Zakręcone dzieci, czyli jak dbać o małe lokasy - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje

Notka

Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje Forum dla osób z kręconymi włosami. Rozmawiamy o stylizacji i pielęgnacji loków. Wejdź, podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-06-25, 12:05   #121
princess73
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 1
Dot.: Zakręcone dzieci, czyli jak dbać o małe lokasy

Jesoooo dzieki ze znalazlam to forum i watek Eloe o zakreconych dzieciach
Sama mam krecone wlosy ktore kocham ale mam (mialam) z nimi wiele problemow od kopy siana po smetne zwisanie po obu stronach glowy.
Czytam wszystkie zalecenia, dzienniki i powolutku wprowadzam zmiany w pielegnacji.
Dobrze, że uswiadomilaś mnie, jak należy dbać o wlosy mojej ukochanej zakreconej corci. Ta to ma loki (2,5 lat) i biedna katowalam porannym czasaniem SZCZOTA i wiazaniem w kucyka
Od wczoraj (jak przeczytalam ten watek) wloski czesane po umyciu, zmiana szamponu (jesoo ile ja dzisiaj wydalam w rossmanie na rozne specyfiki) poszla dzisiaj do zlobeczka w opasce tylko a wczoraj upieta spineczkami w wielkim nieladzie suszenie pieluszka flanelowa (chyba dobrze?) i bede powolutku wprowadzala jakies odzywianie i nawilzanie wloskow bo zaczynaja jej sie puszyc pewnie od tego maltretowania.
Raz jeszcze dzieki za to forum i taka wiedze tajemna
Bede poczytywac i sie uczyc.
princess73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-04, 09:50   #122
ViolettLady
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 10
Dot.: Zakręcone dzieci, czyli jak dbać o małe lokasy

Mam nadzieję że ktoś jeszcze zagląda do tego wątku.
Jestem miłośniczką prostych włosów sama takie posiadam, dodatkowo bardzo często wspomagam je prostownicą żeby były jeszcze bardziej proste
I pewnego pięknego dnia okazało się ze ku mojej wielkiej rozpaczy moja córka odziedziczyła po tatusiu przepiękne loki.... i to nie byle jakie - im bardziej mamusia chciała żeby były proste, tym bardziej jej się kręciły W efekcie dzisiaj w wieku niespełna 3 lat moje dziecię może pochwalić się pierścioneczkami takimi jak córka ogorkapazurka w poście #53 na drugiej stronie wątku. Różnią się praktycznie tylko kolorem - moja ma ciemny blond.
Zdążyłam juz prawie pokochać te lokasy, wiec chyba najtrudniejszy etap mam za sobą
Teraz pora na odpowiednią pielęgnację. Trafiłam na ten wątek juz jakiś czas temu i wiele porad i wskazówek wzięłam sobie do serca i stosuje.
Jak to u nas wygląda?
Mycie średnio raz na tydzień - obecnie babydream Rossman. Osuszanie gładkim ręcznikiem. I na koniec jakiś olejek.
Ostatnio MARION OLEJKI ORIENTALNE migdały, dzika róża - nie mam doświadczenia w analizie składów wiec poniżej wklejam jego skład i proszę o opinię:
Skład:
Cyclopentasiloxane (emoliet), Dimethiconol (emoliet), Dimethicone (emoliet), Phenyl Trimethicone (silikon), Isopropyl Myristate (emoliet), Parfum, Prunus Amygdalus Dulcis Oil (olej migdałowy), RibesNigrum (Black Currant) Seed Oils(olej z pestek czarnej porzeczki), Helianthus Annuus Seed Oil(olej słonecznikowy), Rosmarinus Officinalis Leaf Extract (ekstrakt z rozmarynu), Rosa Canina Extract (ekstrakt z dzikiej róży), Thocopheryl Acetate(estrowa forma witaminy E), Ascorbyl Palmitate (ester kwasu askrobiowego), BHT, Butylphenyl Methylpropional(substancj a zapachowa), Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde (substancja zapachowa), CI60725, CI 26100

Mam nadzieje ze nie okaże się że zafundowałam Małej zabójcza kuracje tym bardziej ze jej włoski się z nim polubiły i wyglądały naprawdę fajnie.
Rozczesywanie jedynie na mokro palcami po zastosowaniu olejku. Nigdy nie używałam grzebienia.
Nie używamy juz gumek do wlosow, jedynie spinki - najczęściej jedna do upięcia niesfornej grzywki.

Wczoraj zaopatrzyłam się w Rossmannie m.in. w
Drogocenny olejek arganowy Bielendy - głównie z myślą o sobie ale może mogłabym stosować u córki?
Skład: Glycine Soja(Soybean) Oil, Caprylic/Capric Triglyceride, Argania Spinosa Kernel Oil, Elaeis Guineensis (Palm) Oil, Tocopherol, Squalene, Ascobryl Palmitate, Beta-Sitosterol, Parfum (Fragrance), Cinnamal, Eugenol, Hexyl Cinnamal, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxyaldehyde, Limonene, Linalool.

No i zachwalany tutaj Garnier z avokado i masłem karite. Czy jak nałożę ją młodej (odrobinkę) na mokre włosy to musze spłukiwać
?
Proszę też o przepis na jakiś psikacz dla niej do stosowania w ciągu dnia a w szczególności rano do szybkiego nawilzenia, pozbycia się kołtuników po nocy i utrwalenia loczkow. Mam organiczny olej arganowy firmy Ecoorganic (i nic poza tym niestety) wiec może coś z nim w składzie?

I jeszcze jedno - Mała ma już prawie 3 lata ale jeszcze nigdy nie była u fryzjera. Jedynie ja czasem obcinam jej pojedyncze koltunki z którymi nie da się już nic zrobić. Czy to błąd, że nie miała jeszcze porządnie podcietych końcówek? Czy to prawda że wtedy wzmocniłyby jej się włosy? Bo na ten temat słyszałam różne opinie.
ViolettLady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-28, 14:07   #123
spaghettii
Wtajemniczenie
 
Avatar spaghettii
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Oslo/Sopot
Wiadomości: 2 986
Dot.: Zakręcone dzieci, czyli jak dbać o małe lokasy

Dobrze, ze znalazlam ten watek. Moja prawie 3 letnia corka ma wlasnie krecone blond wloski i zastanawiam sie jak je pielegnowac? Myje wlosy ok 1-2 razy w tygodniu (czasem czesciek, bo zdarza sie, ze wraca z przedszkola z farba/plastelina/piaskiem we wlosach), ale nie uzywam zadnych olejkow czy odzywki do rozczesania. Nie czesze jej (chyba, ze grzebiebniem szerokim na mokro lub jak ma koltun). Szampon uzywam delikatny dla dzieci lub Ziolowy z mydlnicy lekarskiej. Co jeszcze moge uzywac, zeby wloski byly zdrowe i ladne?


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________





Moj blog
_________________________ ___

ZAPUSZCZAM WLOSY

pije pokrzywe-12.08.2012
lotion seboradin-25.08.2012
drozdze w tabletkach-28.08.2012
Cel I - do ramion



cwicze:
6.01.2013
spaghettii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-25, 10:46   #124
ainuin1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1
Dot.: Zakręcone dzieci, czyli jak dbać o małe lokasy

Cytat:
Napisane przez Eloe77 Pokaż wiadomość
Rozpoczynamy trudny temat, ponieważ nie dotyczy on bezpośrednio nas samych, ale dzieci.
Kręconowłose i kręconowłosi dostają w prezencie od natury kręconowłose dzieci, ale i prostowłosi są tak obdarowywani. I tu pojawia się problem - jeśli rodzice sami wiedzą jak postępować z lokami, poradzą sobie też i z zakrętasami u dziecka. Jeśli jednak nie, bo zawsze mieli proste włosy, staną oko w oko z kłopotem.

Lorraine Massey w "Curly Girl" pisze, że na każdej kręconej główce dziecka powinna znajdować się etykietka (jak na ubraniu): Delikatnie. Nie stosować drażniących szamponów. Nie suszyć suszarką, a jedynie naturalnie. Nigdy nie prostować.

Od siebie dodałabym jeszcze - nie czesać na sucho.
Obrazek naszkicowany prze Lorraine może wydawać się nieco makabryczny, ale ileż kłopotów sprawia wypranie ubrania, któremu odcięłyśmy metkę, a co dopiero prawidłowa pielęgnacja dziecka!

Zdaję sobie sprawę - a nie ukrywam, że nie jestem matką - iż pielęgnacja włosów dzieci jest zupełnie inna niż pielęgnacja dorosłych, dlatego też nie śmiem (i nigdy też nie jestem) być wyrocznią czy źródłem porad (tym też zresztą nie jestem).
Jedyne, co mogę napisać, że jeden jedyny raz w życiu widziałam prawidłową pielęgnację kręconej dziecięcej główki. Dziewczynka miała 2 lata i była blond aniołeczkiem. Włoski miała myte raz w tygodniu delikatnym dziecięcym szamponem (fakt, wówczas nie patrzyłam na składy, więc musiałam polegać na tym, że co dla dzieci jest delikatne ), a czesano ją grzebieniem z szerokim rozstawem zębów należącym do mamy, gdy włoski były mokre. Nie robiono jej kucyków, a tylko delikatnie podpinano loczki kolorowymi klamerkami.
Nawet tata w trosce o piękne 3a córeczki nie tykał jej włosów, a jedynie podpinał duże korkociągi wpadające do oczu.

Dziś obserwuję dziewczynki przygotowywane do komunii zapuszczające piękne, zdrowe kręcone włosy... rozczesywane przez matkę albo spięte ciasno gumką lub w ścisły warkocz. Sama długo byłam czesana szczotką na sucho, rozczesywana i upinana tak, że oczy wychodziły mi z orbit. Bo coś z tym lwem trzeba było zrobić.
Jedyny problem, jakiego nigdy nie miałam, to brak akceptacji własnych włosów. Odkąd zrozumiałam, że są kręcone, kochałam je właśnie takimi.
Lorraine (a pamiętajmy, że autorka "Curly Girl" jest z USA!) twierdzi, że akceptacja własnych włosów przez dzieci jest największym problemem. Rozumiem ją, a to dzięki programowi Tary Banks (Afroamerykanka, modelka o pięknych lokach) poświęconemu chemicznemu prostowaniu włosów już dwulatkom o pięknej, ciemnej skórze... Bo dla nich kręcone włos, to złe włosy...

Czy dziś dla matek kręcone włosy u dzieci to też złe włosy?
W jaki sposób się nimi zajmować? Czego używać, co stosować?
Czego nie wolno robić?

Zachęcam mamy, ojców, ciocie, wujków do dyskusji. Może uda się znaleźć odpowiednią pielęgnację dla kręconowłosych dzieci w warunkach polskiego ubogiego rynku kosmetyków dla kręconych?

Moja Córa ma 7 lat i kręcona (a na pewno falowane) włosy. Uwielbiamy je, ale pielęgnacja włosów, które są długie za pupę sprawia problemy. Obciąć nie chcemy, bo je uwielbiamy.
Na co dzień robię tę straszną rzecz, o której pisałaś czyli plotę warkocz ;-) Nie wyobrażam sobie dziecka w szkole z takim długimi i rozpuszczonymi włosami. A nawet jeśli - nie jestem w stanie wyobrazić sobie ich późniejszego rozczesania.
Sama mam proste jak drut włosy i ciągle szukam metody na dbanie o włosy mojej Córeczki. Najbardziej zależy mi na tym, by nie ciągnąć/szarpać jej przy rozczesywaniu - które jak już wiem, jest złe.
Ratunku!
ainuin1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-27, 10:19   #125
fabienneve
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 1
Dot.: Zakręcone dzieci, czyli jak dbać o małe lokasy

Dzień dobry, mam nadzieję że pomimo że wątek już sprzed kilku lat to ktoś pomoże mi w pielęgnacji włosów córki. Ja mam włosy proste, więc nigdy nie miałam tego problemu Myje jej włoski max dwa razy w tygodniu szamponem babydream, rozczesuje na mokro i na tym kończy się moja pielęgnacja. Boje jej się cokolwiek nałożyć na włoski, żeby nie poniszczyć i nie podrażnić skóry. Córka ma dwa latka, włoski na drugi dzień po myciu są już skołtunione, wysuszone, zmoczone delikatnie wodą nabierają kształtu i pięknie się kręcą . Na zdjęciu włoski zaraz po myciu. Pozdrawiam Michalina
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 16179644_1246325102070468_6524091011429365911_oloki.jpg (64,4 KB, 38 załadowań)
fabienneve jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-09, 13:28   #126
sailormaary
Zadomowienie
 
Avatar sailormaary
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Żary/Zielona Góra
Wiadomości: 1 965
Dot.: Zakręcone dzieci, czyli jak dbać o małe lokasy

Cytat:
Napisane przez fabienneve Pokaż wiadomość
Dzień dobry, mam nadzieję że pomimo że wątek już sprzed kilku lat to ktoś pomoże mi w pielęgnacji włosów córki. Ja mam włosy proste, więc nigdy nie miałam tego problemu Myje jej włoski max dwa razy w tygodniu szamponem babydream, rozczesuje na mokro i na tym kończy się moja pielęgnacja. Boje jej się cokolwiek nałożyć na włoski, żeby nie poniszczyć i nie podrażnić skóry. Córka ma dwa latka, włoski na drugi dzień po myciu są już skołtunione, wysuszone, zmoczone delikatnie wodą nabierają kształtu i pięknie się kręcą . Na zdjęciu włoski zaraz po myciu. Pozdrawiam Michalina
hejka moja córka ma kręcone włosy, może coś poradzicie, niestety bardzo nie lubi pielęgnacji, bo często jej się kołtunią włosy, właśnie przez to,że są kręcone
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSCF5810.jpg (56,9 KB, 32 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg wak.bis.2015 067.jpg (247,9 KB, 41 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 11357400_986709418026986_7688484373992015584_o.jpg (108,7 KB, 42 załadowań)
sailormaary jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-09, 13:30   #127
sailormaary
Zadomowienie
 
Avatar sailormaary
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Żary/Zielona Góra
Wiadomości: 1 965
Dot.: Zakręcone dzieci, czyli jak dbać o małe lokasy

Bardzo kręcone, ja sama szukam tu pomocy, więc nie pomogę
sailormaary jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-04-23, 07:57   #128
Aromatic78
Przyczajenie
 
Avatar Aromatic78
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 18
Dot.: Zakręcone dzieci, czyli jak dbać o małe lokasy

podobnie miałam z moim synem - on ma bardzo gęste loki i nie chciał myć głowy. Pomogła wizyta u fryzjerki, która pokazała mu jak można je lepiej rozczesywać i mnóstwo innych fajnych rzeczy w salonie - oczywiście był zafascynowany. Od tego czasu nie mam porblemów
Aromatic78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-23, 10:12   #129
sailormaary
Zadomowienie
 
Avatar sailormaary
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Żary/Zielona Góra
Wiadomości: 1 965
Dot.: Zakręcone dzieci, czyli jak dbać o małe lokasy

Cytat:
Napisane przez Aromatic78 Pokaż wiadomość
podobnie miałam z moim synem - on ma bardzo gęste loki i nie chciał myć głowy. Pomogła wizyta u fryzjerki, która pokazała mu jak można je lepiej rozczesywać i mnóstwo innych fajnych rzeczy w salonie - oczywiście był zafascynowany. Od tego czasu nie mam porblemów
Nom mi samej by się przydało nauczyć jak ją rozczesywać... była już raz u fryzjera, nawet jej się podobało, ale mi i tak nie chce dać się rozczesywać, teraz znowu muszę ją zabrać do fryzjera, więc może zapytam. A może ktoś poradzi jakie produkty, szampony odżywki najlepsze dla takich czochratków? jakiś czas używałam tej mgiełki z AVONu ona trochę pomagała, ale nie wiem jak wpływa na skręt...
sailormaary jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-23, 13:08   #130
Hanako
lubi eks swojego męża
 
Avatar Hanako
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 791
Dot.: Zakręcone dzieci, czyli jak dbać o małe lokasy

Cytat:
Napisane przez sailormaary Pokaż wiadomość
Nom mi samej by się przydało nauczyć jak ją rozczesywać... była już raz u fryzjera, nawet jej się podobało, ale mi i tak nie chce dać się rozczesywać, teraz znowu muszę ją zabrać do fryzjera, więc może zapytam. A może ktoś poradzi jakie produkty, szampony odżywki najlepsze dla takich czochratków? jakiś czas używałam tej mgiełki z AVONu ona trochę pomagała, ale nie wiem jak wpływa na skręt...
Ale ona musi być rozczesana codziennie i czeszesz ją wtedy na sucho, czy chodzi o to, że ona po kąpieli na mokro nie lubi być rozczesywana?
__________________
chase the rain!
Hanako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-23, 14:28   #131
sailormaary
Zadomowienie
 
Avatar sailormaary
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Żary/Zielona Góra
Wiadomości: 1 965
Dot.: Zakręcone dzieci, czyli jak dbać o małe lokasy

ona nie lubi w ogóle czesania, ale na sucho to najbardziej,,, po prostu nie da i ucieka,,, potem ludzie patrzą, że taka czochrata chodzi ;/ a nie nie umiem nic z tym zrobić ;/ kąpie ją tak co 2 dni. może powinnam rzadziej? problem w tym, że wtedy już bym jej w ogóle nie rozczesała chyba... po kąpieli jest trochę łatwiej rozczesać...

---------- Dopisano o 14:28 ---------- Poprzedni post napisano o 14:26 ----------

w sensie mówię o głowie, bo myje się codziennie, chyba, że padnę na twarz to czasami jej odpuszczam ;D he he
sailormaary jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-04-23, 16:31   #132
Hanako
lubi eks swojego męża
 
Avatar Hanako
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 791
Dot.: Zakręcone dzieci, czyli jak dbać o małe lokasy

Cytat:
Napisane przez sailormaary Pokaż wiadomość
ona nie lubi w ogóle czesania, ale na sucho to najbardziej,,, po prostu nie da i ucieka,,, potem ludzie patrzą, że taka czochrata chodzi ;/ a nie nie umiem nic z tym zrobić ;/ kąpie ją tak co 2 dni. może powinnam rzadziej? problem w tym, że wtedy już bym jej w ogóle nie rozczesała chyba... po kąpieli jest trochę łatwiej rozczesać...

---------- Dopisano o 14:28 ---------- Poprzedni post napisano o 14:26 ----------

w sensie mówię o głowie, bo myje się codziennie, chyba, że padnę na twarz to czasami jej odpuszczam ;D he he
No ja też na sucho nie znosiłam, więc się kompletnie dziecku nie dziwię. Rozczesuj ją po prostu na mokro - weź odżywkę do włosów, którą u niej używasz, czy tam jaką inną Naturię, rozcieńcz wodą destylowaną, przelej do butelki z atomizerem i spryskaj włosy obficie przed czesaniem. Przecież ona ma takie delikatne włoski, że zmoczenie tego to kilka psików, a wyschnie to w 20 minut.

I jeśli włosy nie są brudne ani przetłuszczone, to możesz je myć rzadziej. Ja w dzieciństwie myłam głowę co 1,5 tygodnia.

Przede wszystkim polecam przeczytać ten wątek, bo wszystkie te tematy przewinęły się już tutaj.
__________________
chase the rain!
Hanako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-23, 18:07   #133
sailormaary
Zadomowienie
 
Avatar sailormaary
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Żary/Zielona Góra
Wiadomości: 1 965
Dot.: Zakręcone dzieci, czyli jak dbać o małe lokasy

spoko, tylko trochę tego dużo
sailormaary jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-25, 08:59   #134
robertdutkowski
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Lokalizacja: Plewiska
Wiadomości: 5
Dot.: Zakręcone dzieci, czyli jak dbać o małe lokasy

Dla mnie kręciołki odpadają. Wolę aby wszystko było proste i... proste
robertdutkowski jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-25, 09:40   #135
Hanako
lubi eks swojego męża
 
Avatar Hanako
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 791
Dot.: Zakręcone dzieci, czyli jak dbać o małe lokasy

Cytat:
Napisane przez robertdutkowski Pokaż wiadomość
Dla mnie kręciołki odpadają. Wolę aby wszystko było proste i... proste
To co w takich sytuacjach się robi, jeśli urodzi się dziecko z kręconymi włosami? Zakopuje je w dole z niegaszonym wapnem?
__________________
chase the rain!
Hanako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-25, 19:14   #136
sailormaary
Zadomowienie
 
Avatar sailormaary
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Żary/Zielona Góra
Wiadomości: 1 965
Dot.: Zakręcone dzieci, czyli jak dbać o małe lokasy

ha ha ha
sailormaary jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-26, 20:24   #137
Aromatic78
Przyczajenie
 
Avatar Aromatic78
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 18
Dot.: Zakręcone dzieci, czyli jak dbać o małe lokasy

Cytat:
Napisane przez Hanako Pokaż wiadomość
To co w takich sytuacjach się robi, jeśli urodzi się dziecko z kręconymi włosami? Zakopuje je w dole z niegaszonym wapnem?
dobre to nawet bardzo
ja jak byłam mała bardzo nie cierpiałam moich kręconych włosów - kiedyś nawet włączyłam żelazko i chciałam je prasować a żeby było śmieszniej aby mama nie widziała schowałam się w łazience i na brzegu wanny chciałam je prasować - dobrze, że nie zamknęłam drzwi na klucz i mnie dorwali bo pewnie bym łysa chodziła

Edytowane przez Aromatic78
Czas edycji: 2017-04-26 o 20:25 Powód: błąd
Aromatic78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-07, 17:00   #138
curlily
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 2
mycie odżywką

jaka odzywka sprawdza sie Wam do mycia delikatnych kreconych włosów z tendencja do szybkiego puszenia sie,ale tez oklapu ? sama uzywam garnier z olejem awokado i dla mnie jest najlepsza, włosy mam gładkie i nie pusza sie po niej(tez mam wlosy wysokoporowate), ale nie wiem czy dla dziecka 7letniego nadawalaby sie?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC00998.jpg (111,4 KB, 31 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC00934.jpg (112,5 KB, 31 załadowań)
curlily jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-07, 17:13   #139
curlily
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 2
Dot.: Zakręcone dzieci, czyli jak dbać o małe lokasy

przede wszytskim nie czesz jej włosów, jedynie po umyciu

---------- Dopisano o 16:13 ---------- Poprzedni post napisano o 16:10 ----------

Cytat:
Napisane przez sailormaary Pokaż wiadomość
ona nie lubi w ogóle czesania, ale na sucho to najbardziej,,, po prostu nie da i ucieka,,, potem ludzie patrzą, że taka czochrata chodzi ;/ a nie nie umiem nic z tym zrobić ;/ kąpie ją tak co 2 dni. może powinnam rzadziej? problem w tym, że wtedy już bym jej w ogóle nie rozczesała chyba... po kąpieli jest trochę łatwiej rozczesać...

---------- Dopisano o 14:28 ---------- Poprzedni post napisano o 14:26 ----------

w sensie mówię o głowie, bo myje się codziennie, chyba, że padnę na twarz to czasami jej odpuszczam ;D he he
to jej nie czesz , tylko po umyciu glowy, gdy sa mokre
curlily jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-05-07, 17:28   #140
sailormaary
Zadomowienie
 
Avatar sailormaary
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Żary/Zielona Góra
Wiadomości: 1 965
Dot.: Zakręcone dzieci, czyli jak dbać o małe lokasy

Narazie jej podcięłam, jest trochę łatwiej, staram się jej nie czesać na sucho...


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sailormaary jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-05-07 17:28:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:07.