Problem z odcieniami fluidów.. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-04-26, 23:31   #1
AnotherIdentity
Raczkowanie
 
Avatar AnotherIdentity
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Jarosław
Wiadomości: 115

Problem z odcieniami fluidów..


Witam wszystkich!

Od kilku lat mam problem i nie wiem jak juz sobie poradzić z nim.
Jestem tu dosyć krótko, lecz chciałabym poznać wasze rady w odp. na dręczące mnie pytania

Otóż mam bardzo jasną karnację - porcelanową.
jest mi bardzo ciężko odnaleźć ten jedyny fluid który stopi sie w końcu z moją cerą.

Wypróbowałam wiele:

Affinitone - ivory
Lirene (dla wrażliwej) - pastelowy
Pharmaceris Dr Irena Eris(matujący) - o1 ivory
Lirene krem BB - najjaśniejszy
Ingrid - Porcelanowy

Niestety każdy z nich jakoś nie ,stapia' mi się z cerą, ponieważ mam zbyt jasną. A dobry fluid to na pewno taki którego nic nie zdemaskuje. Niektóre z nich utleniają się w ciągu dnia - przez co ciemnieją i zawiodły mnie. Dałam szanse, mieszałam, eksperymentowałam, lecz wciąż coś jest nie tak, bo jak nie schodzi to znów ciemnieje. Jest mi ciężko, bo nie chce efektu maski na twarzy, mam troszkę niedoskonałości i dobrze wiem ze fluid jest ważny.
Proszę o jakieś rady, może któraś z was ma jakiegoś swojego faworyta lub podobny problem ?
Będę wdzięczna za odpowiedzi !

Edytowane przez AnotherIdentity
Czas edycji: 2013-04-27 o 00:57
AnotherIdentity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-27, 13:31   #2
dobbinka
Zakorzenienie
 
Avatar dobbinka
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 477
Dot.: Problem z odcieniami fluidów..

Złe podforum.
dobbinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-27, 14:15   #3
mart_aaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 9
Dot.: Problem z odcieniami fluidów..

Hej, ja też mam taką jasną cerę. Używam Revlon Colorstay. Mam trochę różowy odcień, ale spróbuj.

---------- Dopisano o 15:15 ---------- Poprzedni post napisano o 15:07 ----------

W sklepie internetowym kupisz za 40 zł - cena z wysyłką.
mart_aaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-27, 16:31   #4
AnotherIdentity
Raczkowanie
 
Avatar AnotherIdentity
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Jarosław
Wiadomości: 115
Dot.: Problem z odcieniami fluidów..

Cytat:
Napisane przez dobbinka Pokaż wiadomość
Złe podforum.
to prosze przenieś gdzieś, lub powiedz gdzie ma byc napisze tam.
jestem nowa wiec nie wiem za bardzo

---------- Dopisano o 17:31 ---------- Poprzedni post napisano o 17:30 ----------

Cytat:
Napisane przez mart_aaa Pokaż wiadomość
Hej, ja też mam taką jasną cerę. Używam Revlon Colorstay. Mam trochę różowy odcień, ale spróbuj.

---------- Dopisano o 15:15 ---------- Poprzedni post napisano o 15:07 ----------

W sklepie internetowym kupisz za 40 zł - cena z wysyłką.
a jakieś zimne odcienie znasz?
oby nie robił sie np zółty i świnkowy ?
AnotherIdentity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-28, 09:11   #5
mart_aaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 9
Dot.: Problem z odcieniami fluidów..

Ja używam 11o ivory- dla cery porcelanowej.
Żeby zniwelować odcień różowy stosuje Manhattan soft compact powder natural look transparent 0. Puder jest starsznie jasny i fajnie stapia się z podkładem. Kosztuje 20 zł.
A podkład mam do cery mieszanej/tłustą. Revlon colorstay z softflex 24 h.
Kolor nie zawiera żółtego odcienia- buff lekko tak.
Warto spróbować, zawsze możesz otrzymać w drogerii próbkę np. w douglasie.
Jeśli znajdziesz coś innego to proszę napisz na forum chętnie skorzystam.
mart_aaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-28, 12:05   #6
AnotherIdentity
Raczkowanie
 
Avatar AnotherIdentity
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Jarosław
Wiadomości: 115
Dot.: Problem z odcieniami fluidów..

Cytat:
Napisane przez mart_aaa Pokaż wiadomość
Ja używam 11o ivory- dla cery porcelanowej.
Żeby zniwelować odcień różowy stosuje Manhattan soft compact powder natural look transparent 0. Puder jest starsznie jasny i fajnie stapia się z podkładem. Kosztuje 20 zł.
A podkład mam do cery mieszanej/tłustą. Revlon colorstay z softflex 24 h.
Kolor nie zawiera żółtego odcienia- buff lekko tak.
Warto spróbować, zawsze możesz otrzymać w drogerii próbkę np. w douglasie.
Jeśli znajdziesz coś innego to proszę napisz na forum chętnie skorzystam.

Nie mieszkam w wielkim mieście,i to cud ze chociaż mam rossman.
Ja uzywam pudru z manhattanu, tego co Ty o tym samym numerze. Nie pisalam o tym bo bardziej chcialam jakieś propozycje dot. fluidów
Inne te które mam to :
Krem BB - Lirene (o takim pieknym zapachu, i tez na wizazu recenzowalam)
Affinitone 01 ivory - to jest jakas porazka jesli to dla nich ivory..
Ingrid , verona , porcelanowy znika..

kazdy z nich jak sie nie zciera mi z twarzy to znow ciemnieje ehh
Znasz jeszcze cos procz healthy mix, revlonu etc?? o ktorych sie dowiedziałam ostatnimi czasy

PS. dziękuje za odpowiedź
AnotherIdentity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-29, 17:20   #7
mart_aaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 9
Dot.: Problem z odcieniami fluidów..

Revlon nie ściera się i nie ciemnieje. Bardzo mocno się trzyma, wręcz czasem mam wrażenie,że strasznie trudno go zmyć. Mi przede wszystkim zależy na kryciu bo mam przebarwiania i trądzik. Może opisz trochę rodzaj swojej cery. To postaram się pomóc.
Te podkłady, które wymieniasz to u mnie by nie przeszły bo strasznie bym się świeciła i nie kryją dość dobrze. A i po paru godzinach strasznie ciemnieją, jak mówisz.
mart_aaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-04-29, 22:34   #8
AnotherIdentity
Raczkowanie
 
Avatar AnotherIdentity
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Jarosław
Wiadomości: 115
Dot.: Problem z odcieniami fluidów..

Cytat:
Napisane przez mart_aaa Pokaż wiadomość
Revlon nie ściera się i nie ciemnieje. Bardzo mocno się trzyma, wręcz czasem mam wrażenie,że strasznie trudno go zmyć. Mi przede wszystkim zależy na kryciu bo mam przebarwiania i trądzik. Może opisz trochę rodzaj swojej cery. To postaram się pomóc.
Te podkłady, które wymieniasz to u mnie by nie przeszły bo strasznie bym się świeciła i nie kryją dość dobrze. A i po paru godzinach strasznie ciemnieją, jak mówisz.

O bardzo mi miło!!
jesli dasz rade to odpisz jeszcze dziś.

Wiec tak , swieci mi sie troche czoło, wokol partii brwi, nosek, niekiedy broda minimalnie. Mam troszke krostek, ale walcze z nimi acnosanem etc. Zastanawiam sie rowniez na Max Factor, najjasniejszy.. nie chce wydac pieniedzy w bloto heh
Karnacje mam jasna wiele ludzi mowi ze porcelanowa , ale szyja to ma leciutki zolty nalot. Mam troszeczke naczynek obok kosci policzkowej kolo nosa. Fluid chcialabym aby nie sciemnial mi, bardzo bym chciala w koncu trafic na taki odcien jak moja skora albo taki hmm, transparentny heh ? Mama mowila ze moja cera to mieszana. Ale wydziela troszke sebum etc, a ze idzie lato, czesto peelingi beda.
Dodam jeszcze ze jestem w Liceum, wiec nie chce nic ciezkiego znow i bez efektu maski
AnotherIdentity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-30, 17:48   #9
mart_aaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 9
Dot.: Problem z odcieniami fluidów..

Ja chodzę do gimnazjum. Wiem,że revlon to dość ciężki podkład, ale jest pierwszym podkładem, który matuje i tak średnio kryje moją twarz.

To recenzja z neta. Ja sama go nie stosowałam.

Oceniająca:
redaktor serwisu Idolo.pl
Podkład:
Max Factor Lasting Performance (55 zł/35 ml)
Opakowanie:
Poręczne, wygodne w aplikacji, jak najbardziej nadające się do torebki.
Konsystencja:
Idealna – nie za rzadka, nie za gęsta.
Pokrycie:
Bardzo dobre. Podkład pięknie kryje niedoskonałości cery i matowi skórę. Idealnie nadaje się do cery mieszanej i tłustej.
Odcień:
Ładnie dopasowuje się do koloru skóry, nie tworzy efektu maski. Posiada szeroką gamę odcieni – od bardzo jasnych (100, 101), po wspaniale nadające się na lato (109).
Trwałość:
Bardzo dobra, aczkolwiek wymaga poprawek w ciągu dnia. Niestety brudzi ubrania.
Efekty specjalne:
Podkład jest hipoalergiczny, polecany do skóry wrażliwej. Posiada filtr UV faktor 15.
Moim zdaniem:
Jest to jeden z najlepszych podkładów, których kiedykolwiek używałam. Pięknie kryje, nie wysusza, nie tworzy efektu maski. Cera wygląda świeżo i jest aksamitna. Cena odpowiednia do jakości produktu. Jak najbardziej warty polecenia!


Myślę,że możesz spróbować Max Factora. Ma nawet dobre oceny i podobno jasne odcienie. Jest też lekkim fluidem.Poczytaj na wizażu. Chociaż nie wiadomo czy nie będzie ciemniał.Ale niestety, aby znaleźć swój idealny podkład wszystkiego trzeba wypróbować.
A jakie leki stosujesz jeszcze na trądzik?Nie skarżysz się na przebarwienia. Stosujesz jakiś dobry produkt, po którym znikają?Czy po prostu masz lekki trądzik i nie masz ich dużo?


Możesz też spróbować podkładów mineralnych. Podobno warto.

Edytowane przez mart_aaa
Czas edycji: 2013-04-30 o 17:51
mart_aaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-30, 21:28   #10
AnotherIdentity
Raczkowanie
 
Avatar AnotherIdentity
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Jarosław
Wiadomości: 115
Dot.: Problem z odcieniami fluidów..

Cytat:
Napisane przez mart_aaa Pokaż wiadomość

Myślę,że możesz spróbować Max Factora. Ma nawet dobre oceny i podobno jasne odcienie. Jest też lekkim fluidem.Poczytaj na wizażu. Chociaż nie wiadomo czy nie będzie ciemniał.Ale niestety, aby znaleźć swój idealny podkład wszystkiego trzeba wypróbować.
A jakie leki stosujesz jeszcze na trądzik?Nie skarżysz się na przebarwienia. Stosujesz jakiś dobry produkt, po którym znikają?Czy po prostu masz lekki trądzik i nie masz ich dużo?


Możesz też spróbować podkładów mineralnych. Podobno warto.

Używam 3 produktów:
1. https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...uszczanie.html
2. https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...szczajacy.html
3. https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...radzikowy.html


I tak jak wypisałam w kolejności tak je stosuje i pomiedzy tym peelingiem z drobinkami numer 1, to odczekam chwile az skóra wyschnie i wtedy zel stosuje, a na koncu przed snem przemywam wacikiem acnosanem - wtedy na rano budze sie z inną buzią, bez łoju i jakichś wrednych krostek.

Polecam takie coś osobom ktorym sie świeci i tłuści cera i ma sklonności do niedoskonałości .

Edytowane przez AnotherIdentity
Czas edycji: 2013-04-30 o 21:37
AnotherIdentity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-01, 09:32   #11
mart_aaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 9
Dot.: Problem z odcieniami fluidów..

Aha.Dzięki za odpowiedź. Może wypróbuje tonik i peeling. Bo właśnie moja cera na skłonności do świecenia i produkowania nadmiernej ilości łoju.
To na jaki podkład się decydujesz?
mart_aaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-01, 11:32   #12
AnotherIdentity
Raczkowanie
 
Avatar AnotherIdentity
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Jarosław
Wiadomości: 115
Dot.: Problem z odcieniami fluidów..

Cytat:
Napisane przez mart_aaa Pokaż wiadomość
Aha.Dzięki za odpowiedź. Może wypróbuje tonik i peeling. Bo właśnie moja cera na skłonności do świecenia i produkowania nadmiernej ilości łoju.
To na jaki podkład się decydujesz?
Zakupiłam Rimmel - Match Perfection. Najjaśniejszy odcień o numerze 010 - Light Porcelan. Max Factor najjśniejszy był ciemniejszy od tego Rimmel'a. Przetestuje.. moze w koncu bedzie oki dla mnie.. ehh
Ty spróbuj tez może peeling pomoze i Tobie.
AnotherIdentity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-02, 10:37   #13
mart_aaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 9
Dot.: Problem z odcieniami fluidów..

Aha ok. No najgorsze są u mnie te przebarwienia. Teraz nawet trochę zjaśniały po acne-derm. Zakupie ten peeling to może dodatkowo pomoże.
mart_aaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-02, 10:50   #14
AnotherIdentity
Raczkowanie
 
Avatar AnotherIdentity
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Jarosław
Wiadomości: 115
Dot.: Problem z odcieniami fluidów..

Cytat:
Napisane przez mart_aaa Pokaż wiadomość
Aha ok. No najgorsze są u mnie te przebarwienia. Teraz nawet trochę zjaśniały po acne-derm. Zakupie ten peeling to może dodatkowo pomoże.

Wczoraj był pierwszy test Rimmela..
Wszystko na plus, dlugo sie utrzymuje etc, nie swieci sie skora ani nic, ladnie kryje i mozna stopniowac, musze jednak 2 warstwy ..
Moje pytanie to takie : czy znasz co kolwiek aby nie uwidacznial fluid skorek ? Jakiś krem czy baza? jak myslisz co najlepiej zakupic sobie?? bo w niektórych miejscach tylko tak jest, a reszta jest idealna i w koncu trafilam w dobry fluid , tylko te skorki Nawet odcień lekko za jasny hehe ^^ ale puder ciemniejszy kupie i moze bedzie w porzadku w koncu

Edytowane przez AnotherIdentity
Czas edycji: 2013-05-02 o 10:51
AnotherIdentity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-03, 12:49   #15
mart_aaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 9
Dot.: Problem z odcieniami fluidów..

Ja mam bazę eveline art scenic baza wygładzająca. Używam czasem. Bo często na nosie zbiera mi się podkad, a czasem na czole też, szczególnie w strefie T. Ale tak sie dzieje jak ma sie podkład na bazie oleju. A ile ci się podkład trzyma na twarzy? Baza wydłuża trwałość podkładu, ale zawiera silikony. Są szkodliwe tak codziennie. Ale jeśli będziesz stosować krem, to musisz odczekać tak z 30 min, żeby podkład nie zbierał się, nie tworzył grudek. A bazę nakładasz i od razu podkład. Pamiętaj rano każda minuta się liczy. Możesz np. na zmianę stosować raz bazę, raz krem. A do jakiego typu cery kupiłaś podkład? może powinnaś do cery suchej i mieszanej?

A i rób porządny peeling,a potem maseczka nawilżająca.

Edytowane przez mart_aaa
Czas edycji: 2013-05-03 o 12:54
mart_aaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-03, 19:30   #16
AnotherIdentity
Raczkowanie
 
Avatar AnotherIdentity
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Jarosław
Wiadomości: 115
Dot.: Problem z odcieniami fluidów..

Cytat:
Napisane przez mart_aaa Pokaż wiadomość
Ja mam bazę eveline art scenic baza wygładzająca. Używam czasem. Bo często na nosie zbiera mi się podkad, a czasem na czole też, szczególnie w strefie T. Ale tak sie dzieje jak ma sie podkład na bazie oleju. A ile ci się podkład trzyma na twarzy? Baza wydłuża trwałość podkładu, ale zawiera silikony. Są szkodliwe tak codziennie. Ale jeśli będziesz stosować krem, to musisz odczekać tak z 30 min, żeby podkład nie zbierał się, nie tworzył grudek. A bazę nakładasz i od razu podkład. Pamiętaj rano każda minuta się liczy. Możesz np. na zmianę stosować raz bazę, raz krem. A do jakiego typu cery kupiłaś podkład? może powinnaś do cery suchej i mieszanej?

A i rób porządny peeling,a potem maseczka nawilżająca.

Odkąd zaczełam robić peelingi moja skóra zaczela byc sucha.
Nie wiem jak to sie dzieje, to dla mnie dosyc dziwne.. ze raz mam duzo sebum na czole a teraz jest sucha np na policzkach.

Jeśli chodzi o bazy - nigdy nie miałam takowych - dlatego tez tak pytam
Podkład odkąd jeszcze aplikuje puder na fluid trzyma sie od 6:30 do 17 - wtedy troszkę sie świece ale jest w porzadku
Dlatego z Affinitonem np, mialam problem w ogole go juz wtedy nie było, utleniał sie wszystkie niedoskonałości sie pokazywały
W takim razie chciałabym puder o lekko żółym odcieniu z bardzo matowym wykończeniem. Bo fluid sie okazał zbyt jasny.
A baze kiedys kupie może pod cienie najpierw spróbuję jakąś
AnotherIdentity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-05, 10:39   #17
AnotherIdentity
Raczkowanie
 
Avatar AnotherIdentity
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Jarosław
Wiadomości: 115
Dot.: Problem z odcieniami fluidów..

Od jakiegoś czasu przez Revlon przebijają mi się zaskórniki na nosie. Te wstrętne wągry. Tak robie peelingi od czasu do czasu, ale te maseczki w drogeriach tylko.
Będac wczoraj w Rossmanie, dowiedziałam sie że wycofali Lirene z lini sensitive W tej lini był jedyny kolor pasujący mi - Pastelowy 504.
Szukałam z City Matt podobnego odcienia.. Czy ktoś może mi podpowiedzieć gdzie znajde podobny kolor, albo taki sam? Z city mat mniej wiecej naturalny mi odpowiada najbardziej. Ten sensitive szybko splywa z twarzy.. chcialabym coś mniej cięzkiego niz Revlon jednak Chociaz muszę przyznać ze Revlon to naprawdę wspanialy fluid jak dla mnie.Ale na lato chce cos lekkiego przede wszystkim.
Przepraszam za kłopoty
AnotherIdentity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:19.