Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 71. - Strona 134 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-11-03, 11:03   #3991
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 71.

Cytat:
Napisane przez czekooczekolada Pokaż wiadomość
no jak ktoś idzie raz na rok na grób z takim sztucznym wieńcem to co się dziwić, że wypłowiały i zakurzony.
dużo jest bardzo też tych wielkich rozlożystych kolorowych chryzantem w doniczkach. Bardzo mi się podobają, nie tylko na nagrobkach ale w ogóle jako rośliny ozdobne.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-03, 11:10   #3992
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 71.

.

Edytowane przez Pani_Mada
Czas edycji: 2021-11-03 o 11:19
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-03, 11:13   #3993
melkmeisje
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 10 690
GG do melkmeisje
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 71.

[1=12b24d2a455c078f5629813 f5df538e108ef39c5_6556ae3 ede293;88977888]Grobbing na smutno 1 listopada z platikowym wiencem i zniczem jest typowo polskim zwyczajem. Chocby skaly s.raly nie jest to zwyczaj brytyjski, francuzki czy niemiecki [/QUOTE]

Potwierdzam, ale nie wiem, czy moge sie wypowiadac, bo nie mieszkam w Polsce i nie bylam na wszystkich 15 tys cmentarzy W zadnym innym kraju czegos takie nie widzialam, nie wiem, po co na sile zaprzeczac faktom.

A w tym roku nawet dokladnie 1 listopada jechalam samochodem przez kawalek Polski i naprawde troche tych cmentarzy po drodze widzialam, kazdy wygladal tak samo, nic nie poradze
melkmeisje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-03, 11:16   #3994
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 71.

[1=12b24d2a455c078f5629813 f5df538e108ef39c5_6556ae3 ede293;88977898]o tak! i plastikowe worki, tobry i caly ten chlam[/QUOTE]

Owszem, bo produkuje się z tego tony śmieci. Mnie bardziej zadziwia brak pomyślunku u ludzi, bo zauważyłam, że sporo ludzi z mojego otoczenia idąc na grób kupuje cały znicz, zamiast wkład do tego co już jest. Ja bym nic nie miała przeciwko takim kiczowatym zniczom, bo to kwestia gustu, gdyby ludzie nie traktowali ich w kategorii jednorazowych i 'ja muszę postawić swój, bo jak włożę świeży wkład do tego co przyniosła ciocia Krysia to będzie, że mi mniej zależy na babci i jestem skąpy'.
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-03, 11:32   #3995
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 71.

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
czyli Ty naprawdę jesteś przekonana, że wiesz jak wygląda większość polskich cmentarzy? uważasz, że na podstawie internetu i dwóch cmentarzy raz w roku jesteś kompetentna do wystawiania zbiorczej opinii o ok 15 tysiącach polskich cmentarzy?

I dalej sądzisz, że znicze z polskiej hurtowni czy też ze zdjęć jakie są w sprzedaży to są produkowane dla żartu i nikt ich nie kupuje, chociaż poza mną także inne osoby pisały, że takie znicze jak najbardziej stoją na grobach?

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
i nie ma znaczenia czy mieszkasz w polsce czy nie. jak ktoś mieszka w polsce i jest raz na rok na jednym cmentarzu to też powinien pisać jak jest na większosci.

w zasadzie nie rozumiem, czemu nie piszesz, że cmentarze w Twojej rodzinnej okolicy (tak strzelam) są takie śmiakie i owakie, tylko od razu musi być 'większość' cmentarzy.
Ponieważ to nie jedyne cmentarze jakie widuję, to nie jedyne cmentarze, jakie można obejrzeć w necie, a znicze o których była mowa nie są niszą produkowaną tylko na "moje" dwa cmentarze.


Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
nie rozmowa nie jest o tym, że nie może Ci się coś nie podobać. rozmowa jest o tym, że taka generalizacja i przypisywanie polakom cech niby 'typowo polskich' (gdy w rzeczywistości dzieje się tak na całym świecie) jest zwyczajnie słabe
Ale jakie ja niby cechy przypisuję Polakom? Mowa jest o zwyczajach i estetyce, a to jest jednak co innego.


Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
ale typowo polskie oznacza, że jest to charakterystyczne dla polski
jak coś może być "typowo" polskie jeśli np. francuzi robią to samo?
czemu więc to jest "typowo polskie" a nie "typowo francuskie"?
Wielokrotnie było pisane, że pewien sposób obchodzenia 1 listopada oraz to jak wyglądają cmentarze, co się na nich stawia są typowo polskie. W innych krajach wygląda to inaczej.

Jakbym napisała, że obchodzenie Wigilii z czekaniem na pierwszą gwiazdkę, tradycją 12 potraw bez mięsa, z karpiem i kompotem z suszonyh owoców są typowo polskie, to też byś się kłóciła, że nie byłam na wszystkich wigiliach w Polsce, a u Ciebie to wcale nie ma karpia i nie mam prawa pisać, że istnieje coś takiego jak typowo polska wigilia?

Cytat:
Napisane przez this_witch Pokaż wiadomość
W ogóle, sztuczne kwiaty powinny polecieć jako następne po plastikowych słomkach i sztućcach
Zgadzam się
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-03, 11:36   #3996
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 71.

[1=742bd6bdde1307502cba7e1 26292911bf766cf73_61f3325 774e32;88977731]Mi ogolnie nie przeszkadzaja cmentarze same w sobie. Faktycznie, znicze w listopadzie noca maja klimat. Jako dziecko pamietam jak trzeba bylo dlugo stac w zimnie, zeby zajac sie grobami itd., wtedy mi sie to zle kojarzylo, ale to byly chlodniejsze czasy chyba .

Ale troche mnie przeraza ile miejsca zajmuja cmentarze. To pewnie zalezy od miasta, no ale sa miasta, gdzie one zajmuja naprawde duzo miejsca. Kiedys to miejsce sie skonczy. Mysle, ze z tego wzgledu, a takze i ze wzgledow ekologicznych, byloby lepiej, gdyby upowszechnila sie w Polsce kremacja. Wtedy groby moglyby byc mniejsze i mozna by bylo poszukac innych rozwiazan.[/QUOTE]

A ile miejsca zajmuja budynki mieszkalne, a domki jednorodzinne, a ile galerie handlowe! Wszystko zajmuje miejsce i myślę, że ekologicznie są gorsze rzeczy czy miejsca niż cmentarz.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-03, 13:08   #3997
Lumimi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 161
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 71.

Cytat:
Napisane przez this_witch Pokaż wiadomość
W ogóle, sztuczne kwiaty powinny polecieć jako następne po plastikowych słomkach i sztućcach
Sztuczne kwiaty sa jednak dluzej w uzyciu niz plastikowe slomki czy sztucce Poza tym zastapienie ich zywymi tez moze nie byc bardziej eko bo po pierwsze np one tez beda musialy byc w doniczce w przypadku doniczkowych jak na to ze "wyprodukowanie" zuzywa sie duzo wody, energii na ogrzanie szklarni itp.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Lumimi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-11-03, 13:13   #3998
Lapis_Lazuli
Rozeznanie
 
Avatar Lapis_Lazuli
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 929
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 71.

Zawsze można w ogóle wygasić tradycje kwiatową, mi by w zupełności wystarczyły znicze.
Lapis_Lazuli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-03, 13:21   #3999
Lumimi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 161
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 71.

Cytat:
Napisane przez Lapis_Lazuli Pokaż wiadomość
Zawsze można w ogóle wygasić tradycje kwiatową, mi by w zupełności wystarczyły znicze.
W sumie znicze tez nie sa eko bo kopca

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Lumimi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-03, 13:27   #4000
Ifinick
Zadomowienie
 
Avatar Ifinick
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 1 145
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 71.

Cytat:
Napisane przez kasiunia788742 Pokaż wiadomość
Ale nie pamietam aby ktoś się typowo o polakach wypowiadał a po prostu ze w Polsce styl prowansalski slabo wyglada tak samo jak w Prowansji styl glamour tez bedzie słabo wyglądać. Myślę, że gdyby napisane to było w stylu "polacy maja kiepski gust, ich mieszkania są kiczowate itd" to reakcja byłaby taka sama.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Polakach
Polacy
Cytat:
18.8. Wielką literą piszemy nazwy mieszkańców krajów:
Argentyńczyk, Babilończyk (= mieszkaniec Babilonii), Boliwijka, Czeszka, Greczynka (= obywatelka Grecji), Meksykanin (= obywatel państwa Meksyk), Polka (= obywatelka Polski), Rosjanin, Rzymianin (= obywatel starożytnego państwa rzymskiego), Słowak, Szwajcar (= obywatel Szwajcarii),

ale: babilończyk (= mieszkaniec miasta Babilon), greczynka (= suknia), meksykanin (= mieszkaniec miasta Meksyk), polka (= taniec), rzymianin (= mieszkaniec miasta), szwajcar (= odźwierny).
https://sjp.pwn.pl/zasady/Nazwy-mies...ow;629383.html
Ifinick jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-03, 13:40   #4001
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 71.

Cytat:
Napisane przez Ifinick Pokaż wiadomość
Coś jeszcze?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-11-03, 13:41   #4002
Lapis_Lazuli
Rozeznanie
 
Avatar Lapis_Lazuli
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 929
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 71.

Cytat:
Napisane przez Lumimi Pokaż wiadomość
W sumie znicze tez nie sa eko bo kopca

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Nawet jeżeli kopcą to chyba lepiej zredukować problem do jednej rzeczy (znicze) niż dwóch (znicze+ kwiaty), nieprawdaż?
Lapis_Lazuli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-03, 14:07   #4003
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 71.

Cytat:
Napisane przez Lapis_Lazuli Pokaż wiadomość
Zawsze można w ogóle wygasić tradycje kwiatową, mi by w zupełności wystarczyły znicze.
Producenci kwiatów chyba by się z Tobą nie zgodzili
Choć w tym roku widziałam znacznie mniej kwiatów, chyba producenci i sprzedawcy obawiali się powtórki z zeszłego roku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-03, 14:11   #4004
Lapis_Lazuli
Rozeznanie
 
Avatar Lapis_Lazuli
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 929
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 71.

Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
Producenci kwiatów chyba by się z Tobą nie zgodzili
Choć w tym roku widziałam znacznie mniej kwiatów, chyba producenci i sprzedawcy obawiali się powtórki z zeszłego roku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Taka konfiguracja to był przykład. A to, że producenci sie nie zgadzają? No nic nowego, producenci takich papierosów też źle reagują na zachodzące zmiany.
Lapis_Lazuli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-03, 14:13   #4005
Lumimi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 161
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 71.

Cytat:
Napisane przez Lapis_Lazuli Pokaż wiadomość
Nawet jeżeli kopcą to chyba lepiej zredukować problem do jednej rzeczy (znicze) niż dwóch (znicze+ kwiaty), nieprawdaż?
Ale w sumie czemu to maja byc znicze, a nie kwiaty? Kwiaty postaja a znicz sie spali.
Poza tym skoro to jest problem dla kogos niech nie stawia. Juz nie mowiac o tym ze porownywanie sztuczych kwiatow do plastikowych slomek czy sztuccow jest bez sensu. Jednak sztuczne kwiaty "uzywa" sie dluzej.
Uzywamy tyle foli, plastiku "na codzien" w opakowaniach spozywczych, kosmetycznych, reklamowkach itp ze te sztuczne kwiaty stawiane pewnie w wiekszosci przypadkow max 2 razy do roku to kropla w morzu smieci. Jesli bedziemy produkowac tyle smieci na codzien to ograniczenie sztuczych kwiatow nic nie da

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Lumimi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-03, 14:18   #4006
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 71.

Cytat:
Napisane przez Lapis_Lazuli Pokaż wiadomość
Zawsze można w ogóle wygasić tradycje kwiatową, mi by w zupełności wystarczyły znicze.
Znicze nie bo sa wieśniackie i obciachowe

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-03, 14:24   #4007
this_witch
whatever
 
Avatar this_witch
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 7 248
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 71.

Cytat:
Napisane przez Lumimi Pokaż wiadomość
Ale w sumie czemu to maja byc znicze, a nie kwiaty? Kwiaty postaja a znicz sie spali.
Poza tym skoro to jest problem dla kogos niech nie stawia. Juz nie mowiac o tym ze porownywanie sztuczych kwiatow do plastikowych slomek czy sztuccow jest bez sensu. Jednak sztuczne kwiaty "uzywa" sie dluzej.
Uzywamy tyle foli, plastiku "na codzien" w opakowaniach spozywczych, kosmetycznych, reklamowkach itp ze te sztuczne kwiaty stawiane pewnie w wiekszosci przypadkow max 2 razy do roku to kropla w morzu smieci. Jesli bedziemy produkowac tyle smieci na codzien to ograniczenie sztuczych kwiatow nic nie da

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Ile dłużej? Kilka tygodni? To nadal zastosowanie jednorazowe. Ja jestem za ograniczeniem plastiku wszędzie gdzie się da. No w dekoracjach, no bo jednak mają najmniejszą wartość użytkową (pomijając fakt, że sztuczne kwiaty to dekoracja mocno wątpliwa )
this_witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-03, 14:35   #4008
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 71.

Cytat:
Napisane przez Lapis_Lazuli Pokaż wiadomość
Zawsze można w ogóle wygasić tradycje kwiatową, mi by w zupełności wystarczyły znicze.
Może nie tyle kwiatową co przeładowywania grobów. Widać tutaj w wątku, że znicz musi być, trzeba postawić, bo tak, nawet jak się przychodzi jako dziesiąta osoba i grób już jest zastawiony.

Cytat:
Napisane przez Ingrid80 Pokaż wiadomość
Znicze nie bo sa wieśniackie i obciachowe

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nikt tak nie napisał. Napisz może coś odnoszącego się do argumentów, zamiast silić się na sarkazm.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-03, 14:36   #4009
Lumimi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 161
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 71.

Cytat:
Napisane przez this_witch Pokaż wiadomość
Ile dłużej? Kilka tygodni? To nadal zastosowanie jednorazowe. Ja jestem za ograniczeniem plastiku wszędzie gdzie się da. No w dekoracjach, no bo jednak mają najmniejszą wartość użytkową (pomijając fakt, że sztuczne kwiaty to dekoracja mocno wątpliwa )
Znasz kogos kto wymienia sztuczne kwiaty na cmentarzu co kilka tygodni? Bo ja nie.
Wiesz moze dla ciebie to mocno watpliwe dla innych nie.
Biorac pod uwage ile "na codzien" robimy smieci czepianie sie sztuczych kwiatow jest bez sensu.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Lumimi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-11-03, 14:39   #4010
this_witch
whatever
 
Avatar this_witch
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 7 248
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 71.

Cytat:
Napisane przez Lumimi Pokaż wiadomość
Znasz kogos kto wymienia sztuczne kwiaty na cmentarzu co kilka tygodni? Bo ja nie.
Wiesz moze dla ciebie to mocno watpliwe dla innych nie.
Biorac pod uwage ile "na codzien" robimy smieci czepianie sie sztuczych kwiatow jest bez sensu.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Nie wiem co ile się je wymienia, jak bywam na cmentarzu to te co leżą wyglądają mocno średnio po czasie, są wyblakłe i potargane. Co z tego że produkujemy śmieci, to ma usprawiedliwiać produkowanie ich więcej? Dla mnie to nie jest bez sensu.
this_witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-03, 16:16   #4011
czekooczekolada
Zakorzenienie
 
Avatar czekooczekolada
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 10 058
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 71.

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Może nie tyle kwiatową co przeładowywania grobów. Widać tutaj w wątku, że znicz musi być, trzeba postawić, bo tak, nawet jak się przychodzi jako dziesiąta osoba i grób już jest zastawiony.



Nikt tak nie napisał. Napisz może coś odnoszącego się do argumentów, zamiast silić się na sarkazm.

No może dla kogoś zapalenie znicza znaczy coś więcej niż zwykle "bo tak" i nie obchodzi go dziesięć stojących na nim już zniczy, jeśli żaden z nich nie jest od niego.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
.

Life doesn't give you people that you want, it gives you the people that you need.
🤍


______________________
czekooczekolada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-03, 16:23   #4012
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 71.

Cytat:
Napisane przez czekooczekolada Pokaż wiadomość
No może dla kogoś zapalenie znicza znaczy coś więcej niż zwykle "bo tak" i nie obchodzi go dziesięć stojących na nim już zniczy, jeśli żaden z nich nie jest od niego.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Wlasnie tego chmay nie potrafi/nie chce zrozumieć

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-03, 16:50   #4013
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 71.

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość

Jakbym napisała, że obchodzenie Wigilii z czekaniem na pierwszą gwiazdkę, tradycją 12 potraw bez mięsa, z karpiem i kompotem z suszonyh owoców są typowo polskie, to też byś się kłóciła, że nie byłam na wszystkich wigiliach w Polsce, a u Ciebie to wcale nie ma karpia i nie mam prawa pisać, że istnieje coś takiego jak typowo polska wigilia?

Zgadzam się
Spokojnie, już niedługo sobie poużywacie, grudzień się zbliża będzie można znowu ponarzekać.
__________________
sun goes down
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-03, 16:50   #4014
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 71.

Cytat:
Napisane przez czekooczekolada Pokaż wiadomość
No może dla kogoś zapalenie znicza znaczy coś więcej niż zwykle "bo tak" i nie obchodzi go dziesięć stojących na nim już zniczy, jeśli żaden z nich nie jest od niego.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Rytuały też nie są niezmienne i do ich zmian ludzie się przyzwyczajają, jeśli są powody ku temu, żeby takie zmiany wprowadzić.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-03, 17:11   #4015
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 71.

Cytat:
Napisane przez this_witch Pokaż wiadomość
Dzięki za odpowiedź. Ja nadal uważam, że ten instynkt to po prostu cały zbiór zachowań napędzanych hormonami, które się ujawniają już po urodzeniu. No i różnica między nami jest taka, że dla mnie w tym momencie ciąża by była dramatem i nie wiem czy bym podołała zapewnić dziecku co najlepsze, bo nie wiem czy psychicznie sama bym to udźwignęła. No i nie wiem co na to partner, a na samotne macierzyństwo na pewno bym się nie pisała. Ale kto wie, może za 5 i więcej lat moje podejście do wpadki się zmieni.
Nie wiem czy bym się zdecydowała ale gdybym się zdecydowała to jak wcześniej. Jak dla mnie dla dorosłych ludzi to nie powinien być dramat, od nikogo nie są uzależnieni.

Edytowane przez Hultaj
Czas edycji: 2021-11-03 o 17:13
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-03, 17:16   #4016
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 71.

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Skoro musicie brnąć w absurd "jak nie byłaś na wszystkich cmentarzach, to nie masz prawa się wypowiadać", to proszę bardzo.
No ale to Ty sama piszesz o tym jak jest na wiekszosci polskich cmentarzy, wiec jak Ci wytknieto bzdure, to jedynym absudrem jest ze pleciesz bzdury.

Nikt Ci nie zabrania sie wypowiadac, tylko zauwaza ze pleciesz kocopoly, wot roznica.

Cytat:
Napisane przez this_witch Pokaż wiadomość
Nadal, uważam że pewne zachowania i tradycje związane z tym dniem można nazwać jako typowo polskie. Typowo polskie jest dla mnie np świętowanie wszystkiego na smutno i dość patetycznie.
Nie mam wpływu na to gdzie się urodziłam, w związku z tym nie wiem czemu musiałoby mi się wszystko w polskich tradycjach podobać
A jak inaczej ludzie maja swietowac Wszystkich Swietych
To w ogole to taki zarzut z tylka - chrzty, komunie, wesela - wszystko radosne.
Wielkanoc, majowka, Boze Narodzenie - radosne.

Gdzie to wszystko "smutno i patetycznie" ?

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Ponieważ to nie jedyne cmentarze jakie widuję, to nie jedyne cmentarze, jakie można obejrzeć w necie, a znicze o których była mowa nie są niszą produkowaną tylko na "moje" dwa cmentarze.
Ty widze dalej brniesz

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Jakbym napisała, że obchodzenie Wigilii z czekaniem na pierwszą gwiazdkę, tradycją 12 potraw bez mięsa, z karpiem i kompotem z suszonyh owoców są typowo polskie, to też byś się kłóciła, że nie byłam na wszystkich wigiliach w Polsce, a u Ciebie to wcale nie ma karpia i nie mam prawa pisać, że istnieje coś takiego jak typowo polska wigilia?

Zgadzam się
Chybiona analogia - Ty napisalas, ze karp to kicz a pierogi brzydko polepione i tak jest w wiekszosci domow, to bardziej pasuje.
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-03, 17:18   #4017
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 71.

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
Jak dla mnie dla dorosłych ludzi to nie powinien być dramat, od nikogo nie są uzależnieni.
Jeśli ktoś nie lubi dzieci, to owszem, jest to dramat.
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-03, 17:18   #4018
this_witch
whatever
 
Avatar this_witch
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 7 248
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 71.

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
Jak dla mnie dla dorosłych ludzi to nie powinien być dramat, od nikogo nie są uzależnieni.
Możesz rozwinąć?
this_witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-03, 17:26   #4019
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 71.

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
Nie wiem czy bym się zdecydowała ale gdybym się zdecydowała to jak wcześniej. Jak dla mnie dla dorosłych ludzi to nie powinien być dramat, od nikogo nie są uzależnieni.
W idealnym świecie nie byłoby dramatu bo rodziłyby się tylko zdrowe, chciane i wyczekane dzieci. Niestety do ideału dużo nam brakuje, a raczej nietrudno wyobrazić sobie sytuację w której kobieta która nie chce być w ciąży jednocześnie nie chce aborcji. Jak to inaczej określić niż dramat, skoro już w tą ciążę zaszła?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-03, 17:32   #4020
Ifinick
Zadomowienie
 
Avatar Ifinick
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 1 145
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 71.

Zwsze mozna porownac rozne tradycje




Albo Gartenzwerg



oraz

Ifinick jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-11-14 22:15:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:49.