Pielegnacja cery naczynkowej - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-06-22, 12:10   #1
ninal
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomości: 200

pielęgnacja naczynek- można przez cały rok?


Witam serdrcznie, spotkałam się z opinią, że kremów specjalistycznych na naczynka nie powinno się używać latem. chodzi mi tutaj o ogólnodostępne preparaty, do codziennej pielęgnacji, typu Lierac, Flos Lek, Avene, itp. prosze mi powiedzieć czy opinia ta ma jakieś uzasadnienie. od jakiegoś czasu używam nowego kremu Avene dla naczynkowców i zastanawiam się czy teraz kiedy robi się coraz cieplej nie powinnam go odstawić.
z góry dziękuje za wszelkie odp.
pozdrawiam ciepło
nina
ninal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-22, 20:35   #2
liv
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 240
Re: pielęgnacja naczynek- można przez cały rok?

ja uzywam i nie widze powodu czemu bym miala zaprzestac...
liv jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-23, 11:12   #3
ninal
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomości: 200
Re: pielęgnacja naczynek- można przez cały rok?

też tak robie ale chciałam się upewnić. chodzi mi o wysoką temp. i kremy dla noczynkowców napewno nie szkodzi razem?, bo wiem, że zimą wrecz zalecane jest używanie preparatów na naczynka
ninal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-23, 11:31   #4
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Re: pielęgnacja naczynek- można przez cały rok?

Moim zdaniem kremów na naczynka można, a nawet powinno się używać cały rok. Oczywiście taka pielęgnacja się nieco rózni w zależności od pór roku - zimą trzeba naczynka chronić gęstszym i bogatszym kremem, zaś w lecię wolę kremy nieco lżejsze, bo jednak buzia się nieco przetłuszcza. Cały okrągły rok chronię twarz dość wysokimi filtrami, ale latem są to już filtry najwyższe (zimą czasem zadowalam się niższymi). Kwestie maseczek, toników, peelingów - tu nic się nie zmienia przez cały rok
Pozdrawiam!
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-23, 23:41   #5
liv
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 240
Re: pielęgnacja naczynek- można przez cały rok?

racja na naczynka wazne sa filtry... poza tym zawsze trzeba je chronic i wzmacniac. jesli masz duze watpliwosci, wybierz lzejszy krem plus witaminke C w jedzonku i ascorutical. to ich na pewno nie oslabi !!:P
liv jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-24, 15:02   #6
olcia1987
Rozeznanie
 
Avatar olcia1987
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 550
Pielegnacja cery

Chcialabymbym doradzic sie w pielegnacji cery,ktora niestety wymaga w moim przypadku jest dosyc trudna.Mam care mieszana,na policzkach rozszerzone naczynka,natomiast pozostala xzesc skory przetluszcza sie.Teraz niemam juz problemu z pryszczami<bralam antybiotyk>ale mam rozszeszone pory;(Dlatego prosze,doradzcie mi czaego lepiej nieuzywac w moim przypatku a jakie kosmetyki bylyby odpowiednie
olcia1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-24, 22:04   #7
Sylwiasta
Zadomowienie
 
Avatar Sylwiasta
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 555
Dot.: Pielegnacja cery

Witaj Olciu, moze zanim ktos z podobna do Twojej cery, sie odezwie i doradzi, zajrzyj do wyszukiwarki pod haslo "cera naczynkowa" lub "tlusta cera naczynkowa", czytalam kilka postow z poradami dla takiego typu cery.

Od siebie dodam, ze pierwsze co mi sie narzuca w odpowiedzi to, to, ze powinnas unikac kwasow AHA (najlepiej przeczytac artykul Basi Kwiatkowskiej > glowna strona Wizazu po lewej, bedziesz znala roznice miedzy nimi , np Glyco A, a lagodniejszymi kwasami BHA) i promieniowania UV czyli stosowac filtry.
Sylwiasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-10-10, 11:29   #8
madlen666
Zadomowienie
 
Avatar madlen666
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 1 305
pielegnacja cery naczynkowej????

Jak pielegnowac cere naczynkową o tej porze roku i zimą , jakich kosmetyków ochronnych mam uzywac zaznacze ze moja skóra bardzo łatwo ulega zaczerwienieniu podczas zmiany temeperatury , jakich podkłądów powinnam uzywac aby jedoczesnie pielęgnowac skóre jak i maskowac defekt zaczerwienienia
madlen666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-10, 16:17   #9
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: pielegnacja cery naczynkowej????

poszukaj do strony 5 , niedawno był watek na ten temat i odpowiedziałam obszernie
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-10, 17:25   #10
iziaczek
Zadomowienie
 
Avatar iziaczek
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 252
Dot.: pielegnacja cery naczynkowej????

http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=139727
Wyszukiwarka
iziaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-10, 18:30   #11
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: pielegnacja cery naczynkowej????

witamina c , k , rutyna, kasztanowiec, arnika, miłorząb, skrzyp, cos łagodzacego np panthenol, od wewnatrz tez wit c , suplementacja ogolnie, oczywiscie filtry na dzien, do mycia twarzy cos łągodnego bez SLS i alkoholi np physiogel , toniki np różane b dobre przy rozsz naczynkach , hydrolaty, plyny micelarne, wody temalne dla ukojenia, kremy powinny zawierac to co wypisałam np active c , favo c , antirougerious, diroseal, rubialne...
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-12-13, 22:18   #12
devon5
Raczkowanie
 
Avatar devon5
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 104
Pielegnacja cery naczynkowej

Wlasciwie niedawno dowiedzialam sie ze mam cere naczynkowa, i szczerze mowiac nie bardzo wiem jak ja pielegnowac ,dlatego chcialabym prosic o jakies rady , sprawdzone kremy itd. Mam takze pytanie czy sa jakies maseczki oczyszczajace do tego rodzaju cery? Bede wdzieczna za kazdy post dziekuje
devon5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-14, 09:05   #13
maja_s
Rozeznanie
 
Avatar maja_s
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Kalisz
Wiadomości: 801
GG do maja_s Wyślij wiadomość przez MSN do maja_s Send a message via Skype™ to maja_s
Po pierwsze wpisz w wyszukiwarke
Wklejam pare slow o zakamuflowaniu zaczerwienienia a nastepnie o pielegnacji.
Kamuflaż
Rozszerzone naczynka krwionośne, a także zaczerwienienia twarzy możesz zamaskować mocno kryjącym podkładem, ale gdy posłużysz się korektorem, efekt będzie znacznie lepszy. Korektor do maskowania rozszerzonych naczynek krwionośnych ma zielony kolor, który najlepiej tłumi czerwoną barwę. Można je kupić w postaci emulsji, pudru i sztyftu:

emulsja przyda się gdy zaczerwienione są znaczne partie twarzy; wklepujemy ją lekko w twarz; odczekujemy chwilę i rozprowadzamy podkład; emulsję można też nakładać punktowo, by zatuszować pojedyncze naczynka;
sztyfty i kredki przydają się gdy na twarzy pojawiają się nieliczne rozszerzone naczynka (czerwone pajączki); nakładamy je punktowo;
puder - tłumi zaczerwienienia twarzy, słabiej zaś ukrywa czerwone pojedyncze pajączki; po rozprowadzeniu podkładu nanosimy puder na zaczerwienione partie skóry.

Poza pielęgnacją dostosowaną do odpowiedniego typu skóry zwróć uwagę na kosmetyki dla cery nadzwyczaj wrażliwej, naczynkowej, zawierające dużą ilość witaminy C - dla uszczelnienia naczyń krwionośnych, z wyciagiem z kasztanowca, arniki, rutyny, miłorząbu japońskiego.

Unikaj gorących pomieszczeń, sauny, ostrych ptoraw, zbyt dużej ilości alkoholu, przede wszystkim solarium i nadmiernego opalania. mrozu, silnego wiatru.
Wszystkie te warunki negatywnie odziałowuja na cere naczynkowa.
W swej ofercie wiele firm ma kremy z serii dla naczynkowcow. I te drozsze apteczne i te tansze dostepne w drogeriach wejdz na KWC to cos wybierzesz.

Edytowane przez rzastin
Czas edycji: 2006-12-14 o 11:36 Powód: post pod postem- skorzystaj z funkcji 'edycja postów'
maja_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-14, 11:38   #14
rzastin
Zakorzenienie
 
Avatar rzastin
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3 478
Dot.: Pielegnacja cery naczynkowej

Maja_s: przy cytowaniu wypowiedzi innych Wizażanek staraj się podać nick autorki.

Devon5: poszukaj informacji o cerze naczynkowej na forum kosmetycznym oraz na Biochemii, jest tam ogromny wątek na ten temat.
__________________

rzastin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-14, 12:00   #15
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Pielegnacja cery naczynkowej

tak ja dodam ze na poczatku jest watek o problemach skornych jest tam wiele takze
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-15, 11:48   #16
devon5
Raczkowanie
 
Avatar devon5
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 104
Dot.: Pielegnacja cery naczynkowej

Dzieki wielkie dziewczyny , zabieram sie do szukania pa
devon5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-15, 15:28   #17
maja_s
Rozeznanie
 
Avatar maja_s
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Kalisz
Wiadomości: 801
GG do maja_s Wyślij wiadomość przez MSN do maja_s Send a message via Skype™ to maja_s
Dot.: Pielegnacja cery naczynkowej

Rzastin to nie byl cytat kogos tylko brane z poradnika. A po drugie to forum robi sie smieszne nie licytujmy sie kto co powiedzial mamy tu pomagac a ja napewno nie odejmuje komus wiedzy i zaslug. narazie
Wiekszosc natomiast sama napisalam z wlasnej wiedzy.
maja_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:22.