Niemcy V - Strona 63 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-04-25, 19:52   #1861
Chardon
Zadomowienie
 
Avatar Chardon
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: zza zachodniej granicy
Wiadomości: 1 441
Dot.: Niemcy V

emenyx ja mam dość takiej pogody, że raz ciepło, 20 st, a nocą spada do 2. Dzieciaki w grupie mamy chore, zakatarzone, kaszlące i w złym humorze. My też chorzy, zakatarzeni, kaszlący i w złym humorze. A najgorzej, że nikt na zwolnienie już nie pójdzie, chyba, żeby mu głowa odpadła, bo akurat 4 osoby z 9 wzięły chorobowe. Szefowa myśli żeby prosić ratusz o zamknięcie przedszkola chociaż na trzy dni, żebyśmy się wszyscy mogli podleczyć.
__________________
Znowu henna!
19.10.2013
Chardon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-25, 20:45   #1862
201701091517
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 338
Dot.: Niemcy V

U mnie dziś cały dzień deszcz naprzemiennie z gradem Ja już też nie ogarniam co się dzieję z tą pogodą :/
201701091517 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-25, 23:19   #1863
MdM
in love with life
 
Avatar MdM
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Leśna Kraina
Wiadomości: 24 960
Dot.: Niemcy V

U mnie tez okropna pogoda

Edytowane przez MdM
Czas edycji: 2018-01-06 o 22:26
MdM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-26, 08:22   #1864
bejata440
Zakorzenienie
 
Avatar bejata440
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Oberbayern
Wiadomości: 8 014
Dot.: Niemcy V

I u mnie paskudnie!

Dziewczyny chodzicie tutaj do salonów kosmetycznych ? Strasznie drogo mi cokolwiek robic ;(
__________________
inst
bejata440 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-26, 08:44   #1865
emenyx
Zadomowienie
 
Avatar emenyx
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 523
Dot.: Niemcy V

dzien dobry


dzisiaj to juz przegiecie pogodwe. Sniezek sobie sypie jaby srodek grudnia byl wstaje rano i sie dziwie ze jakos tak szaro-bialo bije po oknach patrze w dol, a tam KUUUUUPA sniegu na autach. teraz to mi juz wcale pietruszka na balkonie nie wyrosnie .... grrrrr....


Ostatnio trafilam na fajna stronke mypolacy.de - moze nie jest jakas super informatywna, ale sa fajne dzialy, artykuly takie sobie, ale moze akurat kogos interesuje. Mozna prawie kazde miasto niemieckie znalezc i sa czaty na zywo. Zadalam pytanie i dziewczyna mi wszystko wyjasnila, nawet PW mi napisala co i jak. Poszukajcie swojego miasta, moze akurat kogos poznacie jest bardzo duzo uzytkownikow, nawet Taki Kiel ma kilkadziesiat osob zarejerowanych. Polecam.
i druga stronka to migrelo.de - dopiero sie rozwija froum dosyc slabe, bo malo uzytkownikow, ale artykuly sa bardziej informatywne. Z mojego miasta tez jest sporo osob. Az sie dziwie, ze po 9 latach dopiero trafilam na takie strony....


@bejata- ja dostalam Gutschein do kosmetyczki i od 3 lat lezy w szufladzie troche szkoda, ale tak mi sie tam spieszy, ze hoho. Pewnie juz niewazny nawet jest.Jakos nie lubie zeby ktos cos przy mnie majstrowal ....


P.S: wyprobowalam juz dwa razy smothie-maker z Lidla- spisuje sie swietnie, urzadzenie robi solidne wrazenie, koktajle takie pyszne wychodza. I te pojemniki "to go" sa bardzo praktyczne- dzis wzielam do pracy

Edytowane przez emenyx
Czas edycji: 2016-04-26 o 08:46
emenyx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-26, 09:30   #1866
201701091517
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 338
Dot.: Niemcy V

Ja mypolacy.de znałam, szukałam informacji o Anerkennung.. czy jakaś dziewczyna się starała itp. no ale w momencie jak się zalogowałam to zaczęłam dostawać oferty matrymonialne od facetów.. Podziękowałam tej stronie i już tam nie wchodzę

Super, że Ci się sprzęt sprawuje! nic tylko teraz robić koktajle i pić ;D samo zdrowie ja ostatnio robiłam sobie bananowy z lodami i borówkami ^^

Bejata440, ja póki co nie odwiedziłam kosmetyczki, ale to dlatego bo w Polsce zrobiły mi krzywdę kwasami i straciłam zaufanie jakoś :/
Po ciąży mam w planach rozpocząć kurację tutaj, ale już czymś delikatnym, no i może tutaj nie spaprają buzi
201701091517 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-26, 10:02   #1867
ogorekpazurek
Wtajemniczenie
 
Avatar ogorekpazurek
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: niemcy
Wiadomości: 2 435
Dot.: Niemcy V

Ja tez dzisiaj szoku doznalam jak ten snieg zobaczylam

Ja tez na chorobowym ale nie jestem przeziebiona tylko tydzien temu wypadl mi dysk i w sobote bylo tak zle ze wyladowalam w klinice...
I leniuchuje teraz w domu zadowolona ze nie musze w ta pogode wychodzic :p
__________________
16/2015
ogorekpazurek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-04-26, 11:28   #1868
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 245
Dot.: Niemcy V

U mnie wczoraj spadł śnieg rano, potem raz świeciło słońce, raz deszcz, raz śnieg. Dzisiaj za to deszcz i silny wiatr

Cytat:
Napisane przez bejata440 Pokaż wiadomość
I u mnie paskudnie!

Dziewczyny chodzicie tutaj do salonów kosmetycznych ? Strasznie drogo mi cokolwiek robic ;(
Nie nie chodzę
Paznokcie robię u jednej Polki, bo po pierwsze zna się na rzeczy, a to jest dla mnie ważne, poza tym cenowo też przystępnie. Kiedyś chodziłam do Niemki, która mimo doświadczenia i wiedzy paznokcie robiła beznadziejnie, serio W niecałą godzinę czasu było po wszystkim, a paznokcie były zapowietrzone, łamały się...
Ostatnio szukaliśmy zwykłego fryzjera, aby mąż mógł się po porstu obciąć. Salony liczyły sobie za ścięcie na sucho od 30-45€, a u Turka zapłaciliśmy całe 12€

Cytat:
Napisane przez emenyx Pokaż wiadomość
Ostatnio trafilam na fajna stronke mypolacy.de - moze nie jest jakas super informatywna, ale sa fajne dzialy, artykuly takie sobie, ale moze akurat kogos interesuje. Mozna prawie kazde miasto niemieckie znalezc i sa czaty na zywo. Zadalam pytanie i dziewczyna mi wszystko wyjasnila, nawet PW mi napisala co i jak. Poszukajcie swojego miasta, moze akurat kogos poznacie jest bardzo duzo uzytkownikow, nawet Taki Kiel ma kilkadziesiat osob zarejerowanych. Polecam.
Mypolacy.de znam już długo, chyba od 2008 czy 2009 roku.
W 2010 roku wynajęłam tak mieszkanie, gdy dostałam tutaj pracę i z tą babeczką mam kontakt aż do dzisiaj.
Niedawno byliśmy u niej na kawie

Kiedyś na mypolacy.de była inna mentalność niż teraz, przede wszystkim ludzie byli bardziej pomocni i życzliwsi.
Jest teraz też sporo oszustów, którzy szukają tutaj ludzi do pracy z Polski,a potem im nie płacą i znikają. Nie mówiąc o Gewerbie za 9€. Forum omijam szerokim łukiem, bo czasem, gdy czytam, jak ktoś prosi o pomoc czy poradę, to z reguły zostaje zbesztany i wyśmiany...

Dodano:
Wściekam się, bo na podłączenie internetu i telefonu mam czekać do końca maja. Zgroza światowa.. Wzięliśmy 1&1, wyznaczyli nam termin po m-cu, potem przesunęliśmy go na sobotę, bo taka opcja była, to Telecom zrobił odmowę i teraz mamy termin na koniec maja. Kilkakrotnie próbowaliśmy przesunąć termin, zawsze nam odmawiano. Byłam w Telecomie, stwierdzili, że technik nie jest potrzebny, bo przed nami w mieszkaniu był telefon, a w 1&1 mają z góry narzucone, że musi przyjśc od nich technik. I koło się zamyka
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."

Edytowane przez 21kasia21
Czas edycji: 2016-04-26 o 11:33
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 245 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-26, 14:16   #1869
Kendra66
Rozeznanie
 
Avatar Kendra66
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 868
Dot.: Niemcy V

na fb jestem w grupie łączącej ludzi z mojej okolicy tutaj w de. i jak widze te komentarze czasami ktos normalnie pyta lub daje oferte i zawsze sie ktos znajdzie, kto jakis głupi komentarz da. jakby nie to, ze jeszcze przeważają te normalne, pomocne posty (od ofert pracy, po oferty sprzedaży czy podwozki do mojego rodzinnego miasta w pl) to dawno bym opusciła ta grupe.
Kendra66 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-26, 20:59   #1870
efflorescence
Rozeznanie
 
Avatar efflorescence
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 810
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez Kendra66 Pokaż wiadomość
na fb jestem w grupie łączącej ludzi z mojej okolicy tutaj w de. i jak widze te komentarze czasami ktos normalnie pyta lub daje oferte i zawsze sie ktos znajdzie, kto jakis głupi komentarz da. jakby nie to, ze jeszcze przeważają te normalne, pomocne posty (od ofert pracy, po oferty sprzedaży czy podwozki do mojego rodzinnego miasta w pl) to dawno bym opusciła ta grupe.
Dokładnie o tym samym sobie dzisiaj myślałam. Też jestem w kilku takich grupach i nie ma jednego posta pod którym nie pojawiłby się durny komentarz, zawsze jakiś pajac musi się znaleźć i trollować, krytykować, obrażać autora posta, zupełnie nie orientując się w temacie i nie pomagając... Ja nie wiem, płacą im za te głupie komentarze czy jak... Najgorzej, gdy spytasz o coś i ktoś taki rozwali Ci wątek, wtedy normalni ludzie wychodzą i już niczego się nie dowiesz. Dlatego ja profilaktycznie blokuję użytkowników, którzy trollują w cudzych wątkach. Mam nadzieję, że fb nie ma limitu blokowanych kontaktów
__________________
Cytat:
Napisane przez katarzynka1978 Pokaż wiadomość
A rozważania typu "czy mój okaże się wyjątkiem?" mają taką samą wartość jak "czy trafię w lotto?"

Cytat:
Napisane przez misorpresa Pokaż wiadomość
Dlaczego uważasz, że to troll? Bo tobie się to nie przydarzyło i twoim koleżankom również? Naprawdę solidny argument.
efflorescence jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-26, 21:31   #1871
Marei
Zakorzenienie
 
Avatar Marei
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 9 470
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez 21kasia21 Pokaż wiadomość
U mnie wczoraj spadł śnieg rano, potem raz świeciło słońce, raz deszcz, raz śnieg. Dzisiaj za to deszcz i silny wiatr


Nie nie chodzę
Paznokcie robię u jednej Polki, bo po pierwsze zna się na rzeczy, a to jest dla mnie ważne, poza tym cenowo też przystępnie. Kiedyś chodziłam do Niemki, która mimo doświadczenia i wiedzy paznokcie robiła beznadziejnie, serio W niecałą godzinę czasu było po wszystkim, a paznokcie były zapowietrzone, łamały się...
Ostatnio szukaliśmy zwykłego fryzjera, aby mąż mógł się po porstu obciąć. Salony liczyły sobie za ścięcie na sucho od 30-45€, a u Turka zapłaciliśmy całe 12€


Mypolacy.de znam już długo, chyba od 2008 czy 2009 roku.
W 2010 roku wynajęłam tak mieszkanie, gdy dostałam tutaj pracę i z tą babeczką mam kontakt aż do dzisiaj.
Niedawno byliśmy u niej na kawie

Kiedyś na mypolacy.de była inna mentalność niż teraz, przede wszystkim ludzie byli bardziej pomocni i życzliwsi.
Jest teraz też sporo oszustów, którzy szukają tutaj ludzi do pracy z Polski,a potem im nie płacą i znikają. Nie mówiąc o Gewerbie za 9€. Forum omijam szerokim łukiem, bo czasem, gdy czytam, jak ktoś prosi o pomoc czy poradę, to z reguły zostaje zbesztany i wyśmiany...

Dodano:
Wściekam się, bo na podłączenie internetu i telefonu mam czekać do końca maja. Zgroza światowa.. Wzięliśmy 1&1, wyznaczyli nam termin po m-cu, potem przesunęliśmy go na sobotę, bo taka opcja była, to Telecom zrobił odmowę i teraz mamy termin na koniec maja. Kilkakrotnie próbowaliśmy przesunąć termin, zawsze nam odmawiano. Byłam w Telecomie, stwierdzili, że technik nie jest potrzebny, bo przed nami w mieszkaniu był telefon, a w 1&1 mają z góry narzucone, że musi przyjśc od nich technik. I koło się zamyka
Tez mypolacy znam prawie od początku mojego pobytu tutaj i zgadzam się z Twoja opinią. Za to jestem zapisana do ich newslettera i dzięki temu jestem z pewnymi rzeczami "na czasie".

U nas też śnieg i deszcz. Akurat kiedy muszę wracać na nogach z pracy (jest szkolenie i bardzo nie chciałam by mnie ominęło, więc jak tz wraca do domu, ja idę się douczać).

U nas jest moda na słoiki. Smoothie, puddingi chia, muesli, sałatki owocowe/warzywne wiele osób nosi w słoikach. Też nosiłam, jak jeszcze pracowałam i jest to całkiem praktyczne. Tym bardziej, że taki np chia pudding przygotowywałam dzień wcześniej wieczorem i rano nie traciłam cennego czasu (czytaj:spałam całe 10min dłużej ).

Współczuję problemów z podłączeniem internetu. Jak się przeprowadzałam, musiałam do vodafone zapłacić za przełączenie na nowy adres. Termin z technikiem był umówiony na.... za 3 tygodnie. Później odmówili, bo stwierdzili że nie zapewnią mi prędkości jaką mam w umowie. Telecom i inni też odmówili, dopiero po 2 tyg ktoś mi powiedział, że jest jeszcze kabel. I zanim oni nas połączyli, dwa miesiące byłam bez internetu i telefonu.
__________________
Wymiana Maj
Szukam
Marei jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-04-27, 09:12   #1872
emenyx
Zadomowienie
 
Avatar emenyx
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 523
Dot.: Niemcy V

hej,


to szkoda ze mypolacy.de taka kiepska Klientele ma. trafilam tam przez Google szukajac adresu polskiego sklepu w moim miescie Mila dziewczyna mi napisala co i jak, gdy zadalam pytanie na czacie. Na Forum nie zagladalam, ale stronka robi wrazenie dosyc rozbudowanej z mnostwem uzytkownikow.




Mam pytanie do doswiadczonych mam. Mozecie polecic mi Jakis model Stillkissen? Przyznam sie szczerze, ze do niedawna nie wiedzialam nawet o istnieniu tej poduszki.... W szpitalu tez wspominali, aby ja ze soba zabrac, wiec podejrzewam, ze jest przydatna (?!?). Nie mam zielonego pojecia na co zwracac uwage przy zakupie. Wyczytalam , ze mozna tez na niej spac pod koniec ciazy. Kolejne spotkanie z polozna mam dopiero za 2 tyg. wiec chetnie bym sie juz dowiedziala co i jak.
emenyx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-27, 10:27   #1873
201701091517
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 338
Dot.: Niemcy V

Ja kupilam swoja na promocji w aldi nord maz musial 3 sklepy zjezdzic zanim znalazl bo byla bardzo tania, a amazon i sklepy jednak maja drogo.. moja to taka klasyczna poducha,dluga, wypelniona jest styropianem/kuleczkami i dopasowuje sie do ksztaltu ciala. Spi mi sie na niej super, mam nadzieje ze karmienie tez bedzie bezproblemowe i wygodne z kolei moja polozna niby polecala zwykle takie puchate i krotsze, ale na niej sie juz nie pospi :P
201701091517 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-27, 11:17   #1874
dolinka881
Zadomowienie
 
Avatar dolinka881
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 1 922
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez emenyx Pokaż wiadomość
hej,


to szkoda ze mypolacy.de taka kiepska Klientele ma. trafilam tam przez Google szukajac adresu polskiego sklepu w moim miescie Mila dziewczyna mi napisala co i jak, gdy zadalam pytanie na czacie. Na Forum nie zagladalam, ale stronka robi wrazenie dosyc rozbudowanej z mnostwem uzytkownikow.




Mam pytanie do doswiadczonych mam. Mozecie polecic mi Jakis model Stillkissen? Przyznam sie szczerze, ze do niedawna nie wiedzialam nawet o istnieniu tej poduszki.... W szpitalu tez wspominali, aby ja ze soba zabrac, wiec podejrzewam, ze jest przydatna (?!?). Nie mam zielonego pojecia na co zwracac uwage przy zakupie. Wyczytalam , ze mozna tez na niej spac pod koniec ciazy. Kolejne spotkanie z polozna mam dopiero za 2 tyg. wiec chetnie bym sie juz dowiedziala co i jak.
Ja mam taką:
http://motherhood.de/produkte/stillkissen-1
Mąż się śmiał, że zdradzam go z poduszką, bo cała noc byłam w nią wtulona i leżałam tyłkiem do niego
A w szpitalu chyba mają poduszki...
W moim było tego na pęczki..
dolinka881 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-27, 11:20   #1875
bluesberry
Zakorzenienie
 
Avatar bluesberry
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 3 812
Dot.: Niemcy V

Lambadaa a dawno te poduszki były w Aldi Nord?
bluesberry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-27, 12:27   #1876
Marei
Zakorzenienie
 
Avatar Marei
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 9 470
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez dolinka881 Pokaż wiadomość
Ja mam taką:
http://motherhood.de/produkte/stillkissen-1
Mąż się śmiał, że zdradzam go z poduszką, bo cała noc byłam w nią wtulona i leżałam tyłkiem do niego
A w szpitalu chyba mają poduszki...
W moim było tego na pęczki..


Ja tą

http://motherhood.de/produkte/lageru...sen-sleepy-c-2

Nadal używam do karmienia.
__________________
Wymiana Maj
Szukam
Marei jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-27, 12:44   #1877
201701091517
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 338
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez dolinka881 Pokaż wiadomość
Ja mam taką:
http://motherhood.de/produkte/stillkissen-1
Mąż się śmiał, że zdradzam go z poduszką, bo cała noc byłam w nią wtulona i leżałam tyłkiem do niego
A w szpitalu chyba mają poduszki...
W moim było tego na pęczki..
no właśnie w szpitalu jak byłam to też tego pełno widziałam

Cytat:
Napisane przez bluesberry Pokaż wiadomość
Lambadaa a dawno te poduszki były w Aldi Nord?
miesiąc temu..
http://www.discounto.de/Angebot/NOVI...issen-1565859/
201701091517 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-27, 12:46   #1878
dolinka881
Zadomowienie
 
Avatar dolinka881
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 1 922
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez Marei Pokaż wiadomość


Ja tą

http://motherhood.de/produkte/lageru...sen-sleepy-c-2

Nadal używam do karmienia.
Ej, ja też mam taką! Nie zauważyłam, że tam jeszcze model można wybrać
dolinka881 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-27, 13:36   #1879
ogorekpazurek
Wtajemniczenie
 
Avatar ogorekpazurek
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: niemcy
Wiadomości: 2 435
Dot.: Niemcy V

Ja w ogole nie mialam stilkissen ale ogolnie to malo gadzetow mialam jesli chodzi o dzieciaki... 😉
__________________
16/2015
ogorekpazurek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-04-27, 13:44   #1880
Marei
Zakorzenienie
 
Avatar Marei
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 9 470
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez dolinka881 Pokaż wiadomość
Ej, ja też mam taką! Nie zauważyłam, że tam jeszcze model można wybrać
Tylko ja w pl kupiłam w smyku.
__________________
Wymiana Maj
Szukam
Marei jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-27, 13:59   #1881
Bysanda
Zadomowienie
 
Avatar Bysanda
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1 353
Dot.: Niemcy V

A jakie gadżety się wam sprawdziły?

---------- Dopisano o 13:59 ---------- Poprzedni post napisano o 13:53 ----------

Dziewczyny, koleżanka pierwszy raz dostała w Niemczech zwolnienie lekarskie dla dziecka, które jest chore. Ona musi coś z tym kwitkiem zrobić? Do szkoły dać?
Jest też napisane Krankengeld.
Bysanda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-27, 14:00   #1882
bluesberry
Zakorzenienie
 
Avatar bluesberry
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 3 812
Dot.: Niemcy V

Lambada aaa myślałam, że teraz dzięki
bluesberry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-27, 14:08   #1883
ogorekpazurek
Wtajemniczenie
 
Avatar ogorekpazurek
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: niemcy
Wiadomości: 2 435
Dot.: Niemcy V

Przy drugim dziecku sprawdzil mi sie taki zwykly lezaczek...ale baz zadnych extra dodatkow...ja go kupilam bo coreczka pedziwiatr i balam sie ze jak maly bedzie tylko na podlodze lezal to ona na niego wpadnie 😂
I synek uwielbial chuste.. polecam bardzo choc np. cirka nie lubila 😉
__________________
16/2015
ogorekpazurek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-27, 14:25   #1884
dolinka881
Zadomowienie
 
Avatar dolinka881
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 1 922
Dot.: Niemcy V

Ja polecam matę edukacyjna. My mamy FP i jestem zachwycona... na pewno też jakiś baby gym. No i mamy bujawke z FP - syn uwielbia, ale staram się go wkładać tylko w ostateczności-np. jak gotuję
I polecam też poduszkę dla malucha baby dorm - mi poleciła fizjoterapeutka.
dolinka881 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-27, 18:52   #1885
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez emenyx Pokaż wiadomość
Mam pytanie do doswiadczonych mam. Mozecie polecic mi Jakis model Stillkissen? Przyznam sie szczerze, ze do niedawna nie wiedzialam nawet o istnieniu tej poduszki.... W szpitalu tez wspominali, aby ja ze soba zabrac, wiec podejrzewam, ze jest przydatna (?!?). Nie mam zielonego pojecia na co zwracac uwage przy zakupie. Wyczytalam , ze mozna tez na niej spac pod koniec ciazy. Kolejne spotkanie z polozna mam dopiero za 2 tyg. wiec chetnie bym sie juz dowiedziala co i jak.
Mozesz jej uzywac tez po ciazy nie tylko do karmienia piersia, ale do podlozenia sobie pod ledzwie, jak plecy bola, pod kolana/nogi jak nogi musialabys miec wyzej ( po operacji zylakow bylo mi wygodniej z ta poduszka spac), do tego mozesz zlozyc ja na pol i polozyc noworodka( ja obylam sie bez lezaczka), pozniej jak dziecko bedzie probowalo siadac, mozesz oblozyc go ta poduszka, tak ze jak by sie kipnal to nie uderzy sie tylko miekko wyladuje na poduszce. Przy starszym dziecku ktore robi sobie drzemke w normalnym lozku mozesz polozyc ja w zdluz, tak ze jak maluch sie przekreci to nie spadnie z lozka. Ja moja do tej pory uzywam. Fakt ze czesto lezy sobie obok mnie, ale sa momenty ze cos mnie boli i wygodniej jest mi wlozyc ja miedzy nogi itp. I na starosc tez taka poduszka moze sie przydac, dlatego nie wywalam mojej, bo kto wie
Nie wiem czy sa jakies nowosci w tej kwestii. moja ma te poluretynowe kuleczki, a szwagierka kupila sobie z klasycznym wypelnieniem jakie maja czesto ozdobne jaski na kanape. Nie polecam tych drugich. To wypelnienie sie ubieja i poduszka staje sie malo podatna na ukladanie tak jak nam pasuje. Nawet jak jest nowa ciazko ja powykrecac jak nam pasuje. Ot jest rogal i taka forme tez zachowuje. Za to moja mozesz wyciagnac na jej dlugosc, choc oczywiscie calkiem prosta nie jest, tez jest lekko wygieta, ale przez to ze kuleczki mozesz uformowac/przesypac jak ci pasuje, to poduszke mozesz ulozyc jak chcesz. Ja swoja kupilam ponad 11 lat temu w Realu za cos kolo 10e. Powloczke moge zdejmowac i prac.

ta wyglada na cos takiego jak ja wtedy kupilam( tylko cena nie taka), chodzi mi o wielkosc i te kuleczki

http://onlineshop.real.de/Original-T.../0104993002001

widze ze w babywalz jest ich sporo o takie jak ja mam( nawet jedna za 24,99e) i mozna sobie te kuleczki dokupic
http://www.baby-walz.de/L/0/Sucherge...f=true&x=0&y=0

zobaczy co znalazlam, ale nie kapuje czy to w Realu idzie ja kupic czy musisz na amazon kliknac. I tak wlasnie dzieciaka na niej kladlam ;-)
http://www.discounto.de/Angebot/Stil...issen-1607186/

---------- Dopisano o 18:52 ---------- Poprzedni post napisano o 18:30 ----------

Cytat:
Napisane przez Bysanda Pokaż wiadomość


Dziewczyny, koleżanka pierwszy raz dostała w Niemczech zwolnienie lekarskie dla dziecka, które jest chore. Ona musi coś z tym kwitkiem zrobić? Do szkoły dać?
Jest też napisane Krankengeld.
a czemu sie nie zapytala u lakrza co i jak?
Teraz masz 3 kwitki, jeden jest do pracy, jeden dla nas i jeden trzeba wyslac do KK( jak dorosly jest chory, mysle ze przy dziecku jest podobnie).
Mnie odrazu wytlumaczyli a i tak jeszcze raz kazalam sobie powtorzyc( wczesniej tego nie bylo, mialas jeden kwitek ktory trzeba bylo dostarczyc pracodawcy). Niech kolezanka sie dokladnie wypyta jesli nie jest pewna,napewno jej u lekarza jeszcze raz wytlumaczy

Edytowane przez 201608040942
Czas edycji: 2016-04-27 o 18:54
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-27, 21:33   #1886
Marei
Zakorzenienie
 
Avatar Marei
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 9 470
Dot.: Niemcy V

U nas sprawdziła i nadal sprawdza się chusta. Cudowny wynalazek z początku mały lubił tylko jedno wiązanie, teraz lubi inne i w nim szybko usypia.

Niania elektroniczna angelcare. Mamy z monitorem oddechu, ale nie używamy. Za to sama niania jest rewelacyjna, o bardzo dużej czułości.

Aaa i puckhilfe z nonomo.

---------- Dopisano o 21:33 ---------- Poprzedni post napisano o 21:30 ----------

Aaa i rożek. Nasz mały spał w rożku w nocy. W dzień w puckhilfe


Noooo zapomniałam o najwazniejszym! Szumiś!

A jak bedziesz karmić piersią to laktator, bo szukać go w momencie jak jest problem, to porażka
__________________
Wymiana Maj
Szukam

Edytowane przez Marei
Czas edycji: 2016-04-27 o 21:35
Marei jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-28, 12:06   #1887
emenyx
Zadomowienie
 
Avatar emenyx
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 523
Dot.: Niemcy V

dziekuje dziewczyny za szczegolowe informacje czytam tez Forum mam z Polski, ale tutaj wiem, ze mi jakies fajne linki podeslecie
emenyx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-04, 08:18   #1888
emenyx
Zadomowienie
 
Avatar emenyx
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 523
Dot.: Niemcy V

Polska majowka dobiegla konca, a nasza niemiecka wlasnie sie rozpoczyna. Nawet pogoda ma dopisac (przynajmniej u nas na polnocy).
macie jakies plany? Ja chce sie wyspac, polezec na balkonie i moze gdzies rowerem pojezdzic
emenyx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-04, 08:43   #1889
bejata440
Zakorzenienie
 
Avatar bejata440
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Oberbayern
Wiadomości: 8 014
Dot.: Niemcy V

Ja tez chętnie na rower chce wskoczyć. Poleżeć w słońcu! Mysle jeszcze czyby w piątek do pracy nie pójść bo bedzie spokoj i bede mogła zając sie takimi rzeczami jak "porządek ba biurku" itd tz moj i tak świętuje jutro vatertag (bayern) bedą w 14 chłopa chlać beczkę piwa i jeść pieczonego świniaka. Wiec czwartek spędzę sobie w słońcu i na rowerku. A w piątek moze pojde do tej pracy a moj luby bedzie odpoczywał
__________________
inst
bejata440 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-04, 11:21   #1890
201701091517
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 338
Dot.: Niemcy V

My pogrillujemy i moze spacerki jakies lekkie zrobimy w miescie ma byc festiwal wina wiec moze uda nam sie zobaczyc co nie co, maz zapalony fan wina wiec to cos dla niego Ze mna to juz jak z tykającą bombą wiec dalsze wyprawy nie mają sensu :/ poruszamy sie w bezpiecznej odleglosci od szpitala..
Bardzo chcialam mezowi prezent na Vatertag zrobic, no ale.. to nie ja tu rządze ;D

Emenyx nie boisz sie jezdzic na rowerze? W ciazy to raczej jest odradzane..
201701091517 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-03-19 17:44:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:15.