Tabletki antykoncepcyjne - ZBIORCZY, cz. II - Strona 9 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Seks

Notka

Seks Tutaj porozmawiasz o seksie. Masz pytania związane z życiem seksualnym lub szukasz porady? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, dodaj opinię.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-10-13, 14:25   #241
Dusiia
Zadomowienie
 
Avatar Dusiia
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Czechy
Wiadomości: 1 197
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne - ZBIORCZY, cz. II

zostałam p poinformowana ze antykoncepcyjnych się nie odstawia tylko takie ktorr maja wpływ na krzepnięcie krwi
Dusiia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-13, 18:45   #242
Aredhel125
Zadomowienie
 
Avatar Aredhel125
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sudety
Wiadomości: 1 759
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne - ZBIORCZY, cz. II

Cytat:
Napisane przez kikunga Pokaż wiadomość
Bierz magnez i kup sobie coś z diosminą albo najlepiej to Cyklo3Fort (u mnie nie było interakcji ale na BILu sprawdź) mnie często bolą bo po prostu mam słabe żyły a dodatkowo płaskostopie przez co jeszcze bardziej są obciążone,może masz za wysokie lub zbyt płaskie buty.
Nie stój za dużo,jak siedzisz to ruszaj stopami w górę i dół,na boki itd.
Dziękuję za rady. Jutro z samego rana idę porobić badania na krzepliwość krwi. Dzisiaj nogi mnie też pobolewają. Wczoraj bolała mnie prawa, dzisiaj jakby lewa ,a teraz dwie. Może to od tabletek,a może znowu mam nerwobóle związane z tym całym stresem.
Ogólnie jestem strasznie rozbita, dzisiaj z rana w pracy myślałam, ze zemdleję tak mi było słabo, ale potem mi się polepszyło. Przed wyjściem wypiłam tabletkę- odpowiednik aspiryny, więc może to też pomogło.W prawej ręce dostałam skurczu mięśnia i do teraz mnie boli. Może faktycznie mi magnez wypłukało. Pojutrze się wszystko okaże.
Zdaję sobie sprawę, że u mnie to równie dobrze może być nerwica, ale wole to sprawdzić.

Jestem w drugiej połowie drugiego opakowania. Nie wiem, czy jak lekarz zaproponuje zmianę to jeszcze spróbować z trzecim opakowaniem jak będę się czuła, czy od razu zmieniać. tak naprawdę na początku każdych tabletek może być źle, tak słyszałam.

Chciałabym sobie zrobić pakiet dwóch badań na skłonność genetyczną do zakrzepicy, to jest czynnik V Leiden i coś jeszcze, ale to kosztuje razem prawie 500 zł. Gdybym zarabiała więcej, to nawet bym się nie wahała, bo to jednak badanie na całe życie i byłabym spokojna, a tak muszę się męczyć. Gdybym tylko mogła to bym nie żałowała na to badanie.

Edytowane przez Aredhel125
Czas edycji: 2014-10-13 o 23:45
Aredhel125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-14, 10:31   #243
Sarcastic
Raczkowanie
 
Avatar Sarcastic
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 207
Jak to działa przy spóźnieniu podczas przyjmowania antykoncepcji.

Witam. Chciałabym dowiedzieć się jak to jest z tym czasem spóźnienia podczas przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych. Na ulotce jest napisane, że jeśli przyjmie się tabletkę do 12 godzin, to wciąż jest się chronionym przed ciążą, natomiast jeśli przekroczy się 12 godzin, należy dodatkowo się zabezpieczać. Nie do końca rozumiem jak to ma działać, organizm kobiety reaguje co do minuty? Jeśli wezmę tabletkę np. o 9:59 to jestem bezpieczna, ale jeśli o 10:01 to już jest ryzyko? Proszę od odpowiedź, gdyż niestety pierwszy raz zdarzyło mi się przyjąć tabletkę później i ten czas wynosił spóźnienia prawie 12 godzin, bez 7 minut.
__________________
I'm a loner. I don't have a gigantic group of friends. People don't miss me. I'm never the first person anyone looks for in a crowded room. I'm just me. Take it or leave.


Sarcastic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-14, 10:49   #244
aKatia
Zadomowienie
 
Avatar aKatia
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 541
Dot.: Jak to działa przy spóźnieniu podczas przyjmowania antykoncepcji.

Cytat:
Napisane przez Sarcastic Pokaż wiadomość
Witam. Chciałabym dowiedzieć się jak to jest z tym czasem spóźnienia podczas przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych. Na ulotce jest napisane, że jeśli przyjmie się tabletkę do 12 godzin, to wciąż jest się chronionym przed ciążą, natomiast jeśli przekroczy się 12 godzin, należy dodatkowo się zabezpieczać. Nie do końca rozumiem jak to ma działać, organizm kobiety reaguje co do minuty? Jeśli wezmę tabletkę np. o 9:59 to jestem bezpieczna, ale jeśli o 10:01 to już jest ryzyko? Proszę od odpowiedź, gdyż niestety pierwszy raz zdarzyło mi się przyjąć tabletkę później i ten czas wynosił spóźnienia prawie 12 godzin, bez 7 minut.

Nie chodzi o wzięcie tabletki z dokładnością co do minuty. W tabletkach masz hormony i musisz przyjmować je regularnie albo ich poziom spadnie a w związku z tym może nie zostać zachowane działanie antykoncepcyjne. Najwyraźniej ktoś wyliczył że do 12 godzin spóźnienia ilość hormonów w organizmie jest wystarczająca a później już nie dlatego jest max do 12 godzin spóźnienia.
aKatia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-14, 16:19   #245
Wtycia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 178
Dot.: Jak to działa przy spóźnieniu podczas przyjmowania antykoncepcji.

Hej dziewczyny, ginekolog zapisał mi Diane 35 ze względu na moją cerę która jest tragiczna. Poczytalam o niej w internecie i włos mi się jeży na głowie. Jakie były wasze reakcje na tabletki? Naprawdę jest taka straszna?
__________________
włosy rośnijcie jak na drożdżach!
Wtycia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-14, 19:45   #246
Aredhel125
Zadomowienie
 
Avatar Aredhel125
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sudety
Wiadomości: 1 759
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne - ZBIORCZY, cz. II

Ja dzisiaj z rana zrobiłam badania na krzepliwość te co robiłam poprzednio, przed tabletkami, czyli d-dimer, INR, fibrynogen, czas protombinowy, wskaźnik protombinowy, APTT i pełną morfologi na wszelki wypadek.

Dzisiaj czułam się w miarę dobrze, nogi nie bolały, tylko teraz prawa trochę, ale to tak jakbym mięsień przeciągnęła. Intensywnie też nadrabiam magnez.
Cały czas mam wrażenie, że mam bardziej widoczne niektóre żyły na nogach niż miałam. W domu mówią, że nic nie widzą i że sobie wmawiam. W poniedziałek kończę drugie opakowanie i myślałam, ze może przełożę wizytę u lekarza na następny tydzień jak już wybiorę wszystkie tabletki i powiem lekarzowi co i jak. Zabior wyniki, a na czwartek d-dimeru może jeszcze nie być.

A co się robi w przypadku jeśli wyniki się pogorszą w porównaniu do tych co miałam ostatnio, ale nadal będą w normie? Co to wtedy oznacza, czy to normalne?

Wtycia - ja bym się na Dianę nie zgodziła i od razu powiedziałam o tym lekarzowi jak byłam, zanim cokolwiek zaproponował.
Aredhel125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-15, 13:43   #247
oliwialaura
Raczkowanie
 
Avatar oliwialaura
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 247
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne - ZBIORCZY, cz. II

Ja brałam Dianę35 i czułam się po niej fantastycznie! Skóra się poprawiła, brzuch przy okresie nie bolał. Ale wydawało mi się, że je wycofali
__________________
Zestarzej się przy mnie.
Najlepsze dopiero się zdarzy.
R. Browning
oliwialaura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-10-16, 13:00   #248
Aredhel125
Zadomowienie
 
Avatar Aredhel125
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sudety
Wiadomości: 1 759
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne - ZBIORCZY, cz. II

Odebrałam dzisiaj wyniki z krzepliwości i jednak sporo poleciały.
Najgorzej martwi mnie czas protombinowy, który jest niższy od normy, a to może oznaczać zakrzepicę.

To są wyniki( w nawiasie podaję normę i obok to co wyszło przed tabletkami):
INR: 0,91 (0,80-1,20) było 1,05
Wskaźnik protombiny: 111 (80-120) było 96
Czas protombinowy: 9,5 sek (10-14) było 16,5 przy normie do 16
APTT 32,4 sek (26,6-39,9) było 38,8
Ratio 0,98 (0,80-1,20) było 1,11
No i płytki krwi trochę poleciały bo przy normie 250-400 miałam wcześniej 205, a teraz mam 179. Dodatkowo zaznaczylui, że mam za mało neutrofilów w morfologii (1,92 przy normie2,5-5,40 oraz za dużo limfocytów 48,9 przy normie 20-45)
Najlepsze jest to, że jak wcześniej miałam czas protombionowy 0 0,5 sek za długi to teraz mam o tyle samo za krótki.

Czekam jeszcze na d-dimery i fibrynogen. Nie wiem co teraz robić, czy odstawiać te tabletki. Razem z dzisiejszym dniem zostało mi 5 do końca drugiego opakowania. Czas protombinowy może świadczyć o zakrzepicy, wynik poleciał strasznie, może stąd te bóle nóg. w dodatku wczoraj bolała mnie lewa ręka, ale tylko ręka, spanikowałam, że to jakiś udar albo zawał. dzisiaj cały czas mam uczucie jakby lekkiego odrętwienia, ale mam czucie i normalnie ruszam. Nie wiem co to się dzieje. Poza tym nie mam innych skutków ubocznych.
Może zasugerować lekarzowi, żeby zmienił mi na tabletki o mniejszej liczbie estrogenu bo teraz przyjmuję Bonadea, która ma 0,03 mg, a może wyniki polepszyłyby się przy 0,02 mg?

Edytowane przez Aredhel125
Czas edycji: 2014-10-16 o 13:25
Aredhel125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-17, 16:24   #249
201611241302
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 3 242
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne - ZBIORCZY, cz. II

Przejdz sie na usg konczyn dolnych, sprawdzisz czy z zylami ok.
Ja dzis zrobilam dla swietego spokoju, bo lykam tabsy pare lat.

Edytowane przez 201611241302
Czas edycji: 2014-10-17 o 16:25
201611241302 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-18, 09:37   #250
gilmore162
Rozeznanie
 
Avatar gilmore162
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 555
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne - ZBIORCZY, cz. II

Dziewczyny, chciałam wzmocnić włosy i zacząć łykać drożdze humavit 2x dziennie po 2 tabletki, jednocześnie biorąc tabletki Vibin Mini. Czy te drożdze nie obnizą skuteczności tabletek ?
gilmore162 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-18, 14:48   #251
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne - ZBIORCZY, cz. II

nie obniżają
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-10-18, 15:20   #252
Dusiia
Zadomowienie
 
Avatar Dusiia
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Czechy
Wiadomości: 1 197
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne - ZBIORCZY, cz. II

Tydzien temu dostalam krwawienia w srodku cyklu, przed wczoraj wzielam ostatnia tabletke, mam spodziewac sie znowu krwawienia, czy bedzie to normalne jesli sie nie pojawi?
Dusiia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-18, 16:44   #253
Issabele
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 186
GG do Issabele Send a message via Skype™ to Issabele
Antybiotyk a antykoncepcja

Witajcie dziewczyny !
Pisze do was tutaj pierwszy raz. Mam mały problem. I może wy wiecie co mam zrobić.
Mianowicie dwa dni temu w czwartek współżylam z moim facetem. Od roku przyjmuje tabletki antykoncepcyjne. niedawno, bo około 2 miesięce temu zmieniłam je na Yaz. Jestem w 4 tygodniu przyjmowania tabletek. W czwartek wypadało 2 tabletki przed czterema placebo.
Dzisiaj rano zmuszona zostałam do przyjęcia antybiotyku flukloxacillin.
Na ulotce jest ze może osłabiać działanie tabletek. No i oczywiście wiedziałam o tym wiec przygotowałam się na to ze będę musiała uważać z seksem. Ale dzisiaj po przyjęciu drugiej tabletki pomyślałam że może zrobiłam błąd i doprowadze do tego ze zajde w ciążę. Jak wy myślicie? Co powinnam zrobić teraz jak juz zaczęłam brać antybiotyk, a wiadomo ze nie najlepiej jest przerywać leczenie antybiotyku. Bo nie wiem co mam robić bardzo proszę o pomoc
Dziś jak co to i tak przyjmę tabletkę placebo wiec nie powinno mieć to znaczenia tak?
Dziękuję wszystkim z góry! !
Issabele jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-18, 17:19   #254
nynka_1987
Zadomowienie
 
Avatar nynka_1987
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Szczecinek :/
Wiadomości: 1 269
Dot.: Antybiotyk a antykoncepcja

Bierz antybiotyk jeśli jest potrzeba i dodatkowo zabezpieczajcie się prezerwatywą dla pewności.
__________________
nynka_1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-18, 17:31   #255
Issabele
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 186
GG do Issabele Send a message via Skype™ to Issabele
Dot.: Antybiotyk a antykoncepcja

Cytat:
Napisane przez nynka_1987 Pokaż wiadomość
Bierz antybiotyk jeśli jest potrzeba i dodatkowo zabezpieczajcie się prezerwatywą dla pewności.
Dzięki za odpowiedź. Ale czy seks z czwartku nie może być jakimś zagrożeniem?
Issabele jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-18, 21:12   #256
Aredhel125
Zadomowienie
 
Avatar Aredhel125
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sudety
Wiadomości: 1 759
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne - ZBIORCZY, cz. II

Cytat:
Napisane przez dzasminka Pokaż wiadomość
Przejdz sie na usg konczyn dolnych, sprawdzisz czy z zylami ok.
Ja dzis zrobilam dla swietego spokoju, bo lykam tabsy pare lat.
Zrobiłabym z chęcią, ale ostatnio wydałam znowu 100 zł na badania krwi i już nic nie mam. Od wczoraj coś mnie ciśnie w klatce piersiowej i trochę piecze co jakiś czas. Boję sie, ze to już jakiś zator. W poniedziałek dopiero odbiorę wyniki d-dimerów i fibrynogenu. Z chęcią zrobiłabym też te badania genetyczne na ryzyko zakrzepicy i trombofilii, ale to aż 500 zl i musiałabym brać pożyczkę.
Aredhel125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-19, 01:21   #257
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne - ZBIORCZY, cz. II

Cytat:
Napisane przez Dusiia Pokaż wiadomość
Tydzien temu dostalam krwawienia w srodku cyklu, przed wczoraj wzielam ostatnia tabletke, mam spodziewac sie znowu krwawienia, czy bedzie to normalne jesli sie nie pojawi?
Będzie normalne jeśli nie przyjdzie, ale pewnie chociaż coś poplamisz, o ile nie będziesz miała normalnego krwawienia
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-19, 09:01   #258
weyda12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 121
Dot.: Antybiotyk a antykoncepcja

Bierz antybiotyk i się zabezpiecz, innej rady nie ma.
weyda12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-20, 05:41   #259
lza_slonca
Zakorzenienie
 
Avatar lza_slonca
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 4 056
Dot.: Antybiotyk a antykoncepcja

Cytat:
Napisane przez Issabele Pokaż wiadomość
Dzięki za odpowiedź. Ale czy seks z czwartku nie może być jakimś zagrożeniem?
teoretycznie nie bo bierzesz dłuższy czas, ale to zależy od organizmu. Prezerwatywa od dziś i tyle. Wybierz antybiotyk i do następnego krwawienia stosuj dodatkowo prezerwatywę. Przynajmniej mi tak ginekolog kiedyś tłumaczył
__________________
życie to nie bajka, nie głaszcze Cię po...nosie

Dukam po raz 2

start: 97kg
faza I od 16.11. do 24.11
koniec: 91,9kg

start II faza: 92,7 kg
faza II 25.11
lza_slonca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-10-20, 11:18   #260
Pejsik
Raczkowanie
 
Avatar Pejsik
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 197
Dot.: Antybiotyk a antykoncepcja

Cytat:
Napisane przez lza_slonca Pokaż wiadomość
teoretycznie nie bo bierzesz dłuższy czas, ale to zależy od organizmu. Prezerwatywa od dziś i tyle. Wybierz antybiotyk i do następnego krwawienia stosuj dodatkowo prezerwatywę. Przynajmniej mi tak ginekolog kiedyś tłumaczył
Oczywiście, ale to dla spokojnego sumienia
__________________
"Sodomitą to może być byle żak, mnich, żebrak, chłop czy inny łazęga. O książętach i dostojnikach Kościoła mówimy natomiast, że w sprawach miłości cielesnej wznoszą się ponad zwyczajowe standardy kultywowane przez większość społeczności." - Ja Inkwizytor. Wieże do nieba (Jacek Piekara)
Pejsik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-20, 14:04   #261
seabear
Raczkowanie
 
Avatar seabear
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 102
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne - ZBIORCZY, cz. II

Nie tylko antybiotyki wplywaja na dzialanie tabetek. Ja zawsze kiedy lekarz przepisuje jakis nowy lek pytam o jego wplyw na moja antykoncepcje. I pozniej jeszcze dla pewnosci w aptece przy wykupowaniu specyfiku, u mnie akurat farmaceutka ma wieeeeelka ksiege interakcji substancji i zawsze sprawdza. Polecam te dwie metody, wtedy nie trzeba sie samemu glowic w domu.
seabear jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-20, 14:40   #262
rawka
Rozeznanie
 
Avatar rawka
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 508
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne - ZBIORCZY, cz. II

Biegunka dwie godziny po przyjęciu dziesiątej tabletki z blistra(tj.2 tydzień) czy muszę przyjąć kolejną tabletkę czy mogę poczekać do jutra i brać normalnie

na ulotce pisze jeżeli biegunka wystąpi 3-4 godziny po przyjęciu tabletki to trzeba przyjąć niezwłocznie kolejną

dodam że najprawdopodobniej do współżycia dojdzie dopiero w piątek ponieważ mój TŻ jest w delegacji. Co radzicie? Przyjąć dla spokoju kolejną czy nie trzeba

dodam że zażywam tabsy Kontacept
rawka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-20, 17:25   #263
Aredhel125
Zadomowienie
 
Avatar Aredhel125
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sudety
Wiadomości: 1 759
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne - ZBIORCZY, cz. II

Odebrałam dzisiaj wyniki d-dimeru i przy moich bólach nóg p[rzez całe drugie opakowanie wynik się polepszył w porównaniu do tego co było przed tabletkami. Wcześniej było 97 przy normie 0-500, a teraz jest 81 przy tej samej normie. reszta wyników na krzepliwość i płytki krwi się pogorszyły, ale są nadal w normie oprócz czasu protrombinowego PT, który jest pół sekundy poniżej normy. Nie wiem co o ty myśleć, lekarza mam dopiero w piątek. Jak to możliwe, że d-dimer jest lepszy przy reszcie tych wyników?
Aredhel125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-25, 18:05   #264
karramba26
Raczkowanie
 
Avatar karramba26
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 32
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne - ZBIORCZY, cz. II

Dziewczyny! Póki co nie mam możliwości skontaktowania się z moim lekarzem, ale mam problem: pojechałam na 2 dni i nie wzięłam tabletek, dokładnie nie wzięłam już 3. i dzisiaj nie wezmę 4... O ciążę się nie boję, bo nie było w tyg. poprzedzającym stosunku, ale jak to wpływa na skuteczność tabletek np. w 3. tygodniu? Bo wiadomo, że przy pominięciu jednej metoda mechaniczna przez 7 dni itd., a przy pominięciu dwóch?
Mam nauczkę, żeby zawsze mieć przy sobie. :P
karramba26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-25, 18:08   #265
Issabele
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 186
GG do Issabele Send a message via Skype™ to Issabele
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne - ZBIORCZY, cz. II

Cytat:
Napisane przez karramba26 Pokaż wiadomość
Dziewczyny! Póki co nie mam możliwości skontaktowania się z moim lekarzem, ale mam problem: pojechałam na 2 dni i nie wzięłam tabletek, dokładnie nie wzięłam już 3. i dzisiaj nie wezmę 4... O ciążę się nie boję, bo nie było w tyg. poprzedzającym stosunku, ale jak to wpływa na skuteczność tabletek np. w 3. tygodniu? Bo wiadomo, że przy pominięciu jednej metoda mechaniczna przez 7 dni itd., a przy pominięciu dwóch?
Mam nauczkę, żeby zawsze mieć przy sobie. :P
Oj. Ciężko wydaje mi się ze to tak jakbyś przestała tabletki brać całkowicie. Póki się nie spotkasz z lekarzem lub ewentualnie skontaktujesz to gumki :/ ale nie wiem na 100 procent. Ja bym tak zrobiła na twoim miejscu.
Issabele jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-25, 19:19   #266
karramba26
Raczkowanie
 
Avatar karramba26
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 32
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne - ZBIORCZY, cz. II

No też tak myślę, że stężenie hormonów musi być już bardzo małe, spodziewam się może nawet krwawienia z odstawienia. :/ No nic, za głupotę trzeba płacić.
karramba26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-25, 20:17   #267
Issabele
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 186
GG do Issabele Send a message via Skype™ to Issabele
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne - ZBIORCZY, cz. II

Każdemu się zdarza. Tyle co pilnowałas by je brać ale jak się wyjeżdża to trudno zapamiętać wszystko czego potrzebujesz.
Issabele jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-27, 17:35   #268
Wtycia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 178
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne - ZBIORCZY, cz. II

Kurczę dziewczyny mam problem myślałam, że zapomniałam wczorajszej tabletki i dzisiaj zażyłam dwie. Co zrobić pod koniec opakowania? Mam zacząć przerwę wcześniej ? Czy po prostu kupować więcej opakowań i iść takim rytmem. Nie powiem nie pomyślałam dokładni zanim wziełam te 2 tabletki historia jest głupia bo jako że mój cykl zaczyna się w poniedziałek wczoraj miałam do wyboru dwie niedziele i zaczęłam tą "wcześniejszą" i spanikowałam widząc niedzielną i poniedziałkową tabletkę obok siebie
__________________
włosy rośnijcie jak na drożdżach!

Edytowane przez Wtycia
Czas edycji: 2014-10-27 o 17:47
Wtycia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-27, 18:05   #269
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 036
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne - ZBIORCZY, cz. II

Cytat:
Napisane przez Wtycia Pokaż wiadomość
Kurczę dziewczyny mam problem myślałam, że zapomniałam wczorajszej tabletki i dzisiaj zażyłam dwie. Co zrobić pod koniec opakowania? Mam zacząć przerwę wcześniej ? Czy po prostu kupować więcej opakowań i iść takim rytmem. Nie powiem nie pomyślałam dokładni zanim wziełam te 2 tabletki historia jest głupia bo jako że mój cykl zaczyna się w poniedziałek wczoraj miałam do wyboru dwie niedziele i zaczęłam tą "wcześniejszą" i spanikowałam widząc niedzielną i poniedziałkową tabletkę obok siebie
zrob wczesniej przerwe. Generalnie przerwe mozna skracac dowolnie.
Chyba ze ustalilas sobie krwawienie na najwygodniejsze dni i nie chcesz tego zmieniac, to wtedy przyjmij tabletke z nowego opakowania i zostaw sobie ten blister jako awaryjny.
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-27, 20:14   #270
meeery
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 4
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne - ZBIORCZY, cz. II

Cześć.
To moj pierwszy post tutaj i mam nadzieje, że nie zjedziecie mnie zbytnio aczkolwiek zaczynam nieco schizować. Jutro koncze drugie opakowanie tabletek Lesiplus (24+4) i o ile pierwsze bylo okej, krwawienie w terminie i tak dalej to przy drugim kilka razy sie kopnelam z godzina o max. 2,5h, w tym przy pierwszej tabletce (wiem, ze to niby nie ma wplywu - z drugiej strony gdzies czytalam, ze takie obsuwy najbardziej moga namieszac przy pierwszych opakowniach). No i od soboty biore placebo - i krwawienia nie ma. Jaka jest szansa na ciaze w takiej sytuacji?
A, chcialam jeszcze dodac ze ulotke czytalam od gory do dolu kilka razy a i w internecie sie naczytalam o takich przypadkach, ale jakos... Uparlam sie ze zaden z opisanych przypadkow nie jest taki jak moj (nie wiem czemu, nigdy nie mialam takich schiz, nawet jak przy gumkach @ mi sie spoznial).
meeery jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Seks


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-10-25 22:31:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:36.