerem do stanu cery????

Monitor komputera wysyla promieniowanie niekorzystne dla naszego organizmu, w tym dla naszych oczu i cery. Z wlasnego doswiadczenia wiem, ze ciagle siedzenie przed monitorem pogarsza stan cery szczegolnie cery wrazliwej. Objawy to: przesuszenie, zaczerwienienie, swedzenie.
Wiecej na temat szkodliwego promieniowania, ktore zewszad nas otacza poczytaj tutaj: http://www.dami.pl/~chemia/gimnazjum.../ekologia1.htm
__________________
pozdrawiam aga
agnieszka_mirek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-18, 22:20   #10
allie
Zakorzenienie
 
Avatar allie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 3 374
GG do allie
Question Komputer a cera - jak chronić?

Witajcie,
Zgłaszam się z problemem, który jak sądzę może dotyczyć wielu dziewczyn. Okresowo spędzam sporo czasu przed komputerem - bywa, że nawet kilkanaście godzin na dobę Po takim seansie moja wrażliwa cera jest w opłakanym stanie - twarz staje się podrażniona, sucha, nabrzmiała, a skóra wokół oczu jak przesuszony pergamin. Podejrzewam, że jest to między innymi spowodowane dodatnim najonizowaniem powietrza.
Pytanie więc: jak chronić cerę, gdy przewidujemy atrakcje w postaci wielogodzinnej pracy przy komputerze? Przećwiczyłam już oczywiście kremy, maseczki i wodę termalną oraz stawianie paprotki obok monitora . Może znacie jakieś inne, skutecznie sposoby?
__________________
Szukam korka do Theoremy 100ml
allie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-18, 22:39   #11
falkka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 457
Dot.: Komputer a cera - jak chronić?

założyłaś bardzo ciekawy post, bo ja mam podobnie, z tym że u mnei skóra trzarzy jest czerwona a i działa to niekorzystnie na trądzik:/ także podpinam się do twojego pytania
__________________
Mój kramik

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=474228
falkka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-02-18, 22:55   #12
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Komputer a cera - jak chronić?

Elektryczny nawilżacz powietrza ustawiony w pomieszczeniu,gdzie pracujesz na komputerze powinien pomóc.
Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-19, 10:40   #13
myShaczeQ
Zadomowienie
 
Avatar myShaczeQ
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 767
GG do myShaczeQ
Dot.: Komputer a cera - jak chronić?

Cytat:
Napisane przez allie
Witajcie,
Zgłaszam się z problemem, który jak sądzę może dotyczyć wielu dziewczyn. Okresowo spędzam sporo czasu przed komputerem - bywa, że nawet kilkanaście godzin na dobę Po takim seansie moja wrażliwa cera jest w opłakanym stanie - twarz staje się podrażniona, sucha, nabrzmiała, a skóra wokół oczu jak przesuszony pergamin. Podejrzewam, że jest to między innymi spowodowane dodatnim najonizowaniem powietrza.
Pytanie więc: jak chronić cerę, gdy przewidujemy atrakcje w postaci wielogodzinnej pracy przy komputerze? Przećwiczyłam już oczywiście kremy, maseczki i wodę termalną oraz stawianie paprotki obok monitora . Może znacie jakieś inne, skutecznie sposoby?
ojej az wstyd sie przynac ale nie pomyslalabym zeby komputer mogl wyzadzic az takie szkody cerze :| jeśli mozna wiedziec ile średnio czasu spedasz przed komputerem ? mi zdarza sie siedziec caly dzien przed monitorem i nie zauwazylam pogorszenia stanu skory ale moze to zasluga kremu, ktory nakladam niezwlocznie po wejsciu do domu po zmyciu makijazu oczywiscie buzka
__________________





myShaczeQ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-19, 11:01   #14
allie
Zakorzenienie
 
Avatar allie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 3 374
GG do allie
Dot.: Komputer a cera - jak chronić?

Cytat:
Napisane przez myShaczeQ
ojej az wstyd sie przynac ale nie pomyslalabym zeby komputer mogl wyzadzic az takie szkody cerze :| jeśli mozna wiedziec ile średnio czasu spedasz przed komputerem ? mi zdarza sie siedziec caly dzien przed monitorem i nie zauwazylam pogorszenia stanu skory ale moze to zasluga kremu, ktory nakladam niezwlocznie po wejsciu do domu po zmyciu makijazu oczywiscie buzka
No cóż, jeśli u siebie nie zaobserwowałaś szkód, to tylko pozazdrościć. Moja cera źle reaguje na komputer, mimo - tak jak napisałam - traktowania jej kremami i maseczkami już przed przystąpieniem do pracy. Średnio spędzam kilka godzin dziennie przy "maszynie", ale bywają takie dni, że i kilkanaście, i wtedy jest najgorzej.
__________________
Szukam korka do Theoremy 100ml
allie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-21, 08:34   #15
maszka5
Raczkowanie
 
Avatar maszka5
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 284
Dot.: Komputer a cera - jak chronić?

podpinam sie pod watek
maszka5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-21, 11:46   #16
annLee
Zakorzenienie
 
Avatar annLee
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 9 268
Dot.: Komputer a cera - jak chronić?

Komp na pewno ma wpływ na wygląd naszej cery Ostatnio spędzam przed nim bardzo dużo czasu i zauważyłam pogorszenie,ale może też dlatego,że siedzę przed nim do 1-2 w nocy
Chyba trzeba postawić na walkę z "wolnymi rodnikami" czyli jeść więcej przeciwutleniaczy(warzywk a,owocki) chyba najlepsze wymiatacze to wit.A C E
Smaruję twarz serum z wit.C,ale trza chyba jeszcze się skusić na filtry,do których jeszcze dojrzewam może chociaż do kompa
Popijam jeszcze zieloną herbatkę
Więcej na razie nie wymyśliłam
annLee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-21, 11:49   #17
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Dot.: Komputer a cera - jak chronić?

Cytat:
Napisane przez allie
Przećwiczyłam już oczywiście kremy, maseczki i wodę termalną oraz stawianie paprotki obok monitora . Może znacie jakieś inne, skutecznie sposoby?
A krem z porządnym filtrem?
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-21, 12:01   #18
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Komputer a cera - jak chronić?

Zgodze sie z Noor krem z dobrym filtrem
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-21, 13:47   #19
falkka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 457
Dot.: Komputer a cera - jak chronić?

hmm kremu z filtrem jeszcze nie próbowłąam , widac najwyższa pora

P.S. hexxanko kupiłam podkład LRP i jest bardzo zadowolona
__________________
Mój kramik

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=474228
falkka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-02-21, 17:22   #20
allie
Zakorzenienie
 
Avatar allie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 3 374
GG do allie
Cytat:
Napisane przez Noor
A krem z porządnym filtrem?
Tak sądzicie? Hmmm, muszę spóbować. Jaka wartość filtra będzie najlepsza? Do tej pory ich nie używałam w ogóle (przyznaję się bez bicia), a do pracy przy komputerze to już w ogóle nie mam pojęcia jaki powinien być...

Cytat:
Napisane przez annLee
Komp na pewno ma wpływ na wygląd naszej cery Ostatnio spędzam przed nim bardzo dużo czasu i zauważyłam pogorszenie,ale może też dlatego,że siedzę przed nim do 1-2 w nocy
Chyba trzeba postawić na walkę z "wolnymi rodnikami" czyli jeść więcej przeciwutleniaczy(warzywk a,owocki) chyba najlepsze wymiatacze to wit.A C E
Smaruję twarz serum z wit.C,ale trza chyba jeszcze się skusić na filtry,do których jeszcze dojrzewam może chociaż do kompa
Popijam jeszcze zieloną herbatkę
Więcej na razie nie wymyśliłam
Dzięki, AnnLee
Powiedz jeszcze proszę jakiego dokładnie serum używasz i czy zaobserwowałaś poprawę po tych wszystkich zabiegach, oczywiście o ile masz porównanie sprzed całej kuracji i w jej trakcie.
__________________
Szukam korka do Theoremy 100ml

Edytowane przez agusia_1
Czas edycji: 2006-02-22 o 00:58 Powód: post pod postem
allie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-21, 20:17   #21
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Cytat:
Napisane przez allie
Pytanie więc: jak chronić cerę, gdy przewidujemy atrakcje w postaci wielogodzinnej pracy przy komputerze? Przećwiczyłam już oczywiście kremy, maseczki i wodę termalną oraz stawianie paprotki obok monitora . Może znacie jakieś inne, skutecznie sposoby?

A propos tej paprotki, polecam książkę B. C. Wolverton "Rośliny przyjazne dla domu. 50 roślin doniczkowych, które pomogą oczyścić powietrze w domu i biurze". Opisano w niej rośliny o szczególnych zdolościach uzdatniania powietrza, którym oddychamy (usuwanie zanieczyszczeń chemicznych, czyli wszelkiego rodzaju wyziewów z urządzeń gazowych, substancji lotnych emitowanych przez syntetyczne materiały wykończeniowe, stopień nawilżania powietrza etc.).
Autor opiera się na dwudziestopięcioletnich badaniach nad uzdatnianiem wody i powietrza, przeprowadzonych dla NASA. (Amerykanie chcieli stworzyć system przetrwania dla planowanych baz księżycowych )
Według tabeli zawartej w tejże książce, monitor komputerowy jest źródłem emisji ksylenu i toluenu; kserokopiarki tójchloroetylenu i alkoholi; drukarki ksylenu, toluenu, benzenu, trójchloroetylenu i amoniaku; elementy wykończeniowe takie jak kleje, panele sufitowe, płyty wiórowe formaldehydu etc. Człowiek, poza dwutlenkiem węgla, wydziela aż 150 substancji lotnych, takich jak tlenek węgla, wodór, metan, alkohole, fenole, aldehydy, amoniak, siarkowodór, tlenki azotu...
Najlepiej nie oddychać

Przynajmniej w zamkniętych pomieszczeniach

Edytowane przez agusia_1
Czas edycji: 2006-02-21 o 23:51 Powód: post pod postem
mentha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-21, 20:37   #22
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Komputer a cera - jak chronić?

Cytat:
Napisane przez Noor
A krem z porządnym filtrem?
Noor, a orientujesz się, jakie promieniowanie emitują monitory - czy to w ogóle jest UVA lub UVB?
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-21, 21:53   #23
annLee
Zakorzenienie
 
Avatar annLee
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 9 268
Dot.: Komputer a cera - jak chronić?

Cytat:
Napisane przez allie
Dzięki, AnnLee
Powiedz jeszcze proszę jakiego dokładnie serum używasz i czy zaobserwowałaś poprawę po tych wszystkich zabiegach, oczywiście o ile masz porównanie sprzed całej kuracji i w jej trakcie.
Tak właściwie to dopiero Ty mi to uświadomiłaś powiązałam fakty,obejrzałam dokładnie swoją twarz...i rozpoczęłam walkę Bardzo Ci dziękuję za ten wątek ale niestety o spektakularnych efektach jeszcze Ci nie mogę powiedzieć.Samopoczucie na pewno lepsze i na pewno długofalowo da to porządane efekty
Nazwę serum mogę Ci ewent.przesłać na priva,by nie być posądzoną o cokolwiek z tej firmy jest też wit.C w formie"mgiełki" dla mnie rewelka
Właśnie sobie przypomniałam,że w zeszłym roku braliśmy na wakacje filtr 100-muszę go poszukać
Tobie też to radzę,bo bez tego chyba się nie obejdziemy
annLee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-21, 21:54   #24
annLee
Zakorzenienie
 
Avatar annLee
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 9 268
Dot.: Komputer a cera - jak chronić?

Cytat:
Napisane przez justa79
Noor, a orientujesz się, jakie promieniowanie emitują monitory - czy to w ogóle jest UVA lub UVB?
Ja nie Noor,ale chyba UVA
annLee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-21, 22:46   #25
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: Komputer a cera - jak chronić?

mi z cerą chyba nic sie nie dzieje

ale...

od ponad 2 tygodni przesiaduję przed komputerem (heh koszystałam z ferii w domku) - jutro już sie to na szczescie skończy... a od paru dni piecze mnie dekolt, tak jakbym się spaliła na słońcu... to napewno od monitora, bo innej przyczyny nie wiedze...
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-21, 23:02   #26
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Komputer a cera - jak chronić?

Cytat:
Napisane przez falkka
hmm kremu z filtrem jeszcze nie próbowłąam , widac najwyższa pora

P.S. hexxanko kupiłam podkład LRP i jest bardzo zadowolona

Off topic Falkko
ciesze sie,ze moglam nieco pomoc wtedy i ze zakup nalezy do udanych

Do filtrow dluuugo nie moglam sie przekonac a koniecznosc wymusila,poniewaz wzielam sie za kwasy i jak tylko udalo mi sie dobrac SWOJ filtr to mimo wszystko nie zamienie go na zaden inny krem.Duzym minusem jest tylko dla mnie dobranie reszty kolorowki aby wspolgralo-glownie podklad i puder,po ktore lubie siegac w okresie zimowym
Jedynie bedac w domu pozwalam sobie na luuuuzz i sam filtr na twarzy
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-22, 05:54   #27
maszka5
Raczkowanie
 
Avatar maszka5
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 284
Dot.: Komputer a cera - jak chronić?

a co powiecie na temat lamp solnych sprzedawanych na allegro czy one w jakis sposób wpływaja kozystnie na otoczenie koło kom.?
maszka5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-22, 11:34   #28
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Komputer a cera - jak chronić?

Na BU znalazlam maly watek

http://www.phpbbserver.com/biochemia...biochemiaurody
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-22, 11:41   #29
taszkin
Zakorzenienie
 
Avatar taszkin
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Podbeskidzie/BB
Wiadomości: 4 758
Dot.: Komputer a cera - jak chronić?

Niedawno dowiedziałam się, ze monitory LCD nie szkodzą. Crt (te starsze) odbijaja cząsteczki, w tym kurzu, które uderzają w nasze oczy, skórę i to jest własnie ich szkodliwy wpływ, a nie emitowane światło.
taszkin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-22, 11:48   #30
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: Komputer a cera - jak chronić?

Cytat:
Napisane przez taszkin
Niedawno dowiedziałam się, ze monitory LCD nie szkodzą. Crt (te starsze) odbijaja cząsteczki, w tym kurzu, które uderzają w nasze oczy, skórę i to jest własnie ich szkodliwy wpływ, a nie emitowane światło.
tu chyba nie o swiatło chodzi tylko o pole elektryczne (promieniowanie)
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:53.