gramatura tkaniny na koszulkę nocną - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Druty, igła i szydełko

Notka

Druty, igła i szydełko Forum dla miłośników drutów, szydełka i igły. Tu dowiesz się jak ozdobić spodnie, na jaki kolor pofarbować koszulkę oraz jak uratować zniszczony sweter.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-05-11, 10:00   #1
kkaskaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 30
Smile

gramatura tkaniny na koszulkę nocną


Hej, chciałam (pierwszy raz w życiu ) uszyć koszulkę nocną. Tkaninę chciałam kupić przez neta (wychodzi taniej niż w sklepach stacjonarnych i jest większy wybór niż w mojej okolicy), ale nigdy nie interesowałam się tkaninami i nie wiem jaką gramaturę wybrać. Jeżeli chodzi o rodzaj tkaniny to szukam wiskozy z lycrą/elastanem albo bawełny z lycrą/elastanem. Koszulka nocna ma być cienka, takie jak są w sklepach koszulki na ramiączkach Znacie się na tym jaką gramaturę musiałabym wybrać? Dużo znajduję w Internecie powyższych materiałów o gramaturze ok. 220g na metr kwadratowy, ale wydaje mi się to za dużo na cienką koszulkę nocną... Jak macie jakieś wskazówki co do odpowiedniej gramatury to piszcie, a linki do konkretnych materiałów nadających się na piżamkę też mile widziane. Pozdrawiam
kkaskaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-30, 07:41   #2
karolapietras
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 1
Unhappy Dot.: gramatura tkaniny na koszulkę nocną

Rany, teraz się przestraszyłam! Zamówiłam wiele tkanin na zasłony, na ubrania, na pościele i w sumie w ogóle sporo rzeczy bo chciałam uszyć sama to wszystko, jednak jakoś nie zwróciłam uwagi na gramturę.
__________________
Zaczynam przygodę z szyciem! Pierwszy krok to zmówić porządne tkaniny na zasłony, uszyć zasłony i udekorowaćnimi okna, tak aby każdy był zachwycony! Czy mi się uda?

Edytowane przez karolapietras
Czas edycji: 2020-01-30 o 07:43
karolapietras jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Druty, igła i szydełko


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-01-30 08:41:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:12.